Jump to content
Dogomania

obroza elektryczna


fungous

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pomijajac że nie jest to serwis kupie/sprzedam, i że to co robisz jest sprzeczne z regulaminem to...
"[SIZE=-1][B]Jest 100% sprawna, kompletna i działa świetnie - [COLOR=red]oczywiście próbowałem na sobie[/COLOR][/B]. "[/SIZE]
[SIZE=-1][COLOR=black]Ciekawe...[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=red](..)[/COLOR]
[COLOR=red]PATI-mod[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

anulq: wierz lub nie ale naprawde na sobie testowalem. nie uzylbym jej na swoim bulmisiu zanim nie zobaczyl jak dziala

han sharn: wiele myslalem czy jest to "humanitarne" itd etc. czytalem kilka watkow przewijajacych sie nie pamietam juz nawet czy przez te czy inne forum i ogolnie... lepsze to niz szarpanie psa na kolczatce ! oczywiscie sa osoby ktore uwazaja inaczej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']"Próbowałem na sobie"... ciekawe... pomoc w szkoleniu TZów?:diabloti:[/quote]
Podejrzewam jednak jakieś dewiacje seksualne ;P Chociaż w sumie...
Taka odmiana antyszczekacza co by to razila pewna czesc meskiego ciala gdy sie obejrzy za inną by była świetna :diabloti: :evil_lol:

Ale wracajac do tematu: Wg mnie, wszystkie obroze tego typu są nie humanitarne.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Nie popieram.. Stanowczo nie popieram....
[QUOTE]700,00 zł[/QUOTE]
Ja bym w życiu nie kupiła obroży za 700 zł to po pierwsze.
[QUOTE]Oczywiście próbowałem na sobie.[/QUOTE]
No to ciekawe naprawdę. Ulvhedinn świetny pomysł jak się chłpo obejrzy za jakąś inną kobitką to impulsa wysyłamy żeby sie opamiętał :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamcia_14']

Ja bym w życiu nie kupiła obroży za 700 zł to po pierwsze.
[/quote]

To i tak jeszcze niedrogo w porównaniu do tego:
[URL]http://www.swistak.pl/aukcje/1497083,OBROZA-ELEKTRYCZNA-NAJLEPSZEJ-FIRMY-NA-SWIECIE-.html[/URL]

Okazja, okazja! Komu, komu? Tylko 1580zł !

Boże, tyle kasy.

Link to comment
Share on other sites

[B][I]widać już że nie masz cierpliwości w szkoleniu;)Ale jednak poproboj może mniej drastycznymi metodami? Szkolenie pozytywne - to jest to:razz:Nie idź na łatwizne[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]mówisz że próbowałeś na sobie?:cool3: hmmm.... a jeśli nawet to prawda... to jako wielki miłośnik psów, napewno zdajesz sobie sprawę, że psy czują troche inaczej niż ludzie;)[/I][/B]

[B][I]Oczywiście nie popieram:p [/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

no i widac ze nie mieliscie do czynienia z takim wynalazkiem. moze nie jest to najlepszy sposob na wyszkolenie psa ale trzeba zauwazyc ze jest stosowany w profesjonalnym tylko wtedy jesli "konwencjonalne" metody nie przynosza efektow , np jesli pies notorycznie ucieka i nie przychodzi. obroze elektryczne maja regulator bodzca elektr ktorym "czestujemy" psa. to ze wyprobowal na sobie to bardzo dobrze. nikt przeciez nie chce wyrzadzic psu krzywdy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YACO']no i widac ze nie mieliscie do czynienia z takim wynalazkiem. [B]moze nie jest to najlepszy sposob na wyszkolenie psa [/B]ale trzeba zauwazyc ze jest stosowany w profesjonalnym tylko wtedy jesli "konwencjonalne" metody nie przynosza efektow , np jesli pies notorycznie ucieka i nie przychodzi. obroze elektryczne maja regulator bodzca elektr ktorym "czestujemy" psa. to ze wyprobowal na sobie to bardzo dobrze. nikt przeciez nie chce wyrzadzic psu krzywdy.[/quote]
[B]To nie jest sposób na szkolenie[/B].To jest sposób na wymuszanie posłuszeństwa na psie,który był szkolony i zna komendy ale w określonych sytuacjach na nie nie reaguje. O ile w rękach doświadczonego szkoleniowca OE moze sie przyczynić do uratowania psu zycia (np gdy zagryziona kolejna kura = wyrok, lub gdy istnieje obawa otrucia psa i trzeba go [B]szybko[/B] nauczyć niepodejmowania pokarmu z ziemi nawet we własnym ogrodzie),to w rekach laika moze być niebezpieczna.
[B] Testowanie na sobie nie jest miarodajne[/B],bo pies jest wrazliwszy od człowieka na impulsy elektr. a ta wrażliwość jest w duzej mierze sprawa osobniczą. Poza tym siła oddziaływania OE zmienia sie bardzo w zalezności od warunków atmosferycznch - w suchy dzień pies nie zareaguje a w mglisty wieczór tym samym impulsem mozna mu krzywdę zrobić.
Ale cóż, wygodniej psu przykopac prądem zamiast z nim pracowac.....:shake:

