Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Mam szczescie i zaszczyt byc w zarzadzie stowarzyszenia ochrony zwierzat. Bedziemy szukac wszedzie-u [b][size="4"]rodowodowych[/size][/b] i [b][size="4"]nierodowodowych[/size][/b]-do skutku-[B]koniec z [/B][B]okrucienstwem!!![/B][/QUOTE]
i bardzo dobrze! Tylko proszę o info co się udało znaleźć i komu pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Mam szczescie i zaszczyt byc w zarzadzie stowarzyszenia ochrony zwierzat. Bedziemy szukac wszedzie-u [b][size="4"]rodowodowych[/size][/b] i [b][size="4"]nierodowodowych[/size][/b]-do skutku-[B]koniec z [/B][B]okrucienstwem!!![/B][/QUOTE]

i bardzo dobrze... chodzi o uczciwość wszędzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Dziewczyny, prośba zgłaszajcie ogłoszenia na Tablica.pl bo tam jeszcze kupa badziewia siedzi (mówię tu o "hodowcach"). Na allegro piękna czystka :)[/QUOTE]

wpadłam dziś w zachwyt na allegro
ale dla odmiany napisałam do autogiełdy- bo tam też przecież cała masa ogłoszeń,które łamią prawo

Link to comment
Share on other sites

ageralion - nikt kundelków nie chce zabijać, bo to są wspaniałe i kochane psiaki. Chodzi o to, żeby wytępić ze społeczeństwa nawyk rozmnażania psów nierasowych dla pieniędzy. A to jest możliwe min. poprzez zakaz sprzedawania psów bez rodowodu. Jak już się przytrafi wpadka, niech oddadzą w dobre ręce, ale nie rozmnażają dla zysku! Pomijając wszystko, tak samo powinna być kontrola w ZK i innych organizacjach kynologicznych. Bo osoby biorące często grube pieniądze po 4-5 tys. zł za szczeniaka, mający 10 suk hodowlanych i 10 miotów w roku daje niebagatelne kwoty... bo w miocie mając 5 szczeniaków, hodowca zarabia za sam miot 25000 i pomnóżmy to przez np. 5 czy 10 suk... I nie mówcie mi, że to nie dla zysku. Niestety takie rzeczy także występują w rodowodowych hodowlach, dlatego ograniczenia do cen tez powinny jakieś być. Bo hodowla nie powinna być głównym źródłem utrzymania tylko pasją i chęcią zrobienia czegoś dla rasy. A nie dla siebie. Ale od pewnych kroków trzeba zacząć, nie da się wszystkiego zmienić od razu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow'] Nie pochwalam pseudo ale powinna powstać w Polscer organizacja na wzór paragrafu 11 w niemczech i kontroli wszystkiego. I konkurtencja ZK. A nasze okazjonalne klikaczki allegro to pom prostu infantylne dzieciaki/ ale jak nic innegio nie potrafią to niech robą choć to/[/QUOTE]
ale konkurencji ZK jest w Polsce od groma, masa organizacji wystawiających swoje rodowody powstała już jakiś czas temu i do tej pory to wszystko funkcjonowało. tylko teraz pytanie czy to naprawdę jest potrzebne (biorąc od uwagę tylko i wyłącznie dobro zwierząt i ras) czy jest tylko i wyłącznie zaspokojeniem człowieka (na zasadzie coś mi w jednej organizacji nie pasuje to polecę do drugiej, albo sobie swoją założę). kontrolna jak najbardziej, 'ogarnięcie' tego co się dzieje w ZK również, ale nie tworzenie masy nowych organizacji czy stowarzyszeń, bo wszędzie są ludzie i wszędzie w końcu zrobi się bajzel napędzany rządzą pieniądza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']ageralion - nikt kundelków nie chce zabijać, bo to są wspaniałe i kochane psiaki. Chodzi o to, żeby wytępić ze społeczeństwa nawyk rozmnażania psów nierasowych dla pieniędzy. A to jest możliwe min. poprzez zakaz sprzedawania psów bez rodowodu. Jak już się przytrafi wpadka, niech oddadzą w dobre ręce, ale nie rozmnażają dla zysku! Pomijając wszystko, tak samo powinna być kontrola w ZK i innych organizacjach kynologicznych. Bo osoby biorące często grube pieniądze po 4-5 tys. zł za szczeniaka, mający 10 suk hodowlanych i 10 miotów w roku daje niebagatelne kwoty... bo w miocie mając 5 szczeniaków, hodowca zarabia za sam miot 25000 i pomnóżmy to przez np. 5 czy 10 suk... I nie mówcie mi, że to nie dla zysku. Niestety takie rzeczy także występują w rodowodowych hodowlach, dlatego ograniczenia do cen tez powinny jakieś być. Bo hodowla nie powinna być głównym źródłem utrzymania tylko pasją i chęcią zrobienia czegoś dla rasy. A nie dla siebie. Ale od pewnych kroków trzeba zacząć, nie da się wszystkiego zmienić od razu.[/QUOTE]

