Jump to content
Dogomania

Co ile kąpiecie psa?


LadyBunnly

Recommended Posts

Moja ma krótką, dość sztywną sierść i niezbyt obfity podszerstek, a więc kąpię ją wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Sierść ma pięknie błyszczącą, gładziutką, jakby "wyszmalcowaną", ale delikatną w dotyku, skóra w stanie idealnym, także raz na 3-4 miesiące wystarczy - jeśli zaczyna brzydko pachnieć, ląduje w wannie i po krzyku. Oczywiście, jeśli się zabrudzi, jest czyszczona i szczotkowana. Widzę, że co pies, to inne potrzeby... ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój był najdłużej niekąpany przez miesiąc-i bardzo mi się to podobało.Ale wtedy to był miesiąc na działce - czyli nie był tak ubrudzony jak teraz-maszerując 5 razy dzinnie po zasyfiałych chodnikach i zbierając w okłaczone łapy wszystko z powierzchni ziemi...urok psa długowłosego..

Link to comment
Share on other sites

JA teraz średnio co 1-2 tygodnie kąpie Tazza. Jak były sniegi to zadziej, teraz przy kałużach, błocie i tego typu sprawach musze częściej bo mi się futro kładzie w kałużach :)

Tamiego (Jamnik gładkowłosy, krótkowłosy :)za TM już:() kąpałam bardzo rzadko napewno nie częsciej niż raz na rok:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moją Pusię (roczną yorczkę) kapiemy w zależności od pory roku, zaczyna się błoto, więc co ok. 2-3 tygodnie, żeby nie zmywać środka przeciwpchelnego, za często nie można go stosować, żeby nie zatruć psa. na bieżąco myjemy łapki i pyszczek. Zmieniamy szampony co jakiś czas. Używamy Armonie Naturali, Virbaca, teraz zaczynamy testować nowy z Groomers Salon Select.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zwracam się z prośbą do osób na tym blogu które mają maltańczyki?.Ja od trzech tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką tego cudownego pieska i jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o pielęgnację piesków tej rasy.Konkretnie chodzi mi o nazwę szamponu i odżywki dla 4 miesięcznego szczeniaczka tej rasy.Czytałam na innych blogach że maltańczyki mają włos ze skłonnością do przebarwień i zażółceń dlatego potrzebna jest częstsza kąpiel niż piesków innych ras.Muszą też mieć specjalne kosmetyki do pielęgnacji takiego włosa ale nie mogę zdobyć informacji jakie konkretnie stosować szampony czy odżywki..Wiem też iż nie mogą być szampony z olejkami roślinnymi ponieważ zażółcają sierść.Z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Mój pies niestety nie lubi się kąpać i wiem, że jest to zawsze dla niego duży stres. Dlatego ja również kąpie go rzadko,, wtedy kiedy uważam że jest to naprawdę konieczne. Jeśli jednak już to robię to używam tylko i wyłącznie specjalnego szamponu dla psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No ja też nie wyobrażam sobie kąpać psa w szamponie "ludzkim",bo to byłaby jakaś pomyłka. Inna sprawa,ze wiele osób tak robi i później dziwią się temu,że ich psu coś dolega lub coś dzieje się z sierścią. A kąpe wtedy kiedy to naprawde konieczne,czyli raz na półtora miesiąca,bo potem czuć już nieprzyjemny zapach.

Link to comment
Share on other sites

ja moją czarną sucz kąpię rzadko bo jest w miarę "czystym" psem czyli tak ze 2 razy w roku - wiosną i jesienią, biała z kolei to pies, który wiecznie się gdzies uświni - to się w oborniku wytarza, to do jakiegoś bagna - szlamu wejdzie i śmierdzi, albo bawi się z dużymi psami, które ją obślinią całą wiec ją kąpiemy minimum raz w miesiącu a w razie nagłej potrzeby - typu tarzanko częściej;) generalnie jestem zwolenniczką rzadkiego kąpania psów no ale jak są brudne albo nałożą sobie na dworze swoje perfumy to niestety wyjścia nie ma ;)

Link to comment
Share on other sites

kąpię głównie wtedy, gdy jest taka potrzeba - a zdarza się, zwłaszcza latem, gdy Rude się (nie)przypadkowo w czymś wytarza. ;)
raczej nie urządzam kąpieli "zaplanowanych", nie mam harmonogramu, nie jestem zwolenniczką częstych kąpieli psów. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ABCtresury']No ja też nie wyobrażam sobie kąpać psa w szamponie "ludzkim",bo to byłaby jakaś pomyłka. [/QUOTE]


Jak byłam mała (oj sporo lat temu) to pamiętam, że co jakiś czas moja mama kąpała psa ludzkim szamponem, przypuszczam, że psich wtedy nie było. Ramzes zawsze po takiej kąpieli ślicznie pachniał, że aż wszyscy się zachwycali, oprócz niego. Na pierwszym spacerze tarzał się w qoopie lub zdechłej rybie.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak pies jest tylko ubłocony, można opłukac go w wannie czystą wodą, bez szamponu, nawet i 3 razy dziennie - za to kąpanie malamuta szamponem co kilka dni raczej nie służy jego zdrowiu no i przez to pies też szybciej się brudzi, bo zmywa się naturalna okrywa ochronna z sierści.

