Jump to content
Dogomania

Bary szorstkowłose cudeńko po 1,5 roku wreszczie w nowym domu!


ewelinka_m

Recommended Posts

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jaaga']Divia_gg, dobrze powiedziane.

W związku z tym, ze czarno widzę jakieś inne lokum dla Barego, bo zainteresowanie zerowe, zastanawiam sie nad prawdziwym kojcem. Tylko to ogromny wydatek.
Mam prośbę. Utrzymanie tak ogromnego psa sporo kosztuje, a Bary nie ma wcale pieniędzy. Myślę, że 200 zł miesiecznie, to nie przesada. Czy ktos pomoże chociaż w jego utrzymaniu? Oddać go do schroniska nie wyobrażam sobie. Zreszą i tak zostałby pewnie szybko uśpiony, gdyby był agresywny w stosunku do psów z boksu. Nikt inny go nie chce, a z Sonia nie może już być.

Divia, z tych pieniędzy, które mi przysłałaś wezmę 100 zł do poł. miesiąca. Bardzo prosze o wsparcie Barego, bo absolutnie nie dam rady utrzymać go i jeszcze wydać ponad tys. zł na kojec.[/QUOTE]

on do suk tez agresywny jest?

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie stworzylam cos takiego narazie i takie zasady. Bardzo rpsze o sugestie i podpowiedzi bo to moj pierwszy kojcocegielkowy bazarek.
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/183361-Nietypowo-bo-kojcowo-Budujemy-Baremu-kojec-bo-niegrzeczny-Do-12-04-do-godz-10-00?p=14450696#post14450696[/URL]

Czekam na zdjecia do Jaagi i musze obrobic zdjecia. Jaaga prosze wyslij mi na maila, ale nie wklejaj tu, niech bedzie zaskoczenie;) JA na dzis znikam jutro dopracuje i wprowadze sugestie;)
Narazie dobranoc wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='divia_gg']Sluchajcie stworzylam cos takiego narazie i takie zasady. Bardzo rpsze o sugestie i podpowiedzi bo to moj pierwszy kojcocegielkowy bazarek.
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/183361-Nietypowo-bo-kojcowo-Budujemy-Baremu-kojec-bo-niegrzeczny-Do-12-04-do-godz-10-00?p=14450696#post14450696[/URL]

Czekam na zdjecia do Jaagi i musze obrobic zdjecia. Jaaga prosze wyslij mi na maila, ale nie wklejaj tu, niech bedzie zaskoczenie;) JA na dzis znikam jutro dopracuje i wprowadze sugestie;)
Narazie dobranoc wszystkim.[/QUOTE]


Diva - a co ty chcesz na tym bazarku sprzedawac? cegły?:):):)

Link to comment
Share on other sites

Jaaga - a nie masz jakiegoś ślusorza czy złotej rączki pod ręką, który za parę zł by mógł zrobic taki kojec? moze wyszedłby taniej...kupić gotowe słupki do zabetonowania, siatkę - przymocować, podłogę - zrobić wylewkę a na górę dać taką ala blachę falistą - plastikową...to wszystko do kupienia w markecie...moze w schroniskach mają takie złote raczki np....tak szukam cięcia kosztów, bo obawiam sie, że wiele to się nie zbierze:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']Andzia69, "złotej rączki" , o ile wiem nie ma,nikt za pare groszy nie przyjdzie, a materiały tez tanie nie sa, bo Jaaga juz sie wcześniej orientowała, czyli na jedno by wyszło.[/QUOTE]

"Złotej rączki" nie mam. Obliczłam koszt elementów i zrobienia, ale z zapłaceniem komus za wykonanie, wyjdzie na to samo. Kojec zamówiłam u producenta elementów metalowych, który składa je jakby dodatkowo, wiec stąd cena, naprawdę nie aż tak wielka w porównaniu z cenami na Allegro.

Odnośnie pytania o agresje wzgledem suk. Bary na spacerach jest super, tylko ma bardzo silne nazwijmy to poczucie własności. Pomieszczenie, w którym przebywa jest jego, miska z jedzeniem także, miska drugiego psa oczywiscie też, bo znajduje się w tym samym pomieszczeniu, miska z wodą również. W konsekwencji najpierw Sonia piła i jadła tylko na spacerach, a potem została pogryziona chyba za zbliżenie sie do okna. Sonia panicznie już boi sie Barego i nawet nie da się wprowadzić do niego.
Bary chwycił Sonie za gardło i głowę, więc to nie są żarty. Gdyby nie dużo wiszącej skóry na szyi, nie wiadomo co byloby, bo krwawiła pół dnia.
W ogrodzie goni, co sie rusza: kozy, koty, kury. Normalnie jest spokojny, nie ma mowy o ADHD. Sonia jest bardziej szalona od niego.

Podłogę już domówiłam. Termin sie nie zmieni. We wtorek Sonia wreszcie opuści łazienkę.
Za transport z Krakowa i montaż mam zapłacić 50 zł, co jest minimalną wręcz kwotą za taką usługę. Ostatnio za samo dowiezienie słomy dla kóz z innej dzielnicy musiałam zapłacić 40 zł.

Divia_gg, bazarek super.

Link to comment
Share on other sites

Divia_ gg, odnośnie rozliczeń. Zaszczepiłam Barego przeciwko wściekliźnie - 25 zł. Rachunek wkleje, tylko muszę wszystkie obfocić razem, bo się w tym pogubię. Czyli w jego kopercie mam 30,26 zł.

