Jump to content
Dogomania

Co jest złego w psach nierodowodych?


Recommended Posts

[quote name='Kiessa'] Teraz przejdę do rasowosci. Dlaczego ktos uwaza mojego psa za kundla skoro oboje rodziców wykazywali cechy zarówno fizyczne jak i psychiczne danej rasy(w tym przypadku dalmatynczyka). Nie widze powodu dla ktorego ktos skoro ma juz na miejscu psy danej rasy mialby kryc suke jakims kundlem...bez sensu. Moj pies jest jak najbardziej rasowy,bez dwoch zdan, wygląda jak rasowy dalmat i zachowuje sie jak on. Dlatego wybaczcie,ale drażni mnie kiedy ktos mowi o psie rasowy bez rodowodu= kundel.[/quote]
Nie możesz udowodnić, że Twój pies jest rasowy. Wygląda jak dalmatyńczyk i tyle. Nie ma metryczki, nie ma rodowodu, prawdopodobnie jest potomkiem psów, które również wyglądają jak dalmatyńczyki, ale trudno nazwać je rasowymi, skoro na tę "rasowość" nie mają papieru.
A dlaczego tak bardzo zależy Ci, aby swojego psa nazywać rasowym? Czy to nie jest snobizm? Jeśli ktoś chce psa naprawdę rasowego, to kupuje pszczeniaka z papierami, a jeśli ktoś kupuje szczenię bez rodowodu, to musi pogodzić się z tym, że będzie nazywany nierasowym.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

najjwiększy snobizm to właśnie upieranie się na siłe że rasopodobny pies jest rasowy :angryy: :angryy:

Ja nie rozumiem po cholere te dyskusje ??? wszystko jest już napisane CZARNE NA BIAŁYM PROSTYM POLSKIM JĘZYKIEM.Czy to tak naprawde trudno zrozumieć?

Bardzo mi przykro że osoby mające psy bez papierów nadal z uporem maniaka drązą ten temat bez sensu i po swojemu.Tylko nie rozumiem co tu chcą udowodnić :niewiem: :niewiem: :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Czy to naprawdę takie ważne czy ma się psa z papierami czy bez??? Dla mnie najbardziej liczy się dobro psów. Więc jeśli ktoś traktuje psa należycie, zapewnia mu opiekę weteyrnaryjną, wyżywienia to dlaczego takich hodowców mamy potępiać?
Który jest lepszy?
HODOWCA z papierami który wystawia psy, ale robi to tylko dla pieniędzy a psy są w skandalicznych warunkach, z niby przeprowadzonymi badaniami genetycznymi (taki świstek można wydrukowac bez problemu wystarczy odpowiedni program i dobra laserowa drukarka).
CZY
HODOWCA który ma rodowodowe psy ale nie uczęszczały one na wystawy i suka wyda na świat ze 3 mioty w ciągu swojego życia. Pieski będą miały dobre warunki, opiekę weterynaryjną i kochające domy.

To ze kogoś stać na psa za 2000zł nie oznacza że będzie on lepszym właścicielem od osoby której po prostu nie stać na kupno tak drogiego psa. Skoro hodowlom zależy tak na dobru psów i wogóle są tacy szlachetni to by sprzedawali psy za powiedzmy 500zł z rodowodem. Bo przecież tak jak niektórzy piszą ROBIĄ TO Z ZAMIŁOWANIA A NIE DLA KASY!

Ja myślałam że dla większości dogsiarzy najważniejsze jest godne traktowanie psów w hodowlach bez względu na to czy są to hodowle związkowe czy nie. Z niektórych wypowiedzi można wręcz wywnioskować że jeśli hodowla związkowa wystawia psy ale trzyma je w złych warunkach to jest ok bo przecież jeżdżą na wystawy i mają rodowodowe szczeniaki.

Ludzie nie dajmy się zwariować. Walczmy ze złym traktowaniem zwierząt a nie z jakimiś głupimy przepisami które i tak kiedyś ustalił człowiek a za 5 lat mogą ulec zmianie. Najważniejsze powinno być dobro psów a nie to czy dany pies ma papierek czy nie. Oczywiście sa pseudohodowle ale są one zarówno w hodowlach związkowych jak i tych nie.

