Jump to content
Dogomania

PKPR?


pelka

Recommended Posts

Jak to właściwie jest? Czy tę organizację można traktować poważnie?. Przez przypadek znalazłam info, że coć takiego wogóle jest, do tej pory wiedziałam tylko o ZK. Czytając regulaminy i cenniki zwróciłam uwagę, że w przypadku wszelkich opłat jest spora dysproporcja pomiędzy PKPR a ZK. Ale czy może to być wystarczający argument, żeby się później nie okazało, że niepotrzebnie tam swoje psy zarejestrowałam, bo nie wzystko złoto co ssię świeci. Napiszcie, co o tym wwszystkim sądzicie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Związek Kynologiczny jest zrzeszony w FCI, natomiast PKPR nie jest. Jeśli tam zarejestrujesz swoje psy, to raczej nie będziesz miała szansy powrotu "na łono" ZK. Poza tym wystaw organizowanych przez PKPR jest zdecydowanie mniej niż związkowych (bo jest to o wiele mniejsza organizacja).
I pozwól, że zapytam - czy Ty masz juz psy, czy na razie planujesz je mieć, bo jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie je rejestrować, to chyba nie jesteś członkiem ani tego ani tego?

Link to comment
Share on other sites

Mam już psy, zarejestrowane w ZK ( tzn jede bo drugi według prawa jest mieszańcem choć wygląda jak owczarek szkocki). Pytam z jednego powodu. Słowo rodowód zawsze kojarzyło mi się wyłącznie z ZK a niedawno widziałam ogłoszenie, przy którym dodane było "rodowód PKPR". I się zdziwiłam, poszukałam w intenecie, znalazłam, a jakże, stronkę tej organizacji. gdy weszłam w hasło cennik, zaskoczyło mnie to, że jest on, moim zdaniem, konkurencyjny w stosunku do ZK. Dlatego chciałam poznać opinię kogoś zorientowanego, ale tak obiektywnie, co to za organizacja? Przeczytałam już, że mają mało wystaw, widziałam na stronce, że przedstawicielstw też niewiele. No ale chyba jakiś członków mają? może ktoś zaspokoi moją ciekawość? a jak nie, to nie padnę z niewiedzy. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pelka']Adda- o tej rejestracji to tak hipotetycznie pisałam.[/quote] Mam nadzieję :D
Pelka, moi znajomi w niewiedzy kupili sobie buldożka francuskiego właśnie z rodowodem PKPR. Szczeniaczek nie miał metryki, tylko od razu rodowód :o Nawet raz pojechali na wystawę przez nich organizowaną, jako widzowie, nie wystawiali. Powiedzieli, że to bardziej był piknik a nie wystawa :roll:
No a ceny w ZK nie są aż tak zniewalająco wysokie, żeby tym sugerować się przy wyborze organizacji :wink:
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Tego się własnie obawiałam. pogrzebałam trochę w forum i znalazłam opinie, że organizację tę tworzą ludzie usunięci z ZK, ale powiem Wam szczerze, że strona PKPR wygląda na profesjonalną i pomyślałam sobie, że może jakaś konkurencja rośnie. Miałam nadzieję, że odezwą się jakieś osoby tam zrzeszone, ale w innych postach też sytuacja się powtarzała, że z ich strony nie było odzewu. Szkoda. A co do pikniku, to oglądając zdjęcia z wystaw PKPR, przyszło mi do głowy włąśnie takie skojarzenie. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moim zdaniem podstawowe różnice, to takie, że w PKPR:[list]
[color=red][b]>[/b][/color] PKPR nie jest członkiem FCI, a więc wedłóg ZKwP każdy zarejestrowany pies jest kundelkiem i nie można go wystawiać na zadnej z wystaw oraganizowanych przez ten ostatni

[color=red][b]>[/b][/color] krajowe wystawy organizowane przez PKPR w ciągu całego roku mozna policzyć na palcach jednej reki

[color=red][b]>[/b][/color] każda suka, która urdzi szczeniaki w tej rodzinnej organizacji, to suka miotowa (nie mylić z hodowlaną)

[color=red][b]>[/b][/color] wszystkie szczeniaki "rodzą się" z rodowodami

[color=red][b]>[/b][/color] reproduktory i suki miotowe nie muszą przechodzić zadnych badań, ani testów psychicznych

[color=red][b]>[/b][/color] nie są uznani przez FCI, a mimo to psom zarejestrowanym w tej organizacji wydają rodowody

