Jump to content
Dogomania

mari23

Members
  • Posts

    20350
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    59

Everything posted by mari23

  1. W oczekiwaniu na wyniki Betty i Pikusia zrobiłam ogłoszenia suni: https://www.olx.pl/d/oferta/mlodziutka-i-radosna-gabi-do-adopcji-CID103-IDPLd3e.html?bs=olx_pro_listing aktualizacja: wyniki Betty "w miarę", jest podejrzenie Addisona, ale na razie trzeba sie zająć jej zębami ( w wynikach widać stan zapalny), zabieg umówiony na 10 marca.
  2. "Zawirowania" jak z węglem... ponieważ nie mam czasu ( i siły) na zdobycie "gminnego" tańszego , kupiłam "normalnie" po cenie bez obniżek...w listopadzie i grudniu po tonie węgla za 3.800złotych/tona ten sam węgiel, ten sam skład opału... ostatni zakup w cenie 2.550 złotych ( "gminny" z listy po 2.000 ale znów w kolejce na szarym końcu jestem, więc sie nie załapię). Zarówno w przypadku węgla, jak i w przypadku karmy widać to, o czym wszyscy wiemy i na co nie mamy wpływu... bo niby jak? Bojkotować? Nie kupować? Psy u mnie albo by zamarzły, albo z głodu umarły.... Za dwupak karmy Brit Care jeszcze niedawno płaciłam 246 złotych, teraz 388 karma ta sama i sklep ten sam....
  3. Straszne są te psie traumy i tak trudno im pomóc Jak znaleźć dom??? Ja już drugi rok próbuję przekonać małego Bezika, że ten świat nie jest taki straszny.... na razie uznał tylko, że to ja nie jestem straszna, reszta świata ( i ludzie, i psy) przerażają tego biedaka bardzo.... i jak mu domu szukać???
  4. Czy konto takie, jak dla Bonuska? Choć trochę grosza podrzucę maluszkowi, przecudny jest i spojrzenie ma takie "prosto w serce"
  5. Oj, tak!!! Na samo wspomnienie tego "obrazka" ze schroniska wciąż łzy mi sie do oczu cisną.... jak dobrze, że mu pomogłyście opuścić to straszne miejsce!
  6. Cudny Promyczek wygląda tak słodko, rozczulająco Często patrzyłam na jego odrastającą tylko w niektórych miejscach sierść, a raczej podszerstek, nie włos okrywowy.... od kilku dni sama mam taką sytuację,z tą różnicą, że mój Pikuś nie jest niewidomy i chyba młodszy od Promyczka.
  7. Przychodzę na Milusiowy wątek z niepokojącymi wieściami: Milunio ostatnio coraz bardziej niedomaga, dużo śpi, leży, choć wyniki nie wyszły bardzo źle, to jednak w Milusiowej główce coś chyba się dzieje, zdarza mu się "zabłądzić" w domu, który przecież bardzo dobrze zna, próbując trafić do kuchni nie pamięta "trasy", trafia w ścianę, dreptusia...i znów w ścianę, coraz częściej znajduję go śpiącego w głową przy ścianie Jak na jego 20 latek i znaczną tuszę, to nie jest i tak źle, wręcz przeciwnie, jest w lepszym stanie, niż młodszy od niego Kajtuś, ale jednak bardzo sie o niego martwię.
  8. Odisionek ma się dobrze, zwłaszcza na tle pozostałych niedomagających "towarzyszy niedoli". Coraz częściej zdarza mu się podchodzić i przytulać dość długo, podstawiając głowę do głaskania, dotąd były to sekundy, "nie miał czasu" Niestety zdarzają mu się też odruchy zazdrości, odpędzania "konkurencji" i od głaskania, i od miski Chętniej, niż ze swojej miski z karmą Mobility "na osobności", Odi podjada "na stołówce", czyli w kuchni, wczoraj paskudnie naszczekał na idącego nawet nie w stronę miski, tylko obok, ślepego Milusia. Biedaczek ślepcio nie wiedział dokąd iść, zaczął się w kółeczko kręcić
  9. Kochany Łatuś wspaniale sobie radzi. Co do sąsiadów - współczuję, sama przeżywam teraz stres, bo po sąsiedzku dom będzie sprzedany.... boję się, kto tam zamieszka.... czy będzie tolerancyjny dla sąsiedztwa dużej gromadki psiaków?
  10. Oby i Ares swój domek znalazł. OLX dał mi zniżkę, więc wypromowałam go na kolejny miesiąc jako Aleksa: https://www.olx.pl/d/oferta/promocja-aleks-ladny-i-mlody-super-pies-do-adopcji-CID103-IDPLd3e.html?bs=olx_pro_listing
  11. Dostałam zniżkę, więc wypromowałam znów na miesiąc Blankę jako Lumi: https://www.olx.pl/d/oferta/lumi-w-typie-czarnego-spaniela-prosi-o-dom-CID103-IDRQdc6.html?bs=olx_pro_listing
  12. Właśnie wypromowałam MAXI ogłoszenie Szymusia na miesiąc, u mnie jest na Bielsko Białą https://www.olx.pl/d/oferta/tymus-pies-o-jednym-oku-i-wielkim-uroku-szuka-domu-CID103-IDRGQ1a.html?bs=olx_pro_listing
  13. To prawda, my tu wszystkie "ofiary Lolusiowego terroryzmu" wzdychamy wypatrując fotek i wieści :) :)
  14. Ja mam to szczęście, że moja wetka "ma wzgląd" na sytuacje i moją, i tych biednych psiaków, liczy je tylko "po kosztach", które przy tylu chorujących i niedomagających staruszkach i tak nie są małe. Ja też obcinam sama, sierść Betty też sama podcinam, choć pewnie piękniejsza byłaby po wyjściu od groomera. Niestety zamiast na groomera wydam pieniązki na operację usuwania ropnych zębów i narośli na dziąsłach, z których nadziąślak jest najmniejszym zagrożeniem. Dzisiaj będą wyniki Betty a krew pobraną do badań będzie miał Pikuś, jest podejrzenie choroby tarczycy (w październiku miał badania i było OK) a nawet Cushinga nie tylko nie odrasta mu sierść, ale dostał plam na skórze u Kajtusia też coraz gorzej pomimo stałego leczenia i Miluś ostatnio niedomaga, i Misiek a ja wcale od nich nie lepiej, od noszenia Kajtusia "siada" mi kręgosłup...
  15. Nadziąślak jest i to najmniejszy z problemów w "paszczy" Betty.... dwa zęby z ropą i jakieś paskudne zmiany na dziąsłach, wyglądające na nowotwór. W środę pobieramy krew do badań, jeśli wyniki na to pozwolą - będzie pod narkozą miała usunięte zęby i pobrane wycinki do badania histopatologicznego, bez tego nie zdecydują się na usuwanie tych zmian osłuchowo serduszko w miarę OK. U Pirata chyba będzie się zaczynał zespół końskiego ogona, dzisiaj zauważyłam, że kiedy "przód" się cieszył do wolontariuszki, to "tył Pirata" siadł, jak u Odiego
  16. Nie była raczej traktowana źle, ale też na pewno nie czuła od tej kobiety miłości, raczej obojętność i oczekiwanie odpowiedniego zachowania.... takie ono było do momentu cieczki.... Sunia jest naprawdę bardzo grzeczna, ideał do bloku - nie niszczy, nie brudzi, nie hałasuje.
  17. Zasłużył i to bardzo! Czy to aby sprawiedliwe? To może choć Guziczkowi podwójna porcja jako nagroda za wzorowe zachowanie...
×
×
  • Create New...