Jump to content
Dogomania

Co jest złego w psach nierodowodych?


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja tez bym mogla mowic na mojego psa kundelek ale wg was to takie gorsze i ciągle sie ze mną spieracie.Mowicie na psa bez rodowodu ze to kundel zwykly burek czyli obrazacie kundelki; chyba nie sądzicie ze mojemu psu zalezy kim jest, zresztą psy nie rozrózniają ras. Ale mi zalezy i koniec kropka.

Link to comment
Share on other sites

Ktoś kto ma psa z rodowodem może nazywać go rasowym bo pies ma dokumentowane pochodzenie.

Moja Jura ma rodowód a nie raz była nazywana mieszańcem, kundelkiem przez wielkich znawców rasy dla których rasowy husky jest srebrny i ma jedno oko niebieskie a drugie brązowe :evil_lol: . Na mnie ludzie mogą ją nazywać jak chcą bo ja wiem, że ona jest w pełni rasowa.

Psu nie robi różnicy czy zostanie nazwane rasowcem czy kundelkiem to tylko snobizm właściciela podwyższającego swoje ego. Mysli, że jak powie, że ma psa rosowego to wzbudzi podziw :roll: .

Pysk Twojej suni rózni się od pysków rasowych suk.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

To tobie zależy na tym żeby twój pies był koniecznie rasowy mino iż niejest. Ty uwarzaszże kundelki są żekomo gorsze :) My się tylko trzymamy faktów : pies bez udokumentowanego pochodzenie nie jest psem żadnej rasy. Ty traktujesz to za obraze (jeśli mówiesz że kundelek to obraza) . Kochaj Lune za to kim jest... Ja Here kocham i kochałabym nawet gdyby miała trąbe i dwie nogi...

Link to comment
Share on other sites

No i co ze się rozni? Wcale nie chce podnosic swojego ego.Ale jak juz sto razy napisalam(ale wszytskim nie chce sie tego czytac..) to wy obrazacie kundelki mowiąc tak na psy bez rodowodu i tak samo obrazacie psy bez rodowodu:nie chce aby ktos obrazal mojego psa. Kocham go najbardziej na swiecie i nie zamienilabym na najlepszego championa, ale nie chce abyscie ją wyszydzali za pysk: a ma za chudy pysk: jest nie rasowa:-oprzeciez to bez znaczenia.Mozecie mnie przekonac do innych psow z pseudohodowli ze nie są przedstawicielami danej rasy ale ja i tak bede ją uwazala za dalmatynke...moze zakonczymy temat bo nie mam zamiaru sie klocic?? Chcialam tylko powiedziec swoją opinię na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Nieobraź się ale teraz to brzmi jakby twoje uczucie byly uzależnione od tego czy jest dalmatynką czy nie... Skoro uwarzasz że nazwanie jej kundlem to obrażanie jej to może to ty uwarzasz kundelki za coś gorszego...

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale jestem uparta,mozecie tak uwazac ale ja nie :evil_lol::eviltong: to co konczymy temat bo juz sie nie chce klocic,zresztą nie lubie sie klocic,ja tylko wyrazam swoją opinię: to jest forum wlasnie o to w tym chodzi..;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Paulinka18']wtedy Hera byłaby mężczyzną :evil_lol: [SIZE=1][COLOR=cyan](taki czarny humor)[/COLOR][/SIZE][/quote]
Miełam na myśli TRĄBE SŁONIA
Wiesz jak to mówią paulina ... głodnemu chleb na myśli [COLOR=cyan](TEŻ MAM CZARNY CHUMOR :) ) [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Kiessa ale to ty chyba uważasz że kundelki są gorsze mówiąc żeby nie obrażać twojego psa i nie nazywać jej kundlem, nikt tu nie mówi że kunde są gorsze tylkoże pies bez rodowodu to kundel, a pies rasowy to taki co ma rodowód i wcale nie jest on lepszy ani gorszy jest rasowy i tyle
zrozum to wreszcie twój pies nie ma rodowodu więc nie nazywaj go rasowym jak chciałaś mieć psa rasowego to trzeba było kupić z rodowodem teraz masz kundelka

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze jedno to przez takich uparciuchów i naiwniaków jak ty, którzy myślą, że rasowy nie musi mieć rodowodu wystarczy żeby był podobny do rasowego pseudohowcy mogą zbijać kasę i dopóki takie podejście się nie zmieni takie hodowle nadal będą się miały całkiem dobrze, jest popyt jest towar
zrozum kupując psa nierasowego i wmawiając ludziom, że to rasowy dalmatyńczyk też przyczyniłaś się do robienia niezłej reklamy pseudohowcom

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']Kiessa ale to ty chyba uważasz że kundelki są gorsze mówiąc żeby nie obrażać twojego psa i nie nazywać jej kundlem, nikt tu nie mówi że kunde są gorsze tylkoże pies bez rodowodu to kundel, a pies rasowy to taki co ma rodowód i wcale nie jest on lepszy ani gorszy jest rasowy i tyle
zrozum to wreszcie twój pies nie ma rodowodu więc nie nazywaj go rasowym jak chciałaś mieć psa rasowego to trzeba było kupić z rodowodem teraz masz kundelka[/quote]

zgadzam się :)
strasznie mnie wkurza jak ktoś mówi: "mój pies jest rasowy, to w 100% "dana rasa", tylko, że rodowodu nie ma..."

Powinnien w Polsce obowiązywać zakaz używania nazw dla psów nie rasowych. Jeśli pies nie ma rodowodu to jest tylko podobny do danej rasy, ale [U]nie jest rasowy![/U]

Link to comment
Share on other sites

Rodowod jest tylko potwierdzeniem ze pies jest rasowy,ale ja tą pewnosc mam i tyle.
[IMG]http://i65.photobucket.com/albums/h220/AgaiLuna/masc.jpg[/IMG] ale śliczny dalmatynczyk,to o takim mowilas Reyes??:eviltong: A jesli wstawie zdjecia jakiegos kundelka to jego wlasciciel nie obrazi sie ze wstawiam zdjeice bez jego zgody??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']mam szosty zmysl? hehe zartuje. mi wystarczy ze widze rodzicow, rodzenstwo no i psa ktory WYGLąDA jak rasowy dalmat[/quote]

no to gratuluje :)
bo kupjąc psa bez rodowodu pewności nigdy mieć nie będziesz. Coś co za szczeniaka wygląda jak przedstawiciel danej rasy, może wyrośnąć na coś zupełnie innego. Bez rodwodu nie masz pewności co kupukesz. Psa bez rodwodu polecam dla ludzi lubiących niespodzianki, bo nigdy nie wiesz co z niego wyrośnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']Nie,wszystko zaczelo się od Boga on nas stworzyl...;)[/quote]
Nie wszyscy muszą wierzyć w Boga, ateistą tak mów, a Cię wyśmieją.

Ej sorry na psa mojej siostry mówią , że to labek mam im wmawiać to samo?
Jak są slepi to ich sprawa, jak się na psach nie znają to juz ich prywatna sprawa, ja jestem dumna z tego , ze mam kundle

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...