Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='Beatrx'][B]"Pies na łańcuchu to polska tradycja" [/B]ciekawa jestem kto jest autorem tych "mądrych" słow:roll:[/QUOTE]

Jaki poseł taka wypowiedź. Dreszcz przechodzi na myśl, że taki człowieczek dopchnął się do polityki. Cóż, nie on pierwszy....

Link to comment
Share on other sites

Tego nie wiem, ale łatwo się domyślić:

[URL]http://www.rp.pl/artykul/16,700052-Czarna-lista-ekologow--Zobacz--jacy-poslowie-na-nia-trafili.html[/URL]

Łatwo się też domyślić kto jest zwolennikiem "tradycji" polskiej w kwestii psów na łańcuchach.

Czarna lista znajduje się na facebooku, pod hasłem: "Posłowie przeciw zwierzętom - na nich nie będę głosować".

Link to comment
Share on other sites

Link do wyników głosowania:
http://orka.sejm.gov.pl/Glos6.nsf/nazwa/98_6/$file/glos_98_6.pdf
[B]
Moja lista posłów, którzy nie byli [/B][B]za[/B]
Objaśnienia
pr. - przeciwny
ws. - wstrzymał się by nie było wiadomo, że jest przeciw ;-)
ng. - nie głosował by nie było wiadomo, że jest przeciw :-(

[B]PO[/B]
JAROS MICHAŁ pr.
[FONT=Calibri][COLOR=red]Chciałbym serdecznie przeprosić wszystkich za moją pomyłkę przy wczorajszym głosowaniu nad Ustawą o Ochronie Zwierząt. Przez zmęczenie wynikające z późnej pory(głosowaliśmy po godzinie 22) omyłkowo zagłosowałem przeciw nowelizacji. Oczywiście jestem jak najbardziej za zaostrzeniem kar dla znęcających się nad zwierzętami, uważam takie zachowania za nieludzkie i obrzydliwe. Dlatego jeszcze raz przepraszam, mój wczorajszy głos wyniknął ze zwykłej ludzkiej pomyłki i bardzo się cieszę, że mimo tego nowelizacja została uchwalona.[/COLOR][/FONT]
[URL="http://michaljaros.pl/2011/08/ustawa-o-ochronie-zwierzat-oswiadczenie/"][FONT=Calibri]http://michaljaros.pl/2011/08/ustawa-o-ochronie-zwierzat-oswiadczenie/[/FONT][/URL]

SUCHOWIEJKO WIESŁAW ws.
DURKA ZENON ng.
FEDOROWICZ JERZY FELIKS ng.
GADOWSKI KRZYSZTOF ng.
GAŁAŻEWSKI ANDRZEJ ng.
GRAŚ PAWEŁ ng.
HALICKI ANDRZEJ ng.
JASTRZĘBSKI LESZEK ng.
MIODOWICZ KONSTANTY ng.
RADZISZEWSKA ELŻBIETA ng.
RYSZKA ANDRZEJ ng.
SIKORSKI RADOSŁAW ng.
TOMCZAK JACEK ng.
TUSK DONALD ng.
ZACHAREWICZ JACEK ng.
ZDROJEWSKI BOGDAN ng.