I niestety każda rewolucja musi nieść za sobą ofiary, tego się nie uniknie. Trzeba się starać, żeby ich było jak najmniej.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, jak chcecie kupic mercedesa to nie kupujecie przeciez całej fabryki, Nie? A jak mercedes nie odpowiada to nie kupujecie fabryki porsche tylko ich produkt. A jak komuś nie odpowiada i to to szuka innego wozu, ale nie tworzy nowej fabryki aby wyprodukować jeden czy dwa samochody.
Tak samo z psimi organizacjami - po co tworzyć nowe - lepiej w tych co sa zrobic ład. I się rozliczyc z tymi co nie szanują swoich zwierząt.
Bo nikt tu nikomu nie zagwarantuje że w kolejnej nowo powstałej organizacji za jakiś czas nie powstana identyczne patologie jak w tych dotychczasowych. Chyba, ze ktos da takie gwarancje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']ageralion - nikt kundelków nie chce zabijać, bo to są wspaniałe i kochane psiaki. Chodzi o to, żeby wytępić ze społeczeństwa nawyk rozmnażania psów nierasowych dla pieniędzy. A to jest możliwe min. poprzez zakaz sprzedawania psów bez rodowodu. Jak już się przytrafi wpadka, niech oddadzą w dobre ręce, ale nie rozmnażają dla zysku![/QUOTE]
Zgadzam sie w 100%, ze najlepszym wyjsciem bedzi oddanie psow w dobre rece, ale staram sie myslec przyszlosciowo, co bedzie za np 10-15, kiedy to obecne szczeniaki dorosna i odejda ze starosci. Boje sie, ze naciskajac na rodowod, ograniczajac mozliwosci rejestrowania tylko psow rasowych, wybijemy kundelki, bo nie bedzie mozliwosc np zwrotu pieniedzy wydanych na szczeniaki.
Jesli nie damy ludziom takiej furtki zwrotu kosztow, to wrecz zachecamy ich od karmienia szczyli chlebem i woda oraz odpadkami ze stolu lub utopieniem w pobliskiej rzece. Jesli ludzie beda wiedzieli, ze taka wpadke moga zarejestrowac, zeby pokryc koszty wydane na miot, to zainwestuja wiecej w wyzywienie i zdrowie oraz odprowadza od tego niewielki podatek.

Nie wiem moze w zlym kierunku mysle, ale jakos staram sie wejsc w skore zwyklego Kowalskiego... moze zupelnie nie w tym kierunku... ludzie juz teraz sie beda przykladali do pilonowania suczek, juz teraz maja panike w oczach, kiedy zostaja postraszeni US i konsekwencjami prawnymi. Dzisiaj mialam przyklad takiej paniki, ktora mogal sie skonczyc smiercia szczeniakow, z powodu strachu przed organami scigania :(Cale szczescie udalo sie ich nakierowac na osoby, ktore pomoga z adopcja i uspokoily wlascicieli "wpadki"... oni tez chcieli tylko zwortow kosztow wyzywienia i weterynarza, nie chcieli zarabiac, tylko sie im nie przelewa...

Zastanawiam sie co odpisac ludziom ,ktorzy teraz zadaja takie pytania:
[QUOTE]Mam takie pytanie do powyższej wypowiedzi. Czy jak ktoś ma psy bez rodowodu i zarejestruje hodowle to może sprzedawać szczeniaki?[/QUOTE] Jak takich ludzi nakierowac na dobre tory myslenia, co im konkretnie odpisac? Ze narazie nie ma takiej organizacji, ktora moze... no wlasnie, co moze? Gryze sie z tym tematem od 5 dni i nie wiem jak moge wyjasnic po ludzku komus ze wsi, co moze teraz zrobic, bo czego nie moze wiem dobrze...l