P.S[B].Uzywanie Obrozy Elektrycznych jest zakazane w wielu krajach europejskich a organizacje zajmujące sie zwierzetami pracuja nad rozszerzeniem tego zakazu na całą UE[/B]

Link to comment
Share on other sites

A ja znam osobiście psa, któremu szkolenie za pomocą obroży elektrycznej uratowało życie. Szkolenie odbyło się na zalecenie behawiorysty i przyniosło bardzo dobre efekty. Przed założeniem psu właściciele wypróbowali obrożę na sobie, także i ja, korzystając z okazji, spróbowałam. Obroża była nastawiona na maxa. Nie było to przyjemne doświadczenie, ale nie bolesne.

Uważam, że słusznie postąpili, wybierając pomiędzy obrożą elektryczną a uśpieniem psa. Nie wspominając już o kosztach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicjarydzewska'][B][I]:shake:w życiu nie kupiłabym dla psa takiego badziewia ....co jak się nie słucha to prądem go .....masakra:shake:[/I][/B][/quote]
Co innego dla faceta. :diabloti:
Ciekawe,czy wielbiciele obrozy załozyliby to 3-letniemu dziecku. Taki mniej więcej poziom pojmowania i uczenia sie ma pies.Tyle,ze wychowany pies jest znacznie posłuszniejszy od trzylatka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='reksio_cwaniak']Obroże te stosowane są do szkolenia psów służbowych i to z powodzeniem.[/quote]
Reksio - Ty sie lepiej nie wychylaj,bo na dogo jest parę osób które co nieco wiedza o szkoleniu psów słuzbowych i zaraz Cię zjedzą zywcem;)

[quote name='reksio_cwaniak']Puli miałem kiedyś komondora i skutecznie w jego szkoleniu pomagał mi łańcuszek[/quote]
Zaciskowy? Można krtań uszkodzic i futro sie niszczy.

[quote name='YACO']ale sie usmialem :mad: pachnie mi tu feminizmem :mad:[/quote]
Eee,to nie feminizm,tylko wyrównanie szans.Samiec jako silniejszy fizycznie,w razie zaniedbań wychowawczych (czy np zachowań agresywnych), jest trudniejszy do opanowania ;) :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

A co z pastuchem elektrycznym dla krów i koni? Tak samo impuls elektryczny w sytuacji gdy zwierze robi coś czego nie powinno.
Są przeciwnicy pastuchów?
Nie jestem za oe jeśli nie wykorzystano innych, pozytywnych mozliwości szkolenia. Ale nie szkoliłam agresywnego pitbulla ani doga ważącego więcej niż ja więc niewiele wiem o takich ostatecznościach.

Link to comment
Share on other sites

Różnica jest zasadnicza. Przed pastuchem zwierzę ma możliwość ucieczki. W przypadku obroży jest skazane na widzimisię dyletanta.
W przypadku psów agresywnych oe moze tylko zaszkodzić bo jest tylko kwestią czasu,kiedy poziom pobudzenia bedzie silniejszy niz strach przed bólem.Wiadomo,ze w przypadku silnego stresu próg bólu sie znacznie podnosi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...