Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='ladySwallow']A j[B]eszcze niedawno był tutaj znak zapytania[/B] - wystarczy, żeby pojawił się znów ;)[/QUOTE]
A ktoś go widział oprócz Ciebie?
No i jak to się stało, że zniknął? Złośliwy troll?

[quote name='Fauka']No na przykłąd kto? bo ja rozumiem to tak, że ZK ustosunkował się do prawa któe ma wejść w życie w polsce czyli zakaz kopiowania na terenie naszego kraju.[/quote]
Wypowiedzi takie jak wyżej wskazują, że [B]temat wątku ma negatywny wpływ na świadomość użytkowników[/B].
Droga Fauko, kopiowanie jest na terenie naszego kraju NIEZGODNE Z PRAWEM już od 14 lat!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Owszem, od '97 roku i wiem to nie od dzisiaj aczkolwiek odnosze się do decyzji ZK.[/QUOTE]
ZK wydał uchwałę, bo teraz już nie mieli innego wyjścia. Skoro ustawodawca wyraźnie wskazał, że nie tylko jest zabronione, ale z całą pewnością jest to znęcanie się, to ZK nie mógł zrobić nic innego. Inaczej narażaliby się na oskarżenie o to, że propagują znęcanie się nad zwierzętami, bo pokazują wizerunek np. doga świadomie przez człowieka okaleczonego. Już chyba wystarczająco długo ZK rżnął głupa. Skończyło się babci s.anie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']No na przykłąd kto? bo ja rozumiem to tak, że ZK ustosunkował się do prawa któe ma wejść w życie w polsce czyli zakaz kopiowania na terenie naszego kraju.[/QUOTE]
to warto poczytać kilka razy i zrozumieć treść jak jest napisana , a nie jak chce się rozumieć ...
ZK uchwaliło , zresztą jest już o to burza ... że zakaz wystawiania psów kopiowanych urodzonych w nowym roku , w polsce .. czyli prośćiej ... nie wolno wystawiać psów urodzonych w naszym kraju jeśli są kopiowane .... kupię psa z Rosji i zakaz mnie nie dotyczny , bo mój pies nie będzie urodzony w PL - teraz rozumiesz ?
ZK nie ustosunkował się do ustawy , jako znęcanie się :diabloti: gdyby tak zrobił , zakaz dotyczył by psów urodzonych na całym świecie po 1.01.2012 roku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
ZK nie ustosunkował się do ustawy , jako znęcanie się :diabloti: gdyby tak zrobił , zakaz dotyczył by psów urodzonych na całym świecie po 1.01.2012 roku[/QUOTE]
Nieprawda.
[FONT=Arial]c) w art. 6 ust. 2:[/FONT]
[FONT=Arial]– pkt 1 otrzymuje brzmienie:[/FONT]
[FONT=Arial]„1) umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, niestanowiące dozwolonego prawem zabiegu lub doświadczenia na zwierzęciu, w tym znakowanie zwierząt stałocieplnych przez wypalanie lub wymrażanie, a także wszelkie zabiegi mające na celu zmianę wyglądu zwierzęcia i wykonywane w celu innym niż ratowanie jego zdrowia lub życia, a w szczególności przycinanie psom uszu i ogonów (kopiowanie);”,

