Jump to content
Dogomania

GRYŚ zaginął. Uratowany ze Szczytów Marlon MA DOM!!! Dziękujemy wszystkim za pomoc


yolanovi

Recommended Posts

[quote name='yolanovi']Pani tam mieszka, bywa tam na spacerach, wiec jest szansa, że go znowu zobaczy, jeżeli on sie tego miejsca trzyma[/QUOTE]
no to jest iskierka nadziei ........mam nadzieję że uda się Pani zrobić zdjęcie i że jeśli to Gryś to właśnie w tych okolicach zrobił sobie miejscówkę. Oby ......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganiechaa']Kacper, którego brałam z Żywieckiego schronu kilka lat temu miał chipa ale dało się go tylko zczytać w schronie a u moich weterynarzy nie. Podobno czasami tak jest ale sama nie wiem jak to tłumaczyć...[/QUOTE]

No to teraz już całkiem nie wiem, bo jeśli w tym przypadku jest podobnie to sznase zidentyfikowania Grysia są prawie zerowe :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziakato']Dziewczyny, jak Wam pomóc? Może jakaś wspólna akcja szukania?[/QUOTE]

Dzięki za chęć pomocy. Nie wiem jednak co tak naprawde można zrobić. Ja spojrzałam na te lasy to jest to dość duży teren, dla mnie kompletnie nieznany. Możemy tam godzinami łazić i żadnego psa nie spotkać. Może też dopisać szczęście i spotkamy tego pieska ale jak go podejść? On z pewnością nie da się złapać, zwieje na 100%.

Link to comment
Share on other sites

My w ten sam sposób jeździliśmy za Dropsem - telefon, że ktoś widział podobnego psa i od razu ktoś jechał na miejsce, żeby sprawdzić teren. Wiem, że tak jak mówisz szanse sa znikome, ale jeżeli psiak był tam widziany juz dwa razy to możliwe, że ma tam jakieś bezpieczne miejsce i krąży po tym samym terenie. Gdyby udało się go zobaczyć choć na ułamek sekundy... to przynajmniej byłybyście pewne, czy to Gryś czy nie.
Najlepiej by było gdyby Pani zrobiła zdjęcie, wtedy byłaby pewność...

Jeżeli to faktycznie Gryś to warto tamtą okolicę rozplakatować na maksa, żeby ludzie wiedzieli, że taki psiak jest poszukiwany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']My w ten sam sposób jeździliśmy za Dropsem - telefon, że ktoś widział podobnego psa i od razu ktoś jechał na miejsce, żeby sprawdzić teren. Wiem, że tak jak mówisz szanse sa znikome, ale jeżeli psiak był tam widziany juz dwa razy to możliwe, że ma tam jakieś bezpieczne miejsce i krąży po tym samym terenie. Gdyby udało się go zobaczyć choć na ułamek sekundy... to przynajmniej byłybyście pewne, czy to Gryś czy nie.
Najlepiej by było gdyby Pani zrobiła zdjęcie, wtedy byłaby pewność...

Jeżeli to faktycznie Gryś to warto tamtą okolicę rozplakatować na maksa, żeby ludzie wiedzieli, że taki psiak jest poszukiwany.[/QUOTE]
Jeździliście za Dropsem, ale w efekcie nic to nie dało, bo znalazł się tylko dlatego, iż pewnej Pani udało się go oswoić i odczytać kontakt na adresatce. Z tym rozpoznaniem to też nie tak łątwo. Ja Grysia widziałam dwa razy i ani razu nie podszedł do mnie blisko. Podobnych jest na pęczki. Z fotki jaką może udałoby się tej Pani zrobić, sądzę, że nie byłabym w 100 % pewna, że to on. Zadzwonię do tej Pani i poproszę o fotki, o ile uda jej się jakieś zrobić i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Oby to był Gryś.
Drops był dzikusem ale jednak trudy włóczęgostwa zbliżyły go do człowieka , może Gryś też komuś w końcu zaufa.
Jeździłam z dziewczynami i mężem szukać Dropsa ale szczerze mówiąc szansa na złapanie nieufnego psa bez sprzętu i umiejętności jest zerowa nawet jeśli się go zobaczy.
Ważne jest zlokalizowanie a potem trzeba myśleć nad sposobem złapania...

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam na wątek, czytam i tak sobie myślę, ze jeśli jest jakakolwiek szansa skontaktowania się z byłą właścicielką Grysia, to może warto nawiązać z nią kontakt i zmobilizować do pomocy w szukaniu psa. Ona była jedyną osobą, której Gryś zaufał, może, gdyby pojeździła trochę po tych lasach (nie sama, tylko z nadzorem), i wołała psa po imieniu, to by zareagował na głos, na wołanie.....może jeszcze to pamięta.....

Ja wiem, ze trudno kogoś przekonywać, jak ma to już gdzieś, ale moze jednak udaloby sie tę panią namówić......dla dobra psa.............

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...