Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='Fauka']Miała ropomacicze i poszli z nią do weterynarza, usłuszeli że są nieodpowiedzialni bo gdyby ją dopuścili to by nie zachorowała...[/QUOTE]
i to jest dopiero zbrodnia na zwierzęciu .... ja chętnie bym takiemu wetowi , zaplombowała dziurawego zęba , jak by miał zgorzel :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Jest wyraźny przepis. Są konkretne zagrożenia. To jest kolosalny postęp w stosunku do tego co jest dziś, a malkontentów pewnie nigdy nie zabraknie.[/QUOTE]

listę psów uznanych za niebezpieczne też mamy , obowiązek prowadzania na smyczy i wiele innych niezłych .... ja wiem , że potrzebny jest optymizm .. tylko trzeba zejść na ziemię i być realistą

Link to comment
Share on other sites

Oj obowiązek prowadzania psów na smyczy jest i ostatnio byłam świadkiem przelomowej chwili ;) zwykle paniusie puszczają na skwerku luzem swoje mikro pieski i one biegają gdzie chcą, po całym parku, atakują kogo chcą w tym mnie i moje psy. Pewnego dnia sobie idę zaskoczona że nic prującego pysk do glana mi się jeszcze nie przykleiło, gdy po chwili mym oczom ukazały się paniusie z pieskami na smyczy (nie wiedziałam że ten wynalazek posiadają) a przy nich stoją strażnicy miejscy i je spisują :)

Link to comment
Share on other sites

K O M U N I K A T
W związku z uchwaloną przez Sejm RP nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt (DZ.U.2011,nr 230, poz.1373), która w art.6, ust.2, pkt. 1 w sposób niebudzący wątpliwości zakazuje wykonywania zabiegów kopiowania uszu i ogonów, Zarząd Główny na posiedzeniu w dn.29.10.2011 podjął następujące uchwały:
[FONT=Calibri]1. [/FONT]Wszystkie psy urodzone w Polsce po 01.01.2012r. muszą mieć pozostawione naturalne uszy i ogony.
Kierownicy sekcji ras zostają zobowiązani do zaznaczania w protokółach kontroli miotów każdego przypadku ciętego ogona i/lub uszu oraz zgłaszania tego faktu zarządowi oddziału.
W rasach, w których występują ogony szczątkowe i/lub skrócone, ogony wszystkich szczeniąt muszą zostać opisane w protokółach kontroli miotów, a następnie w metrykach i rodowodach.
[FONT=Calibri]2. [/FONT]Od 01.01.2012r. zostaje wprowadzony zakaz wystawiania psów z kopiowanymi ogonami i/lub uszami.
Zakaz ten dotyczy WYŁĄCZNIE psów URODZONYCH W POLSCE PO 01.01.2012.
W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się przyjęcie na wystawę psa urodzonego w Polsce po 01.01.2012 i poddanego zabiegowi kopiowania, o ile zabieg został przeprowadzony z poszanowaniem art.27 Ustawy o Ochronie Zwierząt (DZ.U.1997, nr 111, poz.724). W takim przypadku właściciel psa zobowiązany jest dołączyć do zgłoszenia oryginał lub, poświadczoną przez jego macierzysty oddział ZKwP, kopię stosownego zaświadczenia lekarskiego, które musi zawierać, umożliwiające weryfikację, szczegółowe dane kontaktowe lecznicy i wystawiającego zaświadczenie lekarza takie jak: nazwisko, adres, nr telefonu oraz adres e-mail. Zaświadczenie pozostaje w dokumentach wystawowych organizatora imprezy.




takie info wisi w Naszym odd ZK

Link to comment
Share on other sites

Vectra, niestety więc, albo jestem egoistą, albo tępakiem, bo dalej cię nie rozumiem.
Tak, hodowcy mają obowiązki, nakazy, przykazy itd, a pseudo nie - tak było zawsze, bo przecież zawsze będzie tak, że pracując legalnie musimy płacić podatki, mamy szeroką skalę praw i obowiązków, no a pracując na czarno to nic nie musimy właściwie, zostaje tylko modlić się, żeby nas pracodawca nie oszukał. Robić coś nielegalnie, tzn poza prawem - i to się tyczy też pseudo.