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']kontrolna jak najbardziej, 'ogarnięcie' tego co się dzieje w ZK również, ale nie tworzenie masy nowych organizacji czy stowarzyszeń, bo wszędzie są ludzie i wszędzie w końcu zrobi się bajzel napędzany rządzą pieniądza.[/QUOTE]
[FONT=&quot][FONT=Verdana][SIZE=2][URL]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7021265,Polska_hodowla__psy_nie_wychodza__sikaja_pod_siebie_.html?skad=rss[/URL][/SIZE][/FONT]

[/FONT][B]"Hodowla znanej działaczki Związku Kynologicznego: psy zagryzają się"
[/B]"Znana działaczka Związku Kynologicznego w Łodzi w dramatycznych warunkach hoduje 30 psów. To prawdziwa fabryka czworonogów. W małym mieszkanku w bloku gnieżdżą się suki, samce, szczeniaki, yorki, pudle czy chihuahua. Trzymane są w klatkach - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Tych hodowców również należy kontrolować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Franca nie unos sie, bo Donvitow zostal zaatakowany pierwszy i to nie bylo prawdopodobnie skierowane do Ciebie :) Nie widzisz, ze on sie tylko broni i probuje Was przekonac, ze jednak wie co mowi, a wierzcie mi ze bardzo wie co mowi...[/QUOTE]

agaralion domyślam się, że piszesz o mnie. Uwierz mi, że nie ja pierwsza zaatakowałam, zresztą wystarczy przeczytać wcześniejsze posty. Natomiast na personalne wycieczki i wyzywanie mnie nie będę spokojnie patrzeć. Co śmieszniejsze mój post zniknął, ale post Donvitow, w którym mnie obraża wisi sobie nadal. Nazywając nas infantylnymi dzieciakami czy okazjonalnymi klikaczkami Donvitow obraża nie tylko mnie, ale i całą resztę dziewczyn, które starają się na różne sposoby walczyć z pseudo.

Przy okazji szkoda, że moderator usunął całą treść mojej wypowiedzi. Wystarczyło jedynie wykropkować słowo "głupi" skoro jest ono zakazane, ale za to można zastępować je kropeczkami :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']agaralion domyślam się, że piszesz o mnie. Uwierz mi, że nie ja pierwsza zaatakowałam, zresztą wystarczy przeczytać wcześniejsze posty. Natomiast na personalne wycieczki i wyzywanie mnie nie będę spokojnie patrzeć. Co śmieszniejsze mój post zniknął, ale post Donvitow, w którym mnie obraża wisi sobie nadal. Nazywając nas infantylnymi dzieciakami czy okazjonalnymi klikaczkami Donvitow obraża nie tylko mnie, ale i całą resztę dziewczyn, które starają się na różne sposoby walczyć z pseudo.

Przy okazji szkoda, że moderator usunął całą treść mojej wypowiedzi. Wystarczyło jedynie wykropkować słowo "głupi" skoro jest ono zakazane, ale za to można zastępować je kropeczkami :/[/QUOTE]
Mysle, ze tutaj nie chodzi o konkretne osoby, ale o sposob pisani i rozmowy. Agresja budzi agresje, wiec pogadajmy spokojnie bo jest o czym :) Codzienne mam nowe pytania, a z kim mam pogadac, jak nie z osobami, ktore w tym siedza po uszy? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donvitow']Ale Ty naiwny. W polsce to ściema i jedno wielkie oszustwo. ZK to nakręcający się wzajemnie/ sędzowie, hodowcy/ motorek do zarabiania pieniędzu na psach.
To w Polsce takie pseudo z papierami za większe pieniądze.
Czy Ty tego nie widzisz.?[/QUOTE]


wystarczy tu poczytać o super hodowli zrzeszonej w ZK

[url]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150494594808501.394186.335087058500&type=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Franca nie unos sie, bo Donvitow zostal zaatakowany pierwszy i to nie bylo prawdopodobnie skierowane do Ciebie :) Nie widzisz, ze on sie tylko broni i probuje Was przekonac, ze jednak wie co mowi, a wierzcie mi ze bardzo wie co mowi...[/QUOTE]
Ależ ja nie wątpię że Donitow wie co mówi. Ale nic nie tłumaczy tego iż wyzywa dogomaniaków od idiotek, itd...

