Jump to content
Dogomania

SALUX

Members
 • Content Count

  150
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About SALUX

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 12/14/1970

Converted

 • Biography
  żyję z psami i innymi zwierzakami od urodzenia.... może dane mi będzie odejść w ich towarzystw
 • Occupation
  Groomer, hodowca psów
 1. Witam Zapraszam na dwudniowe warsztaty 20-21.04, z zakresu pielęgnacji wystawowej oraz petgroomingu WHWT. Pezez 9 lat hodowli, wystawiania i pielęgnacji psów tej rasy, zgłębiliśmy wiedzę w temacie trymowania westów na tyle, by móc się dzielić naszą wiedzą z innymi. Mamy pod swoją opieką groomerską ponad 60 westów, co pozwala nam pracować z psami o różnym gatunku włosa, stopniu zarośnięcia, budowie, charakterze. Dodatkowym punktem naszego szkolenia jest praca z psami bez szubienic i innych poskramiaczy, radzenie sobie z "trudnymi" psami, omówienie zasad rozmowy z właścicielami westów tak by ich pies był zdrowym przedstawicielem rasy. W celu zapoznania się z informacjami na temat poprzedniej edycji szkolenia, z naszymi pracami zapraszam na stronę salonu na FB. [URL]https://www.facebook.com/notifications?id=307339282660491#!/pages/Profesjonalne-Centrum-Pielęgnacji-Psów/307339282660491[/URL] Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu na PW, na FB lub telefonicznie pod nr 507078849.
 2. Psie Wolny...masz amnezję? Kilka postów temu mnie oceniłeś a i robisz to teraz(czyżby odruch niekontrolowany?). Mnie też to rybka co Ty o mnie piszesz. A co do uświadamiania, to Ciebie już chyba nie ma co uświadamiać, bo i tak jest to nie do pojęcia przez Ciebie. Co do poprawy bytu w Wojtyszkach i ich bytu w ogóle nic nie wiesz a wypowiadasz się z wielkim znawstwem tematu, jak każdy komentujący w internecie, im mniej wie i robi - tym bardziej krzyczy i znieważa. Kama22. Do Psa Wolnego zwróciłam się po tym jak od pierwszej mojej wizyty tutaj był chamski. Co do Wojtyszek to od początku piszę że jestem w gronie obrońców. Daleko mi od zachowań typu "na złość mamie odmrożę sobie uszy", nie kieruję się tak niskimi pobudkami. Co do opamiętania to ...wyjęłaś mi to z ust. Pojedźcie tam a potem nawołujcie, plujcie czy co to tam chcecie ale najpierw jedźcie i miejcie pełne podstawy. Jak wszędzie krzyczą i najwięcej zadymy robią ludzie którzy mają najmniej informacji, podjudzają i są podjudzane przez osoby które mają w tym interes. Każda próba powiedzenia Wam-przeciwnikom że jest inaczej, że nie chodzie w tej wojnie o psy kończy się atakiem na tę osobę. Może warto czasem poczytać co mają do powiedzenia Ci którzy tam byli i znają trochę faktów. Ponoć na tym opiera się dyskusja a ja wątpię czy Wy jej chcecie czy tylko o zadymę chodzi. Tak jak napisałaś, nie można własnych urazów przenosić na nieszczęsne zwierzaki. Bardzo ładnie. Kiedy wchodzę na forum aż roi się od tematów z prośbą o pomoc schroniskom, o przesyłanie pieniędzy, o pomoc rzeczową bo psy głodują, bo wiszą na łańcuchach, bo mają ciasno, zimno. Może warto się skupić na działaniach tam gdzie pomoc jest potrzebna, a nie na Wojtyszkach w których psy nie chodzą głodne, mają czyste wybiegi, mają budy i pawilony w których chronią się przed zinem. To ostatni mój post w tym temacie, Wasze dyskusje nic nie wnoszą do tematu, nikomu nie pomagają a robicie jedynie zadymę sami nie wiedząc o co. Wstyd wypowiadać się i nakręcać innych na podstawie plot, insynuacji i niesprawdzonych osobiście informacji.
