Jump to content
Dogomania

kavala

Members
 • Content Count

  932
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About kavala

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  k/Krakowa
 1. Właśnie wybieramy wspólnego kandydata miau i dogo do głosowania na wrzesień na Krakvecie!

  PROSZĘ ZAGŁOSUJ NA Przytulisko Znajdki czyli przytulisko JoliB - brzuszki czworonogów przytuliska czekają na Twój głos. Pani Jola teraz bardzo potrzebuje pomocy, w nocy 7/8 września pożar zabrał cały dobytek zgromadzony w garażu, przygotowany do przeprowadzki.

  link do wątku głosowania http://www.dogomania.pl/threads/214317-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-wrzesień

  link do wątku pomocy dla JoliB

  http://www.dogomania.pl/threads/214327-POŻAR-ZABRAŁ-CAŁY-DOBYTEK-p.JoliB-z-przytuliska-znajdki.pl-!!-POTRZEBNA-KAŻDA-POMOC!!?p=17599560#post17599560

 2. kavala

  Bardzo Agresywny szczeniaczek

  [quote name='Maja5252'] Najbardziej martwi mnie to jego szwendanie się po okolicy. Mama twierdzi, że jest jeszcze młody i że nie ma pojęcia swojego terytorium. Chciałbym, żeby się trzymał podwórka, ale nie wiem jak,[/QUOTE] Obawiam się, że z wiekiem będzie coraz gorzej a nie lepiej. Pies się nie będzie trzymał terytorium, będzie eksplorował coraz dalej. Rozumiem, że nie masz ogrodzenia. ja mam taka sama sytuację, więc mogę ci powiedzieć jak ja sobie z tym radzę. Zawsze gdy wychodzę przed dom, to wychodzę z psem na smyczy. Żeby go nie kusiło pobiec za kurą sąsiadów, czy na ulicę. Gdy idę na spacer na łąki to wtedy go spuszczam i się słucha, bo jest na obcym terenie. Jeden spacer dłuższy i kulka wyjść na siusiu powonnoi mu wystarczyć i niech resztę czasu spędza z wami w domu.
 3. Podobno 10 września jest w Lanckoronie zlot goldenów. Czy ktoś wie o tym coś więcej? ktoś się wybiera?
 4. [quote name='Trop2011']Powiem wam szczerze, że moja babcia i dziadek mieszkają na wsi. Mają trzy psy. Dwa biegają wolno po podwórku, a jednej jest w kojcu, ale tylko dlatego, że uciekał i biegał po lasach i się po prostu o niego martwili. Karmią je gotowanym jedzeniem jak i również resztkami z obiadu, ale wyglądają lepiej niż nie jeden pies na Orjenie. To nie prawda, że wszyscy na wsiach mają psy na łańcuchach, bo na wsi u mojej babci tylko nieliczni maja psy na łańcuchach. Karmienie resztkami z obiadu nie jest złe jeśli nie jest to tylko jeden ziemniak, a więcej jedzenia. Natomiast co do łańcuchów mam takie zdanie, że powinno się na nich trzymać ludzi, którzy traktują tak psy.[/QUOTE] Kojec czasami wcale nie jest lepszy od łańcucha. Moi sąsiedzi mają psa w kojcu, 2m na 2m może. Mimo, że mają wielki ogród, pies nigdy z tego kojca nie wychodzi, bo obsikuje krzewy. kontakt z człowiekiem? Raz dziennie mu sąsiadka żarcie daje, nawet kojca nie otwiera, tylko pod ogrodzenie wsuwa i odchodzi. Pies ma dożywotnie więzienie, w dodatku w samotności :( [quote name='Tusia&NN']Ja też tego nie rozumiem. Niby pies ma pilnować - ale czego? Swojego łańcucha? Przecież w większości psy są z daleka od wejścia do domu, stodoły czy czego tam jeszcze :/ to niby jak mają np. zaatakować złodzieja? No chyba że łańcuchy mają taką opcję, że jak przychodzi złodziej, to się odpinają od obroży... :/[/QUOTE] Jako stróż to taniej i efektywniej wyszedł by elektryczny alarm :/
 5. kavala

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  [quote name='omry'] To dokładnie, jak mój Iwan. Z tym, że Iwan jeszcze piszczy - tak bardzo chce się z tymi psami bawić. Z pewnym momencie myślałam, że to aż przesada. Bałam się, że w razie poważnego ataku Iwan dalej będzie się cieszył. Gdy psy go kąsały, on dalej merdał pozostałością ogonka. Na szczęście w nieszczęściu, gdy rzucił się na niego kundelek jego wielkości z raczej poważnymi zamiarami, Iwan się obronił.[/QUOTE] Też się boję, że Frodo się nie potrafi obronić przed psami, ale może się mylę bo do ludzi potrafi wyskoczyć z paszczą. Raczej jednak nie wolałabym się o tym przekonywać ;) [quote name='HelloKally'] po piętnastu minutach myślałam, ze mnie jasna cholera trafi i powiedziałam, żeby sobie poszły albo uspokoiły tego psa, bo nikt nie ma ochoty tego wysłuchiwać, na co usłyszałam, że to nasze psy denerwują ich jorka i mamy wypier... . Ostatecznie tak je uświadomiłyśmy, kto jest ważniejszy, że niemal z płaczem szły do domu.[/QUOTE] A kto jest ważniejszy? Osobiście nie popieram takiego rozwiązywania problemów. Zawsze się przecież można jakoś po dobroci dogadać, trzeba tylko chcieć.
 6. kavala

