Jump to content
Dogomania

Co jest złego w psach nierodowodych?


Recommended Posts

z tego co wiem to niektórzy hodowcy zastrzegają sobie, że jeśli pies nie będzie wystawiany i trzymany do hodowli to powinien być kastrowany, może namiawiać wszystkich hodowców żeby takie umowy spisywali? Tylko nie wiem czy i jak można by było to egzekwować jeśli właściciel nie wywiązałby się z umowy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Reyes

[quote name='Kiessa'][COLOR=black]. A czemu mowicie ze te dalmaty co szukają domkow (sama bym takiego biedaka wziela) są dalmatami? Mają rodowody? To czemu nie piszecie ze są w typie dalmatynczyków?[/COLOR][/quote]
A lopez to co? A te z pod warszawy to co?
W typie i czystej rasy są, do wyboru do koloru.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Kiessa'][COLOR=black] Ludzie zrozumcie.Facet od ktorego kupilam psa DBAł o suke szczenięta i ojca,nie karmil ich byle czym.[/[/COLOR]quote]
Skoro taki wspaniały facet i miłośnik to czemu psuje rase rozmnarzając kundelki w jej typie :evil_lol: (przepraszam kiessiuniu, niemogłam powstrzymać tej uwagi)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie.Ale badań już nie zrobił.

Fruzzia to dobry pomysł na takie umowy.Przede wszystkim od razu sterylizowane powinny być "niehodowlane"czyli te z wadą.

Ja mam sucz ONka(r=r).I nie zamierzam zakładać hodowli.Będzie sterylizowana.Dla zdrowia i świetego spokoju ,że nic się nie wydarzy.

Link to comment
Share on other sites

Ale np te pozostale nie np Dino? np hmm chyba Laufer i te co ma je Bunia,one nie mają rodowodów...chyba ze czegos nie wiem ;) No bo np jakby porownac Bafisie i Lune to pewnie ze Bafisia jest większym rasowcem w koncu jest championem:multi::eviltong: ale Luna przeciez tez wygląda jak ona,i jak kazdy inny dalmatynczyk a np pies Zet nie wygląda na takiego, to widac u dalmatynczykow.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='14ruda']Właśnie.Ale badań już nie zrobił.[/quote]
Dla ścisłości dla tej rasy to nalpiepiej badania słuchu, niektórzy prześwietlają też pro forma na dysplazje (ale jeszcze dalmata w dysplazją niespotkałam ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa'][COLOR=black]nathaniel tzn ze co masz psa z gieldy?przepraszamale nie zrozumialam. Ludzie zrozumcie.Facet od ktorego kupilam psa DBAł o suke szczenięta i ojca,nie karmil ich byle czym.Mowil mi ze ta rasa jest uparta,i ze nie kazdy sobie z nim by poradzil.Pytal mnie czy mialam wogole jakiegos psa. Co do drugiego --> tego ,,ON-ka'' to nie jest on czystej rasy to wiem,ale bylam mala i wiedzę mialam znikomą na temat psów. A czemu mowicie ze te dalmaty co szukają domkow (sama bym takiego biedaka wziela) są dalmatami? Mają rodowody? To czemu nie piszecie ze są w typie dalmatynczyków?[/COLOR][/quote]

Gdybyś go wzięła miałabyś mniejsze koszty ;)
no i co z tego, ze dbał :D Skoro nie wiesz, czy amsz dalmatyńczyka :cool3:

Spotykasz na ulicy człowieka. Jaka to rasa- się pyta. Ty - dalmatyńczyk. Ma pani na to jakiś dowód? Tak wygląda wzorzec tej rasy. Ja nie znam wzorca. To ma pan problem - czy tak mu odpowiesz? Wystarczy pokazac rodowód, i gośc uwierzy, bo bedzie mial czarno na białym. :razz:

Kiedys tez na każdego psa w kropki mowiłam dlamatyńczyk :evil_lol: Ale to bylo dawno :diabloti: dzisaj mówie, ajki śliczny, kochany piesek, póki nie wiem co to jest

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']Ale np te pozostale nie np Dino? np hmm chyba Laufer i te co ma je Bunia,one nie mają rodowodów...chyba ze czegos nie wiem ;) No bo np jakby porownac Bafisie i Lune to pewnie ze Bafisia jest większym rasowcem w koncu jest championem:multi::eviltong: ale Luna przeciez tez wygląda jak ona,i jak kazdy inny dalmatynczyk a np pies Zet nie wygląda na takiego, to widac u dalmatynczykow.[/quote]

ten post nei jest dla mnei zrozumiały. Mozesz jaśniej, włascicielko psa w kropki ? :cool3: Kochanego iw spaniałego,a le psa w kropki, bo nei udowodnisz mi,z e jest dalmatyńczykiem.

