Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='kahoona']Tak, tak, obejrzyj jej pierwsze posty, udawała niewinne pacholę, potem gwałtownie zhardziała i jest teraz sobą - pseudohodowcą, który oświadcza, że prawo łamie i będzie dalej to robić.

Jest więc przestępcą i się tym chwali. Zastanawiam się czy powinna mieć możliwość pisania na forum, gdzie są sami miłośnicy zwierząt.[/QUOTE]
jak dla mnie - powinna miec taka mozliwośc - bo chcę dostac odpowiedź na swoje pytanie to raz, a dwa - może poczyta, przemysli sobie kilka spraw i się zastanowi nad tym co robi. dajmy jej szansę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']jak dla mnie - powinna miec taka mozliwośc - bo chcę dostac odpowiedź na swoje pytanie to raz, a dwa - może poczyta, przemysli sobie kilka spraw i się zastanowi nad tym co robi. dajmy jej szansę :)[/QUOTE]

Nie przemyśli i sie nie zastanowi - jest tu wyłącznie dla zadymy. Zreszta nie ja decyduję, nie mój problem. Nie wierz jednak, że nawrócisz handlarę. Tak to tylko w bajkach. Ktos kto rozmnaża na sprzedaz jest cynicznym łotrem i szują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Nie przemyśli i sie nie zastanowi - jest tu wyłącznie dla zadymy. Zreszta nie ja decyduję, nie mój problem. Nie wierz jednak, że nawrócisz handlarę. Tak to tylko w bajkach. Ktos kto rozmnaża na sprzedaz jest cynicznym łotrem i szują.[/QUOTE]
ja nie mam zamiaru nikogo nawracać - to rola duchownych. Tylko mam jeszcze resztki nadziei, że przejdzie na jasną strone życia.

Link to comment
Share on other sites

Oj pani asystentko z kultura to u pani na bakier a wymagalibysmy by asystenci naszych poslow reprezentowali soba jakis skromny poziom kultury/juz wiemy ze niektorzy z nich sa na takim poziomie jak ich asystenci/Nieistotnie w jakim wieku jest ta osoba piszaca ten post ale nie pani wyrokowac czy bedzie przekraczac te progi czy tez nie ale glosy oddawane sa glownie przez tych ktorzy wyrosli z piaskownicy.Powinna sie pani bardzo wstydzic za niektore wypowiedzi .Wiekszosc forumowiczow nie jest przeciwna likwidacji hodowli z komorek,chlewow i stodol gdzie psy zyja w oplakanych warunkach,ale wrzuciliscie do jednego workach i tych ktorzy majac jedna suczke w typie np.maltanczyka/stracil rase mimo udokumentowanego pochodzenia poniewaz wlascicielka suni nie wstapila w wasze szeregi/chca raz w roku sprzedac szczenieta innej osobie ktora nie chce zaciagac kredytu na zakup np.od dzialaczki zwiazku w osobie sedziny.Zajmijcie sie rowniez tymi fabrykami psow /i pieniedzy/ktore sa pod waszym parasolem ochronnym A zreszta nie moze miec pani stanowiska innego przeciez reprezentujwe pani posla wystawiajacego podobno ze swietnymi lokatami sznaucery srednie/na pewno bezkonkurencyje bo kto by smial zeby bylo inaczej/ nie wiem czy ma tez hodowle ale mysle ze zorientowani w tym temacie odezwa sie.Wiec co tu sie dziwic co i kogo pani reprezentuje

