Jump to content
Dogomania

SuperGosia

Members
 • Content Count

  1,667
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About SuperGosia

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  póki co Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. [quote name='Mona']Pozwolę sobie nie zgodzić się ;) Wszystko zależy od tego na jakiego hodowcę się trafi.I czy masz kogoś kto ci ewentualnie doradzi w wyborze hodowli czy póżniej już w wyborze konkretnego psa. Ja jestem początkująca i "porwałam"się na importy. Nie żałuję :-)[/QUOTE] Bardzo prosiłabym Cię w takim razie o pochwalenie się osiągnięciami - choćby wystawowymi - importowanych do kraju przez Ciebie (początkującej, nieznanej osoby) - suk :lol:
 2. SuperGosia

  Rosja import

  Wiem, że rosyjscy wystawcy będą jechali do Polski na wystawy do Bialegostoku, a potem - większa grupa do Poznania. Niestety nie będzie tam żadnej z bliżej zaprzyjaźnionych ze mną osób, ale może hodowca szczeniaka by się bliżej zorientowal. Rosjanie organizują przejazdy grupowe-autokarowe i zbierają chętnych poprzez różne fora internetowe. Zdarza się, że za oplatą przewożą psy jeśli mają miejsce. Nie wiem, gdzie jest ten Twój szczeniak, ale zwykle na te grupówki jeżdżą najczęściej ludzie z Moskwy. Jeśli chodzi o obwód kaliningradzki, to koszty przejazdu pociągiem są b. male, wyklada się wlaściwie tylko na wizę (potrzebna bylaby na 2 doby).
 3. Po sprowadzeniu suki z rodowodem organizacji zagranicznej należącej do FCI lub innej, której rodowody FCI akceptuje np. AKC rejestrujesz sukę w ZKwP, występujesz o przydomek hodowlany, a potem szczenięta dostają Twój przydomek. Wcześniej trzeba zrobić tzw. uprawnienia hodowlane na wystawach. Na wszystkie pytania odpowiedzą Ci w oddziale ZKwP. Nota bene, w Polsce jest bardzo dużo dobrych hodowli dogów. Jako początkujący/osoba nieznana masz b. male szanse kupienia czegoś naprawdę wartościowego za granicą.
 4. Witam wszystkich - dwa dni po powrocie już się nieco ogarnęlam :cool3: Przywieźliśmy wszystko, co chcieliśmy (czyli championaty i kończący intera CACIB), ale muszę napisać, że w mojej rasie byl wysoki poziom - przyjechaly piękne rosyjskie suczki, tak więc tym bardziej się cieszymy, że choć ostatniego dnia udalo się zodobyć BOB i II BOG. Wszystkie wyniki są już na naszej www :cool1: Organizacja straszna - najgorzej bylo pierwszego dnia - a dokladniej z poniedzialku na wtorek; wystawy skończyly się o 6tej rano czasu miejscowego, co dla nas wcale fajne nie bylo, bo dopiero co przyjechalśmy :diabloti: Gratuluję wszystkim świetnych wyników - szczególnie dziewczynie od "swetra", która pożyczala ode mnie zapalniczkę :cool3:, Janie od AM, Beatce od Shih Tzu, dziewczynie od sznaucerka mini, z która się bez przerwy mijalyśmy na śniadaniu :evil_lol:, no i Jagodzie (dopiero zajarzylam, że Ty to Ty chyba ostatniego dnia, kiedy mi Twoja koleżanka od "swetra" powiedziala). Żaluję, że bylo tak malo czasu (glównie przez kolejki i różne awantury w sekretariacie :eviltong:) żeby się bliżej poznać. Generalnie - wyjazd udany, ale czy odpoczęlam... nie wiem :evil_lol: może trochę :cool3: Pozdrawiam wszystkich "maratończyków" :cool1: [IMG]http://geniussaeculi.prv.pl/images/13.jpg[/IMG] P.S. Psy na plaży w Albenie? Bez żadnych problemów :cool1:
 5. Nie mogę przeedytować postu, więc dodatkowe pytanie, czy jest to pies dlugowlosy, jeśli tak to jakiej rasy i w jakim wieku?
 6. Czy pies je wysoko bialkową karmę albo nabial?
 7. Nie, też będziemy placić na miejscu... czyli wygląda na to, że wpadamy do hotelu na max 2,5 h, bierzemy prysznic, szybkie jedzenie na dole (pewnie na dole, żeby nie kombinować) i... na wystawy (2? 3? :cool3:). "My" tzn. dziewczyny, bo panowie zapewne uderzą od razu w kimono... Odpowiedzi (jakiejkolwiek) z Bulgarii nadal brak :roll:
 8. :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: W takim razie trzeba będzie się stawić na ich wystawy o 17.30. Po drodze jednak nie będziemy spać, więc stawimy się na pewno "wypoczęte" ;)
 9. Jagoodka, odpisali Ci coś? U mnie glucho :p
 10. Jeśli sytuacja wygląda tak jak w Twoim poście (miroskopijny kojec, w nim duża ilość psów we wlasnych odchodach), to zgloszenie powinna przyjąć Policja.
 11. Na razie nie ma odpowiedzi ze związku. W tej chwili można tylko gdybać, ale to bardzo dziwne - bo dwa dni temu jeszcze tej wystawy nie bylo na ich stronie. Może jak się nie dostanie na pierwszej CACa, to na drugą będzie można zglaszać na miejscu :evil_lol: Możliwe też, że jest to jakiś bląd.
 12. Dolożyli kolejny CAC Czarnogóry w poniedzialek, teoretycznie po terminie zgloszeń...
 13. [quote name='Asian7'][B]ale przy takiej ilości stworków to nie łatwe [/B][/QUOTE] Pewnie, że nie jest, dlatego zazwyczaj idzie się wtedy [B][U]do pracy!!![/U][/B]
 14. [quote name='odpmi']sierść, która nie układa się dobrze.[/QUOTE] To jest sierść czy wlos? Jaka to rasa?
 15. Wyrazy wspólczucia z powodu śmierci psa :-( Z powodu przegrzania umierają też psy mlode, 4-5-letnie, nie mające problemów z sercem na codzień. Dwa lata temu, przyniesiono do naszej kliniki 5-letnią ONkę, której niestety też się nie dalo uratować :shake: Temperatura powietrza dochodzila wtedy do ok. 28 st. Dużo innych podobnych przypadków bylo opisywanych na dogo... i raczej byly to psy w kwiecie wieku :-( Uważajcie na swoje psy, dlugie spacery albo rano albo wieczorem, chyba że przebywamy w miejscu o chlodniejszym klimacie. W miastach jest najgorzej...
×
×
 • Create New...