Skopiujmy zatem wsie psy w Polsce - i rasowe, pseudorasowe i kundle bure. Ich dzieci też. I dalej. Kopiujmy wszystko. Powiedz mi, co się zmieni w sytuacji tych bezdomnych?


[quote name='Vectra']ma i to dużo ... podobno kopiowanie to okrucieństwo :smile: znaczy w takim razie , że skoro nie ma nic wspólnego z płodzeniem i siedzeniem w zimnej klatce ... rozmnażalnie to zbawienie :smile:[/QUOTE]
Strasznie pokręcona logika. Według mnie okrucieństwem jest zarówno kopiowanie, jak i rozmnażanie kundli i psów bez uprawnień, tylko to drugie jest okrucieństwem na szerszą skalę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']
Skopiujmy zatem wsie psy w Polsce - i rasowe, pseudorasowe i kundle bure. Ich dzieci też. I dalej. Kopiujmy wszystko. Powiedz mi, co się zmieni w sytuacji tych bezdomnych?
[/QUOTE]
to samo dokładnie to samo , co z zakazem kopiowania , czyli NIC :) bo już pisałam , powstają zakazy , ustawy MARTWE.
co za różnica czy suka ma ogon i uszy czy też nie , skoro i tak będzie rodzić co cieczkę w chlewiku ?
i też pisałam , ten zakaz bije w niewielki , malusieńki odsetek psów .. bo ras do kopiowania jest niewiele .. a już zupełnie zostały pominięte psy których się nie kopiuje ... a takie rasy są mega modne - blabladorki , bigle , ONki

a ten wątek , to taki spór o wór , tylko w worze łajno :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']
Strasznie pokręcona logika. Według mnie okrucieństwem jest zarówno kopiowanie, jak i rozmnażanie kundli i psów bez uprawnień, tylko to drugie jest okrucieństwem na szerszą skalę.[/QUOTE]
Halo , jaka pokręcona logika ? przecież kilka osób pisało tu , że kopiowanie nie ma nic wspólnego z rozmnażaniem i bezdomnością.
szkoda że nie ma statystyk ile psów się rocznie kopiuje , ile siedzi w schroniskach i ile robi za fabryczki
może takie liczby , by pozwoliły by na troszkę inne spojrzenie na problemy ...

Ja jestem członkiem ZK - nie potrzebuje ustawy do tego by nie rozmnażać bez uprawnień , nie potrzebuje ustawy by nie kopiować - bo ZK ma regulamin. Którego muszę przestrzegać ... Moje psy jak i ich potomstwo nie są NN , muszę za to również płacić , składki i takie tam różne opłaty manipulacyjne ...
A te ustawy , nad którymi tak pracowano .. dla szarej strefy , to nieegzekwowalne dziwolągi

czy teraz rozumiesz o czym piszę ? czy nadal czarna magia ?

Ustawa nie zmieni NIC , jak zwykle - no może dochody wetów się zwiększą , bo zabiegi dla szarych mas psów bez papierów , będą droższe ... no i piękna alternatywna dla fabryczek słodkich kuleczek - nowy argument dla klienta :) zresztą uszów i tak nie kopiuje rozmnażacz , tylko ten zabieg wykonuje się jak piesek ma nowy domek ... fakt ogonki lecą w pierwszych dobach życia .... czyli tak ... psy rasowe , nie będą kopiowane , bo regulamin tego zabrania , psy rasowe nie są rozmnażane co cieczkę , bo regulamin tego zabrania , psy rasowe są oznakowane , bo regulamin ZK tego wymaga ... hodowcy psów rasowych , podporządkują się nadal regulaminowi ZK , wielu już dawno nie kopiuje , jeśli ma aspiracje wystawowe w krajach które zabraniają wystawiania u nich w kraju psów kopiowanych ...
czyli pozostają na tapiecie pieski w typie rasy - tu zależy od fantazji producenta , czy użyje siekierki czy też nie ...

