Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

Myślę że Faduś żył do tej pory w tak ogromnym stresie , ze względu na swoje kalectwo, bezradność, ograniczenie zaspokajania swoich potrzeb picia i jedzenia, strach, brak możliwości reagowania na inne psiaki w boksie, ciągłe podporządkowywanie się im aby tylko przeżyć, aby jak najmniej zostać pogryzionym, że może faktycznie nawet nie odczuwał tych chorych uszków. Teraz ma ciągłe zmiany więc bezpiecznie i pewnie poczuje się dopiero w hoteliku za jakiś czas, ale już teraz na pewno odczuwa spokój związany z brakiem zagrożenia, możliwością zaspokojenia głodu i pragnienia do woli i ciepłem w boksie lecznicy.  A będzie coraz lepiej Fadusiu :).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

Pośpijcie chociaż trochę, teraz ja oblecę wszystkie wątki. 

A Fado niech trochę sobie odpocznie przed podróżą, ochłonie z koszmarnej przeszłości i przyzwyczai się do obecności człowieka. Trzymaj się, świat będzie należał do Cienie. I to ta lepsza strona.

Kochana Nesiowata dziękuję. Lajków jak zwykle niet, chciałam wkleić serduszko, ale znowu dogo nas uraczyło brakiem możliwości wklejania obrazów z dysku wrrrrr.

Całuski Nesiowata.

Link to comment
Share on other sites

Kochani wpadłam tylko na moment, żeby zobaczyć nowinki ale uciekam, bo o 10:00 mam być u lekarza, gdzie jadę ponad 40 minut.

Fado trzymaj się  :)  Będzie dobrze. Musi być!

Zamelduję się po powrocie od lekarza.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Powodzenia - niech się  wreszcie skończy niepewność.

Dziękuję   kwietki.jpg.6dc09a0bb20b8af5b846a11241e9494b.jpg    życzenia się spełniły. Wreszcie mam zaświadczenie, że mogę być operowana.  Hip, hip, huraaaa.

Zaniosłam zaświadczenie i wyniki analizy krwi (mam dużo za duży cholesterol i trzeba zejść z cukrów|) do sekretariatu. Lekarza który ma mnie operować dzisiaj nie ma, na poniedziałek już ma ustawione operacje więc może być, że w przyszłym tygodniu się nie załapie. Jak będzie ustalony termin, to pani sekretarka powiadomi mnie.

Nie rewelacja, ale już przynajmniej czekam na termin, a nie na stwierdzenie czy mogę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

Mam banerek ale nie idzie go wstawić. Znowu normalnie nie można wstawiać zdjęć?

Wczoraj jeszcze mogłam :(

Tak Boguniu. Ja to już rano stwierdziłam, gdy chciałam wkleić na wątek Aureliusza emotka. Nie dało się. Dogo dba o nasze dobre samopoczucie.

Znowu trzeba zdjęcie, czy rysunek wkleić na jakiś serwer zdjęciowy i dopiero z serwera na wątek.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, elik napisał:

 Wreszcie mam zaświadczenie, że mogę być operowana.  \

Fantastyczna wiadomość, w końcu... od kiedy czekałaś na zaświadczenie, od początku stycznia?

 

22 minuty temu, elik napisał:

Tak, już jutro skończy się klatkowy chów Fado   :)

Bardzo mnie to cieszy :)

Link to comment
Share on other sites

Garść mowych wiadomości o naszym idolu :)

Nasza kochana Tola, zgodnie z zapowiedzią,  była dzisiaj w lecznicy. Widziała biedaczka i zrobiła kilka zdjęć, które z pewnością wklei, jak tylko znajdzie wolną chwilkę.

Fado chętnie je i pije, ma chłopak apetyt, ale niestety jego stan psychiczny nadal jest fatalny. Nadal nie ma odwagi podnieść głowy :(  Może to jeszcze za wcześnie?

Jest i dobra wiadomość, że być może uda się wynegocjować stawkę 25,00 zł za dobę pobytu w lecznicy. Działaj Martusiu, działaj. Więcej kasy zostanie dla chłopaka.

Nie mam jeszcze informacji odnośnie kosztu transportu, ale mam nadzieję, że udźwigniemy, bo pojedzie 5 psiaczków więc na Fado przypadnie 1/5 część.

Nie mogę doczekać się wiadomości, jak Fado zachowa się, gdy poczuje większą przestrzeń wokół siebie, jak odbierze wolność? Już jutro poznamy odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Na koncie Fado pojawiły się poniższe wpłaty:

150,00 zł  -   agat21  należność za lecznicę +  dekl.  II  -  28.02.

 30,00 zł  -  kado  II  -  28.02.

150,00 zł  -   b-d  -  28.02.

 20,00 zł  -  Aldrumka  II  -  28.02.

 40,00 zł  -  elik   II  -  28.02.

 20,00 zł  -  nulka07  II -  1.03.

 20,00 zł  -  Nesiowata  -  1.03.

 20,00 zł  -  dwbem  -  1.03.

Bardzo serdecznie dziękujemy

449215785_dzikujejestecie2.jpg.0c0a6ac768b39f11c218817aa103adbd.jpg         1127812283_dlaWaslove.jpg.dcfab0669ee432e2aeadf2d29ef62014.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisała elik - byłam dzisiaj chwilkę u Fado, rozmawiałam też z wetką; chłopak fizycznie całkiem dobrze - ma apetyt, schroniskowa biegunka ustąpiła, badania całkiem niezłe, tylko ta psia apatia :(

Fado siedzi skulony, z opuszczoną głową, jakby bał się ataku..., zobaczcie na zdjęciach

8175c28f60a8017bmed.jpg

bb1cd759a78745a7med.jpg

76ed639b423ce3e9med.jpg

ecacb521b1e327demed.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tolu, niekoniecznie. Taka postawę z pochyloną głową na rozszerzonych łapkach może miec np. na skutek bólu ze zwyrodnień kręgosłupa. Jesli mu to nie przejdzie, to pojade go pokazac naszej niezastapionej neurolog, dr Olender. Szkoda, że dopiero jutro przyjeżdżają, bo właśnie rano Andrzej tam jedzie z nasza sunią. Przyjmuje podobna postawę plus bolesność przy odchylaniu głowy, do tego nie potrafi przekroczyc progu legowiska. Jego tez poobserwuję, choc oczywiście to moze być spowodowane tylko stresem i niepewnościa.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Dzięki Boguniu :) Nie z\nałam tego serwera :) A czy można założyć sobie na nim  konto ?

Tak . Są tam różne warianty opłat co równa się długością przechowywania zdjęć na serwerze o ile dobrze doczytałam .

Oczywiście jest też darmowy .Tylko o ile dobrze doczytałam zdjęcie jest aktywne 3 miesiące.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...