Jump to content
Dogomania

Karmi

Members
 • Posts

  1988
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Karmi

 1. Byłam dziś u Depusia. Jak na swój wiek nieźle się trzyma. Nie miał ochoty na spacer po wybiegu bo było bardzo zimno, ale udało mi się zrobić mu kilka zdjęc. Postaram się je jak najszybciej przegrac i wstawić.
 2. Zaklików, powiat stalowowolski, województwo podkarpackie.
 3. [IMG][IMG]http://i61.tinypic.com/1z2nnkz.jpg[/IMG][/IMG] [IMG][/IMG][IMG][IMG]http://i58.tinypic.com/10hu1k5.jpg[/IMG][/IMG] :)
 4. [quote name='azalia']Co słychać u Depusia,wie ktoś? Taki nieduży,śliczny piesio tyle lat w schronie,żal go bardzo. On jest ogłaszany?[/QUOTE] Jak na swój wiek ma się doskonale. Nawet wczorajszy deszcz nie ostudził jego chęci do człapania po trawce... :)
 5. [quote name='lis']Panie pro myśliwe,dzików jest więcej dzięki rolnikom i samym myśliwym: - rolnicy nie grodzą upraw a dodatkowo panuje moda na wielkoobszarowe monokultury obsiane kukurydzą,która stanowi główny składnik diety dzików,dzięki czemu ich płodność wzrasta i od jakiegoś czasu rozmnażają się one więcej niż raz do roku i obserwujemy młode,prowadzące młode - myśliwi do tego dokarmiają dziki tonami karmy,stosują także,tzw. nęciska - w Niemczech zakazano dokarmiania ale myśliwi obeszli prawo,stosując całodobowe nęciska,nie ma się więc co dziwić,że dzików jest więcej. [/QUOTE] Lis, a widzisz jakieś rozwiązanie? Z jednej strony mamy interesy rolników a z drugiej przyrodę. Tylko błagam nie mów o grodzeniu upraw bo chyba zdajesz sobie sprawę, że przy tych właśnie wielkoobszarowych uprawach to jest nierealne a dodatkowo przyniesie to więcej szkody niż pożytku dzikiej zwierzynie.
 6. [quote name='Bonsai']Zgodnie z art. 431 k.c. jeżeli pies wyrządzi szkodę na spacerze, będąc pod opieką petsittera, to on, a nie Wy będzie ponosił za to odpowiedzialność. QUOTE] Z tym się nie zgodzę. Poczytałam kilka umów, z których wynika mi, że petsitterzy bardzo chętnie oddalają od siebie odpowiedzialność za psa, który został powierzony ich opiece. Ja z całą pewnością takiej umowy bym nie podpisała....
 7. [quote name='malagos']Jestem członkiem dwóch stowarzyszeń społeczno-kulturalnych, w tym w jednym z zarzadzie, i nie bardzo mam siłę zakładać trzeciego - członkowie, KRS, sprawozdania, walne itp. Raczej podłączyłabym się pod istniejące, byle nie fundację, bo jakoś nie mam zaufania do tego rodzaju organizacji.[/QUOTE] Może fundacja? Jest prościej. Albo zostań członkiem jakiegokolwiek stowarzyszenia w kraju(zajmującego się statutowo taką ochroną zwierząt), zrób uprawnienia i działaj na swoim terenie.
 8. [quote name='KawusiA'] Jeśli darowizny to to nie ma nic wspólnego z psem. Bo jak sama wcześniej napisałaś, w darowiźnie było tylko o rzeczach nieruchomych.[/QUOTE] No tak. Pies jest ruchomością zwłaszcza jak biega.....:lol: Mówiąc poważnie. Na odrzucenie spadku masz pół roku. Przyjęłaś spadek. Oznacza to, że przejęłaś również obciążenia wynikające z tego. Takim obciążeniem jest pies.
 9. [quote name='olimpppia'] Pytanie co zrobić z psem najgorsze rozwiązanie to schronisko ale nie zostało nam już wiele czasu za kilka dni Pani opiekujaca się psem wyjedzie. Niestety w schronienie mówią ze to ja jestem właścicielem i mam sobie sama radzić. Ogłoszenia porozwieszane nam się serce kraja bo nie ważne czyj pies jest psem i należy mu się opieka a tutaj znikąd pomocy.[/QUOTE] Słusznie mówią.... Schronisko jest dla zwierząt bezdomnych. Ten pies ma własciciela. Jesteś nim Ty bo przejmując spadek, przejełas również psa.