Edited by Daniela
Dopisek
Link to comment
Share on other sites

Dla mnie w takich sytuacjach, jak opisuje t. milena jedno jest smutne - hodowcy nie podpisują umów, w których byłby punkt zakazujący rozmnażania w przyszłości kupionego szczenięcia. Czasem bywają takie umowy jeśli pies nie jest petem - albo sterylka, albo uprawnienia hodowlane. W PL nie jest to popularne, a szkoda.
Kupienie rodowodowych psów i rozmnażanie ich potem bez uprawnień jest - moim zdaniem - jak kradzież. Korzysta się z tego, co ktoś uzyskał na ringach ale samemu idzie się po najmniejszej linii oporu. I na dodatek dorabia się do tego jakąś teorię - że te wystawy takie złe są i skorumpowane. Czyli jeden może, a drugi już nie, drugiemu wystarczy kasa. Powszechność tego procederu wskazuje jednak na to, że umowy są źle skonstruowane (albo ich w ogóle nie ma) i że hodowcy często nie interesują się tym, co dzieje się z ich szczeniętami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Nie przemyśli i sie nie zastanowi - jest tu wyłącznie dla zadymy. Zreszta nie ja decyduję, nie mój problem. Nie wierz jednak, że nawrócisz handlarę. Tak to tylko w bajkach. Ktos kto rozmnaża na sprzedaz jest cynicznym łotrem i szują.[/QUOTE]

Zaznaczam, moje psy żyją ze mnie, z prowadzonej rodzinnej działalności gospodarczej. Odróżnia mnie to od innych żyjących z psów. A, nie oddam , bo niby dlaczego. Ksiądz nie machnie kropidłem jak mu się nie zapłaci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Dla mnie w takich sytuacjach, jak opisuje t. milena jedno jest smutne - hodowcy nie podpisują umów, w których byłby punkt zakazujący rozmnażania w przyszłości kupionego szczenięcia. Czasem bywają takie umowy jeśli pies nie jest petem - albo sterylka, albo uprawnienia hodowlane. W PL nie jest to popularne, a szkoda.
Kupienie rodowodowych psów i rozmnażanie ich potem bez uprawnień jest - moim zdaniem - jak kradzież. Korzysta się z tego, co ktoś uzyskał na ringach ale samemu idzie się po najmniejszej linii oporu. I na dodatek dorabia się do tego jakąś teorię - że te wystawy takie złe są i skorumpowane. Czyli jeden może, a drugi już nie, drugiemu wystarczy kasa. Powszechność tego procederu wskazuje jednak na to, że umowy są źle skonstruowane (albo ich w ogóle nie ma) i że hodowcy często nie interesują się tym, co dzieje się z ich szczeniętami.[/QUOTE] A przeciez wszystkich chcecie przekonac ze czlonkowie zwiazku hoduja psy dla polepszenia i udoskonalenia rasy.Sami juz w tym wszystkim sie gubicie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kla.uduska']macie tu gdzieś temat o sterylizacji/kastracji wczesnej. bo ja chętnie poczytam o tym. w psach nie siedzę od kilku lat już, a wcześniej się tymi zabiegami w ogóle nie interesowałam. ale nie chce mi się wierzyć, że kastracja przed 6 rokiem może być tak znacząca szczególnie jak niektóre rasy żyją ledwie o kilka lat dłużej..
u kotów to kompletna bzdura i mówią tak weci, którzy są niedouczeni po prostu i nie umieją takiego zabiegu przeprowadzić.
jak wet jest dobry, to zabieg przeprowadzi bez problemu. wiadomym jest, że [B]kastracja samca jest to zabieg czysto kosmetyczny[/B], a samicy jednak trzeba brzuch otwierać, ale jak napisałam w poprzednim zdaniu, wszystko zależy od umiejętności weta.
człowiek na operację też nie idzie do byle jakiego przecież.[/QUOTE]
Ja stanowczo protestuję przeciwko takim stwierdzeniom! Powiedz to swojemu facetowi!
Trzeba uczciwie przedstawiać za i przeciw, a nie tendencyjnie naginać fakty. Cała prawda o kastracji/sterylizacji:
[url]http://www.naiaonline.org/pdfs/longtermhealtheffectsofspayneuterindogs.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']A przeciez wszystkich chcecie przekonac ze czlonkowie zwiazku hoduja psy dla polepszenia i udoskonalenia rasy.Sami juz w tym wszystkim sie gubicie[/QUOTE]
Nie, ja się nie gubię. Nikt nigdzie nie napisał, że ZK jest czysty jak przenajświętsza panienka. Ale od tego są inne procedury. Monopol im z pewnością nie pomoże, prędzej konkurencja, niemniej to jakby osobny temat, bo pseudo nigdy nie było konkurencją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']Oj pani asystentko z kultura to u pani na bakier a wymagalibysmy by asystenci naszych poslow reprezentowali soba jakis skromny poziom kultury/juz wiemy ze niektorzy z nich sa na takim poziomie jak ich asystenci/Nieistotnie w jakim wieku jest ta osoba piszaca ten post ale nie pani wyrokowac czy bedzie przekraczac te progi czy tez nie ale glosy oddawane sa glownie przez tych ktorzy wyrosli z piaskownicy.Powinna sie pani bardzo wstydzic za niektore wypowiedzi .Wiekszosc forumowiczow nie jest przeciwna likwidacji hodowli z komorek,chlewow i stodol gdzie psy zyja w oplakanych warunkach,ale wrzuciliscie do jednego workach i tych ktorzy majac jedna suczke w typie np.maltanczyka/stracil rase mimo udokumentowanego pochodzenia poniewaz wlascicielka suni nie wstapila w wasze szeregi/chca raz w roku sprzedac szczenieta innej osobie ktora nie chce zaciagac kredytu na zakup np.od dzialaczki zwiazku w osobie sedziny.Zajmijcie sie rowniez tymi fabrykami psow /i pieniedzy/ktore sa pod waszym parasolem ochronnym A zreszta nie moze miec pani stanowiska innego przeciez reprezentujwe pani posla wystawiajacego podobno ze swietnymi lokatami sznaucery srednie/na pewno bezkonkurencyje bo kto by smial zeby bylo inaczej/ nie wiem czy ma tez hodowle ale mysle ze zorientowani w tym temacie odezwa sie.Wiec co tu sie dziwic co i kogo pani reprezentuje[/QUOTE]

