Jump to content
Dogomania

kavala

Members
 • Content Count

  932
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

3 Followers

About kavala

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  k/Krakowa
 1. kavala

  FRODO wita :)

  Urlop się skończył i czasu już nie mam tyle. Poza tym, aż wstyd się przyznać, wciągnęła mnie pewna strategiczna gra internetowa.:diabloti: Ale obiecuję wkrótce porobić jakieś nowe zdjęcia. Z nowości to mogę tyle powiedzieć, że odebrałam już rodowód Froda i że ten łobuz ... od razu go zjadł.:shake: To była chwila nieuwagi, już żadnych papierów nie możemy zostawiać na stole. Z Froda zrobił się straszmy złodziej. Nie wiecie czy muszę wyrabiać od nowa, czy może mi dadzą jakiś duplikat?
 2. Właśnie wybieramy wspólnego kandydata miau i dogo do głosowania na wrzesień na Krakvecie!

  PROSZĘ ZAGŁOSUJ NA Przytulisko Znajdki czyli przytulisko JoliB - brzuszki czworonogów przytuliska czekają na Twój głos. Pani Jola teraz bardzo potrzebuje pomocy, w nocy 7/8 września pożar zabrał cały dobytek zgromadzony w garażu, przygotowany do przeprowadzki.

  link do wątku głosowania http://www.dogomania.pl/threads/214317-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-wrzesień

  link do wątku pomocy dla JoliB

  http://www.dogomania.pl/threads/214327-POŻAR-ZABRAŁ-CAŁY-DOBYTEK-p.JoliB-z-przytuliska-znajdki.pl-!!-POTRZEBNA-KAŻDA-POMOC!!?p=17599560#post17599560

 3. [quote name='Maja5252'] Najbardziej martwi mnie to jego szwendanie się po okolicy. Mama twierdzi, że jest jeszcze młody i że nie ma pojęcia swojego terytorium. Chciałbym, żeby się trzymał podwórka, ale nie wiem jak,[/QUOTE] Obawiam się, że z wiekiem będzie coraz gorzej a nie lepiej. Pies się nie będzie trzymał terytorium, będzie eksplorował coraz dalej. Rozumiem, że nie masz ogrodzenia. ja mam taka sama sytuację, więc mogę ci powiedzieć jak ja sobie z tym radzę. Zawsze gdy wychodzę przed dom, to wychodzę z psem na smyczy. Żeby go nie kusiło pobiec za kurą sąsiadów, czy na ulicę. Gdy idę na spacer na łąki to wtedy go spuszczam i się słucha, bo jest na obcym terenie. Jeden spacer dłuższy i kulka wyjść na siusiu powonnoi mu wystarczyć i niech resztę czasu spędza z wami w domu.
 4. Podobno 10 września jest w Lanckoronie zlot goldenów. Czy ktoś wie o tym coś więcej? ktoś się wybiera?
 5. kavala

  FRODO wita :)

  Wycięli najważniejszą część obalającą tezę, że przekąski pedigree czyszczą zęby, no ale przecież to była akcja pedigree, więc jak by mogli inaczej. Pusiakowa, wakacje minęły... za szybko. A teraz mam urwanie kapelusza w swojej pracy i w dwóch szkołach dzieci (bo każde chodzi do dwóch) stąd brak wpisów i zdjęć. Jak się ogarnę to mam nadzieję, że to się zmieni :)
 6. kavala

  FRODO wita :)

