Jump to content
Dogomania

kavala

Members
 • Content Count

  932
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About kavala

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  k/Krakowa
 1. Właśnie wybieramy wspólnego kandydata miau i dogo do głosowania na wrzesień na Krakvecie!

  PROSZĘ ZAGŁOSUJ NA Przytulisko Znajdki czyli przytulisko JoliB - brzuszki czworonogów przytuliska czekają na Twój głos. Pani Jola teraz bardzo potrzebuje pomocy, w nocy 7/8 września pożar zabrał cały dobytek zgromadzony w garażu, przygotowany do przeprowadzki.

  link do wątku głosowania http://www.dogomania.pl/threads/214317-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-wrzesień

  link do wątku pomocy dla JoliB

  http://www.dogomania.pl/threads/214327-POŻAR-ZABRAŁ-CAŁY-DOBYTEK-p.JoliB-z-przytuliska-znajdki.pl-!!-POTRZEBNA-KAŻDA-POMOC!!?p=17599560#post17599560

 2. kavala

  Bardzo Agresywny szczeniaczek

  [quote name='Maja5252'] Najbardziej martwi mnie to jego szwendanie się po okolicy. Mama twierdzi, że jest jeszcze młody i że nie ma pojęcia swojego terytorium. Chciałbym, żeby się trzymał podwórka, ale nie wiem jak,[/QUOTE] Obawiam się, że z wiekiem będzie coraz gorzej a nie lepiej. Pies się nie będzie trzymał terytorium, będzie eksplorował coraz dalej. Rozumiem, że nie masz ogrodzenia. ja mam taka sama sytuację, więc mogę ci powiedzieć jak ja sobie z tym radzę. Zawsze gdy wychodzę przed dom, to wychodzę z psem na smyczy. Żeby go nie kusiło pobiec za kurą sąsiadów, czy na ulicę. Gdy idę na spacer na łąki to wtedy go spuszczam i się słucha, bo jest na obcym terenie. Jeden spacer dłuższy i kulka wyjść na siusiu powonnoi mu wystarczyć i niech resztę czasu spędza z wami w domu.
 3. Podobno 10 września jest w Lanckoronie zlot goldenów. Czy ktoś wie o tym coś więcej? ktoś się wybiera?
 4. kavala

  FRODO wita :)

  Wycięli najważniejszą część obalającą tezę, że przekąski pedigree czyszczą zęby, no ale przecież to była akcja pedigree, więc jak by mogli inaczej. Pusiakowa, wakacje minęły... za szybko. A teraz mam urwanie kapelusza w swojej pracy i w dwóch szkołach dzieci (bo każde chodzi do dwóch) stąd brak wpisów i zdjęć. Jak się ogarnę to mam nadzieję, że to się zmieni :)
 5. [quote name='Trop2011']Powiem wam szczerze, że moja babcia i dziadek mieszkają na wsi. Mają trzy psy. Dwa biegają wolno po podwórku, a jednej jest w kojcu, ale tylko dlatego, że uciekał i biegał po lasach i się po prostu o niego martwili. Karmią je gotowanym jedzeniem jak i również resztkami z obiadu, ale wyglądają lepiej niż nie jeden pies na Orjenie. To nie prawda, że wszyscy na wsiach mają psy na łańcuchach, bo na wsi u mojej babci tylko nieliczni maja psy na łańcuchach. Karmienie resztkami z obiadu nie jest złe jeśli nie jest to tylko jeden ziemniak, a więcej jedzenia. Natomiast co do łańcuchów mam takie zdanie, że powinno się na nich trzymać ludzi, którzy traktują tak psy.[/QUOTE] Kojec czasami wcale nie jest lepszy od łańcucha. Moi sąsiedzi mają psa w kojcu, 2m na 2m może. Mimo, że mają wielki ogród, pies nigdy z tego kojca nie wychodzi, bo obsikuje krzewy. kontakt z człowiekiem? Raz dziennie mu sąsiadka żarcie daje, nawet kojca nie otwiera, tylko pod ogrodzenie wsuwa i odchodzi. Pies ma dożywotnie więzienie, w dodatku w samotności :( [quote name='Tusia&NN']Ja też tego nie rozumiem. Niby pies ma pilnować - ale czego? Swojego łańcucha? Przecież w większości psy są z daleka od wejścia do domu, stodoły czy czego tam jeszcze :/ to niby jak mają np. zaatakować złodzieja? No chyba że łańcuchy mają taką opcję, że jak przychodzi złodziej, to się odpinają od obroży... :/[/QUOTE] Jako stróż to taniej i efektywniej wyszedł by elektryczny alarm :/
 6. kavala

