Jump to content
Dogomania

BlackSheWolf

Members
 • Content Count

  5,584
 • Joined

 • Last visited

About BlackSheWolf

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 06/27/1991

Contact Methods

 • AIM
  5801521

Converted

 • Biography
  wolontariuszka w schronisku w Łęczycy
 • Location
  Ozorków/woj. Łódzkie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. SPRZEDAM karmę Hillsa Urinary C/D zostało mi 1.5 kg karmy. Sprzedam za 30-40 zł :) jak coś to priv albo kom 886 222 773
 2. BlackSheWolf

  Reakcja alergiczna na srodek przeciw kleszczom

  hej :) zakropiłam mojego psiaka advantixem. Reakcji skórnej nie ma, nie drapie się itd. Ale jest jakiś dziwny... jakby mu zapach przeszkadzał ? Leży cały czas i jest taki bez nastroju.
 3. hej :) mam do Was trochę pytań. Lisek (mój psiak, ma 2.5 roku, waży 5kg) zaczął siusiać krwią. Na szybko usg, rtg i badanie moczu. Wyszły kamienie w pęcherzu, były dość małe więc postanowiliśmy z weterynarzem je usunąć farmakologicznie. Lisek dostał leki, karmę, pastę zakwaszającą mocz. Był on zasadowy. Niestety zaczął się czopować kamieniami, chyba ze 3 razy i było coraz gorzej. W piątek postanowiliśmy zrobić mu operację. Przeszedł ją dość pomyślnie, zostało usuniętych koło 5 większych kamieni i ponad 10 malutkich. Badania kamieni wykazały, że większa część to fosforan ale też jest trochę wapnia. Nie chciałabym żeby sytuacja się pojawiła znowu, przeczytałam mnóstwo stron w internecie o diecie psa ale sama już nie wiem jaka jest najlepsza. Nigdzie nie ma napisane o kamieniach z wapniem. Aktualnie ma antybiotyk, trochę mu rana dziś podciekła ropą (sama byłam teraz w szpitalu i rodzice zdjęli mu kołnierz na cały dzień). Więc sobie wylizał :( Teraz mam pytania co do dalszego postępowania z Lisiem. Lekarz upiera się tylko na karmie suchej, ale nie jestem zwolennikiem takiej karmy cały czas. Jaka dieta ? co może jeść ? Chciałam żeby dostawał 1/2 dawkę karmy suchej i jeden posiłek gotowany dziennie. Ale nie wiem co może, a co nie... Nie chce mu zaszkodzić. Ma teraz Hill'sa Urinary Care c/d http://sklep.mvet.pl/Drogi-moczowe/Choroby-pecherza-moczowego/produkt.2493/ oraz pastę zakwaszająca Uro-Pet (podaję mu raz dziennie). Na opakowaniu karmy jest napisane, żeby nie podawać środków zakwaszających mocz dodatkowo. A weterynarz upiera się żeby teraz podawać. Już sama nie wiem jak go żywić.... No i jak z wodą ? jaka najlepsza?
 4. dziękuję Cyganek nadal czeka
 5. tak, zrobiłam mu ogłoszenia tam. Potrzebuje pilnie jakiegoś kąta :( nie jest w najlepszej formie, jeść powoli nie chce, zimno się robi, jakiś wystraszony biedak jest. http://olx.pl/oferta/wlascicielka-zachorowala-cygan-zostal-sam-i-szuka-domu-pies-CID103-IDbXfzw.html
 6. Witajcie ! Psiak jest aniołkiem z charakteru, łagodny w stosunku do ludzi, posłuszny, zna podstawowe komendy, umie chodzić na smyczy, nauczony jest załatwiania się na dworku. Uwielbia dzieci, zabawę, a najlepiej gdyby ktoś go non stop głaskał . Może mieszkać za równo w mieszkaniu w bloku, jak i na podwórku. Cygan jest zdrowym, dość małym psem, o krótkich łapkach i bez ogonka. Waży ok. 8kg. Ma ok.5 lat. Niestety jego Pani zachorowała i nie ma kto się nim zająć. Szukam dla niego PILNIE nowego domku, ponieważ widać, że cierpi z tego powodu. Brakuje mu towarzystwa człowieka, opieki, całe dnie spędza sam w budzie, wyje… Niestety powoli zbliżają się zimne noce i dni, a ja nie mogę go zabrać do siebie… Bardzo proszę o ratunek dla niego. Zarówno dom tymczasowy, jak i stały ! Każda pomoc w robieniu ogłoszeń, szukaniu DT lub DS potrzebna ! Kontakt: 886 – 222 – 773 Psiak przebywa w Ozorkowie (woj. Łódzkie)
 7. BlackSheWolf