[color=red][b]>[/b][/color] hodują rasy, których FCI nie uznaje

[color=red][b]>[/b][/color] mieszańcom wydaja rodowody

[color=red][b]>[/b][/color] [b]wydają nawet rodowody szczeniakom po sukach, które nie są zarejestrowane w żadnej kynologicznej organizacji, czy zwykłym kundlom[/b].[/list]
O cenach nie będę nawet dyskutował.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[B]ZAPRZECZAM[/B]
[LIST]
[*][COLOR=red][B]>[/B][/COLOR] PKPR nie jest członkiem FCI, a więc wedłóg ZKwP każdy zarejestrowany pies jest kundelkiem i nie można go wystawiać na zadnej z wystaw oraganizowanych przez ten ostatni
[*][B]ale jest członkiem ACE wiec kundelków tam nie ma[/B]

[COLOR=red][B]>[/B][/COLOR] krajowe wystawy organizowane przez PKPR w ciągu całego roku mozna policzyć na palcach jednej reki
[*][B]bo organizacja dopiero sie rozrasta, nie ma tak długiej historii jak ZK[/B]

[COLOR=red][B]>[/B][/COLOR] każda suka, która urdzi szczeniaki w tej rodzinnej organizacji, to suka miotowa (nie mylić z hodowlaną)
[*][B]NIE PRAWDA - hodowlana[/B]

[COLOR=red][B]>[/B][/COLOR] wszystkie szczeniaki "rodzą się" z rodowodami
[*][B]NIE PRAWDA wymagaja odpowiednich dokumentów by dostac rodowod, "nie rodzą sie z rodowodami"[/B]

[COLOR=red][B]>[/B][/COLOR] reproduktory i suki miotowe nie muszą przechodzić zadnych badań, ani testów psychicznych
[*][B]NIE PRAWDA reproduktory i suki hodowlane przechodzą przeglądy hodowlane, badania na dysplazje i testy psychiczne[/B]

[COLOR=red][B]>[/B][/COLOR] nie są uznani przez FCI, a mimo to psom zarejestrowanym w tej organizacji wydają rodowody
[*][B]FCI nie jest monopolistą na wydawanie rodowdów, organizacje należące do ACE też mogą[/B]

[COLOR=red][B]>[/B][/COLOR] hodują rasy, których FCI nie uznaje
[*][B]to chyba lepiej[/B]

[COLOR=red][B]>[/B][/COLOR] mieszańcom wydaja rodowody
[*][B]NIE PRAWDA , pozatym istnieje cos takiego jak Księga Wstępna[/B]

[COLOR=red][B]>[/B][/COLOR] [B]wydają nawet rodowody szczeniakom po sukach, które nie są zarejestrowane w żadnej kynologicznej organizacji, czy zwykłym kundlom[/B].
[*][B]TOTALNA NIE PRAWDA suki matki muszą być zarejestrowane w organizacji kynologicznej[/B][/LIST][B]Jak sie nie zna to sie nie wypowiada![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Ja mam prośbę o przybliżenie nam czym jest ACE. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat tej organizacji.[/quote]
[B][SIZE=2]
[/SIZE][/B][SIZE=2]ACE - [/SIZE][SIZE=2]Association Cynologique Européenne[/SIZE]
(tutaj ich stronka: [URL]http://a.c.e.site.voila.fr/[/URL])

a tak gwoli wyjaśnienia odnośnie rodowodów - niestety, ktoś tu trafnie ujął tę kwestię "nie wszystko złoto, co się świeci" ;)

[COLOR=Black][B]W Polskim Klubie Psa Rasowego wydawane są [COLOR=DarkRed]dwa rodzaje rodowodów[/COLOR].[/B]

[B]Zwykły rodowód jest potwierdzeniem pochodzenia[/B], a zatem jeśli rodzice posiadają rodowody, to ich potomstwo również je otrzymuje.
[COLOR=DarkRed][B] Hodowca musi TYLKO zgłosić miot i poddać szczenięta obowiązkowemu znakowaniu i przeglądowi miotu.[/B][/COLOR]

[B]Drugi rodzaj rodowodów to tzw rodowody „elita”. Otrzymują je szczenięta z miotów pochodzących [COLOR=DarkRed]od rodziców, którzy spełnili dodatkowe wymagania i posiadają licencję hodowlaną[/COLOR].[/B] Dodatkowe wymagania to odpowiednia ilość punktów na przeglądzie hodowlanym lub osiągnięcia wystawowe, zaliczone testy psychiczne (dotyczy wszystkich ras) i prześwietlenia stawów biodrowych w kierunku dysplazji (dotyczy wybranych ras).

Niestety, odbija się to bardzo na jakości psów hodowanych pod egidą PKPR - wystarczy przejrzeć fotki z wystaw, by się o tym przekonać :shake:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nie wystarczy tylko zgłosić miot, trzeba zarejestrować suke i to suke hodowlaną czyli taką która musi przejść badania najpierw, również pies- ojciec musi być reproduktorem czyli mieć odowiednie dokumenty. Nie jest to tak sobie zgłoszenie miotu po niewiadomo kim. Potem miot też jest poddawany badaniom - przehlądowi.