ZK musi kierować się polskim prawem, a polskie prawo obowiązuje WYŁĄCZNIE w POLSCE!
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']
ZK musi kierować się polskim prawem, a polskie prawo obowiązuje WYŁĄCZNIE w POLSCE!
[/FONT][/QUOTE]
to czemu w innych krajach , nie wolno nie krajowych kopiowanych psów wystawiać ? np w Szwecji
dlaczego oni mogą , a my nie ?
proszę mi nie cytować już wycinków z przyszłych ustaw .... tylko odpowiedzieć na pytanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']to czemu w innych krajach , nie wolno nie krajowych kopiowanych psów wystawiać ? np w Szwecji
dlaczego oni mogą , a my nie ?
proszę mi nie cytować już wycinków z przyszłych ustaw .... tylko odpowiedzieć na pytanie :)[/QUOTE]
Odpowiedź na to pytanie jest nadzwyczajnie prosta.
Oni mogą a Wy nie bo najstarszy Polski Związek Pseudokynologów to zbiorowość oparta o wspieranie lokalnych interesików, przekrętów, miernoty i ciemnogrodu, a nie wiedzy kynologicznej i poszanowania prawa. To organizacja rodem z komuny. Zero obywatelskości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Odpowiedź na to pytanie jest nadzwyczajnie prosta.
Oni mogą a Wy nie bo najstarszy Polski Związek Pseudokynologów to zbiorowość oparta o wspieranie lokalnych interesików, przekrętów, miernoty i ciemnogrodu, a nie wiedzy kynologicznej i poszanowania prawa. To organizacja rodem z komuny. Zero obywatelskości.[/QUOTE]
Uważaj co piszesz, ja też należę do ZK i mogę Cię posądzić o pomówienie;-)

Link to comment
Share on other sites

Doginka, Ty też?! :D no popatrz jaki ten świat mały ;)

Vectra, ja doskonale rozumiem co napisałaś, czasami jednak mam wrażenie że walczysz z wiatrakami. Proszę bardzo sprowadź sobie psa z rosji albo nawet z flatlandii. Mnie chodzi jedynie o to, że Ty już jako hodowca w polsce nie okaleczycz swoich kolejnych maluchów, no chyba że zdecydujesz się prowadzić pseudo. To samo się tyczy doginki, jej psiaki urodzone po nowym roku już nie będą się prezentowały na polskich ringach okaleczone. I może stanąć na środku i zacząć tupać nóżkami i niczego nie zmieni.

Ale miło że zauważyłyście tę lukę, mam nadzieję że ZK zaktualizuje to i nie będziecie mogły mieć ciętych psów nawet z innego kontynentu ;) Najważniejsze że polskie, rasowe szczenięta od nowego roku będą bezpieczne. Naprawdę jałowa dyskusja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Uważaj co piszesz, ja też należę do ZK i mogę Cię posądzić o pomówienie;-)[/QUOTE]
To mnie też pozwij, bo ja też podpisuję się pod tym, co napisał Farabutto.

P.S. Ja też należę do ZKwP. Ale ja jestem zwykły szary członek, nie taki prominentny jak Doginka. Mnie na pewno nikt w ZK nie wydałby trefnego zaświadczenia, że w Polsce kopiowanie jest legalne!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']... To samo się tyczy doginki, jej psiaki urodzone po nowym roku już nie będą się prezentowały na polskich ringach okaleczone. I może stanąć na środku i zacząć tupać nóżkami i niczego nie zmieni...[/QUOTE]
Wyobraź sobie, ze nie będę tupać nóżkami, bo moje psy są skopiowane przed 1.01.2012;-) A wierz mi, jest ogrom Sędziów, co wolą kopiowane psy:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']

Mnie chodzi jedynie o to, że Ty już jako hodowca w polsce nie okaleczycz swoich kolejnych maluchów, no chyba że zdecydujesz się prowadzić pseudo. [/QUOTE]
No ale ma być zakaz kopiowania psów :) czyli co , członkowie ZK nie będą mogli kopiować , a producenci kundelków i owszem ?
Ja nie walczę z wiatrakami , śmieję się , aż mnie brzuch boli , z tych kolejnych martwych przepisów ... proszę sobie przejrzeć miliony innych ustaw , przepisów - MARTWYCH .. lub bijących w mniejszość ...

ciekawa jestem bardziej , odnośnie wykonawstwa tego zapisu o płodzeniu kundelków ... pseudo od dawna nie kopiują , bo tną koszta .. ciekawe jak ich ugodzi palec sprawiedliwości ... czy nadal będę zapychać schroniska ślicznymi kundelkami w typie rasy po 100zł z naturalnymi ogonkami w imię miłosierdzia ....