w punktach będzie krócej:

1. nie wstydzę sie niczego i nie przestanę oraz mam w głębokim poważaniu opinie o politykach
2. pseudolem jest ten co ma 100 jorków w stodole i ten co ma jednego maltańczyka - rozmnażanie dla kasy jest szujowate i tyle
3. nie wiem, co to są "wasze szeregi", bo jak już pisałam nie jestem i nie byłam w żadnym związku - mam 7 kundli
4. skąd wiesz, jako nowy dziwaczny byt ponowelizacyjny, czym się zajmujemy lub nie?
5. poseł Suski nie ma hodowli, jego psy są wykastrowane - o tym też pisałam
6. tutaj reprezentuję siebie, w kulturalnych rozmowach również posła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Wiesz, co jest moją frustracją? - [B]Ta Ustawa która nadaje się do kosza...[/B]

Ustawa, która miała tyle gwarantować, a [B]jest zwykłym legislacyjnym chłamem[/B].
Ustawa, która w swej idei miała cudowne założenia..

a jak jest wiedzą wszyscy, którzy ją czytali i nie mają zależności, które masz Ty.[/quote]
Normalnie a.piurek miód na moje serce lejesz. Bo już myślałem, że świat na głowie stanął i tylko ja widzę to co widzę!

Ludzie, król jest nagi!!!

[quote name='kahoona']zakaz kopiowania - zły
zwiększenie kar - złe
większe obowiązki dla gmin - złe
ograniczenie strzelania do psów - złe
bezwarunkowy odbiór z 7.3 - zły
zwiększenie roli organizacji - złe
zakaz sprzedaży na giełdach i targach - złe

nie chce mi się więcej pisać - polecam tekst jednolity - jest jeszcze kilkanaście "złych" zapisów

samo zło....

zapytaj swoją ulubioną organizację, jak to jest z tym złem, bo całym sercem była za....
powiedz to też tym demonstrującym pod sejmem - jakieś 30 organizacji....

samo zło...[/quote]
Zapomniałaś o zoofilii... Toż TO jest osiągnięcie dopiero! Nikt nie zaprzeczy, co nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Nie, ja się nie gubię. Nikt nigdzie nie napisał, że ZK jest czysty jak przenajświętsza panienka. Ale od tego są inne procedury. Monopol im z pewnością nie pomoże, prędzej konkurencja, niemniej to jakby osobny temat, bo pseudo nigdy nie było konkurencją.[/QUOTE] JEsli nigdy nie byla konkurencja to dlaczego i w imie czego to walka?Tu tylko chodzi o konkurencje dochodowa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']w punktach będzie krócej:

