Jump to content
Dogomania

Evra

Members
 • Content Count

  1181
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

About Evra

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Location
  warmińsko-mazurskie

Converted

 • Location
  warmińsko-mazurskie

Recent Profile Visitors

1377 profile views
 1. W czerwcu bardzo często odwiedzaliśmy z Gają weterynarzy oraz zmieniliśmy klinikę. Po zdiagnozowaniu nieprawidłowości w tkance lewej nerki pobrano krew do dalszych badań. Niestety, gdy przyszły wyniki, dowiedzieliśmy się, że jest już za późno na cokolwiek : Gaja ma nowotwór trzustki ! Ten sam, który zabrał Anię Przybylską oraz Patricka Swayze. Najbardziej podstępny rodzaj raka, który może rozwijać się bardzo długo i nie dawać żadnych objawów. Czy to nie za dużo jak na jednego psa ? Zespół Cushinga, zmiany w nerce oraz rak trzustki. Wszystkie trzy mogą bardzo długo nie dawać żadnych objaw
 2. Miały być jeszcze jedne urodziny. Dziś Gaja skończyłaby 12 lat.
 3. „Śpij piesku, śpij… już odpocząć trzeba Może będziesz miał swój kawałek nieba Może będzie tam piękniej niż tu teraz Może spotkasz tych, których tu już nie ma… Śnij, piesku śnij… w snach jest zawsze pięknie Ciepły dom, miejsca dość na twe wierne serce Przyjdzie czas spotkać się potarmosić uszy lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć Lecz dziś sobie śnij a czas łzy osuszy”
 4. Gajeczka jest teraz pod opieką innej kliniki weterynaryjnej. wykonano badania: rtg klatki piersiowej - serce i płuca prawidłowe rtg kręgosłupa - umiarkowana spondyloza, niewielkie zaburzenia czucia kończyn rtg jamy brzusznej - wszystkie narządy prawidłowe usg jamy brzusznej - wszystkie narządy prawidłowe za wyjątkiem powiększonej lewej nerki wraz z nadnerczem, nieprawidłowy obraz tkanki usg pęcherza moczowego - nieprawidłowe pobrano krew do dalszej diagnostyki zapisano lek cyclonamina 2x1, aby powstrzymać krwawienie z pęcherza moczowego masa ciała:
 5. Aby wszystko było jasne. Gaja miała początkowo zdiagnozowaną postać przysadkową cushinga. Niestety była to błędna diagnoza. Teraz już wiemy, że Gaja ma syndrom cushinga pochodzenia nadnerczowego. W dodatku indukowany nowotworem. Nowotwory układu moczowego nie dają zmian w obrazie krwi, więc niby wszystko było OK. Objawy, które przypominały działania uboczne vetorylu były w rzeczywistości objawami choroby nowotworowej. Nie wiadomo, czy ma ona swoje źródło w pęcherzu moczowym, czy też w nerce. Ponieważ we wcześniejszych badaniach nic nie wyszło, najprawdopodobniej Gaja ma przerzut z pęcherz
 6. Aby wszystko było jasne. Gaja miała początkowo zdiagnozowaną postać przysadkową cushinga. Niestety była to błędna diagnoza. Teraz już wiemy, że Gaja ma syndrom cushinga pochodzenia nadnerczowego. W dodatku indukowany nowotworem. Nowotwory układu moczowego nie dają zmian w obrazie krwi, więc niby wszystko było OK. Objawy, które przypominały działania uboczne vetorylu były w rzeczywistości objawami choroby nowotworowej. Nie wiadomo, czy ma ona swoje źródło w pęcherzu moczowym, czy też w nerce. Ponieważ we wcześniejszych badaniach nic nie wyszło, najprawdopodobniej Gaja ma przerzut z pęcherz
 7. Spokojnie. My nie z takich co zaraz lecą usypiać psa. Miałam na myśli najlepsze leki przeciwbólowe. Wszystkie aktualne wiadomości na temat Gai będą teraz tylko tutaj:
 8. Wczorajsza wizyta u wet. Nie mam dobrych wiadomości. Gaja dostała trocoxil, aby mogła jeszcze chodzić. Pomimo dobrego apetytu schudła. Diagnoza: nowotwór zlokalizowany gdzieś w układzie moczowym
 9. To będzie mój ostatni post tutaj. Z Cushingiem jeszcze nikt nie wygrał i nam też się to nie uda. Wczorajsza wizyta u wet.: Gaja ma zespół Cushinga. Gaja ma spondylozę. Gaja ma nowotwór w układzie moczowym. Gaja schudła kolejne dwa kilo. Zostało nam max kilka miesięcy, a może tygodni. Nie pozwolimy, żeby cierpiała.
 10. Gaja ma po prostu zespół Cushinga. Minęło już chyba z 10 dni od odstawienia vetorylu. Gaja je i pije jak zdrowy pies. Aż miło patrzeć. Niestety ona ma już swoje lata. W ostatnich badaniach krwi już jest charakterystyczny obraz Cushinga. My teraz naprawdę często ją badamy. Kosztuje to majątek, a Gaja młodsza już nie będzie. Nie wiem co dalej. W zasadzie to jesteśmy w punkcie wyjścia. Mimo wszystko wyniki badań i tak są lepsze niż przed leczeniem.
 11. Na wszelki wypadek obejrzałam mordkę, widać tylko dość zużyte zęby, ale nic podejrzanego nie widzę. Śluzówki w prawidłowym kolorze, ale dość suche. Gaja ma wszystkie wyniki w normie, mocznik też. Pozostaje tylko czekać.
 12. Dziękuję, zapytam. Chciałabym, żeby Gaja zaczęła jeść normalnie, bo waży już tylko 20 kg, a powinna 25.
 13. U weterynarza jesteśmy teraz raz w tygodniu. Czwarta seria antybiotyku na niekończąca się infekcję dróg moczowych. tym razem cipronex 250 przez 14 dni. Gaja ma mocno powiększone węzły chłonne, więc wykonano bardzo szczegółowe badania krwi w poszukiwaniu komórek nowotworowych. Na szczęście nic nie znaleziono, a wyniki krwi są stosunkowo dobre. Vetoryl odstawiamy, ze względu na silne działania uboczne. Gaja dostała zastrzyk z dexametazonu na poprawę apetytu, nie zadziałał, więc dostała drugi z prednizolonu (depo medrol). Ma on działać dwa tygodnie. Czekamy na efeky, bo Gaja słabnie w
 14. Vetotyl odstawiamy definitywnie. Gaja dostała zastrzyk z dexametazonu, ale nic on nie pomógł, więc dostała drugi z prednizolonu. Czekamy na efekty w postaci poprawy apetytu. Po raz czwarty seria antybiotyku na niekończącą się infekcję dróg moczowych. Wykryto powiększone węzły chłonne, więc zrobiliśmy bardzo szczegółowe badania w poszukiwaniu nowotworu. Na szczęście nie odnaleziono komórek nowotworowych, a wyniki są stosunkowo dobre. Jedynie parametry wątrobowe są podwyższone, reszta w granicach normy. Gaja słabnie w oczach.
 15. Dziękuję ! Tutaj jakiś cud jest potrzebny. Zmiana dawkowania vetorylu nie pomogła. Ponieważ Gaja nie ma już z czego chudnąć, po raz kolejny robimy przerwę, a potem to już nie wiem co z nią będzie. Ale na kanapę włazić daje radę jak nikt nie patrzy. Jak ona to robi ?
×
×
 • Create New...