Link to comment
Share on other sites

Myslę, ze akurat to, czy kundel będzie kopiowany, czy nie, nie będzie miało wpływu na jego obecnosć w schronisku. I miłosierdzie nie ma tu nic do rzeczy prawdę powiedziawszy, czysty biznes.

Obawiam się, ze prawo jak zwykle będzie zimnym trupem. W mojej okolicy jest taki smieszny życiowy przykład działania prawa. Dwóch braci założyło dwie konkurencyjne fabryki wstązek. Jeden działał mega legalnie, wszystko zgodnie z przepisami, maszyny nowe, sprawdzone. Drugi na czarno ludzi pozatrudniał, olał przepisy, jedną maszynę kupił z demobilu, resztę mu kumple za flaszkę złożyli. Legalny brat splajtował i usiłuje się wygrzebać z długów, a nielegalny baaardzo dobrze prosperuje. Tyle, jeśli chodzi o polskie prawo. Smutne to troszku.

Link to comment
Share on other sites

Vectra, pseudohodowle były, są i będą i teraz jedynie będzie większa szansa na to by ich karać. Bo do tej pory trzeba było czekać aż psy będą wystarczająco zaniedbane by posądzić ich o znęcanie się, od nowego roku będzie można również nasłać na nich skarbówkę, a to myślę że bardziej boli niż odebranie psów i ewentualne wyroki w zawiasach. A za podatki prędzej cię wsadzą niż za znecanie się nad psem, taka smutna prawda.
Tak samo jak psy w pseudo są zapchlone, niedożywione i zaniedbane tak samo będą miały kopiowane uszy i ogony. Pozostaje tylko to uparcie zgłaszać i nękać takich zwyrodnialców. Na szczęście taka patologia teraz już nie ma prawa występować w ZK.

Co do opodatkowania hodowli, większość ludzi nie będzie decydowała się na hodowlę jeżeli usłyszą o tym, że to coś kosztuje, w dodatku te miejsca będą sprawdzane i kontrolowane. Większość się zniechęci. To jak będzie działać prawo zobaczymy, trzeba być upartym.

Doginka, ja się wypowiadałam o ewentualnych miotch po twoich psach ale czytania ze zrozumieniem już od dawna od ciebie nie wymagam ;) a sędziowie mogą sobie teraz woleć lub nie. Przepis to przepis.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Przyznaję, że wśród moich znajomych mało związanych z hodowlą psów, od lat panuje przekonanie że obcinanie uszu i ogonów jest zabronione, a to że czasami na ulicach widuje się psy bez ogona to raczej oznaka że to skrzywdzony przez złego człowieka kundelek.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Myslę, ze akurat to, czy kundel będzie kopiowany, czy nie, nie będzie miało wpływu na jego obecnosć w schronisku. I miłosierdzie nie ma tu nic do rzeczy prawdę powiedziawszy, czysty biznes.
[/QUOTE]
No dokładnie, już wcześniej to pisałam. Bezdomność i kopiowanie to są dwa różne problemy, które niewiele mają ze sobą wspólnego, nie wiem, czemu niektórzy tak usilnie próbuję je ze sobą łączyć :roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Napisał Sybel
Myslę, ze akurat to, czy kundel będzie kopiowany, czy nie, nie będzie miało wpływu na jego obecnosć w schronisku. I miłosierdzie nie ma tu nic do rzeczy prawdę powiedziawszy, czysty biznes.[/QUOTE]
to prawda , czysty biznes :) dla pseudo ma się rozumieć - tniecie kosztów , bo nie kopiowane ... a że bez rodowodu , "..no bo wie pan/pani to 6 z miotu :diabloti: no i rodowód to taki drogi jest , a przecież pieska jak się kocha , to rodowód mu nie potrzebny

Nie, bezdomność i kopiowanie , to nie są różne problemy ... to są PROBLEMY !!! już pisałam , pseudo od dawna nie kopiuje , bo taniej wychodzi ... ale produkuje i zapycha schroniska ... rodowodowych psów w schroniskach , jest niewiele .. zresztą takiego psa można zidentyfikować i odstawić do producenta ...

