Jump to content
Dogomania

POLCIA ZNALAZŁA SWOJĄ RODZINĘ, DZIĘKUJĘ <3 Kaleka sunia trafiła na Ludzi, którzy chcą połatać jej pokaleczoną duszę - rozliczenie na s. 10


Recommended Posts

9 minut temu, Murka napisał:

Też mnie cieszy zainteresowanie sunią. Taka niby zwyczajna, ale coś w sobie ma:)

 

Zabieg usunięcie przepukliny umówiony na wtorek.

Dziękuję i mam jeszcze prośbę, czy moglabyś zmierzyć szerokość łapy Poli. Wyczytałam,że stawia się łapę na kartce papieru obrysowywuje i mierzy w najszerszym miejscu. Chciałam zamówić dwa buty dla Poli. Może gdyby miała zakladany taki but na tę uszkodzoną łapkę to może by mogła bardziej na niej stawać, bardziej ją uaktywnić. Jak się to nie sprawdzi to trudno, a jakby pomoglo to by było spuer.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, jankamałpa napisał:

Dziękuję i mam jeszcze prośbę, czy moglabyś zmierzyć szerokość łapy Poli. Wyczytałam,że stawia się łapę na kartce papieru obrysowywuje i mierzy w najszerszym miejscu. Chciałam zamówić dwa buty dla Poli. Może gdyby miała zakladany taki but na tę uszkodzoną łapkę to może by mogła bardziej na niej stawać, bardziej ją uaktywnić. Jak się to nie sprawdzi to trudno, a jakby pomoglo to by było spuer.

Spróbuję zmierzyć.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, jankamałpa napisał:

Uważasz, że 3 zapytania o Polę to jest dużo?

W tak krótkim czasie? Dużo ;) 
Tak jak wspomniała Poker, czasem zapytań o psa nie ma latami, mimo że mu niczego nie brakuje, ani charakteru, ani zdrowia ani wyjątkowego wyglądu. A Polcia, nie oszukujmy się, ma urodę raczej radiową, taka zwyczajna kundelka, do tego z uszkodzoną łapką. Takie zapytania dobrze wróżą, wierzę że Polcia kogoś zauroczy całkiem, tylko kwestia czasu :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jankamałpa napisał:

I jeszcze małe sprostowanie, smsa o  rezygnacji z Poli przysłała ta pani z okolic Wałbrzycha, a nie jak napisałam pan z Krakowa. Pan z Krakowa się nie odezwał.

Czy to ta pani, której córka chciała Polcię?

Jeśli tak, to nie ma czego żałować

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.07.2020 o 20:07, jankamałpa napisał:

Dziękuję i mam jeszcze prośbę, czy moglabyś zmierzyć szerokość łapy Poli. Wyczytałam,że stawia się łapę na kartce papieru obrysowywuje i mierzy w najszerszym miejscu. Chciałam zamówić dwa buty dla Poli. Może gdyby miała zakladany taki but na tę uszkodzoną łapkę to może by mogła bardziej na niej stawać, bardziej ją uaktywnić. Jak się to nie sprawdzi to trudno, a jakby pomoglo to by było spuer.

Zmierzyłam kikut i ma obwód ok. 2 cm (końcówka jest trochę cieńsza). Zdrowej łapki chyba nie ma co mierzyć?

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Murka napisał:

Zmierzyłam kikut i ma obwód ok. 2 cm (końcówka jest trochę cieńsza). Zdrowej łapki chyba nie ma co mierzyć?

Obwód? a szerokość w najszerszym miejscu? Jeśli możesz zmierz też tylną zdrową łapkę. W tym mierzeniu to chodzi o to aby ustalić ile cm ma łapka w najszerszym miejscu. Dlatego trzeba ją obrysować i zmierzyć odrysowaną łapkę w tym najszerszym miejscu. Chyba chodzi o to aby taki but nie był za ciasny- tak myślę.

Link to comment
Share on other sites

                          Rabbit Art ORIGINAL 5x7 Charcoal Lop Eared Bunny por JaclynsStudio ...

