Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

12 godzin temu, Bogusik napisał:

Jeden procent na Zea poleci tradycyjnie od mojego syna.W tym roku również p.Agata wraz z mężem,którzy zaadoptowali od nas Aleksa przekażą 1% na Waszą Fundację :)

Jak teraz jest z tym 1%. bo teraz Urząd Skarbowy z automatu rozlicza -- musze do nich zgłosić aby wpisali 1 %?

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tola napisał:

I pełną nazwę fundacji - Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

A bez pełnej nazwy do Was nie trafi? Zostanie odrzucone? Pytam bo już robiłam ludzim rozliczenia i tam wpisywałam nr KRS ale pełnej nazwy chyba nie :-(.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, AlfaLS napisał:

A bez pełnej nazwy do Was nie trafi? Zostanie odrzucone? Pytam bo już robiłam ludzim rozliczenia i tam wpisywałam nr KRS ale pełnej nazwy chyba nie :-(.

Nie wiem, ale wydaje mi się,  powinna być nazwa...

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Bogusik napisał:

Jeden procent na Zea poleci tradycyjnie od mojego syna.W tym roku również p.Agata wraz z mężem,którzy zaadoptowali od nas Aleksa przekażą 1% na Waszą Fundację :)

 

42 minuty temu, AlfaLS napisał:

A bez pełnej nazwy do Was nie trafi? Zostanie odrzucone? Pytam bo już robiłam ludzim rozliczenia i tam wpisywałam nr KRS ale pełnej nazwy chyba nie :-(.

 

7 godzin temu, jankamałpa napisał:

Jak teraz jest z tym 1%. bo teraz Urząd Skarbowy z automatu rozlicza -- musze do nich zgłosić aby wpisali 1 %?

kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0132Bardzo dziękujemy

To z tych wpłat możemy pomagać zwierzakom przez kolejny rok, innych nie mamy.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Bogusik napisał:

Tu można sobie poczytać o odliczeniu 1%.Dosyć jasno i czytelnie wszystko opisane

https://publicystyka.ngo.pl/jak-przekazujemy-1-w-2019-r

Przeczytałam :-).

I dla mnie jako księgowej jest bez sensu wpisywanie nazwy. Wskazujemy nr KRS, w tym przypadku Fundacji ZEA. I teraz w rubryce cel szczegółowy mam znowu napisać ZEA? Innego miejsca na wpisanie nazwy tam nie ma tylko to pole cel szczegółowy. A tam przecież wpisujemy np. imię i nazwisko dziecka czy chorego na którego konkretnie chcemy przekazać darowiznę a fundacja, której KRS wpisaliśmy wyżej ma kilka czy kilkanaście osób pod opieką. Tutaj, w przypadku tej Fundacji przecież nie wyszczegóławiamy na którego konkretnie zwierzaka chcemy dać kasę tylko ogólnie, że tej akurat fundacji.

Ja w roku ubiegłym wpisywałam całą nazwę ale to raczej żeby osoba, której danego pita robiłam wiedziała na kogo poszedł jej 1 proc. a nie dla wiadomości urzędu.

W przywołanym artykule ten akapit chyba potwierdza moje myślenie:

Co w sytuacji, jeśli organizacja istnieje i posiada status OPP, ale nieaktualny jest cel szczegółowy, bo np. dziecko, na które chcieli przekazać 1%, jest już podopiecznym innej organizacji?

W takiej sytuacji środki z 1% podatku zostaną przekazane na konto OPP wskazanej w PIT. Podatnik może sprawdzić i poprawić dane w zeznaniu udostępnionym w usłudze Twój e-PIT, np. zmienić cel szczegółowy na cel aktualnie wskazywany przez OPP.

Cel szczegółowy nie będzie weryfikowany – Wykaz OPP, które mają prawo do otrzymania 1% podatku należnego nie zawiera informacji o celach szczegółowych. Jeżeli OPP znajduje się w wykazie, to otrzyma środki z 1% podatku należnego, bez względu na to czy cel szczegółowy jest aktualny czy też nie.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, elik napisał:

Nie będę cytować powyższego postu, bo nie ma potrzeby zajmować pół strony.

AlfaLS ma rację.  W rubryce "cel szczegółowy"  można wpisać:   cele statutowe.

Może faktycznie tak trzeba napisać.Ja się nie bardzo na tym znam i interesowało mnie bardziej to,jaka jest możliwość w ogóle przekazać ten 1%  po zmianie przepisów

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wpisuje sie  nr KRS bez nazwy fundacji bo po numerze wiadomo jaka to fundacja. W rubryce cel szczegółowy pisze sie dla kogo jeżeli fundacja użycza komuś swoje konto. Np. ja przelewam na Fundację Goldenów a w rubryce cel szczegółowy piszę-Psy I koty ze Skierniewic.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bakusiowa napisał:

. . . a w rubryce cel szczegółowy piszę...

Ale tak pisze się tylko, gdy wpłata ma dotyczyć jakiegoś konkretnego psa, kota, wydarzenia.

W zasadzie organizacjom nie wolno zbierać na swoje konto kasy dla innej organizacji nie mającej statusu OPP.  Mogą stracić prawo do zbierania 1%  Lepiej wykasuj komu wpłacasz dla kogo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...