Jump to content
Dogomania

Agresor Tofik w DT u Kasi.


Recommended Posts

Ewu jakiś czas temu posłała mi garść informacji z hoteliku Toffika, a ja na niedoczasie byłam wyjątkowo mocno. Przepraszam za poślizg. Wieści z 16.09.19.

"Ciężko napisać co ten pies ma w głowie w kilku zdaniach ... Niestety o postępach na ten moment napisać nie mogę, ciągle zastanawiam się jak w ogóle mógł trafić do adopcji bo ja takiej opcji z jego problemami nie widzę...  .  W Dalszym ciągu sytuacja wygląda tak że Toffik nie radzi sobie z małymi obciążeniami, w jaki sposób je rozwiązuje wiemy. dodatkowo zaobserwowałam że jak już wejdzie w schemat to BARDZO trudno jest mu go zmienić a te tworzy sobie bardzo szybko. Droga do otworzenia tego małego pieska będzie długa i kręta ..."

"praca z nim nie będzie szybka i efektowna, to raczej drążenie kroplami wody nowych koryt rzeki w skale ..."

I zdjęcia:

IMG-20190917-WA0000.thumb.jpg.67d118dcabec4fac54c2ec31567f02e8.jpg

IMG-20190917-WA0001.thumb.jpg.2c507e211d1b669f0f3fa095f87e0dcc.jpg

IMG-20190917-WA0002.jpg.6b399d3140af8c2e1de878c565672de3.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam zapytania o Toffika.Kieruję pod podany nr.tel.w ogłoszeniu.

Zastanawiam się jak ta Pani daje sobie radę z Toffikiem skoro stwierdza,że   Droga do otworzenia tego małego pieska będzie długa i kręta ...""praca z nim nie będzie szybka i efektowna, to raczej drążenie kroplami wody nowych koryt rzeki w skale ..."

Czy nie rzuca się na nią w amoku, gryzie?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.09.2019 o 19:24, Anula napisał:

Ja mam zapytania o Toffika.Kieruję pod podany nr.tel.w ogłoszeniu.

Zastanawiam się jak ta Pani daje sobie radę z Toffikiem skoro stwierdza,że   Droga do otworzenia tego małego pieska będzie długa i kręta ...""praca z nim nie będzie szybka i efektowna, to raczej drążenie kroplami wody nowych koryt rzeki w skale ..."

Czy nie rzuca się na nią w amoku, gryzie?

Też się  zastanawiam....  Z tych zdań wywnioskowałam  że  gryzie.  :(

Link to comment
Share on other sites

A ja że nie tylko gryzie... ale i jest nieadopcyjny i nie zapowiada się na poprawę... Oznacza to więc fatalną sytuację: koszty utrzymania w hotelu są kosmiczne jak na dogomaniacką kieszeń, a na razie zapowiada się, że Toffiś będzie musiał mieć kaskę dożywotnio na swoje utrzymanie... a ile deklaracji w ogóle ma? 

Link to comment
Share on other sites

Wieści o Toffiku nie napawają optymizmem. W każdym miejscu są z nim problemy. Adopcja wykluczona. Pozostaje utrzymywanie pieska w hotelu dożywotnio lub eutanazja. W hotelu jest sporo psiaków z różnymi problemami. W jakich warunkach mieszka teraz Toffik? Zapewne musi przebywać oddzielnie. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-d napisał:

Proszę o wyjaśnienie co to znaczy "wejdzie w schemat"?

Czy to znaczy, że łatwo utrwala sobie jakąś sekwencję zdarzeń i później postępuje czy oczekuje odtworzenia tego rytuału czy to oznacza coś innego?