[B]PIS[/B]
BOGUCKI JACEK pr.
RĘBEK JERZY pr.
KOWALCZYK HENRYK ws.
MATUSZEWSKI MAREK ws.
PIĘTA STANISŁAW ws.
POLAK PIOTR ws.
WIĄZOWSKI WALDEMAR ws.
WORACH SŁAWOMIR ws.
WRONA WALDEMAR ws.
ZALEWSKA ANNA ws.
WOJCIECH SZCZĘSNY ws.
ZIELIŃSKI JAROSŁAW ws.
ARENT IWONA ng.
BĄK DARIUSZ ng.
BRUDZIŃSKI JOACHIM ng.
DRAB MARZENNA ng.
FALFUS JACEK ng.
GOŁOJUCH KAZIMIERZ ng.
GRABICKA KRYSTYNA ng.
JANIK GRZEGORZ ng.
JURGIEL KRZYSZTOF ng.
KACZYŃSKI JAROSŁAW ng.
KWITEK MAREK ng.
LIPIŃSKI ADAM ng.
MALIK EWA ng.
MASŁOWSKA GABRIELA ng.
MAZUREK BEATA ng.
NOWAK MARIA ng.
OŻÓG STANISŁAW ng.
ROJEK JÓZEF ng.
SZYSZKO JAN ng.
TCHÓRZEWSKI KRZYSZTOF ng.
TELUS ROBERT ng.
TOŁWIŃSKI KRZYSZTOF ng.

[B]SLD[/B]
BŁOCHOWIAK ANITA ng.
CZYKWIN EUGENIUSZ ng.
JANOWSKA ZDZISŁAWA ng.
KOPYCIŃSKI SŁAWOMIR ng.
MARTYNIUK WACŁAW ng.
MILCARZ HENRYK ng.
NAPIERALSKI GRZEGORZ ng.
WIKIŃSKI MAREK ng.
WONTOR BOGUSŁAW ng.

[B]PSL[/B]
DUTKA BRONISŁAW pr.
ŁUCZAK MIECZYSŁAW MARCIN pr.
RACKI JÓZEF pr.
WALKOWSKI PIOTR pr.
BORKOWSKI KRZYSZTOF ws.
SAWICKI MAREK ws.
BURY JAN S. JÓZEFA ng.
PAŁYS ANDRZEJ ng.
PAWLAK WALDEMAR ng.

[B]PJN[/B]
DĄBKOWSKA-CICHOCKA LENA ng.
HAJDA KAZIMIERZ ng.
JAKUBIAK ELŻBIETA ng.
OŁDAKOWSKI JAN ng.
PILCH JACEK ng.

[B]niez.[/B]
GALLA RYSZARD ws.
ATAMAŃCZYK CEZARY ng.
GRZEGOREK KRZYSZTOF ng.

[B]ZEZWALAM NA KOPIOWANIE !!!
Agata Balu
[/B]

Link to comment
Share on other sites

no !
chodziło mi dokładnie o jednego posła z mojej okolicy... Pomimo, że nie z mojej "ulubionej" partii, w najbliższych wyborach Ma mój głos :)
Poczytałam sobie Facebook:shake:... Coś mi się zdaje, że moja sympati do Mikkego spadła do zera:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Rozmowa toczy się na temat tych, którzy w ogóle nie głosowali. Oficjalnie wstrzymało się 14 osób, które było obecnych na sali. Pytanie co z tymi, którzy nie zagłosowali w ogóle. Bo przecież mogło ich na sali nie być nawet, tym bardziej, że głosowanie miało być w pierwszej wersji w piątek, a nie w czwartek wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']myślę, że to tak sejmowa praktyka - podczas ważnych głosowań jest dyscyplina klubowa, tu widocznie były mniej ważne, dlatego część nie przyszła[/QUOTE]
No właśnie, albo też celowo opuszcza się salę aby nie wyjawiać swojego zdania (posłowie PiS)
Zresztą najpewniej świadczy to o całkowitym lekceważeniu problemu.

Link to comment
Share on other sites

Pewien krakowski radny, komentując to wydarzenie na swojej tablicy na FB, napisał:

[FONT=Arial Black]"Posłowie w swojej bezkresnej głupocie przyjęli ustawę o zwierzętach - no i co jest w tym bublu a np to że zwierzęta nie są już bezpańskie jak było od wieków a bezdomne???; że piesek może być na łańcuchu maksymalnie 12 godzin no i najważniejsze zwierzątko jest dla przyjemności a nie do pomocy człowiekowi - nie spodziewałem się, że tylu zoofilów jest tam na górze..."[/FONT]

Post ten rozpoczął dyskusję, w której ów radny wiele razy określił środowiska prozwierzęce słowami delikatnie mówiąc - pogardliwymi.