 10. Burka trafiła do schroniska jako roczna sunia w roku 2000, więc ma 15 lat. Całe życie spędziła w schronisku. Nie zna innego świata. Je jestem pewna czy zmiana miejsca to najlepsze rozwiązanie dla suni. Tym bardziej, że Burka jest w schronisku na specjalnych prawach.....;)
 11. Karmi

  Czytam i nie wierze

  [url]http://wesolalapka.pl/witaj/aktualnosci/entry/blogowisko/2013/07/26/horror-w-irlandii[/url]
 12. [quote name='Evodish']A spisałaś z tym mężczyzną jakąś umowę? Pies w Polsce, jeśli chodzi o kwestie własności, jest traktowany jak przedmiot. W związku z tym, żeby stać się jego właścicielem, należy podpisać umowę kupna/adopcji lub przyjąć psa jako darowiznę (pomijając sytuacje przejęcia psów przez policję i inne organy).[U] Na wszystko jednak potrzebna jest umowa cywilnoprawna - i kto się taką umową wykaże, ten jest prawnym właścicielem.[/U] Policja raczej nic Ci nie zrobi, nawet jeśli zostanie to zgłoszone - oni nie lubią się mieszać w takie sprawy, najprawdopodobniej pouczą Was obie żebyście się dogadały same. Natomiast prawny właściciel może odzyskać psa na drodze sądowej - jeśli ta kobieta ma dokumenty które świadczą, że kupiła/adoptowała psa, a Ty takowych nie masz - to [U]sprawa jest przegrana.[/U] [/QUOTE] Z tym się nie zgodzę. Darowizna w formie ustnej (dopuszczalna) + spełnienie świadczenia bo darczyńca w wyniku umowy ustnej przekazał na rzecz obdarowanego psa. ps. Pytanie do autorki wątku: psa dostałaś już po rozwodzie właścicieli?
 13. [quote name='Evodish']Nie ma przepisu zabraniającego przewóz kilku psów jednym autem. W kodeksie ruchu drogowego jest zapis, że przewożony pies nie może ograniczać kierowcy widoczności i utrudniać ruchów - dopóki nie stworzymy zagrożenia w ruchu przez zachowanie naszego psiaka (np. nie zjedziemy na przeciwny pas bo wszedł nam na głowę), albo nie leży on na desce rozdzielczej, to wszystko jest si :) Kwestia tylko bezpieczeństwa zwierzaka/zwierzaków.[/QUOTE] W ustawie Prawo o ruchu drogowym nie ma żadnych zapisów dotyczących przewozu psa. Są jedynie ogólne przepisy dotyczące przewozu ładunków (art 61). Czy stosowac je do przewozu psów to już sprawa interpretacji. A ta bywa różna: [URL]http://www.motofakty.pl/artykul/zwierze-na-pokladzie.html[/URL] [COLOR=transparent]lu obok kierowcy, a tym bardziej na desce rozdzielczej. Najlepszym miejscem dla ulubieńca jest tylna kanapa lub bagażnik - jeśli mamy samochód typu kombi albo hatchback (w [/COLOR]
 14. [COLOR=#696969][B]Komunikat z 6 marca 2013r.[/B][/COLOR] [B] [FONT=tahoma][COLOR=#696969]Wszystkich zainteresowanych informujemy, że złożone przez RSOZ w Rzeszowie do Prokuratury Rejonowej , w styczniu br., zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa. to przestępstwo jest ścigane z urzędu!!! Dla naszego Stowarzyszenia sprawa psa Lukasa jest w dalszym ciągu sprawą priorytetową i taką pozostanie do jej sądowego zakończenia. Tym samym dementujemy wszelkie sprzeczne informacje na ten temat zamieszczone w sieci.[/COLOR][/FONT] [/B] [url]http://www.rsoz.org/?c=mdTresc-cmPokaz-541[/url]
 15. Adopcja psa Lukasa, z rzeszowskiego schroniska, wywołała żywiołową dyskusję na stronach internetowych takich, jak: dogomania, facebook. Zawsze, w każdych sytuacjach wysoko ceniliśmy opinie internautów, którzy w zdecydowanej większości są ludźmi gotowymi nieść pomoc zwierzętom wszędzie tam gdzie one tego potrzebują. Dowody sympatii są odczuwalne praktycznie każdego dnia i za to Państwu dziękujemy w imieniu własnym oraz bezdomnych zwierząt. Jednak niektóre osoby chowając się pod płaszczykiem troski o psa Lukasa dają upust swojej wyobraźni i przekroczyły granice wypowiedzi , które niosą znamiona oszczerstwa. Dlatego też Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt w Rzeszowie wniosło akt oskarżenia do Sądu przeciwko osobom, które swoimi wypowiedziami na w/w forach znieważyły organizację w oczach opinii społecznej narażając tym samym na utratę zaufania publicznego - tak potrzebnego dla społecznej działalności. Informację tę jesteśmy winni wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy darzą nas wieloletnim zaufaniem. [URL]http://rsoz.org/[/URL]