Link to comment
Share on other sites

Nie,to nie jest snobizm. Sama chcialam psa dorosłego ze schroniska ale uznalam ze nie poradzilabym sobie z psem z ciężką pszeszloscią. Moj pies nie jest nierasowy. Rodzice tez byli rasowi.To ze nie mieli chorób ( no bo tu macie recję,nie robiono im testów zdrowotnych) nie stanowi o nierasowosći. Np. ktos ma rodowodowego labka z testami na np dysplazję i suka tez,a szczenie zachoruje na to, to co nie jest rasowe? Albo tak samo po psach rodowodowych. Załóżmy ze wlaśnie sprowadzono jakiegos psa do Polski: psa i sukę. W ich pierwszym potomstwie szczenięta mają rodowód w drugim tez,ale jesli(oczywiscie to tylko założenie) w trzecim juz nie , to co są szczeniętami bez rodowodu? Co do pseudohodowców to tez jestem za ich tępieniem:angryy::angryy: Ostatnio bedąc na giełdzie sama kłócilam sie z paroma ,,hodowcami'':diabloti: one naprawdę byly zaniedbane.Ale wlaściciel od ktorego wzielam Lune naprawde dbal o te szczenięta,o ich matkę i ojca i naprawde moznabylo zauwazyc ze kocha tą rase, a nie chce je tylko sprzedac.Moze nie mial tak duzego pojęcia o hodowli rodowodowych psow,ale i tak staral się by bylo im jak najlepiej.
A teraz na koniec:peosze nie miejcie mi tego za zle ze tak uwazam,ale to takie moje odczucia i stwierdzenia;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='scream']Ludzie nie dajmy się zwariować. Walczmy ze złym traktowaniem zwierząt a nie z jakimiś głupimy przepisami które i tak kiedyś ustalił człowiek a za 5 lat mogą ulec zmianie. Najważniejsze powinno być dobro psów a nie to czy dany pies ma papierek czy nie. Oczywiście sa pseudohodowle ale są one zarówno w hodowlach związkowych jak i tych nie.[/quote]
Walczmy przede wszystkim z nadprodukcją psów. Psów jest za dużo, za dużo się ich rozmnaża, a co za tym idzie, zbyt wiele z nich marnie kończy, bo nie na wszystkie jest zapotrzebowanie. Gdyby pies był dobrem luksusowym, bardziej by o niego dbano (troche to może cyniczne, ale Ameryki nie odkryłam: łatwo przyszł - łatwo poszło). A tak każdy może mieć psów, ile chce, niestety tych nierasowych najwięcej.

Link to comment
Share on other sites

Jaki masz dowód na to, ze twój pies jest rasowy? Masz rodowód? Skąd wiesz, ze pan z "chodofli" pokaże ci psa- podobno ojca twojego psa czy pokaże ci innego psa? W rodowaodzie masz to napisane - czarno na bialym.

Towar powszechnie znany jest tani. Jesli rozpowszechnimy psy rasowe r=r, potanieją. (Towar to tylko porównanie)

Link to comment
Share on other sites

scream i Mokka dokladnie się z wami zgadzam. Złe traktowanie zwierząt (tu:psów) powinno sie jak najbardziej zwalczac.Zawsze mi sie serce kraje jak bedąc u babci na wsi widze te psy: cale zycie przy budzie z resztkami ze stolu do jedzenia:-( na szczescie moja babcia trzyma mojego drugiego w dobrych warunkach wiec jestem jej za to bardzo wdzięczna;) i chcialabym aby wszystkie psy na wsi byly traktowane jak on (tj Szarik moj drugi pies). Kiedy dowiedzialam sie ze tam gdzie mieszka moja babcia strzelają do psow, bo jest ich za duzo:angryy: to sie poryczalam i kazdego wlasciciela potem namawialam aby kastrowal/sterylizowal psa.Nikt tego nie bral na poważnie:-(.Ale nie ma tam takiego specjalistycznego weta:-(.Scream mowisz bardzo dobrze,ze nie liczy sie papierek ale po prostu nazywanie psa kundlem (bo co? jest gorszy?) jest zle.Mam szczescie ze trafilam na takiego goscia ktory je kochal;) i teraz sama namawiam innych aby kupili psa z rodowodem,od prawdziwego hodowcy bo nie jestem pewna aby ludzi z nierodowodowymi psami,takimi dobrymi jak ci skąd wzielam Lune, bylo duzo.Naprawde.Po tym co widze na gieldach,na osiedlu, i na wsi:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']scream i Mokka dokladnie się z wami zgadzam. Złe traktowanie zwierząt (tu:psów) powinno sie jak najbardziej zwalczac.Zawsze mi sie serce kraje jak bedąc u babci na wsi widze te psy: cale zycie przy budzie z resztkami ze stolu do jedzenia:-( na szczescie moja babcia trzyma mojego drugiego w dobrych warunkach wiec jestem jej za to bardzo wdzięczna;) i chcialabym aby wszystkie psy na wsi byly traktowane jak on (tj Szarik moj drugi pies). Kiedy dowiedzialam sie ze tam gdzie mieszka moja babcia strzelają do psow, bo jest ich za duzo:angryy: to sie poryczalam i kazdego wlasciciela potem namawialam aby kastrowal/sterylizowal psa.Nikt tego nie bral na poważnie:-(.Ale nie ma tam takiego specjalistycznego weta:-(.Scream mowisz bardzo dobrze,ze nie liczy sie papierek ale po prostu nazywanie psa kundlem (bo co? jest gorszy?) jest zle.Mam szczescie ze trafilam na takiego goscia ktory je kochal;) i teraz sama namawiam innych aby kupili psa z rodowodem,od prawdziwego hodowcy bo nie jestem pewna aby ludzi z nierodowodowymi psami,takimi dobrymi jak ci skąd wzielam Lune, bylo duzo.Naprawde.Po tym co widze na gieldach,na osiedlu, i na wsi:shake:[/quote]