Nie wiem, czy fair jest ujawniać jego nazwisko, skoro dostęp do tablicy mają tylko znajomi i znajomi znajomych (ja należący do tych drugich mogę czytać, ale nie mogę komentować).

Może zresztą jest już w Krakowie znany z podobnych, antyzwierzęcych wypowiedzi? W każdym razie mam nadzieję, że w przyszłości (gdy np. będzie kandydował na radnego albo posła), złamanego głosu od krakowskich zwierzolubnych nie dostanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UBOCZE']Pewien krakowski radny, komentując to wydarzenie na swojej tablicy na FB, napisał:

[FONT=Arial Black]"Posłowie w swojej bezkresnej głupocie przyjęli ustawę o zwierzętach - no i co jest w tym bublu a np to że zwierzęta nie są już bezpańskie jak było od wieków a bezdomne???; że piesek może być na łańcuchu maksymalnie 12 godzin no i najważniejsze zwierzątko jest dla przyjemności a nie do pomocy człowiekowi - nie spodziewałem się, że tylu zoofilów jest tam na górze..."[/FONT]

Post ten rozpoczął dyskusję, w której ów radny wiele razy określił środowiska prozwierzęce słowami delikatnie mówiąc - pogardliwymi.

Nie wiem, czy fair jest ujawniać jego nazwisko, skoro dostęp do tablicy mają tylko znajomi i znajomi znajomych (ja należący do tych drugich mogę czytać, ale nie mogę komentować).

Może zresztą jest już w Krakowie znany z podobnych, antyzwierzęcych wypowiedzi? W każdym razie mam nadzieję, że w przyszłości (gdy np. będzie kandydował na radnego albo posła), złamanego głosu od krakowskich zwierzolubnych nie dostanie.[/QUOTE]
nazwiska takich dziwolagow nalezy ku przestrodze ujawniac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='plusia']A czy w przyjetej ustawie zabroniono sprzedaży szczeniąt w sklepach zoologicznych ?[/QUOTE]
popieram to pytanie dodajac poszerzenie pytania ,czy jest zakaz sprzedazy psow i kotow ja bazarach ,gieldach ,jarmarkach ,podczas wystaw przed wystawami?

Link to comment
Share on other sites

Jakos trudno mi sie poddac fali tego zbiorowego entuzjamu za sprawa nowelizacji o ochronie zwierzat.
Ustawa w dalszym ciagu zostawia wiele niedopowiedzianych kwestii a tym samym otwartych furtek.Nie moge zrozumiec kwestii dotyczacej psa lancuchowego -12 godzin na uwiezi,co potem?,jakas alternatywa dla ludzi posiadajacych budy?Kto bedzie pilnowal tego czasu,czy to z gory nie skazuje tego punktu na fiasko?Czy poza dlugoscia lancucha ktos sprecyzowal jego ciezar? Lancuch 3m,12m ,jakikolwiek niedopasowany do wzrostu psa stanowi jego ciagly problem.Zakaz sprzedazy psow na bazarach,gieldach etc.Co z ogloszeniami w internecie? Przeciez tam az sie roi od psow z pseudohodowli.Czy wyeliminowanie sprzedazy kartonowej,wyeliminyje sprzedaz szczeniat z pokracznych hodowli? Na pewno nie.Nie moge sie rowniez oprzec wrazeniu,ze cala ta nowelizacja jest mocno upolityczniana.Nazwiska poslow na nie,pojawiaja sie juz wszedzie,czy przy duzej ilosci psiarzy w kraju nie daje nam sygnalu na kogo glosowac?Czy tempo pracy nad nowelizacja sluzylo tylko szybkiej poprawie bytnosci zwierzat w Polsce? Czy ktos wierzy w powodzenie tej ustawy? Ja nie!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...