Jump to content
Dogomania

Co jest złego w psach nierodowodych?


Recommended Posts

Tak napisalam ze jest mniejsza,ale na to wplywają inne czynniki. Wzrostem jest ok,charakterek tez tylko waga jest nizsza o 2 kg bo Luna ciągle zjada cos z ziemi i potem to zwraca:diabloti:. co do nazywania ich kundelkami: to wlasnie o to mi chodzi ze mowicie ze pies bez rodowodu jest fee i juz mowicie kundel: a ja mowie kundelek to kundelek a pies bez rodowodu (jesli mamy taką pewnosc) to pies rasowy,tylko pies z rodowodem moze byc potwierdzeniem ze jest czysto rasowy. Mnie np nie bylo stac na psa z rodowodem: mowicie ze pies z rodowodem czy bez kosztuje w zasadzie tyle samo bo przeciez na wyzywienie,opiekę wyda sie tyle samo.Tak ale gdy sie kupi psa bez rodowodu te koszty bedą znacznie mniejsze. Wszystkich pseudohodowcow powinnismy tepic ale nazywanie kazdego psa bez rodowodu kundlem nie jest w porządku. Kazdy pies bez rodowodu jakiego znam psuje do swojego wzorca.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]A kundel to niby gorszy?Kundel to nazwa psów nierasowych .Psy rasowe mają swoja nazwe Takie właśnie obrażanie się ze nazywa się jakiegoś psa w typie rasy kundlem,mieszańcem,nierasowcem to snobizm[/QUOTE]

Przeceiz juz milion razy pisalismy, ze to nie znaczy , iz pies bez metryki jest gorszy. Ale jesli tejze metryki nie ma to jest kundlem. Dlaczego to ludzi obraza??? Nie mam pojecia. Sama wzielam dla rodzicow psa w typie rasy i tez wiedza, ze to kundelek.
Posiadanie psa rasowego to nie snobizm, a odpowiedzialnosc!!!!
[QUOTE]Tak ale gdy sie kupi psa bez rodowodu te koszty bedą znacznie mniejsze.[/QUOTE]

Bo beda. Znasz rodzicow, przodkow psa, rodzice sa przebadani, a prawdopodobienstwo choroby o wiele nizsze.
Niedawno znajomi kupili boksera na gieldzie. Przezyl 8 miesiecy. Tyle wad co u niego wykryto nigdy w zyciu nie widzialam. Teraz znajomi chca juz psa z normalnej, szanujacej sie hodowli. Za wiele wycierpieli i za pozno to do nich dotarlo :/


[QUOTE] Wszystkich pseudohodowcow powinnismy tepic [/QUOTE]

Wedlug mnie kazdy:hodowca", ktory rozmanaza psy nie majac do tego uprawnijn..czytaj hodowla psow rasowych, to pseudohodowca :/



Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

14ruda,ale przeciez nie mozna powiedziec ze np dalmatynczyk bez rodowodu jest kundlem,przeciez pasuje do wzorca,moze ma odchylenia ale to napwet psy z rodowodem mają. Ja uwazam rodowod za mniejszą niewiadomą. A co do kundelkow to przeciez napisalam ze to tak jakby nimi obrazano psy bez rodowodu. Ja wolalam psa rasowego bo dzieki temu wiem mniej więcej jakiego wzrostu bedzie,jak bedzie wyglądal i jaki bedzie mial charakter o kundelku bym tego nie wiedziala.

Link to comment
Share on other sites

To cytat był.

A przydomka nie podali.Bez sensu.W każdym razie koles nie zgłaszał miotów do rejestracji.A warunki mial okropne.

Kiessa.Ja nie twierdzę,że te bez rodowodu to już w ogóle jakaś masakra.Ty akurattrafilaś dobrze.
Ale znajomi kupili labka biszkoptowego.Pseudohodowca pokazał matkę i ojca w typie rasy.
Się okazało,że jak piesek urósł to zmienił kolor sierci a tak w ogóle to jest kilkurasowy i ten ojciec wcale nie krył tej suki.
po prostu cześć małych było podobnych do labka i facet skorzystał z okazji i jako labki je sprzedał.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem was nie stać kogoś na psa to niech da sobie spokój, albo zacznie dorabiać (jeśli jest np. w moim wieku) , można zatrudnić się do roznoszenia ulotek, w wakacje zbierać owoce , wyprowadzać czyjeś psy - jak się chce to nawet w wieku 14 lat można sobie kupić psa rasowego .
Dla mnie rasowy to pies z rodowodem- bynajmniej wiem co z niego/niej wyrosnie
a bezrodowodu to tak samo jak mix - zagadka ...

