Jump to content
Dogomania

hop!

Members
 • Posts

  11982
 • Joined

 • Days Won

  5

hop! last won the day on December 3 2018

hop! had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

9533 profile views

hop!'s Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Reacting Well Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

860

Reputation

 1. Pytanie nie było niezręczne, było naturalne (zmiana tytułu wątku, jednoczesny brak wyjaśniających informacji). Niestety, nikogo nie zaczarowała, ani nie oczarowała. Przykro mi, że narażam Frezję na zmiany, ale nie wszystko w życiu można przewidzieć i zaplanować. Mam nadzieję, że odnajdzie się w nowym miejscu tymczasowym. Frezja jest silna psychicznie, wytrwała, zaradna, bystra, ale przy tym prawie całkowicie głucha, ma problemy neurologiczne, emocjonalne związane z padaczką.
 2. Zmiana miejsca tymczasowego pobytu. Na moją prośbę Sara2011 znalazła Frezji inny DT. Wkrótce czekają mnie zmiany życiowe, które uniemożliwią mi opiekę nad Frezją. O szczegóły proszę nie pytać, bo publiczne forum to nie miejsce na informowanie o sprawach osobistych. Frezja aktualnie jest w dobrej formie. Mimo wieku nadal jest energiczna i szybka. Padaczka opanowana (od XI 2022 do dnia dzisiejszego były tylko trzy lekkie ataki). Inne problemy zdrowotne, które ją nękają: sezonowa alergia, od czasu do czasu dają o sobie znać zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie, tendencja do tworzenia się kamienia na zębach, problemy z wątrobą. Są jakieś pytania dotyczące Frezji? O nowym DT zapewne napisze Sara2011. Sara2011, transport był zaplanowany. Co się stało?
 3. Dojechały. 180, ni mniej, ni więcej. :-) Typ tabletek Luminalu, który łatwiej mi dzielić. Czarujesz fenomenalnie. :-)
 4. Luminal wystarczy na 20 dni licząc od jutra. Bardzo proszę Poker o "wyczarowanie" leku. :-) Proszę o zakup obroży Foresto. Czy ktoś może przeznaczyć jakąś kwotę na ten cel? Po obroży Kiltix Frezja bardzo się drapie.
 5. Dobrze, postaram się wysłać list w tym tygodniu. Wszystko drożeje. Jeszcze dwa miesiące temu ogólne badanie moczu kosztowało 30zł. A we Wrocławiu jakie są ceny?
 6. Frezja nigdy nie miała problemu z tarczycą. Co mam zrobić z lekiem na tarczycę (Euthyrox N 150)? Mocz złapany, niedługo zaniosę do lecznicy.
 7. Najlepsza byłaby Royal Hepatic - https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_veterinary_diet/hepatic/306875. Nie jest tania, ale zalecane porcje dzienne są nieduże. W przypadku Frezji 160-180g dziennie powinno wystarczyć.
 8. Z suchą karmą pewnie będzie problem, ale można ją namoczyć. Pomogę Ci zrozumieć do końca. Frezja dostaje Luminal, który niekorzystnie wpływa na wątrobę. Z roku na rok stan jej wątroby się pogarszał, teraz nie jest tragicznie, ale nie można dopuścić, żeby było coraz gorzej. Sanacja jamy ustnej będzie możliwa po podleczeniu wątroby. Zalecona jest ścisła dieta - karma Hepatic i pół tabletki dziennie Hepatiale Forte (nie jest to drogi preparat i wystarczy na 80 dni). Problemy z wątrobą wynikają z różnych przyczyn, sposób leczenia dostosowuje się indywidualnie do pacjenta. Teraz priorytetem jest zakup karmy Hepatic.
×
×
 • Create New...