Link to comment
Share on other sites

Danka (reyes) juz Cię nie lubię:eviltong: . Dobra to teraz powiem jasno i prosto: kazdy kto rozmnaza psa bez rodowodu i kundleka jest zly. Ale NIE KAZDY pies bez rodowodu jest kundelkiem,przeciez to takie dziwne: zakladając ze kazdy pies (ja mam taką pewnosc i juz:eviltong:) byl dalmatynczykiem,to moznaby zrobic tak: zrobic takie drzewo genealogiczne kazdego przodka Luny i gdyby wszystkie byly dalmatynczykami(no bo przeciez od tej pary dwuch psow w Polsce sie zaczelo) to okazalo by sie ze Luna w prostej linii pochodzi od dalmatynczykow tyle ze imiona nie byly by takie jak w hodowlach tylko takie zwykle domowe.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Kiessa']Ale np te pozostale nie np Dino? np hmm chyba Laufer i te co ma je Bunia,one nie mają rodowodów...chyba ze czegos nie wiem ;) No bo np jakby porownac Bafisie i Lune to pewnie ze Bafisia jest większym rasowcem w koncu jest championem:multi::eviltong: ale Luna przeciez tez wygląda jak ona,i jak kazdy inny dalmatynczyk a np pies Zet nie wygląda na takiego, to widac u dalmatynczykow.[/quote]
dla mnie zet wygląda, tylko mu naciapało umaszczenie... ale dawno jego zdjęć niewidziałam, od czasu jak nam szlak 4rum trafił.
A Dino to kundelek w typie dalmatka. Laufer ma troszke uszka niedalmatowe, a notabene jest też kundlem ( i to kochany , miałam przyjemność go po wyprowadzać.)
Laufer jest psem, który cierpi głuchote bo ktoś na odpier... psy rozmanarzał. W odpowiedniej selekcji ten problem powoli zanika.

Link to comment
Share on other sites

Kori nie przejmuj sie tym:evil_lol: to z naszego forum o dalmatynczykach i psach W TYPIE dalmatynczyków:evil_lol: prosze was nie zloscicie sie na mnie tak jak niektorzy..... ale ja po prostu nie chce aby ktos mowil na mojego psa mieszaniec bo to nie prawda.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Kiessa']Danka (reyes) juz Cię nie lubię:eviltong: . Dobra to teraz powiem jasno i prosto: kazdy kto rozmnaza psa bez rodowodu i kundleka jest zly. Ale NIE KAZDY pies bez rodowodu jest kundelkiem,przeciez to takie dziwne: zakladając ze kazdy pies (ja mam taką pewnosc i juz:eviltong:) byl dalmatynczykiem,to moznaby zrobic tak: zrobic takie drzewo genealogiczne kazdego przodka Luny i gdyby wszystkie byly dalmatynczykami(no bo przeciez od tej pary dwuch psow w Polsce sie zaczelo) to okazalo by sie ze Luna w prostej linii pochodzi od dalmatynczykow tyle ze imiona nie byly by takie jak w hodowlach tylko takie zwykle domowe.[/quote]
Zrób takie to 5 pokolenia, z nazwizkami i odrasami właściceli, datami urodzeń a mi zaimponujesz... acha i żeby kończuło się na psach z przydomniek :evil_lol: przyznam Ci wtedy racje :d

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Kiessa']ale ja po prostu nie chce aby ktos mowil na mojego psa mieszaniec bo to nie prawda.[/quote]
Prawda, prawda przawda przawda. Luna nie jest czystym dalmatyńczykiem :) Jest kochanym Psem (już niepowiem kundlem jak Cię tak razi) w typie dalmatyńczyka :)

Link to comment
Share on other sites

Jedno czarne ucho,ale przeciez nawet w hodowlach z rodowodem zdarzają sie pecze tj takie wielkie plamy (kiedys widzialam psa za granicą ktory mial takiego wielkiego na pyszczku) to po prostu odchylenia tak samo jak niebieskie oczy. Moze jej rodzice nie spelniali wymogow ,ale przeciez to czy pies jest zdrowy czy nie (choc oni byli,moze nie mieli badan ale chyba widac jak wygląda pies zdrowy a jak nie;)) ale dalmatynczykami są bo pasują do wzorca i tak bym wlasnie kazdemu mowila. Ze jest taka jak we wzorcu.Co do jej pyska i ciala. To ma taki wąski bo nie chcialo jej sie jesc normalnego zarcia ktore jej pancia dawala i wolala smieci z dworu by móc je później zwrócic:shake: Są takie dalmatynczyki wielkie i masywne i są takie drobniejsze.

