Jump to content
Dogomania

POLCIA ZNALAZŁA SWOJĄ RODZINĘ, DZIĘKUJĘ <3 Kaleka sunia trafiła na Ludzi, którzy chcą połatać jej pokaleczoną duszę - rozliczenie na s. 10


Recommended Posts

13 minut temu, jankamałpa napisał:

Jak myślicie, czy Pola mogłaby się zaprzyjaźnić z królikiem?  Miałam zapytanie o Pole z Wrocławia. Pani z córką 11 lat za tydzień na stałe przeniesie się do Wałbrzycha Miasto, mieszkanie na parterze, dom z ogrodem.  Córka chce bardzo psa i uparła się na Pole. Raczej nie jest w stanie pojechać do hoteliku, trzeba by było Pole przywieść. Dziś za chwile będę jeszcze rozmawiać z panią zobaczymy co z tej rozmowy wyniknie. 

Królik taki normalny, spory? Nie miniaturka? Zaprzyjaźnić to raczej nie, ale przy korekcie zachowania krzywdy nie zrobi. Moim zdaniem.

Murka, pokaż jej fretkę.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, rozi napisał:

Królik taki normalny, spory? Nie miniaturka? Zaprzyjaźnić to raczej nie, ale przy korekcie zachowania krzywdy nie zrobi. Moim zdaniem.

Murka, pokaż jej fretkę.

Właśnie odbyłam rozmowę z Panią - dokladna lokalizacja to okolice Wałbrzycha  . Pani na stałe wraca do Polski.  Właśnie jest na etapie przeprowadzki. Umówiłam się  na telefon na 01.08.2020, jeśli będą nadal zaintersowane  z informacją  już konkretną  kto przyjdzie i kiedy na wizytę PA. Znacie kgoś z tych okolic kto móglby to zrobić?  Pani ma jeszcze dziś zadzwonić do Murki. Ciekawe jaki będzie odbiór Murki. Wtej samej miejscowości mieszka jeszcze babcia, która mogłaby się zająć Polą pod nieobecność włścicielek. Pani ma jeszcze jedą córkę 18 lat, ale ta zostaje we Wrocławiu.

Zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, jankamałpa napisał:

Właśnie odbyłam rozmowę z Panią - xxx  Pani na stałe wraca do Polski.  Właśnie jest na etapie przeprowadzki. Umówiłam się  na telefon na 01.08.2020, jeśli będą nadal zaintersowane  z informacją  już konkretną  kto przyjdzie i kiedy na wizytę PA. Znacie kgoś z tych okolic kto móglby to zrobić?  Pani ma jeszcze dziś zadzwonić do Murki. Ciekawe jaki będzie odbiór Murki. Wtej samej miejscowości mieszka jeszcze babcia, która mogłaby się zająć Polą pod nieobecność włścicielek.

Zobaczymy.

Wykasuj dokładny adres pani.

Link to comment
Share on other sites

A nie wystarczy poznać panią jeszcze we Wrocławiu? Przecież człowiek jest najważniejszy. Chyba , że ze względu na kalectwo Poli są jakieś istotne uwarunkowania.

Z Wałbrzycha była kiedyś na dogo kora78, może jest na FB .

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Poker napisał:

A nie wystarczy poznać panią jeszcze we Wrocławiu? Przecież człowiek jest najważniejszy. Chyba , że ze względu na kalectwo Poli są jakieś istotne uwarunkowania.

Z Wałbrzycha była kiedyś na dogo kora78, może jest na FB .

no tak, ale Pani będzie mieszakć w tej małej miejscowości - obejrzałam sobie posesje na google - budynek komunalny nieodnowiony ale zdjęcia są z 2012 0 to może coś się zmieniło. pobliskie budynki są odnowione. Wejście od ulicy i wyjście z drugiej strony na ogród. Pani od jutro bierze sie  za  porządokwanie. Zorganizowała jakąś ekipe. Dobrze by było zobaczyć to w realu.  

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jankamałpa napisał:

no tak, ale Pani będzie mieszakć w tej małej miejscowości - obejrzałam sobie posesje na google - budynek komunalny nieodnowiony ale zdjęcia są z 2012 0 to może coś się zmieniło. pobliskie budynki są odnowione. Wejście od ulicy i wyjście z drugiej strony na ogród. Pani od jutro bierze sie  za  porządokwanie. Zorganizowała jakąś ekipe. Dobrze by było zobaczyć to w realu.  

zgadzam się z Tobą- wizyta najlepiej gdyby była zrobiona tam gdzie Pola ma mieszkać docelowo. Tym bardziej, że z opisu, jest tam sporo miejsc do sprawdzenia :) Sądze, że uda się znależć doświadczonego wizytatora.  Póki co, waże jakie spostrzeżenia będzie miała Murka po rozmowie.  Ja osobiście trochę się martwie, co to oznacza, że córka 11letnia chce pieska i akurat Pole...Czy ta rodzina miała już wcześniej jakiegoś psa? jaki były jego losy?