Poza tym to co pogrubione w moim poprzednim poście raczej nie jest prowokacją do kłótni a w drugą stronę. ;)

A dopisze jeszcze swoje zdanie do Twojego posta. Największym problemem nie jest "Kowalski" tylko typowe pseudohodowle co już do perfekcji ogarnęły hasło "po rodowodowych rodzicach" a szczeniaki do żadnej z ras nawet nie są podobne. Tak samo słowo "domowa hodowla". Problem jest z pseudo największy i to z nimi należy najbardziej walczyć. Jak zwykłemu Kowalskiemu zdarzy się że suka się oszczeni to on (najczęściej) odda szczenięta za darmo a nie będzie ich sprzedawał.

Link to comment
Share on other sites

A TO ?????:crazyeye:

[url]http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7021265,Polska_hodowla__psy_nie_wychodza__sikaja_pod_siebie_.html?skad=rss[/url]


prosze,jakie super warunki,dla poprawy dobra zwierzat,hodowla z ZKWP,znana dzialaczka,ktora udziela sie wszedzie,nawet w miesieczniku "PIES"

i cytuje:

Wolnoć Tomku w swoim domku

[B]Sprawą hodowli Katarzyny R. zajmuje się już prokuratura, sanepid, weterynarz, kynolodzy i policja. Jednak do tej pory "domowej" hodowli nie zamknięto.[/B] Problemem są przepisy - w polskie prawo praktycznie nie reguluje tego typu hodowli. -[B] U nas każdy może hodować psy. Wystarczy zgłosić się do Związku Kynologicznego i już - wyjaśnia członek Związku.
[/B]
Prokuratura nie skonfiskowała psów, gdyż - jak tłumaczy - " weterynarz uznał, że zwierzęta są zdrowe". Urzędnicy zapewniają jednak, że "nie składają broni".

Tymczasem dziennikarka "Gazety Wyborczej" kontaktuje się z panią Katarzyną. Okazuje się, że ta nadal handluje psami. - Yorka, psa, szczeniaka? Nie ma problemu, proszę zajrzeć - zaprasza.


[B][SIZE="5"]A interes kwitnie[/SIZE][/B]

znana i lubiana dzialaczka,wzor nad wzory,co teraz,znow niektorzy beda cos mowic o podrabianych plytach,psach z jedynym mozliwym rodowodem z ZKWP jako gwarancja RASOWOSCI?????? OPAMIETAJM?Y SIE!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81']A dopisze jeszcze swoje zdanie do Twojego posta. Największym problemem nie jest "Kowalski" tylko typowe pseudohodowle co już do perfekcji ogarnęły hasło "po rodowodowych rodzicach" a szczeniaki do żadnej z ras nawet nie są podobne. Tak samo słowo "domowa hodowla". Problem jest z pseudo największy i to z nimi należy najbardziej walczyć. Jak zwykłemu Kowalskiemu zdarzy się że suka się oszczeni to on (najczęściej) odda szczenięta za darmo a nie będzie ich sprzedawał.[/QUOTE]
No widzisz, ale do mnie sie zglaszaj wlasnie zwykli Kowalscy, ktorzy wpadli w panike, bo sapia im nad karkiem urzednicy z US w parze z policja... takim to wiem jak pomoc, ale jak ktos pyta czy dalej moze rozmnazac psy, a np zobacze ze warunki hodowli sa naprawde dobre, suczka nie jest maszynka do kasy, to nie wiem co mam powiedziec. Czy bedzie konkretne rozwiazanie dla nich? Czy ogloszenie wklejone powyzej takim wlasnie jest? Zarejestrowanie firmy?

Dostalam konkretne pytanie i nie mam pojecia co odpowiedziec. Czy majac psy bez rodowodu, mozna zarejestrowac hodowle? Dla mnie wciaz niejasne jest w ustawie okreslenie "rasowy", bo kto okreslil i gdzie co jest rasowe, a co nie?

To ogloszenie mnie lekko zaskoczylo, niepowiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']ale jak ktos pyta czy dalej moze rozmnazac psy, a np zobacze ze warunki hodowli sa naprawde dobre, suczka nie jest maszynka do kasy, to nie wiem co mam powiedziec. Czy bedzie konkretne rozwiazanie dla nich? Czy ogloszenie wklejone powyzej takim wlasnie jest? Zarejestrowanie firmy?
Dostalam konkretne pytanie i nie mam pojecia co odpowiedziec. Czy majac psy bez rodowodu, mozna zarejestrowac hodowle? Dla mnie wciaz niejasne jest w ustawie okreslenie "rasowy", bo kto okreslil i gdzie co jest rasowe, a co nie?
[/QUOTE]