  Hehe, dzięki wszystkim za gratki. jako ciekawostkę zacytuję wam moją całą wypowiedź z dogo i wytłuszczę zacytowaną w gazecie część. sami zobaczcie jak wybiórcze cytowanie może zmienić sens całej wypowiedzi. [quote name='kavala'][B]Właśnie byłam na przeglądzie. Weterynarz był bardzo miły i przy okazji kompleksowo zbadał Froda a nawet wyczyścił mu uszy. Okazało się, że szczeniorowi już odkłada się osad, co nie jest ponoć normalne w tym wieku, więc już zakupiłam pastę i szczotkę.[/B] Podobno promocyjne przekąski nie są aż tak skuteczne jak tradycyjna metoda czyszczenia zębów :)[/QUOTE]
 7. [quote name='Trop2011']Powiem wam szczerze, że moja babcia i dziadek mieszkają na wsi. Mają trzy psy. Dwa biegają wolno po podwórku, a jednej jest w kojcu, ale tylko dlatego, że uciekał i biegał po lasach i się po prostu o niego martwili. Karmią je gotowanym jedzeniem jak i również resztkami z obiadu, ale wyglądają lepiej niż nie jeden pies na Orjenie. To nie prawda, że wszyscy na wsiach mają psy na łańcuchach, bo na wsi u mojej babci tylko nieliczni maja psy na łańcuchach. Karmienie resztkami z obiadu nie jest złe jeśli nie jest to tylko jeden ziemniak, a więcej jedzenia. Natomiast co do łańcuchów mam takie zdanie, że powinno się na nich trzymać ludzi, którzy traktują tak psy.[/QUOTE] Kojec czasami wcale nie jest lepszy od łańcucha. Moi sąsiedzi mają psa w kojcu, 2m na 2m może. Mimo, że mają wielki ogród, pies nigdy z tego kojca nie wychodzi, bo obsikuje krzewy. kontakt z człowiekiem? Raz dziennie mu sąsiadka żarcie daje, nawet kojca nie otwiera, tylko pod ogrodzenie wsuwa i odchodzi. Pies ma dożywotnie więzienie, w dodatku w samotności :( [quote name='Tusia&NN']Ja też tego nie rozumiem. Niby pies ma pilnować - ale czego? Swojego łańcucha? Przecież w większości psy są z daleka od wejścia do domu, stodoły czy czego tam jeszcze :/ to niby jak mają np. zaatakować złodzieja? No chyba że łańcuchy mają taką opcję, że jak przychodzi złodziej, to się odpinają od obroży... :/[/QUOTE] Jako stróż to taniej i efektywniej wyszedł by elektryczny alarm :/
 8. [quote name='Naklejka']Na wsiach bywa okropnie... moja ciotka ma 5 psów wszystkie na łańcuchach, do jedzenia dostają resztki z obiadu... Jeden czasem luzem pobiega, reszta to agresory, od szczeniaka na łańcuchu, [/QUOTE] Ja się zawsze zastanawiam, po co ludziom te psy. Może mnie ktoś oświeci, bo po prostu nie mogę zrozumieć. Pięć psów na łańcuchu, pięć razy więcej gówien do sprzątania, pięć razy więcej jedzenia niż dla jednego, pięć razy więcej kasy na szczepienie przeciwko wściekliźnie (mam nadzieję, że szczepią, choć pewna nie jestem), i w końcu - pięć razy więcej psów się męczy... jeśli ten ostatni powód do ludzi nie przemawia, do dlaczego choć z oszczędności nie zdecydują się męczyć tylko jednego psa? Nie rozumiem. :shake:
 9. [quote name='omry'] To dokładnie, jak mój Iwan. Z tym, że Iwan jeszcze piszczy - tak bardzo chce się z tymi psami bawić. Z pewnym momencie myślałam, że to aż przesada. Bałam się, że w razie poważnego ataku Iwan dalej będzie się cieszył. Gdy psy go kąsały, on dalej merdał pozostałością ogonka. Na szczęście w nieszczęściu, gdy rzucił się na niego kundelek jego wielkości z raczej poważnymi zamiarami, Iwan się obronił.[/QUOTE] Też się boję, że Frodo się nie potrafi obronić przed psami, ale może się mylę bo do ludzi potrafi wyskoczyć z paszczą. Raczej jednak nie wolałabym się o tym przekonywać ;) [quote name='HelloKally'] po piętnastu minutach myślałam, ze mnie jasna cholera trafi i powiedziałam, żeby sobie poszły albo uspokoiły tego psa, bo nikt nie ma ochoty tego wysłuchiwać, na co usłyszałam, że to nasze psy denerwują ich jorka i mamy wypier... . Ostatecznie tak je uświadomiłyśmy, kto jest ważniejszy, że niemal z płaczem szły do domu.[/QUOTE] A kto jest ważniejszy? Osobiście nie popieram takiego rozwiązywania problemów. Zawsze się przecież można jakoś po dobroci dogadać, trzeba tylko chcieć.
 10. [quote name='omry']rzeczywistość jest nieubłagana w tym, że chcąc nie chcąc - większość (moim zdaniem) labów i yorków przykładowych wychowana nie jest i o to tu się rozchodzi. :)[/QUOTE] Jeśli chodzi o laby i pewnie też goldeny (jak mój) to nie jestem pewna czy tu chodzi o wychowanie psa czy o samą świadomość (a raczej nieświadomość) właścicieli. Obserwując mojego psa widzę, że niezależnie od jego wychowania/wyszkolenia ma on przemożną chęć kontaktu z innymi psami i niestety czasami nie zauważa, że inne psy są do niego wrogo nastawione. Zauważyłam to przechodząc koło psów za ogrodzeniami, które wściekle ujadały, na co mój pies dalej merdał ogonem. Taki to charakter. Problem w tym, że właściciele powinni o tym wiedzieć. Ja mojego staram zapinać jak tylko widzę innego psa na horyzoncie, nie dlatego, że jest agresywny, ale właśnie dlatego, że jest nadmiernie przyjazny i wiem na stówę, że będzie dążył do kontaktu z innym psem.
 11. kavala