Elita jest po matce która uzyskała ocene doskonałą (nie tylko bardzo dobrą) na min 3 wystawach od 2 różnych sędziów plus zaliczyla testy psychiczne i pozytywny wynik na dysplazje, czyli nie po matce z jakimiś tam punktami z przeglądu czy jakąś oceną z wystawy,

Link to comment
Share on other sites

Stwierdzenia z Regulaminu Hodowlanego tej organizacji pseudokynologicznej od razu pokazują, dla jakich "hodowców" ta struktura powstała. A nazwiska niektórych rozmnażaczy, którzy w makabrycznych warunkach psy trzymali, rozmnażali i oszukiwali przy sprzedaży szczeniąt wymienione w dziale "Hodowle" to po prostu wstyd i żenada. Niektórzy z nich powinni być prawnie pozbawieni możliwości posiadania zwierząt w ogóle.
Na przykład taki kwiatek :


[U]Zaleca się[/U], aby hodowca:
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]1. nie krył suki częściej niż raz na 10 miesięcy oraz ograniczył ilość miotów uzyskanych od jednej suki do max. 7 w ciągu jej życia[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA'][U]Zaleca się[/U], aby hodowca:
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]1. nie krył suki częściej niż raz na 10 miesięcy oraz ograniczył ilość miotów uzyskanych od jednej suki do max. 7 w ciągu jej życia[/SIZE][/FONT][/quote]
Ograniczył do 7 ???? :crazyeye: Nie częście niż co 10 miesięćy ??? :crazyeye: Szkoda gadać ....:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']
Na przykład taki kwiatek :

[U]Zaleca się[/U], aby hodowca:
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]1. nie krył suki częściej niż raz na 10 miesięcy oraz ograniczył ilość miotów uzyskanych od jednej suki do max. 7 w ciągu jej życia[/SIZE][/FONT][/quote]A co to konkretnie znaczy: ZALECA SIĘ... ?
To znaczy, [B]oni radzą[/B], co najlepiej robić, ale [B]można się do tego nie stosować[/B]?! :crazyeye::shake::angryy:

Link to comment
Share on other sites

W hodowli tervuerenów, prowadzonej przez przewodniczącą i wiceprzewodniczącego PKPR, suki są rozmnażane w takiej oto częstotliwości:

[B]Legend of the Moon[/B]: urodzona 03.12.2001

Pierwszy miot: 26.02.2003 (w wieku 15 miesięcy)
Drugi miot: 14.02.2004 (odstęp 12 miesięcy)
Trzeci miot: 07.12.2004 (odstęp 9 miesięcy)
Czwart miot: 11.09.2005 (odstęp 9 miesięcy)
Piąty miot: 10.06.2006 (odstęp 9 miesięcy)


[B]Titania[/B]: urodzona 26.02.2003
Pierwszy miot: 27.07.2004 (w wieku 17 miesięcy)
Drugi miot: 20.09.2005 (odstęp 14 miesięcy)
Trzeci miot: 24.10.2006 (odstęp 13 miesięcy)

Jak dla mnie jakikolwiek komentarz jest tu zbędny... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arinel']w FCI też z tego co wiem można nie częściej niż co 12 miesięcy więc wiadomo ile razy w życiu hodowcy kryją swoje suki...[/quote]

Arinel, w ZK kryje się raz w roku, to jest różnica. Jeśli suka ma szczenięta w styczniu, to w grudniu tego samego roku nie może. Poza tym nie można kryć suk powyżej 8 roku życia, chyba że suka jest wybitna i w dobrej kondycji, to można uzyskać zgodę. Młodsze suki niż wymagane miesiące w regulaminie hodowlanym ZK są tylko niektórych ras, np. wielkogłowych. W PKRP można nawet roczną sunię dowolnej rasy pokryć, dla niektórych suczek to nawet jest pierwsza cieczka w tym wieku

A tak mówi PKRP : Zabrania się hodowcy :
[SIZE=4]rozmnażania suk, które nie ukończyły 12 miesięcy lub ukończyły 9 lat[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arinel'][B]Elita [/B]jest po matce która uzyskała ocene doskonałą (nie tylko bardzo dobrą) na min 3 wystawach od 2 różnych sędziów plus zaliczyla testy psychiczne i pozytywny wynik na dysplazje, czyli nie po matce z jakimiś tam punktami z przeglądu czy jakąś oceną z wystawy,[/quote]
Arinel
Piszesz o elicie - a jak to jest ze "[B]zwykłym[/B]" miotem -
[SIZE=4][B]czy to, co napisałam, jest prawdą?[/B][/SIZE] - że "[COLOR=Black][COLOR=DarkRed][B] Hodowca musi TYLKO zgłosić miot i poddać szczenięta obowiązkowemu znakowaniu i przeglądowi miotu.[/B][COLOR=Black]" i do tego nie potrzeba ŻADNYCH WYSTAW ANI BADAŃ?
[/COLOR][/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...