 3. Psie Wolny, nadal atakujesz, twoje argumenty mimo że coraz bardziej zajadłe i (delikatnie powiedziawszy) niegrzeczne, z groźnych w Twoim mniemaniu stają się śmieszne. Ci którzy idą Twoim tokiem myślenia i zgodnie z Twoimi poglądami wielbisz, tych którzy ośmielą się sprzeciwić Tobie gnoisz. Mnie próbowałeś zgnoić( a rozśmieszyłeś jedynie) swoim atakiem na mnie jako na hodowcę. No cóż, typowy tok myślenia prostego człowieka. Czemu zatem nie zaatakowałeś autorki artykułu w "Polityce" skoro jest też hodowcą i to z o wiele bogatszym dorobkiem potomstwa psiego ode mnie? Bo napisała artykuł który spełniał Twoje oczekiwania odnośnie Wojtyszek. Obie jesteśmy hodowcami psów rasowych ale jak to się mówi w pewnych kręgach są równi i równiejsi :) prawda Psie Wolny? Twoja chęć wypromowania swojej osoby na tym forum jest zabawna. W każdym temacie w jakim zabierasz głos siejesz jadem i obrażasz innych. Ja wiem że braku kultury w Twoim wieku nie da się szybko nadrobić ale wysil się, bo to nie boli,to portal społecznościowy i wiele osób czyta co tu piszemy, często nawet dzieci i młodzież. Po co potem mają słyszeć że zepsuł ich między innymi dostęp do internetu. To portal dla osób kochających psy, te rasowe i te które ich nie przypominają bo każdy jest istotą żywą, kochającą i chcącą być kochaną. Nie odstraszaj tych którzy na ten temat tu chcą rozmawiać, pomagać, szukać wsparcia. Tacy jak Ty prowokują do zastanawiania się czy każdy powinien mieć dostęp do internetu i możliwości swobodnej wypowiedzi. Zastanawia mnie fakt że moderatorzy nie widzą Twoich wypowiedzi w stosunku do innych użytkowników forum i pozwalają na bezkarne obrażanie innych. Może powinno się banować wszystkich którzy są przeciw takim pyskaczom jak Ty, wówczas zrobi się z tego forum jeden wielki jarmark obrażających się wzajemnie ludzi Twego pokroju.
 4. Lilek, pojedź, zobacz, wówczas chętnie podyskutujemy. Pojedź i zobacz te inwestycje bo poza batami, jest to ogromne przedsięwzięcie. Piszesz że nie każdy pies żyje w zgodzie z innymi. Masz rację, te są w oddzielnych, pojedynczych boksach, z budami, każdy swoją. Nawet te budy to nie byle jaka sklecona skrzynka. Każdy róg, każdy kant obłożony blachą tak by pies się nie pokaleczył a przy okazji by nie zjadł swego domostwa:) w Boksach te zabudowane pawilony mają ponad 30metrów kwadratowych, mają podesty(zrobione dla psów specjalnie, to nie stare palety). Ja nie potrafię zrozumieć czemu piszecie w temacie skoro mało kto tam był?
 5. [quote name='Aszita']Pogratulowac - w koncu madra decyzja. Teraz jeszcze tylko dobrze byloby, by ci wszyscy uczacy innych "groomerzy z wieloletnim doswiadczeniem" poczuli sie moralnie zobligowani do zdania chocby egzaminu czeladniczego.[/QUOTE] No i jeszcze "dyplomowani" nauczyciele mogli by sprawdzić co przekazują po 2-3 tygodniach kursów.
 6. [quote name='Pies Wolny']SALUX - hodowczyni psów, sprzedawczyni psów, rozmnażaczka psiego nieszczęścia - intelektualna gwiazda wśród hodowców psów rasowych, przyjaciółka L.A.S.-a po związku ZKwP. Tyle ile psów na sprzedaż wyhodowała, o tyle nie zmniejszyła się ilość psów w Wojtyszkach, a być może, psy z jej hodowli, jako porzucone także kiblują w Wojtyszkach - i pewnie z przeterminowanymi tatuażami - chipy się przeterminowują, tatuaże pewnie też. Wiarygodność godna intelektu. Filmy z manify (wszystkie) pokazują coś innego niż ty widziałaś, w tym czasie pewnie rozmyślając nad światem intelektualizowałaś się i obraz migotał. Swoją hodowlę prowadzisz także w formie watach ?[/QUOTE] :klacz::roflt: :klacz: :roflt::klacz::roflt:
 7. Szanowny obywatelu Wolny Pies Jeśli chodzi o Medora to był najbardziej "aktywny" w manifestacji w Sieradzu i stąd moje zainteresowanie. Co do Wojtyszek to nie oglądałam ich bramy jak Ty, tylko całe schronisko, więc mam pewne pojęcie o czym piszę w przeciwieństwie do Ciebie. Nie wiedziałam że jesteś moderatorem tego forum, panem i władcą co cały czas próbujesz okazać. Dla mnie to Ty nie jesteś partnerem do rozmów, prezentujesz za niski poziom intelektualny by wdawać sie z Tobą w dalsze pomówienia bo dyskusją tego nazwać nie można. Z poważaniem SALUX
