Jump to content
Dogomania

bajadera

Members
 • Posts

  1934
 • Joined

 • Last visited

bajadera's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. [URL]https://todlamniewazne.pl/inicjatywa%2C412%2Clekarze-na-czterech-lapach.html[/URL] Poklikajcie na tę inicjatywę !!! Niech wróci do pierwszej 20-stki ! Wierzę w Was !!!!
 2. Nie sądź po pozorach. Skye to duży pies na krótkich nóżkach.
 3. Pysia, weźżesz wróć tam gdzie wiesz. Pomogłyśmy kiedyś Marzenie i jej Dora wyszła z mocznicy, to i może Luscie i tobie da się pomóc. Nie myśl o tym, co było ....
 4. Te, Pysia, wrócisz tam gdzie wiesz ? A kwiatki (fiołki afrykańskie) musza mieć solarium. Kazda dobrze zafiołkowana o tym wie !!!
 5. Wątroby się nie operuje w zasadzie u psów. Przerobiłam nowotwór wątroby z przerzutami do śledziony i odwrotnie. Z tym, że w tym drugim przypadku pies zdrowo pożył pół roku po usunięciu śledziony. Można próbować chemii, ale jak już nie wstaje, to raczej myslałabym o eutanazji. Przykre to niestety, ale czasem lepsze dla psa.
 6. Nie tuczyć ! 12 kg to na sukę skye terriera waga odpowiednia (o ile nie sterczą żebra na wierzchu).
 7. To jest ewidentnie skye terrier. Oceniłyście ja 2 3 lata, ale według mnie moze mieć wiecej. Po skye terrierach nie znac wieku, a ponadto w ostatnich latach w legalnych miotach w Polsce w ostatnich trzech miotach nie było jasnych skye terrierów, a i chyba pseudo (było kilka ze skye terrierami) też sobie odpusciły tę rasę ze względu na brak zbytu. Pamietajcie, że skye terrier jest generalnie, z natury, nieufny wobec obcych !!! Nie strzyżcie jej tak, lepiej odczekać, aż stanie sie ufniejsza i wtedy ją rozczesać, ale trzeba pamietać, że futro musi być lekko nawilżone. I nie żadne szczotki tylko grzebień z długimi metalowymi zębami, aby siegały aż do skóry. Żadne plastiki, bo się włos elektryzuje i nic z tego nie wynika. Dredy nie wycinać, tylko rozcinać wzdłuć i potem rozczesywać. Od 15 lat mam skye terriery, to wiem, jak czesać.
 8. Zdecydowanie ta suczka z czarnymi uszami to skye terrier. Wieku nie umiem ocenić, bo po nich wieku nie widać, ale zdecydowanie całkiem dorosła czyli u skye terriera powyzej dwu lat. Pojęcia nie mam, skąd tam się mogła wziąć. Tych psów u nas mało bardzo, ale niestety istniało kilka pseudohodowli tej rasy. Pewnie po przejściach, ale pamietajcie, że nieufność wobec obcych to wrodzona cecha tej rasy. Dobrze chociaż, ze tym psom zimno nie straszne, o ile są odżywione. Niestety pomóc nie mogę, bo jestem niemobilna i mam trzy psy w domu i kolejny nawet na przechowanie, obcy całkiem miałby problemy u mnie.
 9. Frodo patrzy na świat przez kraty. Czy jest szansa, że opuści schronisko?

  Zajrzyj proszę, może masz jakiś pomysł jak mu pomóc...

  http://www.dogomania.pl/threads/218500

  banerfrodo.jpg

 10. Powiem jedno, że nie rozumiem tego jadu w stosunku lecznicy Sfora. To jest naprawdę dobra lecznica, leczę w niej psy od lat.
 11. Z nieba mi spadasz ! Nie mogłam znaleźć, kto ma tego psa, bo zawsze się mijalismy na wystawach. On jest szary czy czarny ? Co ja się naszukałam odpowiedniego reproduktora ostatnio ... W końcu znalazłam (chodziło mi o blondyna) no i za miesiąc będę miała szczeniaki.
 12. bajadera

  Hodowla Pompeo

  Ale masz go z papierem PKPR, a to jest zupełnie co innego niż ZKwP.
 13. A ja właśnie poznałam Kazia osobiście. Przechodziłam koło Sfory i opiekunka z nim właśnie wchodziła. Kazio wygląda na bardzo szczupłego foksterriera obecnie. Ale na moje oko potrzebuje jeszcze kilograma do właściwej wagi. Foks nie może być tłusty. Teraz mu jeszcze troszkę miednica sterczy. Głowa i szyja w bandażach. Jest spokojny, ogonek w dole. Ale ludzi się nie boi. Podobno na spacerach powarkuje już na inne psy. Terrier, wiadomo. Według wetek ma 3-4 lata. Ewidentnie pochodzi z jakiejś pseudo, o czym świadczy brak oznakowania i niezpyt prawidłowo przycięty ogon. Jak mu odrośnie futro i zagoją się rany, powinien się wziąć za nigo jakiś fachowiec i wytrymować, a będzie pies jak lalka. Ma fajnie twardą sierść.
 14. Dowiedziałam się o Kaziu w sobote, przy okazji wizyty w Sforze. Coś tam dałam, podrzucę dziś torebkę NTS (została mi chorobie mojej suki). Wiem, że to jeden posiłek, ale i kropla cos da. Nadałam Kazia na forum terrierów, nadam na jeszcze jednym. A przy okazji chciałam dodać, że panie Iza i Beata ze Sfory to cudowne vetki.
×
×
 • Create New...