Kiessa wiedziałaś mniej więcej?
Ja też wiedziałam mniej więcej jaki będzie Rambo, jaka będzie Pusia.

Po co "bulić" za psa cięzką kasę skoro niewiadomo co z niego wyrośnie.

To nakręca produkcję!

STOP!
Wiecie co mi sie marzy , że przez kilkkanascie lat nie bedzie sie rozmanazac zadnych psow, a te bezdomne/schroniskowe znajda domy to wtedy bedzie mozna zaczac hodowac te rodowodowe!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Tak ale gdy sie kupi psa bez rodowodu te koszty bedą znacznie mniejsze.[/quote]
Po co przepłacać za kundelka ? Jezeli nie ma sie kasy na rasowego psa (r=r) t się bierze w typie rasy ze schroniska (akurat "dalmatkow" jest na pęczki :() lub kundelka.
Ja zbierałam około roku czasu pieniądze i mam rasowego psa...Odkładałam miesięcznie koszt wyzywienie psa i jest :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']nathaniel ja moze byc mieszancem skoro oboje rodzicow bylo rasowymi,wg was typami danej rasy.Ale przeciez idąc przez ulicę ktos powie - odalmatynczyk! a nie - o mieszaniec!...[/quote]
Równie dobrze mogłabym rozmnożyć Pusie i sprzedawać szczeniaki jako rasowe labradory, bo mnie ludzie zaczepiaja i mowia ze to labraDOR.

Aż normalnie żałuję, że Pusia po sterylce jest, no kurcze, a tyle bym zarobila, a szczeniaki karmilabym byle czym, a co .
Ludzie! Opanujcie się!

Denerwują mnie tacy ludzie jak ty Kiessa, Pusia najprawdopodobniej jest z giełdy , w wieku 10 miesięcy 3 razy była w schronisku i 3 razy do niego wracała, to normalne ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Kiessa']Mnie np nie bylo stac na psa z rodowodem: mowicie ze pies z rodowodem czy bez kosztuje w zasadzie tyle samo bo przeciez na wyzywienie,opiekę wyda sie tyle samo.Tak ale gdy sie kupi psa bez rodowodu te koszty bedą znacznie mniejsze. Wszystkich pseudohodowcow powinnismy tepic ale nazywanie kazdego psa bez rodowodu kundlem nie jest w porządku. Kazdy pies bez rodowodu jakiego znam psuje do swojego wzorca.[/quote]
Zmasz takie powiedzienie
[U]"Szata nie czyni druida"[/U]
Nieobraź się: niestać Cię na psa czystej rasy, ale wziecie ze schroniska, lub takiego, który jest z pewnych względów do oddania ? Mało kropków umiera w schroniskach? Za 300 zeta możesz kupić szczeniaka(orientuje się w cenach) z wadą umaszczenia czystej rasy ( np .całymi czarnymi uszami)
Nieodpowiedziałaś na pytanie:
Dlaczego wstydzisz się swojej Luny ? Dlaczego Aldi, Dlaczego Figa potrafią przyznać że są właścicielkami kundelków w typie dalmatyńczyka a Ciebie to boli.
Nie ma takiego terminu jak pies rasowy bez rodowodu. Rasowy to takie który jest czystej rasy, a to zapewnić może tylko udokumentowane pochodzenie. Nawet byś sie niekapła gdyby Luna miała w 3 pokoleniu wyżła ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']Nie wstydze sie swojej Luny niby czemu? Nie chce nazywac swojego psa kundlekiem bo to nieprawda,kundelek nie ma okreslonego typu, moj pies jest rasowy bo jest taki jak we wzorcu (no oprócz tej wagi:eviltong:)[/QUOTE]
darujmy sobie tą rozmowe bo nie to ma sensu...
Chcesz nazywac swojego psa rasowym to nazywaj, jezeli podniesie to Twoje ego...

Link to comment
Share on other sites

Ja tez nie rozumiem powiedzenia" mnie nie stac na psa z metryka". Jak nie stac, to odlozyc, poczekac, albo wziac psa ze schroniska.
Ja tez by zarobic na pisko rasowe wyjechalam za granice i nie bylo mnie poltora roku :roll:

[QUOTE]Nie wstydze sie swojej Luny niby czemu? Nie chce nazywac swojego psa kundlekiem bo to nieprawda,kundelek nie ma okreslonego typu, moj pies jest rasowy bo jest taki jak we wzorcu (no oprócz tej wagi[/QUOTE]
Tak sobie tlumaczysz, bo nie wiesz chyba co piszesz :( Poczytaj na stronie Zwiazku o psach rasowych to zrozumiesz. Napewno kochasz swojego psa, ale nazywanie go rasowym to sciama i nieporozumienie. Taka prawda i juz!