  Ozzy the Dog

  Ależ z niego pocieszny chłopiec! Ile już waży?
 12. kavala

  FRODO wita :)

  [quote name='visNK']też dziś widziałam :smile: pedigree się chwali, że kavala wzięła udział w ich akcji.[/QUOTE] To ja tytlko nic nie wiem, a tymczasem jestem sławna! :) [quote name='lora']Byliśmy w Toruniu i zdobyliśmy sreberko lok 2 na 3 ocena dosk A teraz 4.09 jedziemy do Włocławka A wy macie jakieś plany wystawowe?[/QUOTE] To gratki dla was! Przegapilismy termin wystawy, która się miała odbyć blisko nas. Muszę popatrzeć do kalendarza i jeśli coś będzie niedaleko, to może się zapiszemy :) [quote name='Aleksandra95']ooo a ja nie mam tej gazety. :)[/QUOTE] Ja też nie, biegnę jutro do sklepu :)
 13. [quote name='Martens'] Kurde, suka mi ostatnio łapę obiła tak, że 3 dni ją bolala; po weekendzie jedziemy na amputację, po co ma się męczyć, jeszcze znów się potłucze :roll:[/QUOTE] Obetnij od razu cztery, bo przecież pozostałe trzy też są narażone ;) Tłumaczenie że obcina się pewne części ciała w celach profilaktycznych jest bezsensem. Dlaczego ludziom od razu nie wycina się wyrostka? tyle osób ma przecież prędzej czy później z tym problemy? Każdy pies jest narażony na złamanie ogona, jednak nie każdej rasie się go obcina.
 14. kavala

  FRODO wita :)

  [quote name='understandme']Co to jest 31 kg;). Cesar już waży 50 kg i nie jest gruby ;)[/QUOTE] Ale on to zupełnie inny kaliber! :) [quote name='lora']My tez na pierwszej wystawie mieliśmy WO A teraz już klasa pośrednia w niedzielę. Sama jestem ciekawa jak Tiffany się spisze. Nie zrażaj się do wystaw teraz to już będzie coraz lepiej. Bardzo lubię tą atmosferę panująca na wystawach i oczywiście można poznać psy z forum i ich właścicieli. Może my się kiedyś spotkamy? Pozdrawiamy![/QUOTE] Może :) A na jaką wystawę teraz się wybieracie? [quote name='dusiek']A było go tak dobrze karmić i wyrabiać mięśnie w górach :evil_lol:[/QUOTE] Nie jest tak żle, właśnie się dowiedziałam, że brat Froda jest o 8 kg cięższy :) [quote name='understandme']Kiedy będą nowe zdjęcia Froda? ;)[/QUOTE] [quote name='bianka19'] poprosimy jakieś aktualne zdjęciochy Frodusia. :roll:[/QUOTE] Ano może w weekend zrobię jakieś nowe fotki :) [quote name='Pusiakowa']Witajcie :) Dawno nas tu nie było, wyrósł Ci ten chłopaczek :loveu:[/QUOTE] Witajcie, witajcie :)
 15. kavala

  FRODO wita :)

  [quote name='motyleqq']właśnie widziałam, że cytują Cię w MP :cool3:[/QUOTE] Co to jest MP?
×
×
 • Create New...