Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

A dla mnie każde obcinanie psu zdrowej części ciała to okaleczanie. Czy jest to ucho, czy ogon, czy macica.
Tylko o ile dla obcinania uszu/ogonów nie widzę żadnego mądrego usprawiedliwienia, tak kastracja/sterylizacja jest potrzebna z przyczyn społecznych. Ale to nie zmienia faktu, że jest to okaleczenie i wypada mieć tego świadomość, a nie pisać, że kopiowanie to barbarzyńskie okaleczenie, a sterylka jakiś kosmetyczny prozdrowotny banalny zabieg, który jeszcze niektórzy pomysłowi "miłośnicy" nakazaliby najchętniej odgórnie wszystkim właścicielom psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Kastracja dobra na wszystko!
Kastrujmy i siebie!
Nie będzie raka, zapaleń pochwy, macicy, torbieli na jajnikach, nieregularnych okresów.
Nie będziemy wredne i okropne z powodu PMS (toż to przecież też wkurzające! Ba, samą cierpiącą też to denerwuje!).[/QUOTE]
Różnica jest zasadnicza-i człowiek mają popęd seksualny-człowiek jak chce to uprawia seks tym samym zaspokajając tę potrzebę.Pies się męczy bo nie może tego zrobić.I to jest ok-zakazywać psom robienia tego co w ich naturze,pozostawianie ich potrzeb jako nie ważne,bo to tylko pies?Mój psiur się ewidentnie męczy jak suczki mają cieczki-wącha,liże,wstaje o 5.00.Nie wiem czy 30 minutowy zabieg nie byłby dla niego mniejszym złem.

Link to comment
Share on other sites

Nie każdy człowiek uprawia seks jak chce :evil_lol: nie każdy ma z kim, nie każdego stać na prostytutkę.
Psowate na wolności też nie parzą się jak popadnie; u wilków to przywilej pary alfa. I jakoś reszta stada jest w stanie psychicznie to udźwignąć :razz: więc nie przesadzałabym. Zresztą są psy reproduktory, kryjące - one nie kryją 2-3 razy w tygodniu, ile fabryka da... A popęd mają nieźle rozkręcony, na pewno jak czują np. sukę w cieczce w sąsiedztwie to im się "chce". I jest to jak widać do opanowania - a nie do opanowania jest popęd domowego pieska, który nigdy nie krył i nawet nie wie do końca o co chodzi...?
Są skrajne przypadki, kiedy pies dostaje hopla na punkcie i czasem faktycznie kastracja jest konieczna, ale to nie znaczy, że każdego samca trzeba kastrować, "bo tak lepiej". Mam w tej chwili drugiego niekastrowanego samca - żaden z nich nie ganiał za sukami, nie uciekał, nie głodził się, nie wył... Jak suka sąsiadów miała cieczkę, to obwąchiwał ich wycieraczkę.

Link to comment
Share on other sites

Niejednokrotnie pies który został wykastrowany próbuje kryć suki.
A moja kastrowana suka kryje drugą sukę gdy ta ma cieczkę.
Więc nie mów mi tu o popędzie płciowym i zaspokajaniu potrzeb, których u psów rzekomo nie ma ;)
U nich te potrzeby też są, ale nie służą przyjemności (mam na myśli kopulacje, bądź symulowanie jej) ale np. pokazaniu pozycji w stadzie, często też robią to w zabawie - i nie jest to bynajmniej instynkt przetrwania.
Sporo jest psów które kryją 'w cieczce i bez cieczki' :)
Naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']ale czy to jest dla psa jakaś przyjemność?Czuć suczkę a nie mogąc jej pokryć?Wydaje mi się ,że nie ale może tylko mi się wydaje...[/QUOTE]

Wiesz, pies się codziennie męczy.
Jak widzi Twój smakowity obiad, a Ty nie chcesz mu dać kawałka swojego kotleta.
Jak chce pogonić za kotem, a jest na smyczy i nie może.
Jak chce żebyś się z nim bawiła, a Ty akurat nie masz czasu czy musisz wyjść.
Jak nie chce się kąpać, a Ty wsadzasz go do wanny.
Jak nie chce iść do weta a Ty go tam ciągasz i dostaje zastrzyki.
Nie rozumiem, dlaczego odmawianie psu żarcia przy stole, skakania na gości, zżerania śmieci na spacerach, ganiania za kotami, dominowania innych psów na spacerze, zmuszanie do kąpieli, czesania, wizyt u weta jest powszechnie uznawane za normalne, bo przecież psu nie można pozwalać na wszystko i coś tam musi - za to odmawianie mu krycia suki kiedy tylko mu się zachce, urasta do rangi jakiegoś znęcania się, męczenia psa?
Mój pies wygląda na dużo bardziej nieszczęśliwego i sfrustrowanego jak nie dam mu trochę mięsa przy porcjowaniu (a często nie mogę, bo na niektóre jest uczulony), niż kiedy odwołuję go od wąchania suczych kałuż - mam się czuć jak sadystka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Ale ja znam psa (chihuahua) który jest wykastrowany a zabiera się za krycie suczek w cieczce.
[B]Jak myślisz, co on wtedy czuje?[/B] :D
Kiedy chce się a nie można fizycznie?[/QUOTE]
Co za durne pytanie! Na pewno odczuwa tę dolegliwość mniej niż gdyby nie był wykastrowany.
Myślisz że czułby się lepiej, gdyby suka w sąsiedztwie miała ruję, a on by nie mógł się do niej dostać, bo chodzi na smyczy?