ZK nie jest święte również , bo dał mi furtkę , mogę wystawiać kopiowanego psa urodzonego po 01.01.2012 takiego który nie urodził się w PL

Mamy już listę ras niebezpiecznych :diabloti: nawet mam takie dwa w domu ... ustawa mnie nie dotyczy , bo psy są w typie rasy i nie muszę mieć zezwolenia ...

to taki właśnie paradoks naszych ustawodawców - nad czymś tam pracują , coś sklecą .. tylko egzekwowanie tego jakoś nie wychodzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']to samo dokładnie to samo , co z zakazem kopiowania , czyli NIC :) [/QUOTE]
Cieszę się, że doszłyśmy do takiego wniosku ;) Skoro więc kopiowanie nie wpływa na bezdomność psów, zakaz kopiowania też nie, ja nie widzę tu żadnej zależności.

Wiesz, albo ja jakiś ciemnogród uprawiam, albo my się nie rozumiemy i piszemy o dwóch różnych rzeczach ;) Bo ja generalnie się z większością twoich postów zgadzam - że bezdomnych i rozmnażanych na prawo i lewo psów jest więcej, niż kopiowanych, że zakaz kopiowania, jak i rozmnażania psów bez uprawnień to MOŻE być martwy przepis - bo prawo w Polsce jest kulawo egzekwowane, a już szczególnie te dotyczące zwierząt, że członkowie ZK muszą stosować się do regulaminu Związku, a pseudo nie musi nic, bo robi wsio poza prawem i nikt tego nie egzekwuje - tak, zgadzam się, ale mam wrażenie, że mnie chodzi o coś innego :lol:

Link to comment
Share on other sites

Owszem, wniesienie zakazu kopiowania w żaden sposób nie wpływa na problem pseudo hodowli i bezdomności zwierząt. Zatem zakaz znęcania się nad zwierzętami, bicia ich, polewania kwasem, podpalania, wieszania na drzewach też nie wpływa na ich bezdomność i pseudohodowle, więc po co taki zakaz?
Owszem, należy się skupiać na tym by uniemożliwić funkcjonowanie pseudohodowlom, zredykować bezdomność w naszym kraju, że te przepisy są ważne, powinny być bardziej dopracowane natomiast są sprawy poboczne równie ważne. Bo znęcanie się nad własnym psem, nie bezdomnym, nie z pseudo hodowli też jest przestępstwem i prawo do tego też musi się odnosić. A kopiowanie to również znęcanie się. Prawo musi możliwie regulować wszystkie możliwe kwesti, nie tylko jedną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Ja jestem członkiem ZK - nie potrzebuje ustawy do tego by nie rozmnażać bez uprawnień , [U]nie potrzebuje ustawy by nie kopiować - bo ZK ma regulamin.[/U] Którego muszę przestrzegać ... Moje psy jak i ich potomstwo nie są NN , muszę za to również płacić , składki i takie tam różne opłaty manipulacyjne ...
A te ustawy , nad którymi tak pracowano .. dla szarej strefy , to nieegzekwowalne dziwolągi

ZK nie jest święte również , bo dał mi furtkę , mogę wystawiać kopiowanego psa urodzonego po 01.01.2012 takiego który nie urodził się w PL
[/QUOTE]
Czy to oznacza, że posłowie uchwalili ustawę która pogorszyła położenie psów w ZK, bo jeżeli dobrze Cię zrozumiałem regulamin ZK już wcześniej zabraniał kopiowania, a teraz dał furtkę, tak? No to rzeczywiście skandal. Tu się zgodzę.