 8. Salux - nie jesteś wiarygodnym partnerem w rozmowie, tak jak i mac_lodz. Otóż jestem a to że nie obrażam innych i nie włączam się pieniacko do wszelkich wątków nie znaczy że jestem niewiarygodna. Jestem na tym forum nieco dłużej od Ciebie i pomagam zwierzakom po cichu bo pomocy udziela się bezinteresownie a nie promując się przy ich pomocy. Bywam często w tym miejscu i interesuję się psami tam przebywającymi. A stało się tak dzięki Waszej nagonce na Wojtyszki i mam nadzieję że będzie więcej takich co pojadą i odkryją to miejsce, zobaczą je z zupełnie innej perspektywy aniżeli tej którą Wy tu nakreślacie. Co do Twojego zapytania: PS. Czy ktoś wie, czy już odnalazły się psy z Aleksandrowa ? ktoś to weryfikował ?[/QUOTE] Tak, psy z Aleksandrowa znalazły się, co do jednego, w Wojtyszkach. Kto to zweryfikował -policja! Policja wystawiła już urzędowi Miasta i Gminy rachunek na kwotę 4 tysięcy złotych za wyręczenie ich w szukaniu psów. Psy nakazem prokuratora mają pozostać w schronisku w Wojtyszkach.
 9. Przepraszam a niby czemu nie jestem wiarygodnym partnerem w rozmowie, bo poznałam to miejsce i go nie opluwam? Czemu dyskredytujesz ludzi którzy mają inne zdanie niż Ty.
 10. W związku z tym że głównym uczestnikiem tej"manifestacji" był MEDOR (najliczniej reprezentowany, stawiła się cała rodzina plus bus ze Zgierza), że zaprezentowano tu dokument odnośnie opieki weterynaryjnej w Wojtyszkach, zainteresowanych odsyłam do zapoznania się z dokumentem dotyczącym Medora [url]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.155150524583715.32742.100002663054849&type=3[/url]
 11. [quote name='mac_lodz']zdaje się że trochę cienko to wyszło... 230 osób zapowiedziało się że będzie, dotarło koło 30... [URL]http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosci/470691,obroncy-zwierzat-protestuja-przeciwko-schronisku-w,id,t.html[/URL] I co, był ktoś przy okazji w pobliskich Wojtyszkach? Czy też na organoleptyczne sprawdzenie o czym mowa nie starczyło już chęci?[/QUOTE] Niestety nikt nie pofatygował się by sprawdzić jak to jest w tych Wojtyszkach. Jedynie interesujące było to dla dziennikarzy. Dla manifestantów było to" stratą czasu" cytat jednej z aktywniejszych uczestniczek.................................
 12. Przepraszam Was bardzo. Jak możecie pisać o czymś czego nie widzieliście, nie znacie, nie sprawdziliście? Przecież to tak jak wydać wyrok na kogoś o kim się coś słyszało, widziało wyrywkowy dokument, zobaczyło zdjęcia. Nie rozumiem tego, bo to zwykła dziecinada a chyba osoby dorosłe zabierają tu głos? Czy chodzi tylko o burzę o zadymę? Nie...chodzi tu chyba tylko o kasę. Los zwierząt tam żyjących nie obchodzi Was, w żadnym wątku nie zauważyłam byście tą kwestią najbardziej się przejmowali. No cóż....tak naprawdę nie macie się czym przejmować i cicho siedzicie bo bardzo dobra kondycja tych psów jest dla Was nie osiągalna jak również sposób prowadzenia całego schroniska. Chyba najbardziej dokucza Wam fakt że schronisko, w przeciwieństwie do fundacji, utrzymuje się tylko z rozliczeń z gminami, nie pisze płaczliwych tekstów(a pracowałam w fundacji gdzie kazano mi pisać "wyciskacze łez) by ludzie o dobrych sercach płacili. Nie pojedziecie do schroniska bo boicie się co tam zastaniecie, że wasze krzyki są bzdurami, że jest coś co można naśladować. Wasza metoda działań to opluwanie innych, działających inaczej niż Wy, mających coś do powiedzenia i znających temat. Uważacie że tylko Wy wiecie wszystko najlepiej. Ciekawe, skoro tam nie byliście skąd znacie dokumentację, skąd wiecie że psów tam nie ma? Nie wiecie, może znacie to ze swych działań? Myślę że szybko się rozczarujecie ale szkoda mi tych któzy dadzą się Wam wciągnąć nieświadomie w Wasze ,w imię pomocy zwierzętom. Ja będę też na Placu Wojewódzkim, chcę zobaczyć jak działają "miłośnicy zwierząt" walczący przeciwko nim byle tylko postawić na własnym "widzi mi się".
 13. SALUX