Przepraszam, że przerywam Wam tę miłą pogawędkę o psich amorach, ale...
[SIZE=4][B]Co to ma wspólnego z nielegalnością zabiegu kopiowania?[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Mam do Was prośbę.

Nasz "zwierzęcy" poseł, autor nowelizacji, Paweł Suski bierze udział w plebiscycie "Głosu Koszalińskiego" na najaktywniejszego posła. W mojej ocenie fajnie by było, gdyby środowisko prozwierzęce mu pomogło, szczególnie, że wyprzedza go [B]poseł Suchowiejko[/B], który jako jedyny z PO, wstrzymał się od głosu.

To oczywiście kampania wyborcza, ale myślę, że poseł Suski zasługuje na nasze poparcie i dobrze by było, gdyby znalazł się w przyszłym Sejmie.

Zaznaczam, że to wyłącznie moja prywatna inicjatywa, możecie się zgodzić z moim zdaniem lub nie.

To plebiscyt sms-owy. [B]Numer 72466, treść: kos.7.tak[/B] koszt SMS-a 2,46

Tutaj podgląd wyników: [URL="http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20110819%2FWYBORYPARLAMENTARNE01%2F177628034"]http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20110819%2FWYBORYPARLAMENTARNE01%2F177628034[/URL]

Można również podziękować posłowi Suchowiejce głosując na NIE.

z góry dziękuję.[/QUOTE]

Agitacja polityczna,ten dobry a tamten nie.Nowelizacja jeszcze nie weszla w zycie.czas zweryfikuje na jakim etapie bedzie ona funkcjonalna,moze wtedy uderzymy w brawa.Dla mnie to troche jak kupczenie ,zarowno w kwestii finansowej jaki i politycznej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']
[SIZE=4][B]Co to ma wspólnego z nielegalnością zabiegu kopiowania?[/B][/SIZE][/QUOTE]

Pewnie to,ze w dalszym ciagu my ludzie dla swoich wlasnych potrzeb decydujemy co ma psa bardziej bolec .Ja sie jeszcze zapytam ,co z piatym pazurem,mozemy ciac czy nie? Jak to podpiac do nowelizacji?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='kamila_vu']Agitacja polityczna,ten dobry a tamten nie.Nowelizacja jeszcze nie weszla w zycie.czas zweryfikuje na jakim etapie bedzie ona funkcjonalna,moze wtedy uderzymy w brawa.Dla mnie to troche jak kupczenie ,zarowno w kwestii finansowej jaki i politycznej?[/QUOTE]
Chcesz zobaczyć prawdziwą polit-agitkę?

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=ICxjZfijtUg&feature=player_embedded"][video=youtube;ICxjZfijtUg]http://www.youtube.com/watch?v=ICxjZfijtUg&feature=player_embedded[/video]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[B]Przecież od dawna nie wolno kopiować!!!
[/B]Wszyscy to wiedzą, nawet ci, co kopiują. To jest podziemie hodowlano-wystawiennicze.
Tylko zacofańce kynologiczne obcinają jeszcze psom uszy i ogony. W Europie pokazać się z ciętym dogiem to obciach!
Jestem zaszokowany, że taki tytuł wątku się znalazł tutaj.
Zmieńcie to. [B]Nie wprowadzajcie ludzi w błąd!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Na Światówce 2011 w Paryżu wiele kopiowanych psów wychodziło tytuł Zwycięzca Świata;-):multi:[/QUOTE]
Ale chyba nie z Polski???

Z tego co wiem, na kopiowane trzeba było mieć zaświadczenie, że w kraju ojczystym dozwolone.
Więc z Polski kopiowanych być nie powinno!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Żartujesz? Musisz mieć jakieś układy, że Ci takie coś dali.[/QUOTE]
Aj tam, zaraz układy:angryy:
Ale mam V-ce ZW. Świata - Weteran:p

[quote name='Dorota Maria']Zaraz układy. Zapewne pies był kopiowany zgodnie z prawem bo to jest przecież możliwe.
Nie zawsze psy kopiuje się z powodów estetycznych, a co jak obcięto coś ze wskazań medycznych? i ma się na tę okoliczność zaświadczenie od weta?:evil_lol:[/QUOTE]
Być tak może, ale nie z tego powodu dostałam zaświadczenie;-)
Nawet wkleiłam je gdzieś tutaj - wcześniej;-)
Dodam, że na Światówce było mnóstwo kopiowanych młodzików;-) Łącznie z moim:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Aj tam, zaraz układy:angryy:
Ale mam V-ce ZW. Świata - Weteran:p
[quote name='Dorota Maria']Zaraz układy. Zapewne pies był kopiowany zgodnie z prawem bo to jest przecież możliwe.
Nie zawsze psy kopiuje się z powodów estetycznych, a co jak obcięto coś ze wskazań medycznych? i ma się na tę okoliczność zaświadczenie od weta?:evil_lol:[/quote]

Być tak może, ale [B]nie z tego powodu dostałam zaświadczenie[/B];-)
Nawet wkleiłam je gdzieś tutaj - wcześniej;-)
Dodam, że na Światówce było mnóstwo kopiowanych młodzików;-) Łącznie z moim:lol:[/QUOTE]
Jeśli nie z tego, to z jakiego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...