1. nie wstydzę sie niczego i nie przestanę oraz mam w głębokim poważaniu opinie o politykach
2. pseudolem jest ten co ma 100 jorków w stodole i ten co ma jednego maltańczyka - rozmnażanie dla kasy jest szujowate i tyle
3. nie wiem, co to są "wasze szeregi", bo jak już pisałam nie jestem i nie byłam w żadnym związku - mam 7 kundli
4. skąd wiesz, jako nowy dziwaczny byt ponowelizacyjny, czym się zajmujemy lub nie?
5. poseł Suski nie ma hodowli, jego psy są wykastrowane - o tym też pisałam
6. tutaj reprezentuję siebie, w kulturalnych rozmowach również posła[/QUOTE] A czy pan posel zna te strone niekulturalna? Naprawde nie rozumie to ta pani sedzina posiadajaca 25 rtas psow rozmnaza je nie dla kasy tylko w celach charytatywnych?Rozdaje je?Mieszkam w poblizu sprobuje sie zwrocic do niejk moze mi odda jakiegos peta.Nalezalo by zapytac odpowiednich organow czy ktos posiadajacy rasowe psy ,wystawiajacy je i czlonek zwiazku moze byc autorem ustawy ,Bo z tego co wiem to reprezentujacy np,wlascicioel firmy nie moze byc autorem ustawy ktora preferowala by interesy swojej firmy

Edited by Daniela
dopisek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']JEsli nigdy nie byla konkurencja to dlaczego i w imie czego to walka?Tu tylko chodzi o konkurencje dochodowa[/QUOTE]
No, mam nadzieję, że to nie jest batalia o ZK - on ma się całkiem nieźle.
Myślałam, że mówimy m.in. o zbyt łatwym dostępie do psów, o braku odpowiedzialności za nie, o bezdomności. O tych wszystkich psach w typie, mniej lub bardziej skundlonych przez niefrasobliwość i brak zewnętrznej oceny, którym ludzie próbują znaleźć dom na pwp - o tych, przez które te, ktore nie są w żadnym typie, mają jeszcze bardziej pod górkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Ja stanowczo protestuję przeciwko takim stwierdzeniom! Powiedz to swojemu facetowi!
Trzeba uczciwie przedstawiać za i przeciw, a nie tendencyjnie naginać fakty. Cała prawda o kastracji/sterylizacji:
[URL]http://www.naiaonline.org/pdfs/longtermhealtheffectsofspayneuterindogs.pdf[/URL][/QUOTE]
Pewnie piszac ten post, trzymales sie za wlasne krocze. Skad my to znamy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela'][B]A czy pan posel zna te strone niekulturalna? [/B]Naprawde nie rozumie to ta pani sedzina posiadajaca 25 rtas psow rozmnaza je nie dla kasy tylko w celach charytatywnych?Rozdaje je?Mieszkam w poblizu sprobuje sie zwrocic do niejk moze mi odda jakiegos peta.Nalezalo by zapytac odpowiednich organow czy ktos posiadajacy rasowe psy ,wystawiajacy je i czlonek zwiazku moze byc autorem ustawy ,Bo z tego co wiem to reprezentujacy np,wlascicioel firmy nie moze byc autorem ustawy ktora preferowala by interesy swojej firmy[/QUOTE]
Jaki pan taki kram...
Słuchaliście posła Suskiego w sejmie w czwartek?
[URL]http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=0934499D3F182B5CC125798300293E12[/URL]
Najpierw zrobił konferencję prasową, żeby pojechać po projekcie obywatelskim i ogłosić, że wcale nie jest potrzebny, bo wystarczy ten jego bubel zeszłoroczny. Jednym słowem poseł przekonywał, że jest PRZECIW, bo najważniejsze jest monitorowanie jego ustawy. A parę godzin później musiał stanąć na mównicy sejmowej i w imieniu klubu zachęcać do głosowania ZA przyjęciem projektu obywatelskiego do procedowania w komisjach.