ok, w wileu sprawach sie z tobą zgadzam. W tym przypadku z całym postem.

Zanim zajmiemy się sprawą r=r wytępmy wszystkie rozmanażające sie kundle i mixy :mad: Tzn ich właścicieli :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Walczmy przede wszystkim z nadprodukcją psów. Psów jest za dużo, za dużo się ich rozmnaża, a co za tym idzie, zbyt wiele z nich marnie kończy, bo nie na wszystkie jest zapotrzebowanie. Gdyby pies był dobrem luksusowym, bardziej by o niego dbano (troche to może cyniczne, ale Ameryki nie odkryłam: łatwo przyszł - łatwo poszło). A tak każdy może mieć psów, ile chce, niestety tych nierasowych najwięcej.[/quote]


Dokładnie tak.Poza tym nikt z wielbicieli "rasowych bez rodowodu" jakoś nie bierze pod uwage prostego faktu,że hodowla jakichkolwiek zwierząt nie polega na produkcji potomstwa.Takie coś to [U]chów [/U]i rozmnażanie z którego absolutnie nic dobrego dla populacji nie wynika.

Link to comment
Share on other sites

Scream to nie jest tak.

Powinniśmy likwidować te hodowle w których są złe warunki bez względu na to czy to jest hodowla związkowa czy nie zwiazkowa. Ale tak sie składa, że te hodowle związkowe można o wiele łatwiej kontrolować i takich złych hodowli jest o wiele mniej niż pseudohodowli.

Zobaczcie ile psów z rodowodem ląduje w schroniskach. 10 - 15 rocznie? A ile tych rasowych bez rodowodu? 500 - 1000 rocznie a może i więcej? Przecież one wcześniej też były wyhuhane, wypielęgnowane a jak zaczęły stwarzać problemy to won do schroniska. Ich były hodowca zapewne nawet o tym nie wiedział, że jego wypielęgnowane szczeniaki tkwią w schronisku. A w przypadku gdy do schronu trafia pies z rodowodem? Pracownicy albo wolontariusze sprawdzaja tatuaż, dzwonią do ZK odnajduja hodowcę i wtedy często hodowca zabiera tego psa albo szuka dla niego domu.

Jeżeli już tak bardzo zależy wam żeby rozmnażano psy bez rodowodu to zmiencie prawo i wprowadzcie obowiązkową rejestracje miotów i czipowanie i rejestrację każdego psa.

Link to comment
Share on other sites

Kiessa-co do Twojego przykładu o labkach.Jeżeli u potomka tych rodziców wykryje się dysplazję po prostu dostanie on w rodowodzie wpis-niehodowlany,tzn.,że nie bedzie go można rozmnożyć.
W przypadku tych bez rodowodu taki pies będzie dalej rozmnażany i nikt się nie będzie przejmował,że właściciel takiego psa będzie musiał sporo kasy dołoyć do tego taniego psiaka zeby go leczyć lub operować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']
Towar powszechnie znany jest tani. Jesli rozpowszechnimy psy rasowe r=r, potanieją. (Towar to tylko porównanie)[/quote]


Mam nadzieję ze do tego nigdy nie dojdzie.Ze pies[B]-każdy-rasowy i nie[/B]-będzie luksusem dla wybranych.Kto nie potrafi zaoszczędzić na psa-nie bedzie w stanie go utrzymac i zapewnic mu opieki weterynaryjnej.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

:cool1: Przykro mi ale taka jest prawda kochani: psy bez rodowodu to kundle. A schroniska są przepełnione - jako z tego morał? Trzeba się pozbyć rozmnarzalni kundli... ja tam bym byla nawet za jakąś ostrzejszą selekcją w ZK...