 16. [quote name='ivette3'] Schronisko jest stroną w sprawie.Pies jest własnością scroniska.Dlaczego do zakończenia procedur jego życie zależy od oszustów a nie od schroniska? Bo p.Kierowniczka zajęta jest walką o 1% ...i kasowaniem postów osób pytających o Lukasa.Bo p.Kierowniczka poza procedurami nie robiła i nie robi nadal NIC aby ten pies nie cierpiał.Ja mogę zrozumieć, że nie posłała po Lukasa swoich inspektorów.Ale nie pojmuję dlaczego nie przyłącza się do osób chcąchy nagłaśniać sprawę Lukasa i Przystani, a wręcz wspomaga p.Lilianę w zamiataniu tematu pod dywan.DLACZEGO?[/QUOTE] Nie pojmuję, dlaczego mam pojmowac, dlaczego Ty nie pojmujesz....? Mogę Ci jedynie podpowiedziec. Byc może dlatego, że znajomośc prawa nie może się ograniczac do znajomości procedury kopiuj-wklej pasujący urywek kodeksu cywilnego.:razz:
 17. [COLOR=#696969][B]Komunikat z 18 lutego 2013r,[/B][/COLOR] [COLOR=#696969]W zwiazku ze złożonym przez RSOZ w styczniu 2013r. zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestepstwa -oszustwa w dniu dzisiejszym odbyło sie przesłuchanie swiadków w sprawie Lukasa.[/COLOR] [COLOR=#696969][B]Komunikat z 17 lutego 2013r.[/B][/COLOR] [COLOR=#696969]Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gdańsku w dniu 11 lutego 2013r na nasz wniosek przeprowadził kontrolę weterynaryjną warunków bytowych psa Lukasa, który pozostaje pod opieką Przystani u Liliany w Straszynie. W czasie kontroli stwierdzono, ze pies jest utrzymywany w dobrych warunkach w pomieszczeniu ogrzewanym oraz , że przebywa pod stałą opieką opiekunki, w tym również lekarsko-weterynaryjnej.[/COLOR] [B][COLOR=#696969]Komunikat z 8 lutego 2013r[/COLOR][/B] [COLOR=#696969]W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy protokół z kontroli dobrostanu zwierząt z dnia 1 lutego 2013r. Kontrola została przeprowadzona na okoliczność warunków bytowych psa Lukasa przez Inspektorów OTOZ Animals. Otrzymaliśmy również notatkę służbową z dnia 2.02.2013r [/COLOR] [COLOR=#696969]Z dokumentów wynika, że podczas kontroli nie stwierdzono żadnych zaniedbań psa Lukasa w zakresie opieki. Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt przyjęło w/w dokumenty do wiadomości.[/COLOR] [B][COLOR=#696969]Komunikat z 5 lutego 2013r.[/COLOR][/B] [COLOR=#696969][FONT=tahoma]Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt podjęło wszelkie kroki prawem dozwolone w sprawie odzyskania psa-Lukasa. Jednak ze względu na wielowątkowość i rozwojowy charakter całej sprawy prowadzonej przez stosowne organy nie możemy udzielać informacji w tym temacie. Przewidujemy, że sprawa będzie miała przebieg długofalowy wynikający z procedur prawnych, a RSOZ zapewnia wszystkich zainteresowanych, że sprawa Lukasa jest i będzie dla nas priorytetem. [url]http://www.rsoz.org/?c=mdAktualnosci-cmPokaz-170-1-1[/url] [/FONT][/COLOR]