[url]http://artykuly.hodowca.pl/art.php?ide=15[/url]
tutaj jest opisane jak założyć hodowlę, jeśli ktoś już koniecznie chce
nie ma czegoś takiego jak hodowla psów nierasowych, więc na początek trzeba zainwestować w odpowiednie psy

jeżeli chcą rozmnażać nierasowe, to muszą je oddawać za darmo

Link to comment
Share on other sites

Psem rasowym jest pies zarejestrowany w jednym ze związków kynologicznych (ZKwP, ZOND, PKPR etc. i co tam kto wymyśli), posiadający rodowód czyli udokumentowane pochodzenie na ileś tam pokoleń wstecz... Inaczej jakoś chyba nie da się tego bardziej dosadnie wyjaśnić. Można ew. rozwinąć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']No widzisz, ale do mnie sie zglaszaj wlasnie zwykli Kowalscy, ktorzy wpadli w panike, bo sapia im nad karkiem urzednicy z US w parze z policja... takim to wiem jak pomoc, ale jak ktos pyta czy dalej moze rozmnazac psy, a np zobacze ze warunki hodowli sa naprawde dobre, suczka nie jest maszynka do kasy, to nie wiem co mam powiedziec. Czy bedzie konkretne rozwiazanie dla nich? Czy ogloszenie wklejone powyzej takim wlasnie jest? Zarejestrowanie firmy?

Dostalam konkretne pytanie i nie mam pojecia co odpowiedziec. Czy majac psy bez rodowodu, mozna zarejestrowac hodowle? Dla mnie wciaz niejasne jest w ustawie okreslenie "rasowy", bo kto okreslil i gdzie co jest rasowe, a co nie?

To ogloszenie mnie lekko zaskoczylo, niepowiem...[/QUOTE]

Nie rozmnażać dalej. Może to dobry dom dla suki ale czy jest pewność, że ten dom znajdzie dobre domy dla szczeniąt? Wystarczy odesłać na strony chociażby fundacji bokserowych i pokazać ile jest porzuconych, zaniedbanych psów w typie rasy. Po co kolejne powoływać na świat? A poza tym w tej chwili to może być dobry dom ale jak zobaczy ile można zarobić to może się sytuacja zmienić... Różnie w życiu bywa (co widać czasem niestety i po hodowlach zarejestrowanych w ZK czy w innych).

Bo jak byłoby przychylne patrzenie na takie sytuacje (możliwość rejestracji takich "hodowli") to typowe pseudo by to wykorzystało i znów byłby problem "jak z nimi walczyć".

Nie ma tu niestety złotego środka bo pseudohodowca pseudohodowcy nie równy jak i hodowca - hodowcy...

Ludziom należy uświadomić jak w typowych pseudo wygląda rozmnażanie i sprzedaż. Bo to ten człowiek podejmie decyzję o kupnie zwierzęcia. Na co zwracać uwagę przy zakupie psiaka. I dlaczego zakup zwierzęcia powinien być odpowiedzialnością a nie zachcianką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnisia100'][URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/18812315_shih_tzu_szczeniaki_z_rodowodem_dowoz.html[/URL]

co o tym sądzicie???[/QUOTE]

Znana pseudo, wystawiająca swego czasu własne tzw. hodowlane rodowody. Wyrzucona z ZKwP, później PKPR a teraz podobno jest w ZHPR

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik'][url]http://artykuly.hodowca.pl/art.php?ide=15[/url]
tutaj jest opisane jak założyć hodowlę, jeśli ktoś już koniecznie chce
nie ma czegoś takiego jak hodowla psów nierasowych, więc na początek trzeba zainwestować w odpowiednie psy

jeżeli chcą rozmnażać nierasowe, to muszą je oddawać za darmo[/QUOTE]

[quote name='Anashar']Psem rasowym jest pies zarejestrowany w jednym ze związków kynologicznych (ZKwP, ZOND, PKPR etc. i co tam kto wymyśli), posiadający rodowód czyli udokumentowane pochodzenie na ileś tam pokoleń wstecz... Inaczej jakoś chyba nie da się tego bardziej dosadnie wyjaśnić. Można ew. rozwinąć[/QUOTE]
Dzieki wielkie za naprowadzenie na temat, ide sie zaglebiac i sklecic jaks odpowiedz, bo pytan bedzie pewnie wiecej i wiecej...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...