Link to comment
Share on other sites

sądziadka opowiadała mi kiedyś o swoim dalmatyńczyku kupionym na bazarku, pies był "psychiczny", robił się coraz bardziej agresywny, w końcu pogryzł kiedyś kiedyś przechodnia i za radą weterynarza uśpiła go, wet powiedział, że spotkał się już z takimi zbyt agresywnymi dalmatyńczykami, bo właśnie zupełnie nie kontroluje się hodowli tej rasy, to bylo w czasach kiedy byla moda na dalmatynczyki
skąd wiesz czy twój pies jest jak we wzorcu to tylko twoja opinia (a specem od dalmatyńczyków chyba nie jesteś?) to w jakim stopniu pies ma zbliżony wygląd do wzorca można przekonać się tylko na wystawie
dla mnie też każdy pies w kropki to dalmatyńczyk, bo nie mam pojecia jak powienien wyglądać rasowy

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Kiessa']Reyes postaram sie zrobic takie cos:evil_lol: a co jesli będę miala rację:eviltong: a tak przy okazji kiedy sie w koncu nasze forum dalmatynczyków i psów podobnych do nich :evil_lol::eviltong: naprawi?:-([/quote]
Byle szybcie, tam mam więcej szojuszników ;P

Link to comment
Share on other sites

Ale co jesli będe miala racje?? A pozatym nie chce dzielic sie na ,,obozy'' ci ktorzy mają psy z rodowodem i ci ktorzy mają je bez. Ja chce tylko aby nie patrzyc z obrzudzeniem na psa bez rodowodu. Ją kupilam bez rodowodu bo wszedzie mam daleko.Wiesz przeciez ze malo jest hodowli dalmatow w Polsce (no chyba ze ty i Kika sie postaracie:evil_lol:).Nie bylo wtedy zadnych psow.Zaluję ze to co ostatnio bylo na forum tj ze ktos ma rodowodowe psy (dorosle) do oddania ze nie pojawilo sie rok wczesniej ...wzięlabym bez zastanowienia,ale cóz znając moje szczescie niestety tak sie zlożylo. Nie moglam zbierac na psa bo kiedy w koncu rodzicow namowilam,bylam pod taką presją:evil_lol: ze chcialam wziąc kazdego psa;). Ale w koncu kupilam Lunke. Nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczylo ze w koncu mam psa- wg was takiego fee bo bez rodowodu,a ja i tak zawsze bede uwazala ją za rasowego,nie wiecie ile przeszlam,nie wiecie jak bardzo chcialam miec psa. Moze byc w typie dalmatynczyka ale nie chce byscie nazywali ją kundelkiem. Bo kundelek to mieszaniec mieszancow :lol: a mieszaniec to mix ras lub rasy i mieszanca ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='scream'] Czy to naprawdę takie ważne czy ma się psa z papierami czy bez??? Dla mnie najbardziej liczy się dobro psów. Więc jeśli ktoś traktuje psa należycie, zapewnia mu opiekę weteyrnaryjną, wyżywienia to dlaczego takich hodowców mamy potępiać?
Który jest lepszy?
HODOWCA z papierami który wystawia psy, ale robi to tylko dla pieniędzy a psy są w skandalicznych warunkach, z niby przeprowadzonymi badaniami genetycznymi (taki świstek można wydrukowac bez problemu wystarczy odpowiedni program i dobra laserowa drukarka).
CZY
HODOWCA który ma rodowodowe psy ale nie uczęszczały one na wystawy i suka wyda na świat ze 3 mioty w ciągu swojego życia. Pieski będą miały dobre warunki, opiekę weterynaryjną i kochające domy.

To ze kogoś stać na psa za 2000zł nie oznacza że będzie on lepszym właścicielem od osoby której po prostu nie stać na kupno tak drogiego psa. Skoro hodowlom zależy tak na dobru psów i wogóle są tacy szlachetni to by sprzedawali psy za powiedzmy 500zł z rodowodem. Bo przecież tak jak niektórzy piszą ROBIĄ TO Z ZAMIŁOWANIA A NIE DLA KASY!

