Jump to content
Dogomania

SuperGosia

Members
 • Content Count

  1,667
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About SuperGosia

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  póki co Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po sprowadzeniu suki z rodowodem organizacji zagranicznej należącej do FCI lub innej, której rodowody FCI akceptuje np. AKC rejestrujesz sukę w ZKwP, występujesz o przydomek hodowlany, a potem szczenięta dostają Twój przydomek. Wcześniej trzeba zrobić tzw. uprawnienia hodowlane na wystawach. Na wszystkie pytania odpowiedzą Ci w oddziale ZKwP. Nota bene, w Polsce jest bardzo dużo dobrych hodowli dogów. Jako początkujący/osoba nieznana masz b. male szanse kupienia czegoś naprawdę wartościowego za granicą.
 2. SuperGosia

  10 - 20. 07. 2010 - 10 wystaw Rumunia/Bułgaria

  Witam wszystkich - dwa dni po powrocie już się nieco ogarnęlam :cool3: Przywieźliśmy wszystko, co chcieliśmy (czyli championaty i kończący intera CACIB), ale muszę napisać, że w mojej rasie byl wysoki poziom - przyjechaly piękne rosyjskie suczki, tak więc tym bardziej się cieszymy, że choć ostatniego dnia udalo się zodobyć BOB i II BOG. Wszystkie wyniki są już na naszej www :cool1: Organizacja straszna - najgorzej bylo pierwszego dnia - a dokladniej z poniedzialku na wtorek; wystawy skończyly się o 6tej rano czasu miejscowego, co dla nas wcale fajne nie bylo, bo dopiero co przyjechalśmy :diabloti: Gratuluję wszystkim świetnych wyników - szczególnie dziewczynie od "swetra", która pożyczala ode mnie zapalniczkę :cool3:, Janie od AM, Beatce od Shih Tzu, dziewczynie od sznaucerka mini, z która się bez przerwy mijalyśmy na śniadaniu :evil_lol:, no i Jagodzie (dopiero zajarzylam, że Ty to Ty chyba ostatniego dnia, kiedy mi Twoja koleżanka od "swetra" powiedziala). Żaluję, że bylo tak malo czasu (glównie przez kolejki i różne awantury w sekretariacie :eviltong:) żeby się bliżej poznać. Generalnie - wyjazd udany, ale czy odpoczęlam... nie wiem :evil_lol: może trochę :cool3: Pozdrawiam wszystkich "maratończyków" :cool1: [IMG]http://geniussaeculi.prv.pl/images/13.jpg[/IMG] P.S. Psy na plaży w Albenie? Bez żadnych problemów :cool1:
 3. SuperGosia

  Zaropiałe oczy u psa

  Nie mogę przeedytować postu, więc dodatkowe pytanie, czy jest to pies dlugowlosy, jeśli tak to jakiej rasy i w jakim wieku?
 4. SuperGosia

  10 - 20. 07. 2010 - 10 wystaw Rumunia/Bułgaria

  Nie, też będziemy placić na miejscu... czyli wygląda na to, że wpadamy do hotelu na max 2,5 h, bierzemy prysznic, szybkie jedzenie na dole (pewnie na dole, żeby nie kombinować) i... na wystawy (2? 3? :cool3:). "My" tzn. dziewczyny, bo panowie zapewne uderzą od razu w kimono... Odpowiedzi (jakiejkolwiek) z Bulgarii nadal brak :roll:
 5. SuperGosia

  10 - 20. 07. 2010 - 10 wystaw Rumunia/Bułgaria

  :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: W takim razie trzeba będzie się stawić na ich wystawy o 17.30. Po drodze jednak nie będziemy spać, więc stawimy się na pewno "wypoczęte" ;)
 6. SuperGosia

  10 - 20. 07. 2010 - 10 wystaw Rumunia/Bułgaria

  Jagoodka, odpisali Ci coś? U mnie glucho :p
 7. SuperGosia

  dzika hodowla

  Jeśli sytuacja wygląda tak jak w Twoim poście (miroskopijny kojec, w nim duża ilość psów we wlasnych odchodach), to zgloszenie powinna przyjąć Policja.
 8. SuperGosia

  10 - 20. 07. 2010 - 10 wystaw Rumunia/Bułgaria

  Na razie nie ma odpowiedzi ze związku. W tej chwili można tylko gdybać, ale to bardzo dziwne - bo dwa dni temu jeszcze tej wystawy nie bylo na ich stronie. Może jak się nie dostanie na pierwszej CACa, to na drugą będzie można zglaszać na miejscu :evil_lol: Możliwe też, że jest to jakiś bląd.
 9. SuperGosia

  Genetycznie brzydka sierść?