Dlatego mnie bardziej interesuje inna część znowelizowanej ustawy i jej egzekwowanie - czyli pseudohodowla ... ja aktualnie mam rasy których się nie kopiuje ... ale rozmnaża na potęgę bez papierów , no taki mój bulgotek francuski , bidulka nie dość że ma stojące uszka , to i krótki ogonek - wszystko jak bozia stworzyła naturalne ...

wszystkie psie problemy łączą się ze sobą , kopiowanych ras psów nie jest dużo , a ras psów jest dużo , a mieszańców jeszcze więcej .... i znów wojna o mniejszość - rozumiem , bo tak łatwiej :) już pisałam , psu wisi jakie ma uszy czy ogon ,ale nie wiszą mu warunki w jakich żyją ... a jeśli nie widzicie problemu bezdomności , rozmnażania na lewo i prawo - pora zmienić okulistę ... bliskowzroczność jest męcząca ... należy patrzeć również i dalej ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra'] już pisałam , pseudo od dawna nie kopiuje , bo taniej wychodzi ... ale produkuje i zapycha schroniska ... rodowodowych psów w schroniskach , jest niewiele .. zresztą takiego psa można zidentyfikować i odstawić do producenta ... [/QUOTE]
Ale ja dalej nie rozumiem związku. Czy jeśli taki pseudo jeden z drugim skopiowałby swoje psy, to ich liczba w schroniskach by się zmniejszyła? Gdzie jest ta zależność? Nie kopiuje, ale zapycha schroniska... Gdyby kopiował, to by kopiował i zapychał schroniska :roll:


I kto pisze, że nie widzi problemu bezdomności? Ja jedynie nie potrafię się dopatrzeć związku z kopiowaniem - tez mam się zgłosić do okulisty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Ale ja dalej nie rozumiem związku. Czy jeśli taki pseudo jeden z drugim skopiowałby swoje psy, to ich liczba w schroniskach by się zmniejszyła? Gdzie jest ta zależność? Nie kopiuje, ale zapycha schroniska... Gdyby kopiował, to by kopiował i zapychał schroniska :roll:
[/QUOTE]

kopiowanie czy zakaz , nie zmieni sytuacji w schroniskach - bo problem rozmnażania na prawo i lewo , nie jest uregulowany.
a sam zakaz kopiowania , to jedynie mniejsze koszty dla rozmnażaczy ... klient nie będzie wymagał obciętego ogonka .... a tego nikt nie robi za darmo ...
bo ja jako członek ZK , mam prawa i obowiązki i koszty z tym związane ... roznmażacz ma czysty zysk , może płodzić co mu się podoba , kiedy - nikt tego nie kontroluje ...

skoro znowelizowali ustawę , zaznaczając że kastrowanie nie zalicza się do znęcania , bo reguluje problem bezdomności .. więc niech ten przepis wcielą w życie i wymagają kastrowania ... o ile w PL chętnie się kopiuje , o tyle kastruje bardzo niechętnie , do tego dla większości jest to zbrodnia na psie .... bo przecież każda suczka musi mieć szczeniaczki ...
skoro weci mają "bekać" za kopiowanie , to niech też ponoszą odpowiedzialność , do przyczyniania się do bezdomności ... propagując rozmnażanie - dla zdrowia pieska ....
a suczka , my to wiemy - potrzebuje tak dzieci jak obciętych uszu :diabloti: z tymże obcięte ucho goi się szybko ... ciąża , odchowanie młodych , zapchanie ulic /schronisk - to dłuższy i bardziej bolesny proces