Link to comment
Share on other sites

Kopiowanie ma bardzo dużo z bezdomnością, potencjalny Kowalski kupuje pieska z pseudo hodowli, widział już tego papierowego i chciał mieć podobnego, tylko coś z uszami lub ogonem jest nie tak jak u tego pięknego kopiowanego i co w tedy robi? - oddaje do schronu lub wyrzuca na ulicę - znam takich wielu, gdzie piesek nie spełnił oczekiwań:roll:
Ja osobiście takie postępowanie potępiam i nie wyrzuciłabym psa, ale przede wszystkim nie kupiłabym z pseudo nie znając się na rzeczy:razz:

Dla mnie to jest totalna szpetota, ale cóż, one też muszą żyć:lol:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images8.fotosik.pl/14/4c525da2931d6f60.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images6.fotosik.pl/390/6a0d6092eaf62f89.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images6.fotosik.pl/222/3403577199e22699.jpg[/IMG][/URL]

Bo ja wolę tak;-)
[IMG]http://i53.tinypic.com/adg5xz.jpg[/IMG]

[IMG]http://i45.tinypic.com/iqbses.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Doginka, historia jednak trochę naciągana, gdyby był kopiowany, to myślisz, że z takimi właścicielami prędzej czy później nie trafiłby do schroniska?
Poza tym, jak wcześniej pisałam - to rasowe psy wyznaczają modę na wygląd pseudorasowych.


A mnie oosbiście np twoje kopiowane psy się nie podobają w ogóle - Raper jest ok :) I co, dyskutujemy dalej? Już pisałam, że nie ładne co ładne, ale co się komu podoba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Halo , jaka pokręcona logika ? przecież kilka osób pisało tu , że kopiowanie nie ma nic wspólnego z rozmnażaniem i bezdomnością.
szkoda że nie ma statystyk ile psów się rocznie kopiuje , ile siedzi w schroniskach i ile robi za fabryczki
może takie liczby , by pozwoliły by na troszkę inne spojrzenie na problemy ...

Ja jestem członkiem ZK - nie potrzebuje ustawy do tego by nie rozmnażać bez uprawnień , nie potrzebuje ustawy by nie kopiować - bo ZK ma regulamin. Którego muszę przestrzegać ... Moje psy jak i ich potomstwo nie są NN , muszę za to również płacić , składki i takie tam różne opłaty manipulacyjne ...
A te ustawy , nad którymi tak pracowano .. dla szarej strefy , to nieegzekwowalne dziwolągi

czy teraz rozumiesz o czym piszę ? czy nadal czarna magia ?

Ustawa nie zmieni NIC , jak zwykle - no może dochody wetów się zwiększą , bo zabiegi dla szarych mas psów bez papierów , będą droższe ... no i piękna alternatywna dla fabryczek słodkich kuleczek - nowy argument dla klienta :smile: zresztą uszów i tak nie kopiuje rozmnażacz , tylko ten zabieg wykonuje się jak piesek ma nowy domek ... fakt ogonki lecą w pierwszych dobach życia .... czyli tak ... psy rasowe , nie będą kopiowane , bo regulamin tego zabrania , psy rasowe nie są rozmnażane co cieczkę , bo regulamin tego zabrania , psy rasowe są oznakowane , bo regulamin ZK tego wymaga ... hodowcy psów rasowych , podporządkują się nadal regulaminowi ZK , wielu już dawno nie kopiuje , jeśli ma aspiracje wystawowe w krajach które zabraniają wystawiania u nich w kraju psów kopiowanych ...
czyli pozostają na tapiecie pieski w typie rasy - tu zależy od fantazji producenta , czy użyje siekierki czy też nie ...

ZK nie jest święte również , bo dał mi furtkę , mogę wystawiać kopiowanego psa urodzonego po 01.01.2012 takiego który nie urodził się w PL

Mamy już listę ras niebezpiecznych :diabloti: nawet mam takie dwa w domu ... ustawa mnie nie dotyczy , bo psy są w typie rasy i nie muszę mieć zezwolenia ...

to taki właśnie paradoks naszych ustawodawców - nad czymś tam pracują , coś sklecą .. tylko egzekwowanie tego jakoś nie wychodzi [/QUOTE]
[B]Vectra[/B], tego Twojego zapisu strumienia świadomości po prostu nie da się czytać! Potok oderwanych od siebie i od rzeczywistości myśli, oddzielonych wielokropkiem. Dziewczyno, czy zanim coś napiszesz, nie mogłabyś jakiegoś porządku w tych swoich rozbłyskach myślowych zaprowadzić?

