Jump to content
Dogomania

Bezdomniaki makowskie(Mazowsze)


Recommended Posts

Rudzik - wyjechał. Tylko u Pani Krysi kłopot z zaopiekowanym przez Nią klatkowo Łapkiem. W czasie mrozów, był wpuszczany na klatkę, karmiony, no to poczuł się u siebie. I - szczeka na wchodzących. I zaczyna przeszkadzać :(.

 

Jutro wybieramy się do burmistrza w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Makowie Maz w 2015 r. Wysmażyłam (jeszcze dosmażam) pismo w tej sprawie, w którym udowadniam, że PDT z niewielką pomocą finansową (sterylizacja, kastracja, szczepienia, konieczna pomoc. wet, ew.karma, pomoc w ogłoszeniach adopcyjnych) ze strony miasta, są bardziej ekonomiczne i humanitarne, niż schroniska.  A schronisko, musi byc blisko(rym !) , żeby Urząd i wolontariusze, oraz członkowie organizacji pprozwierzecych, mogli realnie monitorować losy psów i pomagać w ich adopcjach.  No i namawiam na bezpłatne czipowanie właścicielskich psów(przy okazji szczepień p. wściekliźnie) i 50% dofinansowanie sterylizacji i kastracji psów i kotów właścicielskich przez miasto. Tylko tak można zacząć sensowny długotrwały program zapobiegania bezdomności .

Trzymajcie kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Przypomnij burmistrzowi o umowie z którąś z lecznic (gabinetów) nas całodobową opiekę - psy powypadkowe oraz drugą, na sterylizacje. Mi właśnie na biurko pani sekretarz położyła dwa egzemplarze, zawiozę do podpisania do Ostrołęki w środę.

Link to comment
Share on other sites

A płacicie w Makowie podatek od psa? Bo można też zaproponować coś co jest u nas w Szczecinie, ze właściciele, którzy mają psa ze schroniska alebo wysterylizowanego  / wykastrowanego/ są z tego podatku zwolnieni. I to nawet działa :) . 

 

 Niestety (piszę to świadomie) - nie. Jak tu się sprowadziliśmy, był podatek i został zniesiony. Bo większość - nie płaciła :(

 

A czy przy wsparciu gminy znalazłoby się więcej BDT niż tylko Twój? W przypadku Rudzika to chyba nie był problem finansowy? :(

 Oprócz mnie, "moja"  Pani Krysia, "druga" Pani Krysia, Pani Marzena, wiem, że  jeszcze jest Pani Asia - inaczej, na innych zasadach , z innymi priorytetami - ale też. Może jeszcze ktoś da się namówić? Największym problemem miasta, jest stały dowóz bezdomnych psów w jarmarczne środy :( . Co z tym zrobić? jak to ugryźć?

Link to comment
Share on other sites

Zaczipować wszystkie swoje a podrzutki,niestety do schroniska.

Wiem to mało popularne,ale widzisz inne wyjście.

Gdyby wszystkie psy były obowiązkowo czipowane/jak krowy powiedzmy czy świnie/to łatwo by było znaleźć właściciela i do odpowiedzialności w jakiś sposób pociągnąć.

Tylko do tego jeszcze jest potrzebna solidna ,pewna baza.

Z tego co się teraz wyprawia książki można pisać.

Jest numer czipa ale nigdzie w bazie go nie ma .Bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

Czipowanie makowiaków i pociągnięcie do odpowiedzialności ich właścicieli, jeśli psy biegają luzem po mieście jest bardzo odkrywczym pomysłem. Powinien się przyjąć, bo miasto zarobiłoby sporo, wnioskując z tego co opisujesz na tym wątku, Krysiu...
Wtedy i ta łaciata sunia miałaby szansę na inne życie (może).

Link to comment
Share on other sites

Czipowanie makowiaków i pociągnięcie do odpowiedzialności ich właścicieli, jeśli psy biegają luzem po mieście jest bardzo odkrywczym pomysłem. Powinien się przyjąć, bo miasto zarobiłoby sporo, wnioskując z tego co opisujesz na tym wątku, Krysiu...
Wtedy i ta łaciata sunia miałaby szansę na inne życie (może).

 

Rozmowy przebiegały "w szczerej i przyjaznej atmosferze" :) Jesteśmy zaproszone do współpracy przy opracowywaniu Uchwały przez Urząd. Zgłosiłyśmy swoje uwagi do projektu Uchwały, jako "Inicjatywa Obywatelska" - wolontariuszy i członków organizacji prozwierzecych z terenu miasta

 

Z tymi PDT finansowanymi przez gminę nie jest tak prosto. Gmina musi mieć umowę ze schroniskiem kontrolowanym przez inspekcję weterynaryjną. W ostatnim raporcie NIK wytknął jakiejś gminie, ze opłaca PDT zamiast schronu. 

 Ale my nie chcemy być PDT, tylko BDT. Oczekujemy wyłącznie finansowania sterylizacji/kastracji/, szczepień, zwalczania infekcji i infestacji i  niezbędnych zabiegów wet. koniecznych dla dobrostanu zwierzęcia. Oraz - karmy. I nic więcej. Z tym, że każda z nas, wg własnych możliwości, ustala ilość podopiecznych  i termin udzielania im opieki. Mamy różne możliwości lokalowe, finansowe i rodzinne. Ma  to byc nadal działalność dobrowolna, niekomercyjna, oszczędzająca miastu wydatków  na odławianie i schronisko.  Wiadomo, wszystkich psów nie ogarniemy, ale chociaż - trochę. I nie jak dotąd - w 100% na własny koszt, lub z pomocy dogomaniackiej. A to są psy, należące zgodnie z ustawą, do naszej gminy :). Ach, jeszcze chcemy ogłaszania do adopcji na stronie internetowej miasta i na gazecie telewizji kablowej . Oczywiście, sprawy kotów wolnożyjących, też są ważne :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli program identyczny jak u nas w gminie. Maków większy, to i psów więcej, ale i BDT więcej, u nas tylko my z Tomkiem.
Oby inne gminy brały taki przykład, to będzie na świecie trochę lepiej :)

 

 Podobna gmina, podobne problemy :).  Dzisiaj znowu był jarmark - zwiększyła się niestety ich częstotliwość :( . No, to nic już nie będę pisała :(

Link to comment
Share on other sites

RATUNKUUUUUU!!!!!!!

Marysia siedzi w samochodzie z OGROMNYM, pięknym, młodym ONkiem!!!!! Stał na środku trasy i ani myślał zejść. Dopiero gdy przed nim zatrzymał się TIR, łaskawie zszedł na brzeg drogi (pobocza tam nie ma). Marysia jechała na uczelnię, ale cóż było robić :(
Podjechała z nim do lecznicy - chipa nie ma...
Teraz wiezie go do Łomianek, do znajomego znajomej, ale może u niego zostać tylko do wieczora.

CO ROBIĆ!?!?!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...