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  [quote name='omry'] To dokładnie, jak mój Iwan. Z tym, że Iwan jeszcze piszczy - tak bardzo chce się z tymi psami bawić. Z pewnym momencie myślałam, że to aż przesada. Bałam się, że w razie poważnego ataku Iwan dalej będzie się cieszył. Gdy psy go kąsały, on dalej merdał pozostałością ogonka. Na szczęście w nieszczęściu, gdy rzucił się na niego kundelek jego wielkości z raczej poważnymi zamiarami, Iwan się obronił.[/QUOTE] Też się boję, że Frodo się nie potrafi obronić przed psami, ale może się mylę bo do ludzi potrafi wyskoczyć z paszczą. Raczej jednak nie wolałabym się o tym przekonywać ;) [quote name='HelloKally'] po piętnastu minutach myślałam, ze mnie jasna cholera trafi i powiedziałam, żeby sobie poszły albo uspokoiły tego psa, bo nikt nie ma ochoty tego wysłuchiwać, na co usłyszałam, że to nasze psy denerwują ich jorka i mamy wypier... . Ostatecznie tak je uświadomiłyśmy, kto jest ważniejszy, że niemal z płaczem szły do domu.[/QUOTE] A kto jest ważniejszy? Osobiście nie popieram takiego rozwiązywania problemów. Zawsze się przecież można jakoś po dobroci dogadać, trzeba tylko chcieć.
 7. kavala

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  [quote name='omry']rzeczywistość jest nieubłagana w tym, że chcąc nie chcąc - większość (moim zdaniem) labów i yorków przykładowych wychowana nie jest i o to tu się rozchodzi. :)[/QUOTE] Jeśli chodzi o laby i pewnie też goldeny (jak mój) to nie jestem pewna czy tu chodzi o wychowanie psa czy o samą świadomość (a raczej nieświadomość) właścicieli. Obserwując mojego psa widzę, że niezależnie od jego wychowania/wyszkolenia ma on przemożną chęć kontaktu z innymi psami i niestety czasami nie zauważa, że inne psy są do niego wrogo nastawione. Zauważyłam to przechodząc koło psów za ogrodzeniami, które wściekle ujadały, na co mój pies dalej merdał ogonem. Taki to charakter. Problem w tym, że właściciele powinni o tym wiedzieć. Ja mojego staram zapinać jak tylko widzę innego psa na horyzoncie, nie dlatego, że jest agresywny, ale właśnie dlatego, że jest nadmiernie przyjazny i wiem na stówę, że będzie dążył do kontaktu z innym psem.
 8. kavala

  FRODO wita :)

  [quote name='visNK']też dziś widziałam :smile: pedigree się chwali, że kavala wzięła udział w ich akcji.[/QUOTE] To ja tytlko nic nie wiem, a tymczasem jestem sławna! :) [quote name='lora']Byliśmy w Toruniu i zdobyliśmy sreberko lok 2 na 3 ocena dosk A teraz 4.09 jedziemy do Włocławka A wy macie jakieś plany wystawowe?[/QUOTE] To gratki dla was! Przegapilismy termin wystawy, która się miała odbyć blisko nas. Muszę popatrzeć do kalendarza i jeśli coś będzie niedaleko, to może się zapiszemy :) [quote name='Aleksandra95']ooo a ja nie mam tej gazety. :)[/QUOTE] Ja też nie, biegnę jutro do sklepu :)
 9. kavala

  FRODO wita :)

  [quote name='motyleqq']właśnie widziałam, że cytują Cię w MP :cool3:[/QUOTE] Co to jest MP?
 10. kavala

  Z psem w góry

  Bacówka niewielka, ale ja miałam na myśli fakt, że ciągle się tam przewijają jacyś turyści, to po żętyce to po ser.... ;)
 11. kavala

  Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem

  [quote name='Grey'] U każdego kto się spotka z psem to z czasem zmienia się świadomość i staje się bardziej wrażliwy .[/QUOTE] U niektórych najwyraźniej świadomość ciągle pozostaje ta sama z epoki kamienia łupanego i mimo, że jest i był zakaz, chcą ciąć. [quote name='Grey']Odnośnie psa to nie co mnie się podoba , a co jest dobre . Znam psy ,które miały operacje na uszach w różnym wieku i mają się dobrze . Odnośnie sznaucera ,wolałbym mieć z uszami ciętymi ( wygląd 30% , zdrowotne 70% ) , ogon naturalny nie można obcinać .[/QUOTE] A to niby dlaczego ogona nie można obcinać? Przecież może obijać nim o meble i sobie uszkodzić.
 12. kavala

  Pomóżcie, jestem załamana... Żebranie...

  [quote name='Martens']Pies ma 3,5 miesiąca, jest w domu już koło 6 tygodni - ja naprawdę nie potrafię pojąć jak można nie być w stanie opanować psiaka w tym wieku... [/QUOTE] A ja akurat to jestem w stanie sobie wyobrazić, bo Frodo był wtedy najgorszy. Jeszcze nie znał komend, a już był ruchliwy i ciekawski, prawie nie do opanowania, stół przy obiedzie musieliśmy prawie barykadować. Z czasem, gdy zaczęliśmy z nim pracować było tylko lepiej. [quote name='bobroska.'] Co do słowa „posłuszeństwo” – nie lubię go. Pies to przyjaciel, tak, jak nie lubie prowadzic psow na obrozy, tak nie uwazam psa za maszynke pracująca dla mnie, bezwzglednie posluszna.[/QUOTE] A ja jestem za posłuszeństwem, uważam, że posłuszny pies to bezpieczeństwo zarówno dla psa jak i jego otoczenia.
 13. kavala

  Pomóżcie, jestem załamana... Żebranie...

  [quote name='bobroska.']Super, tylko jest to molos i ma aż 3 miesiące. :roll: nie no, nie wiem jak on może być w tym wieku nieposłuszny, szczególnie, że ze względu na rasę posłuszny do końca prawdopodobnie nigdy nie będzie.[/QUOTE] Nieposłuszny jest pewnie dlatego, że jeszcze nie zdążyłaś go nauczyc posłuszeństwa, nie dlatego, że raz go ktoś nakarmił. Jak piszesz, to bardzo mały pies więc jeszcze wszystko przed tobą. To, że się psa czegoś nauczy też nie znaczy, że będzie już cały czas umiał do końca życia (nawet bez psucia go przez kogoś obcego, przypadkowo) U mojego psa zauważyłam,że ma on swoje wzloty i upadki. Już umiał chodzić przy nodze na smyczy, teraz znów zaczął ciągnąć (bo poczuł swoją siłę gdy przybrał na masie) i nauka zaczyna się od nowa.
 14. kavala

  FRODO wita :)

  [quote name='kalyna']a u nas u weta nie ma nawet porządnej wagi :( ale jak pojedziemy na sterylkę to Sonię zważe i może kiedyś Ciapka ze sobą wezmę :)[/QUOTE] Nasz ma dobrą. Ale d biedy można psa zważyć na domowej. Mój mąż go podnosi i waży się razem z nim, później odejmuje od swojej wagi. Jeszcze go zdoła podnieść, ale z trudem :) [quote name='deer_1987']To ja mam po 9 kg i 11,3 kg :D[/QUOTE] Też nieźle, w wadze piórkowej ;) [quote name='Aleksandra95']i większy będzie..;) zresztą to facet. :D[/QUOTE] Pewno jeszcze z 5-10 kg mu przybędzie.
 15. kavala

  Ruda Żaba

  [quote name='AgataP']piesek jest już u swoich właścicieli :) najprawdopodobniej ktoś otworzył bramkę od posesji:shake: tylko szkoda także, że suczka nie miała żadnej obroży, identyfikatora... [/QUOTE] A jak znaleźliście właścicieli?
×