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie.Przedwczoraj na tvp1 był program o takich hodowlach i była pokazana hodowla cane corso.ZK ma to gdzieś.A te małe bydlaki-zero socjalizacji,beton zamiast posłania i ciemności .Potem ktos kto nie ma zielonego pojęcia o psach kupuje takiego CC-to jest bomba zegarowa w jego rekach.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='14ruda']Koniecznie.Przedwczoraj na tvp1 był program o takich hodowlach i była pokazana hodowla cane corso.ZK ma to gdzieś.A te małe bydlaki-zero socjalizacji,beton zamiast posłania i ciemności .Potem ktos kto nie ma zielonego pojęcia o psach kupuje takiego CC-to jest bomba zegarowa w jego rekach.[/quote]
:shake: a podziel się jaki to był przydomek, co nam wszystkim wstyd robi :shake:
:( biedne psiaki

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie się z wami zgadzam zwłaszcza z Paulinka18. Powinnismy cos zrobic,ale znając dizsiejszą wladze:shake: to chyba nic nie da sie zrobic. Rodowod jest potwierdzeniem tego czy pies jest rasowy. Ale ja taką pewnosc mam i to mi wystarcza. Wlasciciel matki i ojca Luny to nie jest taki ktos kto rozmnaza swoją suczke bo jest taka cudowna,nie, on na prawde kochal tą rasę.Moze nie wiedzial na czym polega hodowla psow rodowodowych,moze nie chcial brac udzilu w wystawach,Tego nie wiem,ale wiem ze mialam duzo szczescia ze trafilam na takiego kogos. Hmm Reyes mam pytanie: wg Ciebie psy bez rodowodu to kundelki,a kundelki to kim są? Dlaczego nazywacie je kundlami,to tak jakby byly gorsze. To tak jakby powiedziec ze pies ma jakąs ,,zaraze''. Nie porównujmy psow bez rodowodu do kundlelkow,bo to nie ma sensu.Kazdy pies jest wyjątkowy,a kundelek niepowtarzalny;) Jesli osoba mająca daną rase bez rodowodu kocha je i chce jak najlepiej ,a WIE (tylko jesli ma taką pewnosc) ze są czystej rasy. Sama uwazam ze powinno sie kastrowac wszystkie psy ktore nie bedą uzyte w hodowli : kundelki mieszance,i psy bez rodowodu,tak jestem za tym,ale nie chce abyscie wyszydzali psy bez rodowodu i nazywali je kundlami. Niestety,tak jak juz wczesniej napisalam,ze wzgledu na naszą wladze(...:shake:) nie da sie zrobic tak,aby kazdy bez domny pies mial wlasciciela. Tak by moglobyc za parenaście czy paredziesiąt lat,ale tylko wtedy gdy wysterylizowano by wszystkie psy ktore nie nadają sie do hodowli. No to chyba tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']Dokladnie się z wami zgadzam zwłaszcza z Paulinka18. Powinnismy cos zrobic,ale znając dizsiejszą wladze:shake: to chyba nic nie da sie zrobic. Rodowod jest potwierdzeniem tego czy pies jest rasowy. Ale ja taką pewnosc mam i to mi wystarcza. Wlasciciel matki i ojca Luny to nie jest taki ktos kto rozmnaza swoją suczke bo jest taka cudowna,nie, on na prawde kochal tą rasę.Moze nie wiedzial na czym polega hodowla psow rodowodowych,moze nie chcial brac udzilu w wystawach,Tego nie wiem,ale wiem ze mialam duzo szczescia ze trafilam na takiego kogos. Hmm Reyes mam pytanie: wg Ciebie psy bez rodowodu to kundelki,a kundelki to kim są? Dlaczego nazywacie je kundlami,to tak jakby byly gorsze. To tak jakby powiedziec ze pies ma jakąs ,,zaraze''. Nie porównujmy psow bez rodowodu do kundlelkow,bo to nie ma sensu.Kazdy pies jest wyjątkowy,a kundelek niepowtarzalny;) Jesli osoba mająca daną rase bez rodowodu kocha je i chce jak najlepiej ,a WIE (tylko jesli ma taką pewnosc) ze są czystej rasy. Sama uwazam ze powinno sie kastrowac wszystkie psy ktore nie bedą uzyte w hodowli : kundelki mieszance,i psy bez rodowodu,tak jestem za tym,ale nie chce abyscie wyszydzali psy bez rodowodu i nazywali je kundlami. Niestety,tak jak juz wczesniej napisalam,ze wzgledu na naszą wladze(...:shake:) nie da sie zrobic tak,aby kazdy bez domny pies mial wlasciciela. Tak by moglobyc za parenaście czy paredziesiąt lat,ale tylko wtedy gdy wysterylizowano by wszystkie psy ktore nie nadają sie do hodowli. No to chyba tyle ;)[/QUOTE]
Pare miesiecy temu pisałas, ze Twoja Luna jest mniejsza niz wzorcowe dalmatki. Czyli nie spełnia wzorca...

