-
Posts
20350 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
59
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mari23
-
Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....
mari23 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
przez łzy trudno pisać..... tak krótko, za krótko! oby jeszcze choć trochę nacieszył się swoim szczęściem u kikou -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
W oczekiwaniu na wyniki Betty i Pikusia zrobiłam ogłoszenia suni: https://www.olx.pl/d/oferta/mlodziutka-i-radosna-gabi-do-adopcji-CID103-IDPLd3e.html?bs=olx_pro_listing aktualizacja: wyniki Betty "w miarę", jest podejrzenie Addisona, ale na razie trzeba sie zająć jej zębami ( w wynikach widać stan zapalny), zabieg umówiony na 10 marca. -
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
mari23 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
"Zawirowania" jak z węglem... ponieważ nie mam czasu ( i siły) na zdobycie "gminnego" tańszego , kupiłam "normalnie" po cenie bez obniżek...w listopadzie i grudniu po tonie węgla za 3.800złotych/tona ten sam węgiel, ten sam skład opału... ostatni zakup w cenie 2.550 złotych ( "gminny" z listy po 2.000 ale znów w kolejce na szarym końcu jestem, więc sie nie załapię). Zarówno w przypadku węgla, jak i w przypadku karmy widać to, o czym wszyscy wiemy i na co nie mamy wpływu... bo niby jak? Bojkotować? Nie kupować? Psy u mnie albo by zamarzły, albo z głodu umarły.... Za dwupak karmy Brit Care jeszcze niedawno płaciłam 246 złotych, teraz 388 karma ta sama i sklep ten sam.... -
Straszne są te psie traumy i tak trudno im pomóc Jak znaleźć dom??? Ja już drugi rok próbuję przekonać małego Bezika, że ten świat nie jest taki straszny.... na razie uznał tylko, że to ja nie jestem straszna, reszta świata ( i ludzie, i psy) przerażają tego biedaka bardzo.... i jak mu domu szukać???
-
Oj, tak!!! Na samo wspomnienie tego "obrazka" ze schroniska wciąż łzy mi sie do oczu cisną.... jak dobrze, że mu pomogłyście opuścić to straszne miejsce!
- 1565 replies
-
- 1
-
-
Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....
mari23 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Oby się jednak okazało, że to nic groźnego, że kochany Makary pożyje sobie jeszcze "długo i szczęśliwie" u Kasi -
Przychodzę na Milusiowy wątek z niepokojącymi wieściami: Milunio ostatnio coraz bardziej niedomaga, dużo śpi, leży, choć wyniki nie wyszły bardzo źle, to jednak w Milusiowej główce coś chyba się dzieje, zdarza mu się "zabłądzić" w domu, który przecież bardzo dobrze zna, próbując trafić do kuchni nie pamięta "trasy", trafia w ścianę, dreptusia...i znów w ścianę, coraz częściej znajduję go śpiącego w głową przy ścianie Jak na jego 20 latek i znaczną tuszę, to nie jest i tak źle, wręcz przeciwnie, jest w lepszym stanie, niż młodszy od niego Kajtuś, ale jednak bardzo sie o niego martwię.
-
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Odisionek ma się dobrze, zwłaszcza na tle pozostałych niedomagających "towarzyszy niedoli". Coraz częściej zdarza mu się podchodzić i przytulać dość długo, podstawiając głowę do głaskania, dotąd były to sekundy, "nie miał czasu" Niestety zdarzają mu się też odruchy zazdrości, odpędzania "konkurencji" i od głaskania, i od miski Chętniej, niż ze swojej miski z karmą Mobility "na osobności", Odi podjada "na stołówce", czyli w kuchni, wczoraj paskudnie naszczekał na idącego nawet nie w stronę miski, tylko obok, ślepego Milusia. Biedaczek ślepcio nie wiedział dokąd iść, zaczął się w kółeczko kręcić -
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
mari23 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Oby i Ares swój domek znalazł. OLX dał mi zniżkę, więc wypromowałam go na kolejny miesiąc jako Aleksa: https://www.olx.pl/d/oferta/promocja-aleks-ladny-i-mlody-super-pies-do-adopcji-CID103-IDPLd3e.html?bs=olx_pro_listing -
Pies który nikogo nie wzrusza, prosi o deklaracje, licząc na cud ....
mari23 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Właśnie wypromowałam MAXI ogłoszenie Szymusia na miesiąc, u mnie jest na Bielsko Białą https://www.olx.pl/d/oferta/tymus-pies-o-jednym-oku-i-wielkim-uroku-szuka-domu-CID103-IDRGQ1a.html?bs=olx_pro_listing -
To prawda, my tu wszystkie "ofiary Lolusiowego terroryzmu" wzdychamy wypatrując fotek i wieści :) :)
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Ja mam to szczęście, że moja wetka "ma wzgląd" na sytuacje i moją, i tych biednych psiaków, liczy je tylko "po kosztach", które przy tylu chorujących i niedomagających staruszkach i tak nie są małe. Ja też obcinam sama, sierść Betty też sama podcinam, choć pewnie piękniejsza byłaby po wyjściu od groomera. Niestety zamiast na groomera wydam pieniązki na operację usuwania ropnych zębów i narośli na dziąsłach, z których nadziąślak jest najmniejszym zagrożeniem. Dzisiaj będą wyniki Betty a krew pobraną do badań będzie miał Pikuś, jest podejrzenie choroby tarczycy (w październiku miał badania i było OK) a nawet Cushinga nie tylko nie odrasta mu sierść, ale dostał plam na skórze u Kajtusia też coraz gorzej pomimo stałego leczenia i Miluś ostatnio niedomaga, i Misiek a ja wcale od nich nie lepiej, od noszenia Kajtusia "siada" mi kręgosłup... -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Nadziąślak jest i to najmniejszy z problemów w "paszczy" Betty.... dwa zęby z ropą i jakieś paskudne zmiany na dziąsłach, wyglądające na nowotwór. W środę pobieramy krew do badań, jeśli wyniki na to pozwolą - będzie pod narkozą miała usunięte zęby i pobrane wycinki do badania histopatologicznego, bez tego nie zdecydują się na usuwanie tych zmian osłuchowo serduszko w miarę OK. U Pirata chyba będzie się zaczynał zespół końskiego ogona, dzisiaj zauważyłam, że kiedy "przód" się cieszył do wolontariuszki, to "tył Pirata" siadł, jak u Odiego -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Nie była raczej traktowana źle, ale też na pewno nie czuła od tej kobiety miłości, raczej obojętność i oczekiwanie odpowiedniego zachowania.... takie ono było do momentu cieczki.... Sunia jest naprawdę bardzo grzeczna, ideał do bloku - nie niszczy, nie brudzi, nie hałasuje. -
Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....
mari23 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
a niech to.....w takim razie to coś poważnego chyba -
Zasłużył i to bardzo! Czy to aby sprawiedliwe? To może choć Guziczkowi podwójna porcja jako nagroda za wzorowe zachowanie...