Jump to content
Dogomania

hop!

Members
 • Content Count

  11,881
 • Joined

 • Days Won

  5

hop! last won the day on December 3 2018

hop! had the most liked content!

About hop!

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

7,956 profile views
 1. Dostałam dwa opakowania Luminalu po zmarłym piesku chorym na padaczkę. Ten dar to miły gest, ale fakt śmierci pieska, którego znałam, zasmucił mnie. Ostatni atak u Frezji był na początku stycznia. Z kręgosłupem w porządku. Suchą karmę zjada grzecznie, przysmaki uwielbia.
 2. :-) Prochowicki? Nie znam się na pasztetach, ale jakiś próbowałam wykorzystać w przypadku cwaniaka Karisa. Raz się udało, za to potem pasztet wciągał, a pigułkę wypluwał jak pestkę z czereśni. :-)) Kiedyś natknęlam się na mięsolinę, ale nie wiem, czy sprawdza się w praktyce.
 3. Frezja małe tabletki łyka bez problemu. Kapsułki są większe, przylepiają się, więc zdarza się, że próbuje je wypluć. Trzeba je zwilżyć wodą i umiejętnie ulokować w paszczy. :-) U nas tylko Karis jest problematyczny pod względem podawania leków. W końcu wpadłam na pomysł podawania mu pigułek w serku topionym (śmietankowym bez dodatków lub z szynką) i to był strzał w dziesiątkę. Nawet nie wie, że coś łyka i traktuje to jako przysmak. :-)
 4. Szanta była i jest lękliwa. W hotelu, gdzie mogła biegać swobodnie po znanym terenie, bawić się z innymi psami, gdzie nie musiała wychodzić na spacery poza posesję, czuła się lepiej. Teraz mieszka w bloku i wszystko wygląda inaczej. Szanta ma problem z aklimatyzacją, a dodatkowo ze strony opiekunów zapewne nie ma wsparcia i zrozumienia. Jest szansa, że po przeprowadzce do domu z ogrodem, którą rodzina planuje, sytuacja ulegnie poprawie. Wszystko zależy od nastawienia ludzi. Jeżeli nie potrafią zaakceptować Szanty, są nią rozczarowani, to nic z tego nie będzie.
 5. Skoro córka daje radę, podstawowa opieka nie jest trudna. To plus. Jak Fado reaguje na dziewczynę, z którą ma mniejszy kontakt? Tak samo, jak na jamora? Lepiej? Gorzej?
 6. Pamiętam grubaska - złośnika, pamiętam, jak robiłam mu ogłoszenia... Miał dużo szczęścia w życiu, dom, troskę i miłość. To najważniejsze.
 7. Fado ma kontakt tylko z jamorem? A kto się nim zajmuje, gdy jamor jest nieobecny? Przecież ktoś musi, bo jamor wyjeżdża regularnie, chociażby w związku ze zleceniami odławiania psów.
 8. Historię Duni znam wyrywkowo. Zwróciłam na nią uwagę, bo ma w sobie coś wyjątkowego. Poza tym była przez jakiś czas koleżanką Miki, która przeprowadziła się do mnie. Pamiętam, że szafirka mówiła, że Dunia jest spokojna i grzeczna, łatwiejsza, niż dzika, energiczna Mika. Jednak Mika jest znacznie młodsza, bardziej ciekawa wszystkiego, lubiąca się bawić i to jej pomaga w funkcjonowaniu w ludzkiej rodzinie. Rozumiem, że każdy ma swoje uwarunkowania i możliwości. Napisałam o Rajce, bo jej przydałby się właśnie taki dom jak Duni.
 9. Gdyby była taka możliwość, chętnie oddałabym pod opiekę p. Basi filigranową Rajkę (8 kg wagi, 70% dzikości). Odnalazłaby się w mig w królestwie, w którym zwierzaki są darzone miłością bezwarunkową. Szkoda, że mało jest takich ludzi jak p. Basia.
 10. Bardzo dobrze, że zmieniłaś. Przykład odnalezienia psa po 4 latach tułaczki - KLIKNIJ. Historia niebywała z dobrym zakończeniem.
 11. Dzikus dzikusem pozostanie w większym lub mniejszym stopniu. Dobrze, że Dunia jest akceptowana, ale wygląda na zbyt grubiutką. Wielkie ciałko z małą główką.
 12. Poszukiwania lokalne mają sens w początkowym okresie po zaginięciu psa. Hela może być gdzieś daleko. Psy potrafią pokonywać ogromne odległości, np. pies zagubiony na południu Polski zostaje odnaleziony w środkowej części kraju. Odnalezienia psów nawet po kilku latach wcale nie są rzadkością. Szkoda, że dane w chipie nie są na Ciebie, z Twoim nr telefonu. Zawsze to zwiększa szanse na odnalezienie psa.
 13. Preparat Brainactiv dotarł. :-) Lekomanka Frezja z radością łyknęła pierwszą dawkę. :-))
 14. Koniec grudnia i początek stycznia był atakowy. Ataki nie przybierały na sile, były lekkie, krótkie, bez utraty przytomności. Po serii ataków wszystko wróciło do normy bardzo szybko. Podobno preparat Brainactiv bardzo wspomaga, cieszę się, że jest zamówiony. Przelew już dotarł, dziękuję.
 15. Po kroplówkach krew jest rozrzedzona. Jak Bajka całkiem dojdzie do normy, trzeba powtórzyć badania dla pewności.
×
×
 • Create New...