Dla Polenki! Agacia,Olena,Kamilka,Nadziejkowo z Malgona Nadziejkową! Zapraszamy Dobreduszki do 16.08

 

Cudnej Polence z calego serducha dziewczyny dzielne Dogomaniowe

                                         zapraszamy juz otwarty kramik mamy

sciskamy mocno mocno za lalunie 

                           Przecudna niezwykla jest przecie 

                 Jedyna na swiecie

                                                        

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, jankamałpa napisał:

Obwód? a szerokość w najszerszym miejscu? Jeśli możesz zmierz też tylną zdrową łapkę. W tym mierzeniu to chodzi o to aby ustalić ile cm ma łapka w najszerszym miejscu. Dlatego trzeba ją obrysować i zmierzyć odrysowaną łapkę w tym najszerszym miejscu. Chyba chodzi o to aby taki but nie był za ciasny- tak myślę.

Obwód to jest właśnie szerokość tego kikuta, tam nie ma co obrysowywać. 

Jak but ma być na kikut to po co mierzyć zdrową łapkę? 

To musi być malutki bucik, choć i tak podejrzewam, że nie utrzyma się na tej uciętej łapce, będzie spadał/zsuwał się. 

Podejrzewam też, że Pola zdejmie go szybciej niż zdołam go założyć:)

Pola jest bardzo energiczna, brak łapki w niczym jej nie przeszkadza.

 

Można ewentualnie zapytać tej firmy czy mogą coś zaproponować:

http://www.firma-admiral.pl/proteza-tylna-skokowa.html

 

 

Rozliczenie suni:

Stan konta na 3 lipiec wynosił -414,50 zł

+414,50 zł jankamalpa

+100 zł ludzie z Krakowa

+29,90 zł jankamalpa

-300 zł hotelowanie 04.07-02.08 (zniżka ze względu na karmę)

-28 zł szczepienie na wirusówki

-1,90 zł dojazd weta

Stan konta na 2 sierpień wynosi -200 zł.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Murka napisał:

Obwód to jest właśnie szerokość tego kikuta, tam nie ma co obrysowywać. 

Jak but ma być na kikut to po co mierzyć zdrową łapkę? 

To musi być malutki bucik, choć i tak podejrzewam, że nie utrzyma się na tej uciętej łapce, będzie spadał/zsuwał się. 

Podejrzewam też, że Pola zdejmie go szybciej niż zdołam go założyć:)

Pola jest bardzo energiczna, brak łapki w niczym jej nie przeszkadza.

 

Można ewentualnie zapytać tej firmy czy mogą coś zaproponować:

http://www.firma-admiral.pl/proteza-tylna-skokowa.html

 

 

Rozliczenie suni:

Stan konta na 3 lipiec wynosił -414,50 zł

+414,50 zł jankamalpa

+100 zł ludzie z Krakowa

+29,90 zł jankamalpa

-300 zł hotelowanie 04.07-02.08 (zniżka ze względu na karmę)

-28 zł szczepienie na wirusówki

-1,90 zł dojazd weta

Stan konta na 2 sierpień wynosi -200 zł

Po co kombinować z bucikiem skoro Murka wyraźnie napisała, że Pola nie ma dyskomfortu z powodu braku fragmentu łapki? 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

Obwód to szerokość???

Dobrze myślałam, źle napisałam:)

Sznureczkiem zmierzyłam obwód kikuta, narysowałam to sobie kartce i zmierzyłam średnicę (inaczej się nie dało, bo Pola wciąż lądowała na plecach, a łapka w górze:)). I ta średnica to ok. 2 cm.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Murka napisał:

Dobrze myślałam, źle napisałam:)

Sznureczkiem zmierzyłam obwód kikuta, narysowałam to sobie kartce i zmierzyłam średnicę (inaczej się nie dało, bo Pola wciąż lądowała na plecach, a łapka w górze:)). I ta średnica to ok. 2 cm.

 

Dziękuję. Ja się nie znam, ale czasem proste sposoby są najlepsze i może taki but pozwoliby na uaktwnienie tej łapki, a po co drugi - dla większego komfortu, żeby dwie tylne łapki miały takie samo odczucie. Jak się nie sprawdzi to nie ma sprawy, a jakby się sprawdziło to można pomyśleć o bardziej profesjonalnym obuwiu.

Rachunek zapłace  jutro albo we wtorek.  

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Pani Marzenka pisała mi wczoraj wieczorem, że miała telefon w sprawie Polci - ale nic konkretnego :( 

Murko, to mówisz, że Polcia jest energiczna? :) No proszę, odżyła :)

Dziś też bylo zapytanie o Pole z Tarnowskich Gór nie wiem czy dziewczyna zadzwonila do Murki. Więcej wieczorem bo w pracy jestem. Nie wiem czy coś z tego będzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...