Poseł swoją żabę już zaczął zjadać. Przyjdzie i czas na jego arogancką asystentkę... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']A czy pan posel zna te strone niekulturalna? Naprawde nie rozumie to ta pani sedzina posiadajaca 25 rtas psow rozmnaza je nie dla kasy tylko w celach charytatywnych?Rozdaje je?Mieszkam w poblizu sprobuje sie zwrocic do niejk moze mi odda jakiegos peta.Nalezalo by zapytac odpowiednich organow czy ktos posiadajacy rasowe psy ,wystawiajacy je i czlonek zwiazku moze byc autorem ustawy ,Bo z tego co wiem to reprezentujacy np,wlascicioel firmy nie moze byc autorem ustawy ktora preferowala by interesy swojej firmy[/QUOTE]

1. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - pisz, pytaj u źródła o moje różne "strony":evil_lol:
2. najlepszy organ to CBA, możesz tez spróbować w Transparency International :diabloti:


[quote name='pixel']Jaki pan taki kram...
Słuchaliście posła Suskiego w sejmie w czwartek?
[URL]http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=0934499D3F182B5CC125798300293E12[/URL]
Najpierw zrobił konferencję prasową, żeby pojechać po projekcie obywatelskim i ogłosić, że wcale nie jest potrzebny, bo wystarczy ten jego bubel zeszłoroczny. Jednym słowem poseł przekonywał, że jest PRZECIW, bo najważniejsze jest monitorowanie jego ustawy. A parę godzin później musiał stanąć na mównicy sejmowej i w imieniu klubu zachęcać do głosowania ZA przyjęciem projektu obywatelskiego do procedowania w komisjach.

Poseł swoją żabę już zaczął zjadać. Przyjdzie i czas na jego arogancką asystentkę... :evil_lol:[/QUOTE]

straszna ta polityka.... człowiek ogląda w tiwi i nic nie pojmuje....

a potem każą mu żaby jeść, okropieństwo powiadam wam....

dobrze, że ja żab nie jadam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Jaki pan taki kram...
Słuchaliście posła Suskiego w sejmie w czwartek?
[URL]http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=0934499D3F182B5CC125798300293E12[/URL]
Najpierw zrobił konferencję prasową, żeby pojechać po projekcie obywatelskim i ogłosić, że wcale nie jest potrzebny, bo wystarczy ten jego bubel zeszłoroczny. Jednym słowem poseł przekonywał, że jest PRZECIW, bo najważniejsze jest monitorowanie jego ustawy. A parę godzin później musiał stanąć na mównicy sejmowej i w imieniu klubu zachęcać do głosowania ZA przyjęciem projektu obywatelskiego do procedowania w komisjach.

Poseł swoją żabę już zaczął zjadać. Przyjdzie i czas na jego arogancką asystentkę... :evil_lol:[/QUOTE]
I ja jestem za tym zeby poczekac do polowy roku abysmy mogli sie przekonac ile bledow wkradlo sie do ustawy [B]nowelki.[/B]
Nie zgadzam sie jednak zeby projekt obywatelski zostal wrzucony do kosza. Korzystajac z obserwacji nowych zapisow, zespol parlamentarny moze wspoluczestniczyc w poprawkach projektu obywatelskiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']I ja jestem za tym zeby poczekac do polowy roku abysmy mogli sie przekonac ile bledow wkradlo sie do ustawy [B]nowelki.[/B]
Nie zgadzam sie jednak zeby projekt obywatelski zostal wrzucony do kosza. Korzystajac z obserwacji nowych zapisow, zespol parlamentarny moze wspoluczestniczyc w poprawkach projektu obywatelskiego.[/QUOTE]

ależ tak właśnie będzie, przecież to oczywiste, zespół i poseł Suski jest cały czas w kontakcie z wnioskodawcami, byli nawet ostatnio na posiedzeniu zespołu

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="darkgreen"]To, co zrobiliście z tego wątku - to jeden wielki syf.
Zamykam go do czasu, aż go posprzątam.
Od razu zaznaczam, że będę bardzo hojna w rozdzielaniu punktów karnych i banów, bo baaardzo sobie co niektórzy zapracowali.
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...