Jump to content
Dogomania

PKPR?


pelka

Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałaś. Chyba, źle się wyraziłam.
Ojciec suczki, z rodowodem ZKwP, miał matkę z rodowodem PKPR. Czyli babka opisywanej suczki miała rodowód PKPR, a jej syn - ojciec suczki - miał rodowód ZKwP. I pokrył suczkę z PKPR.

Filonku, nie o tą hodowlę mi chodziło.

Link to comment
Share on other sites

Matka tego reproduktora jest z polskiej hodowli. To dość stara hodowla, kojarzę ją z wystaw sprzed 10 lat, więc jestem pewna. Tylko, że teraz to już hodowla z PKPR.

A co do hodowli i "hodowli" yorków to się w zupełności z Tobą zgadzam. Tyle, że szkoda wódki na rozwiązywanie tych zagadek. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

w PKPR mozna zarejestrowac suke na podstawie papierow jej rodzicow-np jesli ktos kupuje psa po RODOWODOWYCH rodzicach i ma kopie rodowodu tych psow w PKPR ma prawo do RODOWODU DLA SWOJEGO PSA!!
Czyli de fakto pic...

A psow juz naprodukowali i to dosc sporo...tam panuja inne zasady niz u nas w ZK.Tam suka moze miec szczeniaki co cieczke-to zalezy od wlasciciela-pies do hodowli trafia wlasciwie w momencie jak "wie co sie robi z.."...przeglad hodowlany polega na sprawdzeniu zgryzu u psa, jader-jesli ma i czy jest w "typie rasy"-mialam okazje byc na takim przegladzie we Wroclawiu-z ciekawosci-ja jako hodowca z ZKwP bylam po prostu ciekawa...

Pies po psie z ZK i suce z PKPR jest PKPR czyli w swietle prawa...zwiazkowego bez papierow.
WG mnie taki pies nie powinien juz kryc w ZK-pies do hodowli ma byc udostepniony tylko sukom hodowlanym zrzeszonym w ZK i posiadajacym oplacone skladki.Rzecz jasdna mowa o wlascicielu-on ma miec oplacone skladki....

Psy z ZK bez trudu trafiaja do PKPR i tam sa sukami hodowlanymi i psami reproduktorami. Powrotu chyba nie ma...pisze chyba bo do konca nie jestem pewna.

Pies w PKPR dostaje ich rodowod-jest inny niz nasz,,,
Wogole jest tam inaczej...:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dopiero dzisiaj odkryłam toczącą sie tutaj dyskusję na temat PKPR.Podziele sie zatem swoimi uwagami, bo w moim, małym mieście działa takowy oddział a i ludzie- byli hodowcy ZKwP sa mi dobrze znani.
Cały zarząd tego oddziału to osby usuniete z ZKwP za różne grzeszki (przekręty, zaniedbania hodowlane, zaniedbane psy). Dwa lata temu była organizowana u nas wystawa przez tę organizację. Pani sędzina na ringu- o ile pamiętam ringów były 3- oceniając psy tak wielu ras, czytała podczas oceny wzorzec....ciekawy sposób oceny:crazyeye: . W jednej rasie widziałam tek różne psy że aż trudno było uwierzyć że mają tę samą rasę wpisaną w rodowodzie. jeżeli chodzi o yorki, to trzy razy z mężem czytaliśmy co to za rasa nie mogąc uwierzyć że te duże psy to własnie to.
Ja prowadzę hodowlę od ponad 14 lat( grIII) i mam salon fryzjerski dla psów. Przychodzą do mnie na zabiegi pielegnacyjne yorki z miejscowej hodowli. Są to duże psy o proporcjach niepodobnych do wzorca rasy FCI, szokiem było dla mnie odkrycie tatuażu w uszach psiaków.
Ostatnio w rozmowie z jedną z osób która odwiedza oddział usłyszałam że pani przewodnicząca kryje buldogi w bardzo bliskim pokrewieństwie, synem kryje matkę i że jest to nagminne działanie bo nadzór jest żaden, że sami sobie wydają rodowody, że nawet wadliwe psy je otrzymują.
Nie jest to maoja fantazja lecz słowa pochodzące od osoby bardzo blisko związanej z tą organizacją ( widac dość zdegustowaną tym co sie dzieje skoro podzieliła sie swymi uwagami):shake:
Mnie sie to bardzo nie podoba. To że oszukuje sie nieświadomych ludzi to jedno a to że produkuje sie psy i to kryjąc bez żadnych zasad, powołując na świat uszkodzone genetycznie takimi praktykami szczenięta to drugie ale obydwie sprawy sa wstrętne...

