Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

2 godziny temu, Anula napisał:

Ten biedny psiak musi w schronie odpokutować kwarantannę 2 tygodnie,następny etap to kastracja i końcowy trafić na boksy ogólne.Nie wiem jak wygląda gdyby pies był zarezerwowany ale też trzeba czekać aż przejdzie zabieg i dopiero mogą go oddzielić.Nie może być długo zarezerwowany bo około 1 tygodnia.Tam są takie procedury.

 

2 godziny temu, Poker napisał:

A nie można zawalczyć o to , by ze względu na wiek i stan wydali go bez kastracji ?

Niestety biedactwa muszą przejść przez gehennę kastrowania/sterylizowania w schronie, bo schroniskowy wet musi zarobić. A robią te zabiegi tak, że zgroza. Dzisiaj umarła sunia, której zabieg sterylizacji robił rzeźnik, a nie lekarz weterynarii. Wiadomo o tym, bo sunia znalazła się poza schronem. Ile biedactw umiera w schronie w bólach??? Nikt o tym poza sprawcami cierpienia tych stworzeń nie wie!  Ale krzywda wraca do sprawcy!

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Ależ tutaj się zrobiło fajnie. :)

Aż miło wejść. Trzymam kciuki za śleputka. Przydałby się mu bazarek imienny. :)

Dziękuję Tysiu  za pomoc i dobre słowa  1048327941_buziaczki2.jpg.f654c515d56c33675df4137033371237.jpg

Co do bazarku, to też myślę, że bardzo by mu się przydał. Poprosiłam Aldrumkę, bo ma wprawę po niedawnym bazarku dla sporej gromadki szczeniąt :) Mam nadzieję, że nie odmówi

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Jeżeli chodzi o tego nowo przyjętego to nie ma takiej możliwości.Nie raz był ten temat poruszany.Musiałyśmy czekać przynajmniej miesiąc.

 

2 godziny temu, Nadziejka napisał:

zeby tak sie udalo bez kastarcji

 przecie biedunio z dziadziunia ... matko jedyno ...

 ale wiadomoze schron sie nie zgodzi ...

 

Niestety wet schroniskowy takiej łatwej okazji zarobku nie przepuści    446030030_zy4.gif.fabb5eeb89fc7a8c9e4bbaf7559c4ef8.gif

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Melduję się na wątku piesia, który jest już bezpieczny w lecznicy.

TZ nic więcej nie wie, bo tam dzisiaj bardzo dużo ludzi  - psa weci zabrali do hoteliku i dopiero potem będą go oglądać.

Psiak bardzo wystraszony; z książeczki wynika, ze w schronie był 4 lata:(

ma wpisana date urodzenia na 2011 ro, ale TZ mówi, że jest starszy.

 

Bardzo Wam wszystkim kochani dziękuję w imieniu tego zamojskiego biedaka, bez Waszej pomocy nic by się nie zadziało!

Elik dziękuję za wątek i za koordynację działań, bez tego też nic by się nie zadziało!

dziekuje-ruchomy-obrazek-0046

 

Witam Cię Martusiu i bardzo, bardzo serdecznie dziękuję Tobie i Mężowi na wiele działań włożonych w wydobycie psiaczka ze schronu i długotrwałe czekanie na przyjęcie go do lecznicy 

  449215785_dzikujejestecie2.jpg.0c0a6ac768b39f11c218817aa103adbd.jpg

Jeśli wierzyć w to co napisali w książeczce, psiak przeżył w schronie 4 lata. Gdyby jego stan był od początku taki jak obecnie, to psiaka nie byłoby już wśród żywych. Taki wygląd może, choć nie musi, świadczyć o pogorszeniu się jego stanu zdrowia. Może pobyt w lecznicy pomoże to ustalić. Prosiłam o odpchlenie i odrobaczenie psiaczka i zrobienie badania krwi. Może wyniki pozwolą coś ustalić.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

...

. Może rzeczywiście tyle ma, tylko tak go schronisko zniszczyło. Pewnie te 4 latat temu prezentował się inaczej.

Na pewno gdy przywieźli go do schronu wyglądał znacznie lepiej i może właśnie dlatego Martusia go nie kojarzy, bo widywała innego psa wykazującego chęć do życia, a ten to sterany życiem staruszek bez chęci do życia  :(

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, nulka07 napisał:

Też jestem. Deklaruję 20 złotych stałej wpłaty na psa. Poproszę o konto. Trzymam kciuki. Kolejna bida, ale wierzmy ,że wszystko pójdzie ku lepszemu:)

Witam Cię bardzo serdecznie i bardzo gorąco dziękuję za pomoc dla biedaczka    kwietki.jpg.45e9ed194c6a9f0c2e661f91e16bab42.jpg

364813756_dziekujserdecznie.png.b2209a846329283143b795720d06ebce.png

Wieczorkiem będę rozsyłać nr konta wszystkim którzy zadeklarowali pomoc dla piesia. Wieczorkiem, albo późna nocką :) ale na pewno roześlę.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Może jednak porozmawiać ze schroniskowym wetem ,żeby zwolnił dziadki z kastracji. Mimo kosztów, będzie dla niech lepiej gdy ewentualnie przejdą ją w warunkach domowych.