Dziś dostałam pieniądze od naszej kochanej jkp - wielbicielki kieleckich wielkopsów. Joasia dopłaciła 40 zł na kastrację Barego i z przysłanych 200 zł na wszystkie nasze psiaki zapiszmy 50 zł na naszego rozbójnika. W sumie wiec będzie miał 120,26. Za resztę miesiąca na razie nie biorę pieniędzy, bo może jednak znajdzie dom.
Rozliczenie pozostałych pieniędzy na wątkach Albinki i Teri.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo prosimy o wsparcie, sytuacja jakoś będzie rozwiązana, ale potrzebujemy pomocy finansowej.

Potrzebowałybyśmy jej tak samo, gdyby Bary miał trafić do jakiegos hotelu, bo przecież nie wyrzuciłybysmy psa na ulicę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaaga']
Odnośnie pytania o agresje wzgledem suk. Bary na spacerach jest super, tylko ma bardzo silne nazwijmy to poczucie własności. Pomieszczenie, w którym przebywa jest jego, miska z jedzeniem także, miska drugiego psa oczywiscie też, bo znajduje się w tym samym pomieszczeniu, miska z wodą również. W konsekwencji najpierw Sonia piła i jadła tylko na spacerach, a potem została pogryziona chyba za zbliżenie sie do okna. Sonia panicznie już boi sie Barego i nawet nie da się wprowadzić do niego.
Bary chwycił Sonie za gardło i głowę, więc to nie są żarty. Gdyby nie dużo wiszącej skóry na szyi, nie wiadomo co byloby, bo krwawiła pół dnia.
W ogrodzie goni, co sie rusza: kozy, koty, kury. Normalnie jest spokojny, nie ma mowy o ADHD. Sonia jest bardziej szalona od niego. [/QUOTE]
W takim razie , ja bym nie ryzykowała wydania Barego do adopcji do domu z dziećmi...

U nas wścieklizna kosztuje 20zł, hmmm

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola+Rani+Sari']Czy mogę coś doradzić?
Jeśli kojec ma u Ciebie zostać na stałe, to po prostu zrób wylewkę.
Jeżeli kojec ma być czasowy, to wylewka moze być 5-10 cm pod poziomem gruntu,
ale wtedy musisz zrobić naokoło odwodnienie (np. z grubszej rurki Peszla z dziurkami).
Wtedy, gdy kojec wyjedzie, wylewkę zasypiesz ziemią, posiejesz trawę i po sprawie.
[B]Ale z drugiej strony, jak będziesz miała wolny kojec, to zawsze znajdzie się jakiś psiak,
którego można w nim umieścić, bo nie zgadza się z innymi psami[/B] ;)[/QUOTE]
[quote name='Jaaga']
Podłogę już domówiłam. Termin sie nie zmieni. We wtorek Sonia wreszcie opuści łazienkę.
Za transport z Krakowa i montaż mam zapłacić 50 zł, co jest minimalną wręcz kwotą za taką usługę. Ostatnio za samo dowiezienie słomy dla kóz z innej dzielnicy musiałam zapłacić 40 zł.

Divia_gg, bazarek super.[/QUOTE]

Jola dziękujemy za odwiedziny i doradę:-)
Kojec będzie zamówiony wraz z podłogą, będzie też to inwestycja dla innych psiaków, tak jak piszesz;-);-);-)

Link to comment
Share on other sites

Bary do dzieci jest bardzo delikatny. Ludzie "na własność" go nie interesują, z dziećmi nie rywalizuje.

U swoich psów tez płaciłam po 25 zł za wsciekliznę.

Rachunek:
[URL=http://img402.imageshack.us/i/dsc06372k.jpg/][IMG]http://img402.imageshack.us/img402/3824/dsc06372k.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Niby Katowice nie tak daleko od Rybnika a różnica cenowa jest :)

[quote name='Jaaga']Bary do dzieci jest bardzo delikatny. Ludzie "na własność" go nie interesują, z dziećmi nie rywalizuje.[/QUOTE]
Czy Bary jest sprawdzony w warunkach mieszkaniowych pod kątem dzieci? Tam gdzie miska stoi w kuchni, gdzie też i dzieci jedzą, krzątają się itp?

Skoro pies tak reaguje na suki, równie dobrze może bronić miski przed dziećmi, które są najniżej w hierarchii... Ja psa nie znam, piszę tylko to co myślę i czego się obawiam.

Ja osobiście bym nie ryzykowała, chyba że pies miałby być poza domem.

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam, że Jaaga jest najbardziej wiarygodna.
w/g mnie to najsensowniejszy domek w okolicy odnośnie obserwacji - są inne psy i to sporo, są inne koty i to sporo, są małe dzieci ( tu akurat w normie :eviltong: ), jeszcze kozy - ja jestem spokojna - Bary przetestowany na wylot ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Rozliczamy na moim, zeby nie mieszac juz nic nikomu. Masz elkate moje, prawda? Rozliczenia sa w poscie gdzie ogolne wydatki Barego, w drugim poscie na samym dole;) No i bardzo dziekujemy za pomoc;)

No to juz jakby nie bylo[B] prawie 100 zł jest na kojec.[/B] Oby tak dalej;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...