Link to comment
Share on other sites

Ale Martens ja napisalam ze jesienia co kilka dni myje brzuch i łapy a ogolnie kąpie co 3- 4 tygodnie nie pisalam nic o szamponie :):):), jak kąpie psa to zazwyczaj szarym mydłem szampony uzywam raz na kilka miesiacy średnio co 2 moze 3 miesiace bo rowniez słyszalam ze zbyt czeste uzywanie nie jest wskazane i mozna "przedobrzyć" spokojnie. Bardziej sen z powiek spędzają mi kleszcze. Ostatnio wet dał mi jakies krople dla ras olbrzymich bo poinformowalam go ze wyjezdzam i musi byc zapewniona maksymalna ochrona :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja swoją sunię kąpię tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Moja pociecha uwielbia niestety wszystko,co śmierdzące,ale na szczęście reaguje na komendę "nie wolno", więc rzadko się zdarza, że przynosi do domu brzydki zapach :) Inaczej to wygląda w deszczowe dni - praktycznie po każdym spacerku muszę myć jej łapki i brzuch. Moja psian przyciąga błoto jak magnes :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kąpanie psa to generalnie delikatna sprawa ale jeśli zachodzi taka konieczność to faktycznie trzeba... Ogólnie - jak napisaliście - im rzadziej tym lepiej czyli powiedzmy trzy razy do roku i ew. w zależności od aktualnych potrzeb... A jeśli już kąpać to w dobrze dobranym szamponie czyli np. jeśli pies ma wrażliwą skórę to niech szampon będzie do tego stworzony. W razie czego na e-karmie są takie szampony. [URL="http://www.e-karma.pl/product-pol-520-Szampon-dla-psow-o-suchej-i-wrazliwej-skorze-z-ekstraktem-koloidowym-z-owsianki-473-ml.html"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Czy wspominanie niemal w każdym swoim poście tego konkretnego sklepu nie nagina trochę regulaminu tego forum? :roll:[/QUOTE]

Zgłaszaj naruszenie przy każdym poście, może jakiś mod wreszcie zareaguje... Może trzeba napisać do tej cholernej e-karmy, żeby przestali spamować, albo jakiś bojkot? Bo chyba żaden sklep nie ma tak namolnych zaśmiecaczy for - i nie tylko dogo, niestety. Rzygam już na samo słowo "e-karma" i to chyba jedyny internetowy sklep zoologiczny którego nigdy nie odwiedziłam - i nie odwiedzę, dzięki tym namolnym reklamom zaśmiecającym moje ulubione forum. Cóż, skorzysta konkurencja, która ma trochę więcej taktu i kultury.

Link to comment
Share on other sites

Mam białego psa, z umiłowaniem do tarzania się w padlinie, kupach, wymiocinach ludzkim, a że psa po każdym takim wybryku muszę wykąpać (jeżeli wystarcza tylko spłukanie to obywa się bez kąpieli). Stąd średnio psa kąpie raz na miesiąc lub częściej.

Link to comment
Share on other sites

Mojego weściucha kąpie co około 2-3 miesiące w kosmetykach 1 All Systems. Jeżeli się gdzieś upaćka to wiadomo, że nie będę czekała 2 miesiące, bo go kąpie co 3. Narazie jest lato, także chodzimy co pare dni nad jezioro i zabawa w wodzie też go z błota w miarę oczyści. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o standardowe kąpanie (wanna, szampon), to nie kąpię psa wogóle. Po każdym spacerze biorę za to miskę z wodą, ręcznik i myję łapki, a jak jest taka potrzeba (plucha, błoto), to również brzucho. Po koopie wycieram psa papierem toaletowym, a po jedzeniu pyszczek ręcznikiem papierowym. A, że mój pies uwielbia pływać, to kąpiele załatwia sobie sam (jeśli pogoda i temp. wody na to pozwala). Zimą oczyszczające jest bieganie i tarzanie się w świeżym puchu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...