Jump to content
Dogomania

Bary szorstkowłose cudeńko po 1,5 roku wreszczie w nowym domu!


ewelinka_m

Recommended Posts

Może na początek zbierać na jego utrzymanie i szczepienie?
Kojec zamówiłam. Najtańszy z dostawą i montażem bez podłogi kosztuje 1050 zł. Producent od razu umówił sie na wtorek 13-go. W gruncie rzeczy taki kojec to koszt dwóch miesiecy pobytu psa w prywatnym hoteliku.
Jeszcze musze krawężniki do wkopania kupić. Jeden kosztuje 11 zł. Dobrze byłoby też skadś zdobyć płyty chodnikowe, żeby uniemozliwić ew. podkop, ale nie mam pomysłu, gdzie mozna tanie nabyć. Te w sklepach są nie do przejścia cenowo. U nas nigdzie nie wymieniaja juz chodników, wszędzie jest bruk.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja uważam, że pomysł z bazarkiem bardzo dobry. Obecnie łatwiej zebrać pieniądze z jednorazowych akcji niż stałe deklaracje. Wszyscy totalnie zadeklarowani już :( a adopcje jak idą, każdy widzi...
Zbierałabym na dwa fronty ;) i na kojec i na utrzymanie Barusia.

Link to comment
Share on other sites

Czy mogę coś doradzić?
Jeśli kojec ma u Ciebie zostać na stałe, to po prostu zrób wylewkę.
Jeżeli kojec ma być czasowy, to wylewka moze być 5-10 cm pod poziomem gruntu,
ale wtedy musisz zrobić naokoło odwodnienie (np. z grubszej rurki Peszla z dziurkami).
Wtedy, gdy kojec wyjedzie, wylewkę zasypiesz ziemią, posiejesz trawę i po sprawie.
Ale z drugiej strony, jak będziesz miała wolny kojec, to zawsze znajdzie się jakiś psiak,
którego można w nim umieścić, bo nie zgadza się z innymi psami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']divia_gg - Ty jestes taka obrotna osóbka, może założysz wąteczek kojcowy dla barusia. Będziemy tam zbierać na budowę kojca. Pamiętam kiedyś chyba gdzieś pod Warszawą dziewczyny miały taki wątek i powiem Wam, że migiem uzbierały. Będziemy offować, błagać i w ogóle - tylko Jagga musi sie wypowiedzieć[/QUOTE]
Jesteś Divia obrotna kobitka - załóż prosimy wątek kojcowy;-);-)

[quote name='Ra_dunia']A ja uważam, że pomysł z bazarkiem bardzo dobry. Obecnie łatwiej zebrać pieniądze z jednorazowych akcji niż stałe deklaracje. Wszyscy totalnie zadeklarowani już :( a adopcje jak idą, każdy widzi...
Zbierałabym na dwa fronty ;) i na kojec i na utrzymanie Barusia.[/QUOTE]
Zrób tak Kochani własnie tak, na dwa fronty;-);-);-)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Będzie całkiem realnie.[/QUOTE]

O to bedzie superowo. Co prawda troszke naruszymy prawa autorskie, ale przeciez nikomu nie powiemy;) teraz spadam, bede wieczorem. Jak cos ktos wymysli niech pisze smailo, kazda sugestia na pewno mile widziana;)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jakimś rozwiązaniem by było kupienie gotowego kojca, bo mógłby on później służyć również inym psom, ale to wydatek na najmniejszy ok.1800 zł, czyli dla nas nierealne.[/quote]
Nie ma rzeczy nierealnych. ;)

Wybierzcie konkretny kojec, podajcie konkretną cenę i będziemy rozsyłać po ludziach zbierać deklaracje, bazarki na pewno dużo pomogą, trzeba by obczaić jakieś tanie kojce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaaga']Może na początek zbierać na jego utrzymanie i szczepienie?
Kojec zamówiłam. Najtańszy z dostawą i montażem bez podłogi kosztuje 1050 zł. Producent od razu umówił sie na wtorek 13-go. W gruncie rzeczy taki kojec to koszt dwóch miesiecy pobytu psa w prywatnym hoteliku.
Jeszcze musze krawężniki do wkopania kupić. Jeden kosztuje 11 zł. Dobrze byłoby też skadś zdobyć płyty chodnikowe, żeby uniemozliwić ew. podkop, ale nie mam pomysłu, gdzie mozna tanie nabyć. Te w sklepach są nie do przejścia cenowo. U nas nigdzie nie wymieniaja juz chodników, wszędzie jest bruk.[/QUOTE]

w tym poście Jaaga piszę o kosztach .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']U nas wymieniali chodnik...cholera, trzeba było wcześniej, a nie można zalać jakoś obrzeży kojca betonem?:oops:[/QUOTE]

Ten kojec jest z gotowych elementów do postawienia, nie do wkopania, wiec nie da sie zalać. Trzeba wkopać krawężniki lub zrobić wylewkę. Podłoga dodatkowo kosztuje 300 zł. Na robienie wylewki mój mąż nie ma czasu, więc w grę wchodza gotowe elementy. Nie zamówiłam z podlogą, bo skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

Link to comment
Share on other sites

To chyba rzeczywiście najlepsze rozwiązanie, ten pomysł z kojcem. Tym bardziej, że może służyć nie tylko Baremu, ale potem innym psiakom.
Ale rozmawiałam teraz z Jaagą i myślę, że jednak warto by było od razu kupic ten kojec z podłogą, bo tak, to będzie sie tam ciagle robic błoto , no i nie trzeba robic dodatkowych zabezpieczeń, żeby pies sie nie podkopał, a to przecież tez by kosztowało.
Taki kojec zawsze bedzie mozna przenieść w inne miejsce, co jest tez ważne, bo Jaaga mieszka w wynajmowanym domu i nie ma co robic tam trwałych inwestycji.

Czyli koszt takiego kojca wynosiłby 1350 zł.
Wlaliście we mnie nadzieję, że sie uzbiera:p.

Czyli czekamy teraz na naszą specjalistkę od bazarków:razz:, Divia_gg do dzieła:loveu:.

Link to comment
Share on other sites

oj tak Erko - aż inaczej sięczłowiek czuje, gdy tyle poztywnej energii na wątku. Divia_gg mam obfotografowany garnitur chłopięcy rozmiar 152 nowiuśki śliczny kupiony w zeszłym roku na syna i był tylko na zakończenie szkoły raz - wisi w szfie - zapłaciłam za niego 240 zł - trzyczęściowy - marynarka spodnie kamizelka - ustal cenę zdjęcia prześlę chyba na meila.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...