[quote name='Vectra']a ten wątek , to taki [B]spór o wór , tylko w worze łajno[/B] :)[/quote]
Tutaj zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Bardzo trafne!
Sam bym tego lepiej nie określił. Łajno w worze... hahaha :evil_lol:

Żeby Cię tylko z ZK nie wywalili za to! Wiesz, kto między innymi w tym worze siedzi?
Z rasy Doginki na przykład ta pani: [URL]http://tostom.pl/[/URL]
I ta pani też: [URL]http://www.sasquehanna.fr.pl/index4.htm[/URL] Znasz?

Link to comment
Share on other sites

Ja w schronisku widuję i kopiowane psy, i niekopiowane. W życiu natomiast nie widziłam ciętego sznupka bez rodowodu. Wszystkie cięte spotykam przeważnie na wystawach lub u ludzi posiadających psy rodowodowe. Na moim osiedlu jest sryliard sznupków takich piąta woda po kisielu i wszystkie mają uszy, każdy zaś ma inne ;)

Link to comment
Share on other sites

Pokażę jeszcze pięknego sznaucera, zdjęci pochodzi z hodowli Artax któa ma chyba najpiękniejsze sznaucery jakie widziałam. Psy mają piękne uszy i ogony, wyglądają świetnie:

[img]http://artax.pl/szczeniaki-w-nowych-domach/Franz/duze/4656358_n.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel'][B]Vectra[/B], tego Twojego zapisu strumienia świadomości po prostu nie da się czytać! Potok oderwanych od siebie i od rzeczywistości myśli, oddzielonych wielokropkiem. Dziewczyno, czy zanim coś napiszesz, nie mogłabyś jakiegoś porządku w tych swoich rozbłyskach myślowych zaprowadzić?


Tutaj zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Bardzo trafne!
Sam bym tego lepiej nie określił. Łajno w worze... hahaha :evil_lol:

Żeby Cię tylko z ZK nie wywalili za to! Wiesz, kto między innymi w tym worze siedzi?
Z rasy Doginki na przykład ta pani: [URL]http://tostom.pl/[/URL]
I ta pani też: [URL]http://www.sasquehanna.fr.pl/index4.htm[/URL] Znasz?[/QUOTE]
oczywiście że nie będzie rozumieć co piszę , bo nie chcesz rozumieć - masz swoje jedne racje i będziesz gryźć , kopać , drapać i włosy wyrywać , by było po Twojemu ... no ale na tym nie polega dyskusja :)
wiesz żeby dyskutować , trzeba najpierw posiąść jedną cechę , szacunek do innych , ale zaczynasz od szacunku do siebie ... skoro nie szanujesz sam siebie , nie wymagam byś rozumiał co piszę :) Mniej emocji , więcej dystansu - to ułatwia każdy dialog .. poza cytowaniem moich postów , krytykowanie moich kropeczek , nic ciekawego do tej dyskusji nie wniosłeś , żadnego argumentu ..
akurat cytat u kupie tyczył się nie ZK , tylko całokształtu omawianego tu problemu - no widzisz , tu też przeinaczyłeś na swój wzór - czytasz to co chcesz przeczytać , a nie to co autor ma na myśli ... tego się uczymy w szkole ... no i dlatego mamy takie ustawy w tym kraju , martwe .. bo czytelnik sobie interpretuje jak chce :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Czy to oznacza, że posłowie uchwalili ustawę która pogorszyła położenie psów w ZK, bo jeżeli dobrze Cię zrozumiałem regulamin ZK już wcześniej zabraniał kopiowania, a teraz dał furtkę, tak? No to rzeczywiście skandal. Tu się zgodzę.[/QUOTE]