Dla Ciebie kundle to jakiś gorszy "gatunek" ? pies to pies i nic tego nie zmieni. Pies rasowy to pies rodowodowy...

Link to comment
Share on other sites

W psach, nierasowych nic zlego nie ma, ale za to jest w ludziach, ktorzy je rozmnazaja. Zaden psiak przeciez na swiat sie nie pcha. :angryy:
Ludzie musza zrozumiec, ze jesli pies nie ma metryki to jest kundelkiem. Nie powinno ich to obrazac bo niby czemu???T o nie zadna obraza, oszczerstwo, tylko czysta prawda i juz!!!:angryy:
No i jesli kupuja psa od rozmnazaczy to propaguja taki procedur i juz!!!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Dla mnie kundel to rasa psa - a raczej mix ras :loveu:
Nieuwazam że były gorsze. Też są kochane, ale uwazam że żadnych psów nienależy rozmnarzać - a tu wyjątkiem są tylko te psy, które mogą przyniesć porzytek danej rasie. A raczej jej hodowli, niechodzi mi tu o jeden przydomek a całokrztałt rasy

Kiessia... Czy ty sie wstydzisz swojej Luny? Luna jest kundelkiem (mixem , mieszańcem) w typie dalmatyńczyka. Wstydzisz się tego czym jest że chcesz to za wszelką cene ukryć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niki_ill']W psach, nierasowych nic zlego nie ma, ale za to jest w ludziach, ktorzy je rozmnazaja. Zaden psiak przeciez na swiat sie nie pcha. :angryy:
Ludzie musza zrozumiec, ze jesli pies nie ma metryki to jest kundelkiem. Nie powinno ich to obrazac bo niby czemu???T o nie zadna obraza, oszczerstwo, tylko czysta prawda i juz!!!:angryy:
No i jesli kupuja psa od rozmnazaczy to propaguja taki procedur i juz!!!

Pozdrawiam[/quote]

Zgadzam się !
Pies bezrodowodu nie jest gorszy, ale właściciel suki , która się oszczeniła jest totalnym kretynem i nalezy go potepiać!.
A ludzie,którzy tłumaczą się tym , że nie stać ich na psa z papierami niech oszczędzają!

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='nathaniel']Zgadzam się !
Pies bezrodowodu nie jest gorszy, ale właściciel suki , która się oszczeniła jest totalnym kretynem i nalezy go potepiać!.
A ludzie,którzy tłumaczą się tym , że nie stać ich na psa z papierami niech oszczędzają![/quote]
Albo lepiej przejdą sie do schroniska :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nazywacie je kundlami,to tak jakby byly gorsze. To tak jakby powiedziec ze pies ma jakąs ,,zaraze''. Nie porównujmy psow bez rodowodu do kundlelkow,bo to nie ma sensu.

A kundel to niby gorszy?Kundel to nazwa psów nierasowych .Psy rasowe mają swoja nazwe:p Takie właśnie obrażanie się ze nazywa się jakiegoś psa w typie rasy kundlem,mieszańcem,nierasowcem to snobizm.Każdy pies jaki by nie był i jak sie nie nazywal zasługuje na miłość i opiekę.A jak jego pan ma jakiś kompleks skoro wstydzi się przyznać,że pies bez papieru to kundel:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...