Jump to content
Dogomania

Po wielu perypetiach... udało się! DROPS MA SWÓJ DOM!!! :-)


Lili8522

Recommended Posts

Mam wieści od p.Magdy, że póki co sytuacja jest bez zmian - i szczekanie nad ranem i wyprawy Dropsa i Horynki. Trzymajmy kciuki, żeby z czasem było coraz lepiej!

Na koncie Dropsika pozostało 517zł. Czy któraś z cioteczek miałaby coś przeciwko, gdyby ta kwota została przeznaczona dla Figo i jego Mamusi?

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/254101-Misia-z-Figo-bez-prosz%C4%85-o-pomoc%21-Pilnie-szukamy-DT-dla-Figo%21-Ma-czas-do-10-08-%28[/url]

Link to comment
Share on other sites

No to przekazuję kwotę na rzecz Figo i Misi. Gdyby ktoś chciał, żeby jego wpłata została przeznaczona na inny cel - proszę o informację.

Jak się okazało Drops jest o wiele bardziej stabilny od Horynki. Bez niej blisko jest ideałem - przychodzi po głaski, słucha się, nie odstępuje ludzkiej nogi. Ostatnio przy którejś z wypraw Horynki sam zawrócił i został, podczas gdy Horynka poszła za węchem. Czyli baba sprowadza go na złą drogę ;)

Jako przewodnika wybrał p. Magdę i obdarzył swoim zaufaniem. P.Magda zdradziła, że na spacerach próbuje nawet brykać jak szczeniaczek - oczywiście kiedy się zapomina ;)

Ciągle trwa problem nocnego szczekania, jak i wycieczki psiaków... Odkąd spacerują oddzielnie, jest trochę spokojniej - także miejmy nadzieję, ze to tylko kwestia czasu!

Link to comment
Share on other sites

Tz rozmawiał wczoraj z p. Magdą i mogę przekazać trochę nowych wieści.
Wygląda na to, że niepotrzebnie baliśmy się wszyscy o Dropsa, bo zaklimatyzował się świetnie; docenił ciszę, spokój i wspaniale wgrał się w krajobraz Borów Tucholskich;-).
Z Horynką są problemy, bo dziewczyna nadal urządza sobie krótkie wycieczki/ucieczki, po których wraca bardzo zadowolona.
Ostatnio [COLOR=black]p. Magda złapała ją na tym, że uciekała przez ... okienko w toalecie.[/COLOR]

Drops na początku towarzyszył Horynce w tych wypadach, teraz woli położyć się i odpoczywać.
Mam nadzieję, że Horynka przestanie być „dzieckiem kwiatem” potrzebującym nieograniczonej chwilowej wolności, nacieszy się swobodą, stanie się bardziej zdyscyplinowana i ograniczy swoje potrzeby zwiedzania tylko do 5 ha posiadłości.

Link to comment
Share on other sites

dzień dobry wszystkim, chciałam napisać o naszych postępach :-) Oczywiście piesy nadal próbują ucieczek. Sytuacja zmieniła się o tyle, że teraz zwiewa Drops. Z kojca. I natychmiast leci do domu przywitać się ze mną. A Horynka siedzi w boksie i krzyczy: widzisz, on ucieka, a ja jestem grzeczna!
Zaczęliśmy uczyć psów podstawowych komend. Wychodzi z tego komedia. Horynka załapała szybko, co znaczy "siad" i teraz leci od człowieka do człowieka i siada przed nim oczekując pochwał. Drops na wszelki wypadek od razu się kładzie, albo patrzy smutno, jakby mówił "O coś Ci chodzi, ale o co, nie mam pojęcia".
Spanie... Jak się chcemy wyspać, psy idą do domu. Zresztą podoba im się to. Same wchodzą i grzecznie czekają na pochwałę.
Na spacerach "luzem" psy wyluzowały do tego stopnia, że zaczynają się gonić i podgryzać. Dzisiaj po raz pierwszy Drops się zdenerwował na Horynkę i przyziemił ją łapą. Albo może był zazdrosny o Murzynka? Murzynek do koń i zakochał się w Horynce. Mizia ją po sierści, a ta mu się odszczekuje i nadstawia znowu do pieszczot.
Trochę nam piesy schudły, ale to chyba efekt świeżego powietrza i spacerów. Paweł przerzucił je na tłustą dietę. Stwierdził, że ja gotowałam im dietetycznie (ryż, warzywa, mięso) i gotuje im makaron, słonina, mięso. Plus suche cały czas dostępne.
Mam też pytanie - czy ktoś wie, czy skóra między palcami u psów to normalne? Horynka ma łapy jak płetwy. Pomiędzy palcami rośnie jej skóra. Zdrowa itd, co sprawdzałam dokładnie, ale pierwszy raz coś takiego widzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaSl']dzień dobry wszystkim, chciałam napisać o naszych postępach :-) Oczywiście piesy nadal próbują ucieczek. Sytuacja zmieniła się o tyle, że teraz zwiewa Drops. Z kojca. I natychmiast leci do domu przywitać się ze mną. A Horynka siedzi w boksie i krzyczy: widzisz, on ucieka, a ja jestem grzeczna!
Zaczęliśmy uczyć psów podstawowych komend. Wychodzi z tego komedia. Horynka załapała szybko, co znaczy "siad" i teraz leci od człowieka do człowieka i siada przed nim oczekując pochwał. Drops na wszelki wypadek od razu się kładzie, albo patrzy smutno, jakby mówił "O coś Ci chodzi, ale o co, nie mam pojęcia".
Spanie... Jak się chcemy wyspać, psy idą do domu. Zresztą podoba im się to. Same wchodzą i grzecznie czekają na pochwałę.
Na spacerach "luzem" psy wyluzowały do tego stopnia, że zaczynają się gonić i podgryzać. Dzisiaj po raz pierwszy Drops się zdenerwował na Horynkę i przyziemił ją łapą. Albo może był zazdrosny o Murzynka? Murzynek do koń i zakochał się w Horynce. Mizia ją po sierści, a ta mu się odszczekuje i nadstawia znowu do pieszczot.
Trochę nam piesy schudły, ale to chyba efekt świeżego powietrza i spacerów. Paweł przerzucił je na tłustą dietę. Stwierdził, że ja gotowałam im dietetycznie (ryż, warzywa, mięso) i gotuje im makaron, słonina, mięso. Plus suche cały czas dostępne.
Mam też pytanie - czy ktoś wie, czy skóra między palcami u psów to normalne? Horynka ma łapy jak płetwy. Pomiędzy palcami rośnie jej skóra. Zdrowa itd, co sprawdzałam dokładnie, ale pierwszy raz coś takiego widzę.[/QUOTE]


przynajmniej nie jest nudno .... :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Tianku']ktoś mi kiedyś mówił i widziałam na własne oczy taką błonę między palcami u labradora więc chyba to normalne takie przystosowanie do lepszego pływania? ... :p[/QUOTE]
Onek - Laps tez mial takie łapy. Jak znajde zdjecie to wstawie:lol:


[CENTER][IMG]http://fc07.deviantart.net/fs71/f/2011/346/c/f/cf45e74299735f3449a6b8d20ff64f56-d4iw3xj.jpg[/IMG][/CENTER]

Edited by bela51
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...