Na razie nie ma osoby, która podjęłaby się wziąć go pod swoje skrzydła, chyba, że jest taki ktoś, tylko ja nie doczytałam.

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, b-b napisał:

Jasne Eluś zrobię tylko proszę o cierpliwość :)

Oczywiście Boguniu poczekamy  :)

45 minut temu, b-b napisał:

No widzisz Elu a ja wykorzystuję go do tego aby w oknie odpowiedż lub edytowanym wpisie na bazarku zmienić wielkość czcionki bo kolor ani rodzaj mi nie chce się zapisać w okienku na dogo:(

Chyba,że to wuna przeglądarki?

Do zmiany wielkości liter nie potrzebny Word. Taka możliwość jest w okienku dialogowym na górze, jak również kolor czcionek. Zmiana rodzaju czcionek jest na dogo niedostępna niestety.

Jutro zadzwonię to pogadamy :)

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Melduję się na wątku :-))

Witaj Cię Asiu  serdecznie   1112154811_kwiatki6.gif.a673fb96c5b24ccc2604de9a11df1336.gif  Wiem, że Ty też przygarnęłaś psiaczka ze schronu :) Gratuluję i dziękuję :)  Mam nadzieję, że pomimo to, będziesz u psianka częstym gościem :)

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, zachary napisał:

Znalazłam wątek buraska. Imię mu potrzebne... Oby nic poważnego mu nie stwierdzono...

Witaj zachary :)  183971785_kwiatki8.jpg.bc01a9600cb6bb98481ed05be9226f20.jpg   Miło mi, że przyszłaś do psiaczka i mam nadzieję, że już u niego zostaniesz :)

Też mam taką nadzieję, że nic poważnego mu nie dolega i że wkrótce zobaczymy psa tryskającego energią z głową  wysoko uniesioną i ogonem wywijającym młyńca  :)

Link to comment
Share on other sites

Napisałam już na zamojskim ale tutaj jest właściwe miejsce.

Na wątku staruszków zadeklarowałam od stycznia 10,00 zł. Ponieważ nieplanowo wzięłam pod swoją opiekę sunię

to teraz wpłacę za styczeń i luty - w sumie 20,00 zł i wznowię deklarację jak Niusia znajdzie dom.

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, elik napisał:

Do zmiany wielkości liter nie potrzebny Word. Taka możliwość jest w okienku dialogowym na górze, jak również kolor czcionek. Zmiana rodzaju czcionek jest na dogo niedostępna niestety.

Moje okienko niestety tego nie ma :(

swe.jpg.1f07a100b806b4134ec3e044d35e6612.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tola napisał:

received_574237806387376.jpg

 

10 minut temu, Tola napisał:

beksa_V6_orig.gifPies nie widzi, nie słyszy:(

Pysk, łapy pogryzione - stare szramy i świeże  :(

Boi się dotyku:(

 

Jaka bida. Straszne  1360626016_pacz3.gif.9706f81db9177149b5f03e0fc6342852.gif 

Jak to możliwe, że psiak niesłyszący i niewidzący przeżył w schronie 4 lata?? Myślę, że ogłuchł i oślepł w schronie. Może to być uraz po pobiciu   1360626016_pacz3.gif.9706f81db9177149b5f03e0fc6342852.gif

Jak dobrze, że został zauważony i pokazany.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Jo37 napisał:

Napisałam już na zamojskim ale tutaj jest właściwe miejsce.

Na wątku staruszków zadeklarowałam od stycznia 10,00 zł. Ponieważ nieplanowo wzięłam pod swoją opiekę sunię

to teraz wpłacę za styczeń i luty - w sumie 20,00 zł i wznowię deklarację jak Niusia znajdzie dom.

Oczywiście, rozumiem Jolu i w takim razie Twoją deklarację stałą, na razie wpiszę jako jednorazową 20,00 zł.  Może tak być ?

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, b-b napisał:

Moje okienko niestety tego nie ma :(

swe.jpg.1f07a100b806b4134ec3e044d35e6612.jpg

Moje też nie ma, jak ogólnie zwiększę wielkość liter.  Przy pewnej wielkości liter w ogóle nie mam nic w pasku narzędzi :) Spróbuj nieco zmniejszyć wielkość liter na monitorze mając okno dialogowe w stanie edycji, tak żebyś widziała kiedy na pasku narzędzi pojawią się wszystkie opcje. Wtedy przestań zmniejszać litery. Ja muszę pisać większą czcionką (16) bo żeby mieć na pasku narzędzi wszystkie możliwości edycji, literki są tak małe, że ja nawet w okularach niezbyt dobrze je widzę. Ale jak powiększę na tyle, żeby mieć odpowiedniej wielkości litery, to w ogóle nie mam paska narzędzi.

Ale może powodem być przeglądarka. Jakiej używasz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...