  Nadpobudliwość ? strach ? problemy z sikaniem

  jestem w woj łódzkiego. Mam 30 km do Łodzi. Nie znam tu żadnego behawiorysty
 8. BlackSheWolf

  Nadpobudliwość ? strach ? problemy z sikaniem

  niestety właśnie nie stać mnie na konsultację z behawiorystą :(
 9. BlackSheWolf

  Nadpobudliwość ? strach ? problemy z sikaniem

  byliśmy dziś w klinice, jeśli chodzi o opiekę weterynaryjną to mamy jednego z lepszych wetów. Najpierw analiza wyników moczu, później badanie krwi (jakiegoś wskaźnika od prostaty itp). Nie pamiętam nazwy. Ale były ok. Trochę krwi w moczu. Dalej badanie prostaty, niestety powiększona i bolesna. Dostaliśmy do domu leki: Cimalgex - przeciwzapalny Exacyl na tą krew w moczu No i zdecydowałyśmy się na tzw. "kastrację chemiczną". Ypozone na 7 dni po 1 tabletce. I jest to na podłożu behawioralnym. Nie ma pewności, że nam pomogą te tabletki. Zobaczymy. Tylko nie wiem jak sobie radzić z nim, bo naprawdę ciężko określić dlaczego tak się zachowuje. W domu, na spacerach i na codzień jest ok. Na działce, czy np. u babci jak z nim byłam, już pełno sikania i krwi. Nie wiem jak to ogarnąć.
 10. BlackSheWolf

  Nadpobudliwość ? strach ? problemy z sikaniem

  niestety w moczu znaleziono sporo krwinek :( poza tym mocz jest ok .Jutro rano jedziemy do kliniki
 11. BlackSheWolf

  Nadpobudliwość ? strach ? problemy z sikaniem

  dziś oddałam mocz do badania. Wieczorem będę mieć wyniki. a problem pojawiasię tylko w momencie ekscytacji. Martwi mnie jednak skąd ta krew. Nie są to duże ilości ale zabarwia czasem mocz w takim momencie. I dlaczego problem pojawił się tak nagle, teraz dopiero. Tyle razy bywał u babci, na działce itp. I nigdy nic. Od 2-3 miesięcy problem się pojawia.
 12. BlackSheWolf

  Pamięta mnie ktoś jeszcze ? Powracam teraz z Lisiem ! :))

  dziś dotarła do nas obroża z Furkidz
 13. BlackSheWolf

  Reakcja na zmianę wody ? a może stres?

  na razie nie. Mój psiak tak zachowuje się tylko na działce. W domu jest ok. Więc nie chce niepotrzebnie przeprowadzać mu zabiegu. Może się uspokoi z czasem. Już tyle razy jezdziliśmy a problem pojawił się niedawno.
 14. BlackSheWolf

  Reakcja na zmianę wody ? a może stres?

  byłam dziś u weta. I mamy diagnozę. Lis jest dość emocjonalnym psem i na działce jest podekscytowany, co powoduje przerost prostaty i ucisk na pęcherz.
 15. BlackSheWolf

  Reakcja na zmianę wody ? a może stres?

  zbadam. Ale to się powtarza za każdym razem jak wyjedziemy, wrócimy do domu i problemu nie ma. Dziwne.
×