o proszę , następna gwiazda tematu , nie znająca go zupełnie - to kocham najbardziej :)
Przeczytaj sobie regulamin , albo jeszcze raz ten temat , tym razem ze zrozumieniem - wtedy wróć do dyskusji ...
skoro zabierasz głos , w bardzo ważnym temacie , o poprawie bytu polskich psów , to bądź łaskaw , zapoznać się z prawem które obowiązuje i z regulaminem który obowiązuje .. Bo w tej chwili to sobie zgadujesz i dopisujesz , bo tak wygodniej ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']oczywiście że nie będzie rozumieć co piszę , bo nie chcesz rozumieć - masz swoje jedne racje i będziesz gryźć , kopać , drapać i włosy wyrywać , by było po Twojemu ... no ale na tym nie polega dyskusja :)
wiesz żeby dyskutować , trzeba najpierw posiąść jedną cechę , szacunek do innych , ale zaczynasz od szacunku do siebie ... skoro nie szanujesz sam siebie , nie wymagam byś rozumiał co piszę :) Mniej emocji , więcej dystansu - to ułatwia każdy dialog .. poza cytowaniem moich postów , krytykowanie moich kropeczek , nic ciekawego do tej dyskusji nie wniosłeś , żadnego argumentu ..
akurat cytat u kupie tyczył się nie ZK , tylko całokształtu omawianego tu problemu - no widzisz , tu też przeinaczyłeś na swój wzór - czytasz to co chcesz przeczytać , a nie to co autor ma na myśli ... [B]tego się uczymy w szkole[/B] ... no i dlatego mamy takie ustawy w tym kraju , martwe .. bo czytelnik sobie interpretuje jak chce :)[/QUOTE]
A sztuki formułowania wypowiedzi pisemnej zgodnej z zasadami pisowni, logiki i stylistyki nie uczymy się? Jak widać, nie wszyscy... :evil_lol:
Nic dziwnego, że potem mamy takie ustawy w naszym kraju. Bałagan w głowie, bałagan w piśmie, to i bałagan w dziełach legislacyjnych!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']A sztuki formułowania wypowiedzi pisemnej zgodnej z zasadami pisowni, logiki i stylistyki nie uczymy się? Jak widać, nie wszyscy... :evil_lol:
Nic dziwnego, że potem mamy takie ustawy w naszym kraju. Bałagan w głowie, bałagan w piśmie, to i bałagan w dziełach legislacyjnych![/QUOTE]
jeszcze wyszperaj moje błędy ortograficzne - dyskusja nabierze rumieńców

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']

Ja jestem członkiem ZK - nie potrzebuje ustawy do tego by nie rozmnażać bez uprawnień , [B]nie potrzebuje ustawy by nie kopiować - bo ZK ma regulamin. Którego muszę przestrzegać [/B]... Moje psy jak i ich potomstwo nie są NN , muszę za to również płacić , składki i takie tam różne opłaty manipulacyjne ...
A te ustawy , nad którymi tak pracowano .. dla szarej strefy , to nieegzekwowalne dziwolągi

czy teraz rozumiesz o czym piszę ? czy nadal czarna magia ?

[B]ZK nie jest święte również , bo dał mi furtkę , mogę wystawiać kopiowanego psa urodzonego po 01.01.2012[/B] takiego który nie urodził się w PL
[/QUOTE]
[quote name='farabutto']Czy to oznacza, że posłowie uchwalili ustawę która pogorszyła położenie psów w ZK, bo jeżeli dobrze Cię zrozumiałem regulamin ZK już wcześniej zabraniał kopiowania, a teraz dał furtkę, tak? No to rzeczywiście skandal. Tu się zgodzę.[/QUOTE]
[quote name='Vectra']o proszę , następna gwiazda tematu , nie znająca go zupełnie - to kocham najbardziej :)
Przeczytaj sobie regulamin , albo jeszcze raz ten temat , tym razem ze zrozumieniem - wtedy wróć do dyskusji ...
skoro zabierasz głos , w bardzo ważnym temacie , o poprawie bytu polskich psów , to bądź łaskaw , zapoznać się z prawem które obowiązuje i z regulaminem który obowiązuje .. Bo w tej chwili to sobie zgadujesz i dopisujesz , bo tak wygodniej ?[/QUOTE]
Jeżeli teraz, jak rozumiem, wycofujesz się z tego co napisałaś na wstępie, to oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle, że ustawa jest potrzebna by nie kopiować.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Napisał farabutto
Czy to oznacza, że posłowie uchwalili ustawę która pogorszyła położenie psów w ZK, bo jeżeli dobrze Cię zrozumiałem regulamin ZK już wcześniej zabraniał kopiowania, a teraz dał furtkę, tak? No to rzeczywiście skandal. Tu się zgodzę.[/QUOTE]
zakaz wystawiania , wg regulaminu ZK , będzie obowiązywał psy urodzone w Polsce po 1 stycznia 2012 roku ... wszystkie psy kopiowane do tego czasu , mogą być wystawiane , gdyż obecnie zakazu nie ma i nie było ..
Furtka polega na tym , że mogę wystawiać kopiowanego psa , urodzonego po 1 stycznia 2012 roku , takiego który nie urodził się w Polsce