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='nathaniel']
STOP!
Wiecie co mi sie marzy , że przez kilkkanascie lat nie bedzie sie rozmanazac zadnych psow, a te bezdomne/schroniskowe znajda domy to wtedy bedzie mozna zaczac hodowac te rodowodowe![/quote]
Nierozpędzaj sie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Danka u dalmatynczyka naprawde widac czy jest mixem czy nie,np jesli ktos skrzyzuje ON-ka z inną rasą to nie bedzie tego tak widac,po prostu,ale jesli naprzyklad mix dalmat+ wyzel to juz by bylo widac rownice. Niewiele jest psow ktore mają czarne cętki na bialym tle dlatego tak bardzo dalmaty sie wyrózniają :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiessa']Danka u dalmatynczyka naprawde widac czy jest mixem czy nie,np jesli ktos skrzyzuje ON-ka z inną rasą to nie bedzie tego tak widac,po prostu,ale jesli naprzyklad mix dalmat+ wyzel to juz by bylo widac rownice. Niewiele jest psow ktore mają czarne cętki na bialym tle dlatego tak bardzo dalmaty sie wyrózniają :loveu:[/quote]
Niewiele ?
Ja w swojej okolicy na tej podstawie, bo pies ma czarne cętki to jest dalamatem mogłabym sklasyfkiować kilka psów.

[quote name='Kiessa']nathaniel ja moze byc mieszancem skoro oboje rodzicow bylo rasowymi,wg was typami danej rasy.Ale przeciez idąc przez ulicę ktos powie - odalmatynczyk! a nie - o mieszaniec!...[/quote]
Równie dobrze mogłabym rozmnożyć Pusie i sprzedawać szczeniaki jako rasowe labradory, bo mnie ludzie zaczepiaja i mowia ze to labraDOR.

Ja zaprzeczam , bo ludzi oszukiwać nienawidzę, nienawidze kłamstw i oszustwa. A wciskanie komus kitu ze pies jest rasowy chociaz radodowodu nie ma i przez to jest rozmnazany no to co to jest jak nie oszustwo?

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Kiessa']Nie wstydze sie swojej Luny niby czemu? Nie chce nazywac swojego psa kundlekiem bo to nieprawda,kundelek nie ma okreslonego typu, moj pies jest rasowy bo jest taki jak we wzorcu (no oprócz tej wagi:eviltong:)[/quote]
Jakbu lunia miała w 3 pokoleniu pońtera przykladowo nawet byś się niekapła ;/ ktoś zrobil taki experyment zmieszał boxera z corgi (chyba) i wychodował psy w typie boxerów z krótkimi ogonami. W 3 pokoleniu nic już niebyło widać

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Ja znam takiego fajnego Dalmatyńczyka u mnie w zaprzyjaźnionej stajni. Jest 169cm w kłębie, troszeczke narowisty ale grunt że rasowy :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='niki_ill']Racja, Twoj piesek jest kundelkiem w typie rasy ;):cool1:[/quote]
Jest i dlatego luna jest wyjatkowa taka jaka jest :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Black]nathaniel tzn ze co masz psa z gieldy?przepraszamale nie zrozumialam. Ludzie zrozumcie.Facet od ktorego kupilam psa DBAł o suke szczenięta i ojca,nie karmil ich byle czym.Mowil mi ze ta rasa jest uparta,i ze nie kazdy sobie z nim by poradzil.Pytal mnie czy mialam wogole jakiegos psa. Co do drugiego --> tego ,,ON-ka'' to nie jest on czystej rasy to wiem,ale bylam mala i wiedzę mialam znikomą na temat psów. A czemu mowicie ze te dalmaty co szukają domkow (sama bym takiego biedaka wziela) są dalmatami? Mają rodowody? To czemu nie piszecie ze są w typie dalmatynczyków?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='nathaniel']Przykład sąsiadki kupiła yorka w Geancie ... pies jest płochliwy .
Nie zaobserwowałam u niej "narowistego" temeramentu terrierów.
I nie mów, że to kwestia wychowania, bo oni z nia nic nie robią.[/quote]
No ;/ a myślisz że skąt się biorą psy w typie TTB reklamowane w Fakcie jako mordercy? Czy naprawde myślisz że rodzice takich psów przejdą spokojnie wystawy? zaliczą testy psychiczne?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...