Jump to content
Dogomania

Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich


Janosik

Recommended Posts

[quote name='Blow']u nas są może ze trzy na centrum miasta a na osiedlu nie widziałam w ogóle:shake:[/quote]

A najlepsze jest to, że w Wawie zrobili kampanie reklamową odnośnie zbierania koopali po swoim psie, a człowiek jak by chciał być porządny i chciał sprzątać to i tak nie gdzie tego wyrzucić :angryy:. No chyba, że powinien do domu zanosić :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: i do sedesu wrzucać. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:diabloti::diabloti::diabloti:
u nas też prowadzą kampanię:cool3:nawet wykosztowali się jakieś 30 tys. i nakręcili spot promujący sprzątanie po psie:diabloti:
a śmietniczki i automaty jak były tak są i pewnie będą tylko w centrum miasta:shake:

Link to comment
Share on other sites

Wstyd się przyznać, ale do 10 miesiąca zycia mojego psa nie sprzątałam po nim :oops: Może nie widziałam potrzeby. W każdym razie zaczęłam zbierać jego kupki, gdy pewnego razu wyszliśmy na spacer i Baton zrobił kupkę przed płotem pewnej pani, która wąłsnie kosiła trawnik. Zaczęła się na mnie gapić. Na szczęście miałam woreczek w kieszeni i posprzątałam, a ona pwoiedziała: dziękuję. Od tego czasu zawsze sprzątam po psie:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Moim "momentem przełomowym" było paskudne wdepnięcie w to co narobił inny pies. Stwierdziłam, że jak ja nie zacznę sprzątać to już do końca życia będziemy się pławili w g***** ... Jak sprzątam po Bziku to ludzie reagują rożnie - niektórzy z aprobatą, z podziękowaniem, niektórzy olewają bo wolą się na kogoś powydzierac ze nie sprzata zamiast pochwalić ze sprząta (tak jak pewna pani o ktorej juz w tym watku pisałam...) a inni się wręcz smieją. No cóż, trzeba zaczać od siebie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A w mojej małej mieścinie nie ma nawet zwykłych koszy, to co dopiero takie na psie odchody ;) Najłatwiej jest kazać coś robić, ale ułatwić to jest trudniej... Odchody musiałabym zabierać do domu. Jak na razie wychodzę więc z psem rano (wtedy się załatwia) na zarośniętą, zapomnianą łąkę.. Ale już mam zamówione 'zbieradełko', więc za niedługo będę mogła rano już spokojnie wszędzie chodzić z psiakiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Hehe ostatnio byłam na zakupach z Topsem. Szliśmy sobie tak chodnikiem i słysze: Jakie śliczny piesek, słodziutki! Ni stąd ni z owąt Tops zaczyna robić kupke i w tym samym momencie wszystkie osoby tak go wychwalające gdzieś znikają i wogóle jakoś pusto się zrobiło:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Hehe ostatnio byłam na zakupach z Topsem. Szliśmy sobie tak chodnikiem i słysze: Jakie śliczny piesek, słodziutki! Ni stąd ni z owąt Tops zaczyna robić kupke i w tym samym momencie wszystkie osoby tak go wychwalające gdzieś znikają i wogóle jakoś pusto się zrobiło:evil_lol:[/quote]

no co ty, to ty nie wiesz? że śliczne pieseczki kupek nie robią? :D p.s. ale kupal chyba tam nie zostal, co? :>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz'] p.s. ale kupal chyba tam nie zostal, co? :>[/quote]
Jasne że nie;) W tym samym momencie kiedy zauważyłam, że robi kupsko (bo oczywiście Tops potrafi robić to w biegu i kupka była na całej rozciągłości chodnika) przepakowałam zakupy i zaczęłam zbierać, a obok nawet sprzedawcy zamilkli hahah:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja własnie zastanawiam sie czy zbierać, bo w moim mieście kompletnie nikt nie zbiera więc dlaczego akurat ja miałabym to robic? Najbardziej denerwują mnie własciciele którzy wypuszczają psy samopas na cały dzien, a piesek dobie kuupkuje na zakazach wyprowadzania psów :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzik13']A ja własnie zastanawiam sie czy zbierać, bo w moim mieście kompletnie nikt nie zbiera więc dlaczego akurat ja miałabym to robic? [/quote]
Daltego, że:
- masz kulturę osobistą
- dbasz o higienę
- nie interesuje Cię co robią inni, bo kierujesz się własnymi wartościami
- ktoś musi być tym pierwszym i dać przykład
Chyba coś sobie z tego wybierzesz :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Daltego, że:
- masz kulturę osobistą
- dbasz o higienę
- nie interesuje Cię co robią inni, bo kierujesz się własnymi wartościami
- ktoś musi być tym pierwszym i dać przykład
Chyba coś sobie z tego wybierzesz :razz:[/quote]

podpisuję się za tymi powodami rękami, nogami i czeterma łapkami :) choć po stanie trawników jakoś trudno mi uwierzyć, że KTOKOLWIEK poza mną sprząta, to jednak widuję te rodzynki, które sprzątają.. więc powoli powoli i jakoś to sprzątanie może się rozprzestrzeni :)