  [quote name='odpmi']sierść, która nie układa się dobrze.[/QUOTE] To jest sierść czy wlos? Jaka to rasa?
 10. SuperGosia

  Prawie zabiłam swojego psa :(((

  Wyrazy wspólczucia z powodu śmierci psa :-( Z powodu przegrzania umierają też psy mlode, 4-5-letnie, nie mające problemów z sercem na codzień. Dwa lata temu, przyniesiono do naszej kliniki 5-letnią ONkę, której niestety też się nie dalo uratować :shake: Temperatura powietrza dochodzila wtedy do ok. 28 st. Dużo innych podobnych przypadków bylo opisywanych na dogo... i raczej byly to psy w kwiecie wieku :-( Uważajcie na swoje psy, dlugie spacery albo rano albo wieczorem, chyba że przebywamy w miejscu o chlodniejszym klimacie. W miastach jest najgorzej...
 11. SuperGosia

  World Dog Show 2010 DANIA

  [quote name='malwka']a kto wziął BISa?[/QUOTE] Pudel toy. Wszystkie wyniki są na stronie ;)
 12. SuperGosia

  10 - 20. 07. 2010 - 10 wystaw Rumunia/Bułgaria

  Z tego, co pamiętam z mojego pobytu w Bulgarii (ale zupelnie w innym miejscu) są tam bezplatne i platne plaże (te ostatnie oczywiście ladniejsze, ale oplata za wstęp niewielka). Może być tak, że na bezplatnych nie będzie żadnego problemu, żeby wejść z psem, choć trochę się można tego obawiać, bo to jest jednak "miejscowość wypoczynkowa" z dużym naplywem turystów. Może ktoś nocuje po drodze w Rumunii? Jeśli tak, proszę o PW :)
 13. SuperGosia

  pomóżcie dobrać karmę dla jamników

  Nieznaną karmę oceniam m.in. po zawartości i jakości mięsa, które zawiera. Od 3 lat nie podaję karm z drobiem - najtańszym i najgorszym rodzajem mięsa, które jest masowo przetwarzane. I widać różnice :) Porównywalne (wizualnie) efekty daje dobrze zbilansowany BARF. Niestety nie mam dojścia do odpowiedniej jakości mięsa, żeby go stosować, więc surowe mięsko moje psy jedzą "od święta".
 14. SuperGosia

  10 - 20. 07. 2010 - 10 wystaw Rumunia/Bułgaria

  Ja też czekam na to jak na zbawienie - wreszcie jakieś wakacje i w dodatku nie na Mazurach :) W ciągu dnia i tak psy raczej będą musialy spać sobie w hotelu, bo może być za gorąco (28-30 st), ale wieczorem coś na pewno się wymyśli i znajdzie "jakąś wodę" gdzie będą mogly pobiegać :) Jagoodka, a śpicie gdzieś po drodze? Znalazlam jeden hotel na Węgrzech w pobliżu granicy z Rumunią, ale nie wiem, czy nie lepiej gdzieś spać wlaśnie w Rumunii... "na raz" nie damy rady przejechać...
 15. Każdy kij ma dwa końce - powinny zostać ukarane obie strony - i wlaściciel, i "opiekunowie". Przyrównam to do wyimaginowanej sytuacji - mam pierwszego psa, idę na szkolenie, a treser wali go pejczem, bo pies np. nie chce wejść do transportera... Treser jest winny, ale jeśli ja nie zareagowalam tylko się spokojnie przyglądalam stojąc z boku i widząc bicie swojego zwierzęcia, jestem winna podwójnie. Proszę wybaczyć P. Tomaszu, ale moja reakcja w takiej sytuacji bylaby natychmiastowa już w chwili pierwszego zamachnięcia się na moje zwierzę.
×