 18. [B][COLOR=#696969]Komunikat z 8 lutego 2013r[/COLOR][/B] [COLOR=#696969]W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy protokół z kontroli dobrostanu zwierząt z dnia 1 lutego 2013r. Kontrola została przeprowadzona na okoliczność warunków bytowych psa Lukasa przez Inspektorów OTOZ Animals. Otrzymaliśmy również notatkę służbową z dnia 2.02.2013r [/COLOR] [COLOR=#696969]Z dokumentów wynika, że podczas kontroli nie stwierdzono żadnych zaniedbań psa Lukasa w zakresie opieki. Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt przyjęło w/w dokumenty do wiadomości.[/COLOR] [url]http://www.rsoz.org/[/url]
 19. [h=5]Oświadczenie RSOZ: "Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt podjęło wszelkie kroki prawem dozwolone w sprawie odzyskania psa-Lukasa. Jednak ze względu na wielowątkowość i rozwojowy charakter całej sprawy prowadzonej przez stosowne organy nie możemy udzielać informacji w tym temacie. Przewidujemy, że sprawa będzie miała przebieg długofalowy wynikający z procedur prawnych, a RSOZ zapewnia wszystkich zainteresowanych, że sprawa Lukasa jest i będzie dla nas priorytetem."[/h]
 20. [quote name='Charly']Ciekawa jestem jak ta sprawa się rozwinie (pominę Lukaska, bo mam nadzieję, że wszystko zostanie zrobione tak, żeby jemu nie zaszkodzić). Właśnie poczytałam sobie znamiona oszustwa i zastanawiam się, z której strony zostały tutaj spełnione. 'Przestępstwo z art. 286 § 1 k.k. jest przestępstwem umyślnym, zaliczanym do tzw. celowościowej odmiany przestępstw kierunkowych. Ustawa wymaga, aby zachowanie sprawcy było ukierunkowane na określony cel, którym w przypadku oszustwa jest osiągnięcie korzyści majątkowej. Sprawca podejmując działanie musi mieć wyobrażenie pożądanej dla niego sytuacji, która stanowić ma rezultat jego zachowania. Powyższe ujęcie znamion strony podmiotowej wyklucza możliwość popełnienia oszustwa z zamiarem ewentualnym. Zamiar bezpośredni winien obejmować zarówno cel działania sprawcy jak i sam sposób działania zmierzający do zrealizowania tego celu. [B]Sprawca musi chcieć tego właśnie sposobu działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i cel ten musi stanowić punkt odniesienia każdego ze znamion przedmiotowych przestępstwa"[/B] [URL]http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=27&idk=9&idp=883[/URL] Oczywiście osoba z kundelka pisze poprawnie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wstawiła tą informację wraz ze zdjęciem także na swojej stronie na fb, pod którą pojawiły sie ([U]jak można bylo przewidzieć[/U]) niewybredne komentarze. Ciekawe co na to p. Julia i prokuratura. [URL="http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=27&idk=9&idp=883"] [/URL][/QUOTE] Prawo zostawmy prawnikom. My mamy dobrych. ;)
 21. [quote name='elke']"Tego psa na żywo widziało schronisko- więc chyba jest znajomym." czy Pani, Pani ivette3 reprezentuje władze schroniska???? proponuję trochę zaufania w stosunku do Schroniska, które już dzięki "wspaniałym" podjęło kroki, chyba , że Pani tego nie wie bo nie pokwapiła się na grupę psa, gdzie są takowe informacje....to raz [/QUOTE] Zapraszam na stronę schroniska Kundelek. [URL]http://kundelek.rsoz.org/[/URL] Znajdziecie tam oficjalny komunikat w sprawie Lukasa. [I] Tak było 2 stycznia 2013r [/I] [I] Wszystkim tym, którzy w ostatnich miesiącach szukali opiekuna dla Lukasa - psa przebywającego w rzeszowskim schronisku-serdecznie dziękujemy![/I] [CENTER] [IMG]http://kundelek.rsoz.org/FCK/lukas.jpg[/IMG] [/CENTER] [I] Lukas to pies staruszek, który trafił do schroniska w lutym br. Wszyscy wiemy, że życie starszych zwierząt w schroniskach jest bardzo ciężkie i aby było ono najlepsze zawsze pozostanie jednak schroniskiem, gdzie nie ma możliwości zapewnienia opieki indywidualnej. Dlatego radość nasza z adopcji każdego starszego psa jest wielka. Lukas został adoptowany i zabrany ze schroniska dosłownie kilka minut temu. Nowa opiekunka przyjechała po