Na zdjęciach widać,że to jest super psiak,posłuszny,skupiony na człowieku,aportujący.Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Anula, psy łapiące sztuczki w mig mogą mieć mnóstwo problemów z emocjami, frustracją itd. - zdjęcia pokazują tylko ułamek życia z psem. Toffik to bardzo bystry pies, ale lubi postawić na swoim i nie lubi jak mu ktoś narzuca swoje zdanie. Problem pojawia się więc, nie wtedy, gdy Toffik jest w dobrym humorze i uczy się nowych rzeczy (kształtowanie pewnych rzeczy i zajęcia z klikerem opierają się na nagrodzie i budowaniu pozytywnych skojarzeń, nie na karceniu), ale gdy ktoś wchodzi mu w paradę i każe zrobić coś nie po jego myśli (wyjść poza schematach myślenia i działania). Przynajmniej ja tak to rozumiem czytając wieści o Toffiku, mogę się mylic. Jeżeli tak jest, że Toffik uważa się za pępek świata i kiedy próbuje się mu wejść w drogę staje się niebezpieczny to albo musi zostać u szkoleniowca, albo zostaje eutanazja. Do normalnego domu się nie nadaje. Oczywiście przy założeniu, że te wszystkie wieści to oznaczają. Niestety informacje są bardzo zdawkowe, zbyt ogólnikowe i zbyt ładnie ubrane w słowa, z chęcią dowiedziałabym się o diagnozie i rokowaniach, brakuje mi konkretu. Trzeba chyba poczekać na ewu, może więcej informacji otrzymuje telefonicznie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Anula, psy łapiące sztuczki w mig mogą mieć mnóstwo problemów z emocjami, frustracją itd. - zdjęcia pokazują tylko ułamek życia z psem. Toffik to bardzo bystry pies, ale lubi postawić na swoim i nie lubi jak mu ktoś narzuca swoje zdanie. Problem pojawia się więc, nie wtedy, gdy Toffik jest w dobrym humorze i uczy się nowych rzeczy (kształtowanie pewnych rzeczy i zajęcia z klikerem opierają się na nagrodzie i budowaniu pozytywnych skojarzeń, nie na karceniu), ale gdy ktoś wchodzi mu w paradę i każe zrobić coś nie po jego myśli (wyjść poza schematach myślenia i działania). Przynajmniej ja tak to rozumiem czytając wieści o Toffiku, mogę się mylic. Jeżeli tak jest, że Toffik uważa się za pępek świata i kiedy próbuje się mu wejść w drogę staje się niebezpieczny to albo musi zostać u szkoleniowca, albo zostaje eutanazja. Do normalnego domu się nie nadaje. Oczywiście przy założeniu, że te wszystkie wieści to oznaczają. Niestety informacje są bardzo zdawkowe, zbyt ogólnikowe i zbyt ładnie ubrane w słowa, z chęcią dowiedziałabym się o diagnozie i rokowaniach, brakuje mi konkretu. Trzeba chyba poczekać na ewu, może więcej informacji otrzymuje telefonicznie.

Tak,tylko na zdjęciach jest Toffik pokazany z bardzo dobrej strony.Widać,że całkowicie podporządkowuje się Pani,wpatrzony w nią jak w obrazek.Jestem ciekawa,czy Toffik rzucił się rzuca na Panią.Takie pytanie zadałam wcześniej już.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Anula napisał:

Tak,tylko na zdjęciach jest Toffik pokazany z bardzo dobrej strony.Widać,że całkowicie podporządkowuje się Pani,wpatrzony w nią jak w obrazek

No właśnie. Jeśli ten sam pies rzuca się na tego samego człowieka, z którym przed chwilą tak dobrze współpracował, to jest po prostu niereformowalny - po ludzku można by go nazwać psychopatą.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Mnie się nie podoba jego wzrok na pierwszym zdjęciu. Może takie zdjęcie nieudane, ale pies nie wygląda na podporządkowanego, ani na życzliwie/radośnie zainteresowanego, jakąś złość ma w oku.

Mnie to się raczej kojarzy z uważnym oczekiwaniem na polecenie czy na zadanie i cala jego poza wyraża chęć i gotowość do współpracy i radość

Ponownie spytam j.w. i proszę o wyjaśnienie o te schematy.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dostałam takiego maila i zdjęcia.

Idzie różnie, bywa tak że leży totalnie spokojnie w kennelu i ignoruje wszystko dookoła a ma dni że włącza kilera. Zaczęłam puszczać go z psami ale w kagańcu, żeby nie mógł innych ustawiać, widać różnicę w zachowaniu na podwórku które zna, tutaj pozwalał sobie na znacznie więcej a na wybiegu na którym był pierwszy raz, tam był spięty jak agrafka z nikim nie łapał kontaktu i nie dawał się obwąchać. Dzisiaj postaram się zrobić jakieś nowe zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo zdawkowe informacje przesyła ten hotelik. Rozumiem że są zajęte ale te opisy Pań są tak ogóle że trudno zrozumieć co się tam dzieje. Z takimi opisami trudno przekonać kogokolwiek że na Tofika wyjdą jeszcze psy i ze warto wpłacić cokolwiek

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.10.2019 o 09:23, b-d napisał:

Mnie to się raczej kojarzy z uważnym oczekiwaniem na polecenie czy na zadanie i cala jego poza wyraża chęć i gotowość do współpracy i radość

Ponownie spytam j.w. i proszę o wyjaśnienie o te schematy.

 

No cóż,  chyba jednak nie mam co pytać. :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...