Ja myślałam że dla większości dogsiarzy najważniejsze jest godne traktowanie psów w hodowlach bez względu na to czy są to hodowle związkowe czy nie. Z niektórych wypowiedzi można wręcz wywnioskować że jeśli hodowla związkowa wystawia psy ale trzyma je w złych warunkach to jest ok bo przecież jeżdżą na wystawy i mają rodowodowe szczeniaki.

Ludzie nie dajmy się zwariować. Walczmy ze złym traktowaniem zwierząt a nie z jakimiś głupimy przepisami które i tak kiedyś ustalił człowiek a za 5 lat mogą ulec zmianie. Najważniejsze powinno być dobro psów a nie to czy dany pies ma papierek czy nie. Oczywiście sa pseudohodowle ale są one zarówno w hodowlach związkowych jak i tych nie.
[/quote]

Zgadzam się z Tobą(ale nie we wszystkim).
Nic złego nie ma w psach nierodowodowych to są poprostu psy ale bez tego "papierka".Rodowód jest własnie tym papierekiem,w rodowodzie wyraźnie pisze że ojcem,matką szczenięcia, dziadkiem, babcia i tak dalej byli owczarkami niemieckimi(weźmy ta rase na przykład).Pseudochodoffcom nie zależy na dobru szczeniąt które przyszły na świat dzieki nim, tylko na kasie mają gdzies dokąd trafia te psy w przyszłości...ludzie łapią sie na ten text rasowy bez rodowodu..."bo po co ten papierek i po za tym o wiele taniej za takiego psa niz tego z papierami"...a dlaczego ludzie oddają te psy "rasowe lecz bez rodowodu" do schronisk...dlatego że...poprostu albo ze szczenięcia nie wyrósł np.labrador tylko jakiś mix albo poprostu pies ma "skrzywiona psychike"bo np matka szczeniąt była bita itp przez co stała się nerwowa i przez to szczeniaki które urodzi tez moga być nerwowe.Dlatego powtarzam, że nie ma nic złego w psach bezrodowodu ale zupełnie bez sensu je mnozyc ponieważ schroniska pękają w szwach jest masa psów.(Ci źli ludzie jak maja zamiar zrobić krzywde jakiemuś stworzeniu np. psu myśla sobie przecież na swiecie jest tyle psów więc jak sie "pobawie:tym kundlem to sie nic nie stanie jest setki takich kundlów...(tak sobie to wyobrazam) i własnie dlatego należy przestać bezmyślnie rozmnazac psy bo nie wiadomo czy kiedyś ktos ich nie zkrzywdzi).. Hodowcy hoduja psy(te z rodow.) aby ulepszac dana rase,zdecydowania wiekszośc szczeniaków które zostały kompletnie niepotrzebnie powołane przez chodofffców na ten świat napewno nie zostało zastrzepionych jak i zarówno przebadanych chocby pod kątem chorób oczu czy dysplazji i innych chorób.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

To stań na "Lunie w typie dalmata ;/"
Zrozum Nazywajac lune psem rasowym dajesz pseudohodowcą broń do ręki
Kochaj Lune za to kim jest : Prewie Dalmatyńczykiem :)
A prawie nierobi żadnej różnicy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Byłam kiedyś Adminem na forum o dalmatach: skasowałam je. Wiesz jaka była najbardziej oblegana dyskusja ? "Co sie bardziej opłaca mieć: suke bo rodzi czy psa co kryje".
Albo 9latka prosiła o rase jak przekonać mame do tego by dała jej rozmnorzyć jej sunie, bo "ona tak kocha małe pieski ". I co sądzisz?

Link to comment
Share on other sites

Prawie robi wielką róznice ;) kocham Lune za to jaka jest (no moglaby nie zjadac tych smieci:diabloti:) i wcale nie daje hodoffcom bron do ręki, ja bronię jej tj Luny, uwazam e powinno sie kastrowac psa czy sterylizowac suke ktora nie dostala papierka: pies czy suka hodowlana. Ale tak nigdy nie bedzie:-( bo swiat nie jest doskonaly i dopóki są ludzie ktorzy rozmnazają psy dla zysku dopoty bedą sie trafialy psy rasowe bez rodowodu ktore moze i są rasowe ale mają zlą psychikę.Ja nie chce aby mowiono na nią jakby byla zla.To w koncu nie jej wina:eviltong: i ona sie uwaza za prawdziwą dalmatynke i ja uwazam ją :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...