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  [quote name='omry']rzeczywistość jest nieubłagana w tym, że chcąc nie chcąc - większość (moim zdaniem) labów i yorków przykładowych wychowana nie jest i o to tu się rozchodzi. :)[/QUOTE] Jeśli chodzi o laby i pewnie też goldeny (jak mój) to nie jestem pewna czy tu chodzi o wychowanie psa czy o samą świadomość (a raczej nieświadomość) właścicieli. Obserwując mojego psa widzę, że niezależnie od jego wychowania/wyszkolenia ma on przemożną chęć kontaktu z innymi psami i niestety czasami nie zauważa, że inne psy są do niego wrogo nastawione. Zauważyłam to przechodząc koło psów za ogrodzeniami, które wściekle ujadały, na co mój pies dalej merdał ogonem. Taki to charakter. Problem w tym, że właściciele powinni o tym wiedzieć. Ja mojego staram zapinać jak tylko widzę innego psa na horyzoncie, nie dlatego, że jest agresywny, ale właśnie dlatego, że jest nadmiernie przyjazny i wiem na stówę, że będzie dążył do kontaktu z innym psem.
 7. kavala

  FRODO wita :)

  [quote name='visNK']też dziś widziałam :smile: pedigree się chwali, że kavala wzięła udział w ich akcji.[/QUOTE] To ja tytlko nic nie wiem, a tymczasem jestem sławna! :) [quote name='lora']Byliśmy w Toruniu i zdobyliśmy sreberko lok 2 na 3 ocena dosk A teraz 4.09 jedziemy do Włocławka A wy macie jakieś plany wystawowe?[/QUOTE] To gratki dla was! Przegapilismy termin wystawy, która się miała odbyć blisko nas. Muszę popatrzeć do kalendarza i jeśli coś będzie niedaleko, to może się zapiszemy :) [quote name='Aleksandra95']ooo a ja nie mam tej gazety. :)[/QUOTE] Ja też nie, biegnę jutro do sklepu :)
 8. kavala

  Ruda Żaba

  [quote name='AgataP']piesek jest już u swoich właścicieli :) najprawdopodobniej ktoś otworzył bramkę od posesji:shake: tylko szkoda także, że suczka nie miała żadnej obroży, identyfikatora... [/QUOTE] A jak znaleźliście właścicieli?
 9. Witaj! Zapraszam Cie na 2 bazarki cegiełkowe, które powstały by spłacić 10 tys długu FZL ( KLIK i KLIK ). Bazarki są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju!

  Pierwszy: KLIK to DOGOkawiarenka za jedyne 5 zł!

  Drugi: KLIK, to PUZZLE za jedyne 2 zł!

 10. A jeśli chodzi o goldeny to mogę dodać, że faktycznie szybko się uczą, taką może maja przewagę nad innymi rasami, ale uczyć się muszą. Ich inną cechą jest to, że są bardzo ruchliwe, aktywne i trzeba im na co dzień poświecić wiele uwagi. Jeśli się tego nie zrobi potrafią dużo zniszczyć lu nauczyć się różnych głupich rzeczy same, bo przecież są inteligentne ;) Trop, sama widzisz ile już ze swoim szczeniakiem miałaś problemów, pomyśl co by się stało gdybyś ich na bieżąco nie próbowała rozwiązywać - golden zmarnowany.
 11. [quote name='omry']To może coś napiszę, bo mi się nudzi. Zauważyliśmy jakiś czas temu, że Iwan zbiera jedzenie z ziemi. Jakieś kości, wyrzucone chleby itd. Bierze to w pysk i idzie tak dumnie, że aż chce mu się zdjęcia robić. Ale co, przecież nie pozwolimy mu tego jeść. Postanowiliśmy jednak, że będziemy mu gotować kości, podrzucać, a on sobie będzie to znajdywał. [/QUOTE] A nie boisz się, że właśnie tym ugruntujecie jego nawyk zbierania śmieci i starego jedzenia skąd popadnie? Bo nie zawsze zdołacie coś podrzucić, a zepsutego jedzenia leży sporo.
 12. kavala

  Dyskryminacja kundli

  [quote name='iwonka341']pies jest zawsze na smyczy jednak sam ruch w kierunku każdej osoby niektórych przyprawia o ból głowy.. [/QUOTE] A, to co innego. Myślałam, że biega luzem, bo napisałaś, że podbiega do innych osób. Jak przechodzisz koło kogoś to po prostu skracaj smycz i po problemie.
 13. kavala

  Pomóżcie, jestem załamana... Żebranie...

  Myślę, że jak jakiś czas nie będzie dokarmiany to o żebraniu po prostu zapomni. Ja mam jednak mam na to trochę inny sposób. Gdy coś jadłam a pies miał na to ochotę, a ja chciałam się z nim podzielić to kazałam mu wpierw warować. Po pewnym czasie tak się wyuczył, że jego żebranie polega na tym, że waruje mi u stóp, nie jest to wcale uciążliwe, a jak nic nie dostanie, to po chwili przestaje się interesować. Również nie popieram takiego słownictwa. Jeśli nawet ci ludzie zrobili coś złego, to prawdopodobnie w dobrej wierze i nieświadomie.
 14. kavala

  Unikajcie lecznicy weterynaryjnej...

  Warto zarejestrować w jak największej ilości baz :)
 15. [quote name='Martens']Nie, za to słyszałam, że jak TTB poczuje, że kobieta ma okres, to może zagryźć, bo czuje krew :D[/QUOTE] Ja to samo słyszałam o niedźwiedziach grizzli, ale jeśli chodzi o nie to ponoć jest prawda :)
×