Link to comment
Share on other sites

Ja grzecznie informuje ze sprzatam po piesku ale mieszkam w NL gdzie psow masa a panstewko malenkie i tu wszyscy sprzataja:p . A jak sie znajdzie rodzynek co nie posprzata bo "nie zauwazyl ze piesek walnal kupalka":angryy: to potrafia cala banda naskoczyc na delikwenta i doprowadzic do tego ze jegomosc zapamieta zeby przygladac sie co piesek robi:mad: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']Ja grzecznie informuje ze sprzatam po piesku ale mieszkam w NL gdzie psow masa a panstewko malenkie i tu wszyscy sprzataja:p . A jak sie znajdzie rodzynek co nie posprzata bo "nie zauwazyl ze piesek walnal kupalka":angryy: to potrafia cala banda naskoczyc na delikwenta i doprowadzic do tego ze jegomosc zapamieta zeby przygladac sie co piesek robi:mad: .[/quote]

zawsze chciałam przeprowadzić się do holandii :D :D :D oto kolejny powód - lincze na tych, co nie sprzątają po psie :D

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, że sprzątać trzeba bo nic fajnego w zafajdanych trawnikach. W Polsce jest jednak problem po pierwsze z mentalnością, a po drugie z brakiem specjalnych koszy. Jest ich jak na lekarstwo, a co zrobić z zebraną kupą? Zarzucić na plecy i spacerować z nią? A wrzucanie do normalnego kosza to też niezbyt dobry pomysł choć może lepszy niż zostawienie kupsa na środku chodnika albo wypielęgnowanej trawki.

Link to comment
Share on other sites

ja nie bardzo rozumiem dlaczego nie mozna wyrzucic kupala do zwyklego kosza.......przeciez trafiaja tam gorsze swinstwa, chocby chemikalia, a goowienko to odpad organiczny. Ja wywalam do pobliskiego kosza i nie mam zadnych oporow, a zwlaszcza ze zbieramy do kartonowych torebek ktore ulegaja biodegradacjii. Co to za durny przepis ze nie mozna wywalic klocuszka do kosza ktory stoi tuz obok a trzeba lazic po miescie i szukac pojemnikow specjalnie do tego przeznaczonych:shake: . Kolejny kwiatuszek legislacyjny w Polsce??:angryy:

Link to comment
Share on other sites

No umówmy się tych koszy jest tak mało jakby ich nie było czyli można przyjąc, że ich NIE MA :angryy: :p
Ja zasadniczo nie widzę nic złego w wyrzucenia kupki do zwykłego kosza. Jak nie ma innych a przątać trzeba to co, przepraszam? I nie spacjalnie mnie obchodzi fakt, że w koszach niektórzy grzebią (bezdomnie etc.) Bardzo mi przykro ale ja nie będę łaziła po całym mieście w poszukiwaniu specjalnego kosza tylko dlatego, że komuś się nie podoba na co natrafi grzebiąc w koszu. A może natrafić na gorsze reczy niż kupka mojego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja też wrzucam kupalki do zwykłych koszy. Uzywam do zbierania woreczków z Rosmana na odpady kosmetyczne, bo też ulegają biodegradacji (podobno). A nigdy nie przyszło mi do głowy, że nasz kupal moze przeszkadzać śmietnikowym poszukiwaczom skarbów.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andevil']Ja też wrzucam kupalki do zwykłych koszy. Uzywam do zbierania woreczków z Rosmana na odpady kosmetyczne, bo też ulegają biodegradacji (podobno). A nigdy nie przyszło mi do głowy, że nasz kupal moze przeszkadzać śmietnikowym poszukiwaczom skarbów.:diabloti:[/quote]

woreczki są genialne :D nawet te specjalnie wywieszone do sprzątania po psie - choć czarne i nieprzezroczyste, są mniej dla mnie przynajmniej wygodne bo są krótsze.. przyzwyczaiłam się że mam z czego wiązać supeł ;)a co do śmietnikowych poszukiwaczy skarbów.. no cóż.. to już oni muszą uważać.. poza tym ciągle widzę jak przeszukują też kosze na psie odchody [a to, że mają tam czasami co znaleźć, butelki czy coś.. to już kwestia idiotyzmu pewnych jednostek, które nie raczą poczytać i używać koszy zgodnie z ich przeznaczeniem.. ] więc jakbym miała być taka uważająca na poszukiwaczy to tam też nie powinnam wrzucać? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...