Link to comment
Share on other sites

[quote]Dodatkowo członkowie PKRP NIE INFORMUJĄ często o tym, że rodowody ich szczeniąt są ważne tylko w PKRP. Potem dochodzi do sytuacji, kiedy nabywcy takiego pieska udają się, aby go zarejestrować w ZKwP i dowiadują się, że taki rodowód nie jest przez nich uznawany.[/quote][B]To jest bardzo poważny problem![/B] My tu w większości od lat zajmujemy się kynologią, ale przeciętny Kowalski czyta ogłoszenie np. w jakiejś gazecie w stylu "sprzedam szczeniaki rasowe po championach..."; Kowalski nie chce wspierać producentów szczeniąt, albo z innego powodu chce mieć psa rasowego, czyli z rodowodem; nie ma bladego pojęcia, że jest w Polsce coś oprócz Związku Kynologicznego; dzwoni, dogaduje cenę (nie małą, bo to przecież pies z rodowodem i championach...), no i kupuje; dochodzi do wniosku, że może warto pokazać go na jakiejś wystawie, skoro pies po championach i tyle kasy za niego zapłacił; więc jedzie Kowalski do najbliższego Oddziału ZKwP i co słyszy? Nie zarejestrujemy Pana psa i nie może Pan go zgłosić na wystawę, bo ktoś Pana nabił w butelkę i sprzedał Panu jakiegoś kundelka za cenę psa rasowego. Ale niestety wściekły Kowalski nie może juz nic z tym zrobić, bo w ogłoszeniu nie było mowy, że dostanie rodowód ZKwP, a poza tym przecież chciał szczeniaka z rodowodem i go dostał. Ten nibyhodowca nie poczuwał się do uczciwości i samowolnego poinformowania Kowalskiego, że ten rodowód jest [I]taki trochę [/I]inny. To, że tym rodowodem Kowalski teraz może się podetrzeć, albo swojego szczeniaka, to juz inna kwestia. Obawiam się, że większość z tu piszących nie zdaje sobie sprawy, ilu takich oszukanych (nazwijmy sprawę po imieniu) Kowalskich już mamy!

[quote]Oczywiście PKRP nie powstało na złość ZKwP. Powstało, bo w strukturach ZKwP nie mieli możliwości rozmnażania psów bez jakiejkolwiek kontroli.[/quote]Dokładnie o to w tym chodzi.

Mówi się o tym, że nieuczciwi hodowcy bywają wszędzie i to prawda. Ale kiedyś było tak, że jak jakiś nieuczciwy hodowca chciał dorobić na boku, to wypuszczał lewy miot i sprzedawał szczeniaki [I]rasowe bez rodowodu[/I] (nie cierpię tego określenia) powiedzmy po 300 zł. Teraz dzięki PKPR robi inaczej: kryje sukę psem z PKPR, wyrabia szczeniakom rodowody w PKPR, daje ogłoszenie o sprzedaży szczeniaków z rodowodem i żeni je np. po 1500 zł!
Z właścicielami reproduktorów dzieje się tak samo - kryją suki w ZKwP i PKPR, no i kasa leci... A co tam, kto to sprawdzi?
Niektórzy są juz tak bezczelni, że nawet umieszczają informacje i ogłoszenia o takich szczeniakach na swoich stronach www! Co bardziej [I]dykretni [/I]piszą np. że hodowla jest w ZKwP i posiada szczeniaki (oczywiście z rodowodem) rasy AST oraz rasy pitbull, czyli z PKPR. Jeszcze inni sprzedają te szczeniaki np. przez allegro pisząc, że to aukcja grzecznościowa i sami nie mają z tym nic wpólnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SALUX'] Pani sędzina na ringu- o ile pamiętam ringów były 3- oceniając psy tak wielu ras, czytała podczas oceny wzorzec....ciekawy sposób oceny:crazyeye: .[/quote]
fakt ze to swiadczy o jego nieznajomosci ale ja musze tu przyznac , że przynajmniej jak czegos nie wiedza to czytaja ten cholerny wzorzec a nie leca na pale jak u nas. ja mam psa rzadkiej rasy a na ani jednej karcie oceny nei zostało zaznaczone ze moj pies jest za duzy o 5 cm! nic tylko dosk i do widzenia. jest to słowacki kopov a nasi sedziowie na sile oceniaja go jakby byl polskim gończym.
dodam jeszcze ( zeby nie było) ze kompletnie nie popieram tego co robi ta "organizacja" i dla mnie cale pkpr jest zwyklym naciaganiem ludzi na "rodowodowe" psy.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcami. Moj koleżanka, kilka lat wstecz zakupiła owczarka szkockiego od hodowczyni z teże organizacji i była przekonana że skoro ma rodowód to może wystawiac psa na "naszych" wystawach. Wielkie było jej zdziwienie kiedy okazało sie że takiego dokumentu nawet nie można nostryfikowac. A co do czytania wzorca na ringu podczas oceny psa to lepiej by było ( skoro sie go nie zna:mad: ) zapoznać sie z nim zanim dojdzie do oceny psa a nie po prośbie uzasadnienia bzdurnej oceny. Sędzina w opisanym przypadku, po przeczytaniu wzorca, przyznała złoty medal choć wcześniej upierała sie że pies ma wady......
Nadmienię że ten pies jest zarejestrowany w ZKwP i ma 3xCWC oraz 2x Zw.Rasy a na tej wystawie uczył sie przebywania na ringu i oswajania się z nim. Więcej właściciel nie pokazał sie ze swoim psem na czymś takim, a szkoda bo w naszym mieście jest mało ras prezentowanych i był on wielką ciekawostką dla miłośników chcacych pooglądać rasowe zwierzęta....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SALUX']Nadmienię że ten pies jest zarejestrowany w ZKwP i ma 3xCWC oraz 2x Zw.Rasy a na tej wystawie uczył sie przebywania na ringu i oswajania się z nim.[/quote]Za takie cos wylatuje się ze związku! Poza tym, skoro pies miał juz tyle tytułów, to nie uwierzę, że nie był on "oswojony" z ringiem:crazyeye:
To trochę tak, jakbym należąc do Młodzieżówki Socjalistycznej wziął czynny udział w manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej, bo chcę się nauczyć kultury osobistej i oswoić z tłumem:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']
To trochę tak, jakbym należąc do Młodzieżówki Socjalistycznej wziął czynny udział w manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej, bo chcę się nauczyć kultury osobistej i oswoić z tłumem:mad:[/quote]
Amen
:roflt::roflt::roflt::roflt::roflt::roflt::roflt::roflt::roflt::roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']Za takie cos wylatuje się ze związku! Poza tym, skoro pies miał juz tyle tytułów, to nie uwierzę, że nie był on "oswojony" z ringiem:crazyeye:
To trochę tak, jakbym należąc do Młodzieżówki Socjalistycznej wziął czynny udział w manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej, bo chcę się nauczyć kultury osobistej i oswoić z tłumem:mad:[/quote]