dlatego jak pisałam , śmieszy mnie , że w naszym kraju - walczy się od zadu strony , o poprawę losu zwierząt ... zakaz kopiowania , nie poprawi ich bytu i nie zmniejszy wzrastającej populacji - więc jakie to miłosierdzie ? pobiegnę dalej :diabloti: o wrażenia estetyczne ... wszak chętniej adoptowane są ładne zwierzaczki ..... to już ironia ... ale inteligentny zrozumie ... inny przeinaczy po swojemu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']kopiowanie czy zakaz , nie zmieni sytuacji w schroniskach [/QUOTE]
Bo zakaz kopiowanie nie ma na celu zmienienia sytuacji w schroniskach, tylko zaprzestania kopiowania ;)
[quote name='Vectra']a sam zakaz kopiowania , to jedynie mniejsze koszty dla rozmnażaczy ... klient nie będzie wymagał obciętego ogonka .... a tego nikt nie robi za darmo ...
bo ja jako członek ZK , mam prawa i obowiązki i koszty z tym związane ... roznmażacz ma czysty zysk , może płodzić co mu się podoba , kiedy - nikt tego nie kontroluje ...[/QUOTE]
A powinien - oczywiście. Tylko to powinien regulować inny przepis, niezwiązany z kopiowaniem.
Jeśli chodzi o koszta - cóż, wydaje mi się, że pseudo "z krwi i kości" i tak je skracają gdzie tylko się da i zakaz kopiowania wiele tu nie zmieni. A kopiują dlatego, że to jest modne (a moda przecież wyszła od psów rasowych, nie kundli, nota bene) i się lepiej sprzedaje - więc i zysk jest większy. Nie wiem, czy jakiś zakaz to zmieni. Jak już pisałam, na nich potrzebny jest inny paragraf.

[quote name='Vectra']skoro znowelizowali ustawę , zaznaczając że kastrowanie nie zalicza się do znęcania , bo reguluje problem bezdomności .. więc niech ten przepis wcielą w życie i wymagają kastrowania ... o ile w PL chętnie się kopiuje , o tyle kastruje bardzo niechętnie , do tego dla większości jest to zbrodnia na psie .... bo przecież każda suczka musi mieć szczeniaczki ...
skoro weci mają "bekać" za kopiowanie , to niech też ponoszą odpowiedzialność , do przyczyniania się do bezdomności ... propagując rozmnażanie - dla zdrowia pieska ....[/QUOTE]
Pełna zgoda.




Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba ;)

Link to comment
Share on other sites

owszem kundle wzięły się z psów rasowych - już tam nie wgłębiajmy się w szczegóły , że rasowe psy to też mieszańce ;) tylko brak kontroli nad populacją psią ... był BOOM na psy , sobie zrobiono z tego świetny dochodowy biznes ... bo rozmnażać ludzie psy będą ... tylko ktoś kto ma jedną suczkę i zrobi jej szczeniaczki .... zrobi to pewno raz ;) tak było i lata temu ... gdzie rozmnażalni masowych nie było , ale nie mieliśmy TYYYYYLUUUUU psów w PL , co obecnie ... jest ich nadmiar , dużo za dużo i wciąż rodzą się kolejne w hurtowniach - to jest problem poważny ... takie "hodoffle" nie kopiują , bo to są koszty .. co widać na portalach ogłoszeniowych - wystarczy sobie pośledzić ... sprzedawców kilku ras .. pseudo ras ... pieski w 9 przypadkach na 10 , są niekopiowane i tak zostanie , bo skoro nielegalnie rozmnażają , to i siekierką ogonek ciachną - dla nich lepiej , że nie musi to być wet - siekiera to koszt 35 zł - kuta u kowala , wiem bo dziś taką kupiłam :diabloti:
Nie będa kopiować psów rasowych - rodowodowych , bo ci mają regulaminy , prawa , obowiązki , opłaty , restrykcje i kontrolę.