teraz rozumiesz ? czy rozłożyć na więcej czynników , wykresów , szlaczków

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']zakaz wystawiania , wg regulaminu ZK , będzie obowiązywał psy urodzone w Polsce po 1 stycznia 2012 roku ... wszystkie psy kopiowane do tego czasu , mogą być wystawiane , [B]gdyż obecnie zakazu nie ma i nie było ..[/B]
Furtka polega na tym , że mogę wystawiać kopiowanego psa , urodzonego po 1 stycznia 2012 roku , takiego który nie urodził się w Polsce

teraz rozumiesz ? czy rozłożyć na więcej czynników , wykresów , szlaczków[/QUOTE]
To, co napisałaś nie jest prawdą.
Równie dobrze mogłabyś z uporem maniaka, wbrew wszelkim dowodom głosić, że ziemia jest płaska.
Rozpaczliwe próby zaklinania niewygodnej rzeczywistości przez miłośników rżniętych psów są doprawdy żałosne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']
Rozpaczliwe próby zaklinania niewygodnej rzeczywistości przez miłośników rżniętych psów są doprawdy żałosne...[/QUOTE]
błąd , nie o tej grupie pisz , żałośni są przeciwnicy kopiowania ... i niestety musisz przyjąć na klatę , że póki co , do 01.01.2012 roku , kopiować psy w naszym kraju można ... musisz się z tym pogodzić ... tak jak ja pogodzę się z zakazem , od 01.01.2012
i jak zapragnę dobermana , będę musiała kupić go tam gdzie zakazu nie ma , no i będę mogła go wystawiać , gdyż ZK w nowym regulaminie , który będzie obowiązywał od następnego roku , jasno pisze , że zakazem objęte są psy urodzone w Polsce :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']błąd , nie o tej grupie pisz , żałośni są przeciwnicy kopiowania ... i niestety musisz przyjąć na klatę , że póki co , do 01.01.2012 roku , [B]kopiować psy w naszym kraju można ... [/B]musisz się z tym pogodzić ... tak jak ja pogodzę się z zakazem , od 01.01.2012
i jak zapragnę dobermana , będę musiała kupić go tam gdzie zakazu nie ma , no i będę mogła go wystawiać , gdyż ZK w nowym regulaminie , który będzie obowiązywał od następnego roku , jasno pisze , że zakazem objęte są psy urodzone w Polsce :)[/QUOTE]
art. 27 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997 r.:
[I]"[B]Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji[/B] i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione."
[/I]

Skoro Twoim zdaniem obcięcie psu ucha albo ogona jest dozwolone, to do której kategorii należy taki zabieg zaliczyć?

a) dla ratowania zdrowia?

b) dla ratowania życia?

c) dla ograniczenia populacji?


Chyba by mnie nie zdziwiło nawet, gdybyś wybrała odpowiedź c) Jak ktoś wierzy, że ziemia jest płaska, to może też wierzyć, że obcięcie uszka albo ogonka zabezpieczy przed zajściem w ciążę! Nie ten ogonek, moja miła... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...