niego z Warszawy. Zawsze wierzyliśmy, że oprócz złych ludzi są też na tym świecie ludzie dobrzy, którzy kochają zwierzęta prawdziwie nie stawiając im żadnych warunków. Życzymy Lukasowi oraz jego opiekunce wiele wspólnych szczęśliwych dni. [/I][I]I tak to miało wyglądać. Dwoje młodych ludzi chciało otoczyć opieką psa staruszka. Wszyscy podziwialiśmy ich heroizm, a zarazem wielką bezwarunkową i bezinteresowną miłość do zwierząt. Kiedy oddawaliśmy Lukasa prosiliśmy o dobrą opiekę, a w przypadku braku możliwości jej sprawowania o odwiezienie pieska do schroniska. Pani Julia patrząc nam w oczy zapewniła nas, że będzie się nim dobrze opiekować, a Pan Marek uspakajał, że wszystko będzie dobrze. Uwierzyliśmy![/I] [I] Jednak zostaliśmy oszukani, niestety. Pani Julia nie adoptowała psa staruszka dla siebie i nie chciała się nim opiekować. Adoptowała go z zamiarem oddania go jeszcze tego samego dnia pod opiekę osobie kontrowersyjnej, która opiekuje się psami w miarę dobrze zapewniając im przyzwoite warunki, ale coś w tej opiece jest nie tak...... [/I] [I] Są pewne zasady w życiu, których warto się trzymać. Młodzi ludzie o tym zapomnieli. oszukali nas, oszukali Lukasa oraz oszukali wszystkich tych, którzy śledzili jego losy. Dlatego też z tych powodów RSOZ złożyło zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zawiadamiające o możliwości popełnienia przestępstwa –oszustwa.[/I] [I] Los Lukasa (siedemnastoletniego psa staruszka) pozostaje pod naszą kontrolą, a całą sprawę w najbliższym czasie rozstrzygnie wymiar sprawiedliwości.[/I]
 22. [quote name='panbazyl']fajnie poczytać cos pozytywnego na wieczór :evil_lol: a tak przy okazji - ale dopiero po niedzieli sprawdzę - chyba cos sie nie tak w cenie za rejestrację stowarzyszenia, coś za dużo tam jest - ale sprawdzę po niedzieli. [/QUOTE] Oczywiście, że tak: [url]http://poradnik.ngo.pl/x/370195[/url] Wiedza w czasach internetu nie jest trudna do zdobycia. Gdyby niektóre osoby tu piszące poświęciły minimum czasu z tego, który poświęcają na szukanie czego im ustawa nie dała na szukanie tego co znowelizowana ustawa dała może nie spławiałby ich z taką łatwością pierwszy lepszy policjant...;) Kahoona, jedyna słuszna decyzja bo jak tak dalej pójdzie to może się okazac, że przez takich ,, eko-terorystom" jak ty wyginęły dinozaury.
 23. [quote name='bejasty']Ja wracam do już wcześniej zadanego pytania .Sunia bez uprawnień do rozmnażania. Nie sa w żadnym stowarzyszeniu ,oferuja szczeniaki po 700,- i nic nie mozna z tym zrobić !!! Czyli jedyny bat na pseudo to blokowanie ogłoszeń[B]. [/B]Po to pracowało tyle posłow itp nad Ustawą ? ...i tak samo wygląda wiele innych zapisów tego "dokumentu". Jakie są narzedzia wykonawcze i kto je dostał ?[/QUOTE] Żadna ustawa nie pomoże jeśli nie będzie egzekwowana. A to zależy od nas wszystkich. Czy to nie Ty piszesz na forum seniorów? (...)[I] Ręce mi opadly. Sfinansowałam sterylkę mamy Beya a ci xxxx znowu oferują szczeniaki po 700,- bo one takie piękne i" po tyle chodzą" (...) ,,Prawda ,że śliczniusie....' (...)oj chyba przejade sie po nich paragrafem z Ustawy. (...) nie są zarejestrowani /tu ich mam teoretycznie/Po co nowe Ustawy jak i tak nikt sie nie interesuje ich egzekwowaniem..Mam do siebie zal bo zaniechałam odwiedzin ,a tyle tlumaczyłam ,pokazywałam jaki jest efekt zaniedbania szczeniaków /sama sie dziwiła czemu Bey jest taki malutki/ (...) idą mrozy a te maleństwa są w chlewiku wiatrem podszytym...Tak mi ich żal."[/I] Znasz ,,hodowców", wiesz, że łamią prawo ( niezarejestrowani, psy w niewłaściwych warunkach) i....? I żal Ci psów......bo ustawa jest zła. :roll:
×
×
 • Create New...