Co do danych to faktycznie trzeba uważać :D :) :) ja też zwykle za dużo opowiadam na forum, bo także chce żeby deklarowicze poznali w miare dobrze rodzine i warunki w jakie trafi psiak ;)

zobaczymy....Ostrożnie..

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Poker napisał:

Do warunków tak , ale nie musi byc nazwy miejscowości. Wystarczy , że koło Wałbrzycha. Co innego większe miasto, wtedy nie widzę problemu z podaniem publicznie nazwy.

dlaczego? ja zawsze podaje nazwe miejscowości, uważam że tak nalezy, nawet jeśli to maleńka wioska....

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, kiyoshi napisał:

zgadzam się z Tobą- wizyta najlepiej gdyby była zrobiona tam gdzie Pola ma mieszkać docelowo. Tym bardziej, że z opisu, jest tam sporo miejsc do sprawdzenia :) Sądze, że uda się znależć doświadczonego wizytatora.  Póki co, waże jakie spostrzeżenia będzie miała Murka po rozmowie.  Ja osobiście trochę się martwie, co to oznacza, że córka 11letnia chce pieska i akurat Pole...Czy ta rodzina miała już wcześniej jakiegoś psa? jaki były jego losy?

Co do danych to faktycznie trzeba uważać :D :) :) ja też zwykle za dużo opowiadam na forum, bo także chce żeby deklarowicze poznali w miare dobrze rodzine i warunki w jakie trafi psiak ;)

zobaczymy....Ostrożnie..

No zobaczymy już nic nie pisze bo co slowo to źle :(. Czekam bardzo na opinie Murki, myślalam, że wejdzie na wątek i coś napisze. 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Murka napisał:

Mogę wykorzystać worek karmy zakupiony dla Hopi.

 

15 godzin temu, jankamałpa napisał:

 

Gdyby Pola mogła skorzystać z już  zakupionej karmy to byłoby wsparcie . Czy to 100 zł, które zostawił Pan z Krakowa już wykorzystałaś na potrzeby Poli, jeśli nie to może pomniejszysz rachunek od weta po zabiegu o tę kwote?

Tak, oczywiście, wykorzystaj Murka karmę po Hopi.  Sprawdźcie dziewczyny dobrze  ten dom dla Poli w okolicach Wałbrzycha; znam dobrze  te tereny,  nie są przyjazne psom. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś pracuje więc na Dogo będę chwilami albo wcale. Dopiero po 19.  Powiem tyle na razie były dwa sensowne zapytania o Pole z Krakowa i to wczorajsze z  okolic Wałbrzycha gdyby Pan z Krakowa się odezwał to wybrałabym Kraków, ale też z pewnymi zastrzeżeniami.  Mam nadzieję, że zadzwoni jeszcze telefon i to będzie właśnie to, nawet jeśli nie na 100 % to chociaż na 98%.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia odnośnie tego domku, ale wizytę warto zrobić. Może jak nie Pola to inny psiak skorzysta.

Pani  na pewno nie ma zbyt dużej wiedzy n.t. psów, bo pytała m.in. czy zabieg sterylizacji jest jednorazowy... Fakt, że dużo pytają (córka cały czas wtrącała się do rozmowy), więc to jest na plus. 

Z tego co mówiła Pani to tam, gdzie mają się przeprowadzić musi wymienić lub postawić ogrodzenie, więc wizyta musiałaby się odbyć dopiero jak to wszystko będzie zrobione. Wiem z doświadczenia,  że takie prace, remonty się przeciągają, więc jeśli ktoś się zgłosi w międzyczasie sensowny to  nie oglądałabym się na ten domek.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, jankamałpa napisał:

 

Bez wizyty PA nie ma się nad czym zastanawiać i spekulować.... 

Nie bierzemy pod uwagę, że to dla KRÓLIKA Pola może być utrapieniem. Znam bardzo odpowiedzialną dziewczynę, która ma królika i BARDZO o niego dba. Znalazła małego kota i przyniosła go do domu. Oczywiście izolowała w innym pomieszczeniu. Nie ma tu miejsca na opowiadanie całej historii, ale dobrze, że odnalazł się właściciel kota w tym samym dniu, bo królik wariował. 

A swoją drogą jeżeli dziecko ma już jedno zwierzątko, które wymaga pielęgnacji i uwagi  przez cały dzień, to po co mu drugie zwierzątko? Nie jestem przeciwko dzieciom :) ale z doświadczenia wiem, jak to wygląda w PRAKTYCE, gdy opadną pierwsze emocje związane z posiadaniem psa. 

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca mogę zrozumieć jak działa OLX niby są ogłoszenia wyróżnione, ale jest tylko kilka odświeżeń, a potem mimo że wyróżnione to spadają na dalszą pozycje - chyba tak to działa.  Odświeżyłam dziś  ogłoszenia Poli na OLX.  Może niedziela przyniesie szczęście i ten właściwy telefon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...