a ile jest w PL psów rasowych z uprawnieniami hodowlanymi ? zarejestrowanych , oznakowanych , ile hurtowych produkcji bez nadzoru kogokolwiek ? raptem ile ras psów się kopiuje ? to już inna sprawa ...

egoizmem jest zatem , twierdzenie , że zakaz kopiowania nie ma nic wspólnego z rozmnażaniem i bezdomnością ...
ma i to dużo ... podobno kopiowanie to okrucieństwo :) znaczy w takim razie , że skoro nie ma nic wspólnego z płodzeniem i siedzeniem w zimnej klatce ... rozmnażalnie to zbawienie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']No ale ma być zakaz kopiowania psów :) czyli co , członkowie ZK nie będą mogli kopiować , a producenci kundelków i owszem ?
Ja nie walczę z wiatrakami , śmieję się , aż mnie brzuch boli , z tych kolejnych martwych przepisów ... proszę sobie przejrzeć miliony innych ustaw , przepisów - MARTWYCH .. lub bijących w mniejszość ...

[B]ciekawa jestem bardziej , odnośnie wykonawstwa tego zapisu o płodzeniu kundelków ... pseudo od dawna nie kopiują , bo tną koszta .. ciekawe jak ich ugodzi palec sprawiedliwości ... czy nadal będę zapychać schroniska ślicznymi kundelkami w typie rasy po 100zł z naturalnymi ogonkami w imię miłosierdzia ...[/B].[/QUOTE]
Ustawodawca tak to zaprojektował.
[FONT=Arial]„Art. 10a. 1. Zabrania się: [/FONT]
[FONT=Arial]1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;[/FONT]
[FONT=Arial]2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;[/FONT]
[FONT=Arial]3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.[/FONT]
[B][FONT=Arial]2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.[/FONT][/B]
[FONT=Arial]3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.[/FONT]
[FONT=Arial]4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.[/FONT]
[FONT=Arial]5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/FONT]
[B][FONT=Arial]6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Ustawodawca tak to zaprojektował.
[FONT=Arial]„Art. 10a. 1. Zabrania się: [/FONT]
[FONT=Arial]1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;[/FONT]
[FONT=Arial]2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;[/FONT]
[FONT=Arial]3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.[/FONT]
[B][FONT=Arial]2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.[/FONT][/B]
[FONT=Arial]3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.[/FONT]
[FONT=Arial]4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.[/FONT]
[FONT=Arial]5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/FONT]
[B][FONT=Arial]6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.[/FONT][/B][/QUOTE]
brzmi pięknie :) tylko ciekawe jak będzie to funkcjonowało ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do regulacji rozmnażania, z tym się zgadzam, powinna być obowiązkowa kastracja. Można dywagowac czy to zdrowe czy nie, jedno jest pewne - poprawiłoby to sytuację bezdomności w polsce. Podoba mi się to, jak jest u hodowców kotów rasowych. Że koty do hodowli są droższe i oddawane do bardzo szczegołowo sprawdzonych domów, a te na kolanka idą dopiero po kastracji. I sprawa załatwiona jak należy.

Ja walczę o prawa zwierząt, kopiowanie to nie jedyna sprawa z ktorą wojuję. Dzisiaj byłam w odwiedzinach w schronisku, jak zawsze z przeważającą mnie paczką dla bezdomniakow, ten problem obcy mi nie jest.

AA weterynarzom twierdzącym że suczkę rozmnożyć trzeba powinno odbierać się prawo wykonywania zawodu. Byłam na wizycie przedadopcyjnej u ludzi, którzy wcześniej przez 12 lat mieli rottweilerkę. Miała ropomacicze i poszli z nią do weterynarza, usłuszeli że są nieodpowiedzialni bo gdyby ją dopuścili to by nie zachorowała...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...