Złe zrozumienie przekazu:evil_lol:
Pies był na tej wystawie w wieku 9-ciu miesięcy, jeszcze przed debiutem na wystawach w ZK i nie był nawet zarejestrowany. Ja namówiłam właściciela by spróbował go wystawić, zobaczył jak sobie poradzi z psem, czy pokaże zęby, da sie ustawić itp. Własciciele nie sa młodzieńcami którzy szybciej zapewne zapanowali by nad kolosem. Widać próba sie udała bo pies został zgłoszony do ZK i zaczął być wystawiany czego dowodem są obecne osiągnięcia. A zdanie właściciela i moje po tejże wyżej opisanej wystawie pozostały do dnia dzisiejszego niezmienne.

Link to comment
Share on other sites

A ja za-offuje ;)
[quote name='Robull']To trochę tak, jakbym należąc do Młodzieżówki Socjalistycznej wziął czynny udział w manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej, bo chcę się nauczyć kultury osobistej i oswoić z tłumem:mad:[/quote]

Mimo mlodego wieku, moj pies to "weteran" wystawowy (15 czy 17 wystaw na koncie), ale jesli mam mozliwosc (i zapas czasu) staram sie z nim wejsc na ring przed ocena i przejsc jedno lub dwa koleczka. Nazywam to rozgrzewka. Pies sobie troche niuchnie, a przy wlasciwym wystawianiu nie jest juz tak zainteresowany wykladzinka po ktorej chodzi ;)

Nasi sedziowie ZKwP tez czasem zagladaja do wzorcow i uwazam, ze takowe powinny lezec na stoliku. Gdy dostaja do oceny cala duza grupe FCI, to (szczegolnie "mlodzi" sedziowie) powinni miec mozliwosc nie tyle ich czytania, co wgladu, by sprawdzic detale. Nie zapominajmy - sedzia tez czlowiek - moze nie byc czegos pewien, zwlaszcza gdy ma do czynienia z rzadka w jego kraju rasa. To, co jest we wzorcu to teoria i mozna znac go na pamiec, ale widzac po raz pierwszy psa jakiejs rasy moze byc ciezko ocenic i wylapac pewne mankamenty/zalety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SALUX']Złe zrozumienie przekazu:evil_lol:
Pies był na tej wystawie w wieku 9-ciu miesięcy, jeszcze przed debiutem na wystawach w ZK i nie był nawet zarejestrowany.[/quote]No, to faktycznie źle to zrozumiałem, ale chyba przyznasz, że nie było to jasno napisane:shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Skoro się na tym znacie to może mnie oświecicie. Czyli te pity sprzedawane z rodowodem ABDA to są rejestrowane w PKPR? Ja się jeszcze za dobrze nie znam na tych wszystkich organizacjach ale takie ogłoszenia non stop widzę np. w Moim Psie. Możecie mi napisać czy dobrze myślę czy to coś zupełnie innego. :crazyeye:[/quote]


Myślisz poprawnie:razz: Podobnie PKPR uznaje np. rasę "moskiewski stróżujący", a FCI nie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...