Jump to content
Dogomania

Co jest złego w psach nierodowodych?


Recommended Posts

[quote name='Kiessa']To ma taki wąski bo nie chcialo jej sie jesc normalnego zarcia ktore jej pancia dawala i wolala smieci z dworu by móc je później zwrócic:shake: [/quote]
To teraz mnie przytkało :crazyeye:
Twoim zdaniem kształt kufy zależy od tego czy pies jest niejadkiem lub czy ma skłonności do zbierania śmieci? ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co do tej małej to bachory takie są :evil_lol: mnie by na pewno nikt nie przekonal i dlatego jak to juz ktos napisal ZK albo chociaz TOZ powinni zrobic tak: kazdy kto posiada niewykastrowanego/niewysterylizowanego psa/suke placi kare dopoki ich nie wytnie, ja sama chce Lune wysterylizowac bo nie umialabym prowadzic hodoffli a nawet nie mam takich uprawnien. Nigdy nie bedzie tak jak to juz napisalam wyzej. aaaaaaaaaah zaraz sie zalamie: powiem jeszcze prosciej : jestem przeciw pseudohodowcom ale mam psa rasowego od goscia ktory byl hodowcą ale nie takim jak ci prawdziwi.....sama nie wiem co ja fadam :cool1::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Ostatnio ktoś mnie opiepszył bo powiedziałam "na boisku Biały w jakeijś tam fryzuże koło czarnego coś tam zrobił" . A oni ma mnie w krzyk że czarny to żekomo obraźliwe, bo to Afro... tylko zapomnieli kto z kim gra :D
Może tu daje nam głos rasismn skoro tak sie boimy że nasz pies straci wartość w oczach innych gdyby wydało się że to kundel ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Ostatnio ktoś mnie opiepszył bo powiedziałam na boisku Biały w jakeijś tam fryzuże koło czarnego coś tam zrobił . A oni ma mnie w krzyk że czarny to żekomo obraźliwe, bo to Afro... [B]tylko zapomnieli kto z kim gra :D
Może tu daje nam głos rasismn skoro tak sie boimy że nasz pies straci wartość w oczach innych gdyby wydało się że to kundel ?[/B][/QUOTE]
tez nad tym myslałam :razz:
Kiessa, ale Twój pies nie jest rasowy to moze stąd ta kufa :|

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Kiessa']Komcia czytaj ze zrozumieniem: napisalam co do jej pyska i CIALA pysk ma taki wąski bo moze po prostu jest drobnej budowy? Kolezanka mojej siostry izie do 6-ej klasy sp a wygląda jakby szla do 3-ciej sp?[/quote]
A czużby ta pani to szlachcianka po selekcjonowanych rodzicach :evil_lol:
Bo ja tam jestem kundel :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Polna']Akurat metryke dosłałaś :razz: :evil_lol:[/quote]
Mam nadzije że jestem Rotkiem... Koleżanki podejrzewają mnie o pokrewiństwo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Psy rodowodowe sa drozsze z bardzo prostego powodu - wiekszy jest koszt zaplanowanej, przemyslanej hodowli, koszt starannego odchowu, tatuazy dokumentow, poprzednich wystaw dla suki czy psa, badan lekarskich, szukania reproduktora chocby zagranica, ograniczanie kryc zgodnie z regulaminem, placenie skladek zwiazkowych i podatku, utrzymanie w rzetelnej hodowli starych juz zwierzat - tego wszystkiego rozmnazacze nie robia!!!
Oczywiscie nieuczciwi hodowcy psow rodowodowych zdarzaja sie - ale dopoki bedziemy kupowac zwierzeta z przypadkowych zrodel, bo tansze - dopoty beda byle jakie hodowle, bazujace na krzywdzie zwierzat. Ja wole zaplacic i wymagac - na przyklad socjalizacji i tego, aby szczenie mialo wrodzony aport. I aby juz u hodowcy poznalo minitor przeszkod, dziwne halasy, jezdzacy rower i wozek inwalidzki z siedzacym na nim najzdrowszym w swiecie wlascicielem... I abym u hodowcy mogla zobaczyc utrzymane w dobrej formie juz za stare na rozmnazanie psy.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Polna'][B]a co do cholery (sorry, ale juz wytrzymać nie moge) jest złego w zwykłych burkach.[/B]
Według mnie to raczej snobiz właścicieli "rasowych" piesków. Moze mają za małe ego i muszą je podnosić "rasowością " swoich psów[/quote]
Nic poza tym że jest ich jak psów. Dlatego nienależy produkować jeszcze więcej

Link to comment
Share on other sites

Więcej jest rodowodowych hodowli dobrych takich gdzie ludzie dbają o psy,ale tez są tacy ktorzy dbają o nie i tez je socjalizują w odpowiedni sposób. Tyle ze takich jest mniej. Polna a czy ja gdzies napisalam ze chce Lune rozmnazac? Ja chce ją wykastrowac i to bez dwoch zdan bo jak juz pisalam nie mam uprawnien i wogole nie moge byc hodowcą w malym mieszkaniu,zresztą to są plany na przyslosc;) tj moja wlasna hodowla.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Kiessa']Więcej jest rodowodowych hodowli dobrych takich gdzie ludzie dbają o psy,ale tez są tacy ktorzy dbają o nie i tez je socjalizują w odpowiedni sposób. Tyle ze takich jest mniej. Polna a czy ja gdzies napisalam ze chce Lune rozmnazac? Ja chce ją wykastrowac i to bez dwoch zdan bo jak juz pisalam nie mam uprawnien i wogole nie moge byc hodowcą w malym mieszkaniu,zresztą to są plany na przyslosc;) tj moja wlasna hodowla.[/quote]
Ale oczywiście DALMATYCZYKOW czystej krwi :) sprostuje za ciebie

Link to comment
Share on other sites

Nic nie jest zlego w kundelkach.Tylko dlaczego wy ,ktorzy macie psy z rodowodem nazywacie swojego psa rasowego? Moze mowmy na wszystkie kundelki albo ze wszystkie kundelki są rasowe. Dlaczego wy nie chcecie mowic na swoje psy mieszance?Przeciez w powstawaniu danej rasy mialo udzial wiele psow czyli oznacza to ze dana rasa powstala z innych ras czyli jest mieszancem!

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

:evil_lol: Ale my prowadzimy przesło od 20 pokoleń selekcje czasem nawet i dłużej. No może poza młodymi rasami, ale to trzeba im dać czas :)

Link to comment
Share on other sites

Przeciez ja od początku pisalam ze wlasnie to wy piszecie o psach nierodowodowych nazywając je kundelkami . to tak wlasnie jakbyscie uwazali kundelki za gorsze. Mowicie ze Luna jest mieszancem/kundlem dlaczego? Czemu akurat kundlem ??to gorsze jest?

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Nie gorsze ale inne :) Każdy inny wszyscy równi... Może to wtoja sunie w typie dalmata jest lepsza od dalmatyńczyków czystej krwi... to zależy tylko od ciebie gdzie jest jej miejsce :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...