  Cypr

  Witam Poszukuję wszelkich informacji na temat wymogów jakie stoją przed właścicielem psiaka przy wyjeździe na Cypr. Czy wystarczy tylko chip i szczepienia:cool3: Za wszelkie wskazówki serdecznie dziękuję. Jeśli zdobędę wiedzę na ten temat z innych źródeł to nie omieszkam się podzielić ku pomocy innym :)
 14. Guma do żucia schodzi kiedy "ścieramy" ją namoczonym w alkoholu wacikiem. Najlepiej spirytusem.
 15. Od urodzenia mieszkam z psami. Dziadkowie byli hodowcami, rodzice zawsze mieli psy więc i ja zostałam obciążona genetycznie zamiłowaniem do nich. Hoduję psy od 18 lat ale wystawiam psy i zajmuję się psami rasowymi od 23 lat. Moimi towarzyszami były psy obronne i bojowe, sznaucery i teriery. Wiele psów to psy bez rodowodu które zagościły u nas w drodze adopcyjnej do nowych domów, psy przeznaczone do uśpienia za agresję w stosunku do poprzednich właścicieli-Jużak, mastino, owczarek niemiecki, amstaff. Te ostatnie pozostały z nami na zawsze. Obecnie, od kilku lat prowadzę salon pielęgnacji psów, pomagam ,,młodym hodowcom,, , osobom które nie radzą sobie ze swymi pupilami, co sprawia mi wielką przyjemność. Nie znam jednak odpowiedzi na wszystkie pytania więc uczę się nadal od innych, bardziej doświadczonych a przede wszystkim od naszych pupili.

×
×
 • Create New...