Jump to content
Dogomania

hop!

Members
 • Content Count

  11969
 • Joined

 • Days Won

  5

hop! last won the day on December 3 2018

hop! had the most liked content!

Community Reputation

857 Excellent

About hop!

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

8640 profile views
 1. Żaden psiak nie przybył, jeden ubył... Frugo wrócił do schroniska. Ciężko mi się z tym pogodzić i żal mi go bardzo, ale tak zadecydowała wolontariuszka odpowiedzialna za jego los. Frugo u mnie... W schronisku ma do dyspozycji własny kojec z porządną budą i wybiegiem. Są wolontariusze, spacery, ale...
 2. W Radysach tkwi taki Ogórek. Czeka 6 lat... Może jeszcze jakieś wyróżnione ogłoszenie Ogórka zostało i można je przerobić.
 3. Chodzi o to, że Ogórka nie trzeba już utrzymywać w DT. Można np. pomóc innemu psu. Znalezienie DS, dobrego DS, to same plusy i powód do radości.
 4. Dodam, że odpłatnym przeczekaniu. Pani Kasi mógłby być, gdyby go adoptowała. :-) Poszło sprawnie, bez problemu. :-) Tylko się cieszyć z takiego DS dla Ogórka. "Złoty" pies w "złotym" domu. :-)
 5. Czy Tycia była sterylizowana, a jeżeli tak, to kiedy? Musi być odstęp między zabiegami. Nie można co chwilę wprowadzać psa w stan narkozy, tym bardziej, że przy skomplikowanej operacji łapy znieczulenie trwa dłużej. Przed zabiegiem Tycia musi mieć zrobione badania. Według mnie najlepszą opcją jest szybki przewóz Tyci do Poker, a potem ustalenie terminu zabiegu, na spokojnie. Tycia nie wygląda na cierpiącą. Jest zainteresowana otoczeniem, ma apetyt. To bardzo dobrze.
 6. Z opisu Tyci wynika, że suczka radzi sobie z bólem. Ze złamaną łapką funkcjonuje od dłuższego czasu, przyzwyczaiła się, nie obciąża jej. Leki przeciwbólowe będą konieczne po zabiegu, podawane teraz mogą spowodować, że Tycia zacznie używać chorej łapki.
 7. Znak zapytania kojarzy mi się z pytaniem. Mnie też dziwi wiele rzeczy i wypowiedzi na dogo. Na zdziwieniu często poprzestaję.
 8. Czyli tak, jak myślałam, Tycia to spokojna, cichutka, podporządkowana i grzeczna, chociaż trochę lękliwa suczka. Powinna jak najszybciej trafić do Poker, żeby przed planowanym zabiegiem poznała nowe miejsce, nowych opiekunów, nowe zasady i plan dnia.
 9. Gdy pies zaczyna chorować i są wydatki, serce nie wystarczy. Posiadanie zwierzaka wiąże się z kosztami, to pewnego rodzaju luksus. Owszem są skromne domy, które potrafią honorowo w ratach spłacać transport, które w razie konieczności pożyczą kasę od rodziny, czy znajomych, odmówią sobie wielu rzeczy i wydadzą na psa. Zwykle Ci skromni ludzie są hojniejsi, niż bogaci. Zresztą widać to też na dogo. Skromne osoby przeznaczają na psiaki więcej, niż powinny, a te dobrze sytuowane niewiele dają ze swojej kieszeni, za to chętnie dysponują zbiórkowymi pieniędzmi.
 10. Moja suczka po operacji łapy nie wymagała klatkowania. Po zabiegu dostawała zastrzyki przeciwbólowe. Nie miała gipsu, tylko samoprzylepny bandaż elastyczny, ale to nie było złamanie, tylko zerwane więzadło. Przez około tydzień w ogóle nie używała zoperowanej łapy, potem powolutku zaczęła się na niej wspierać. Poruszała się normalnie, ale ostrożnie. Nie wymagała szczególnej opieki, jedynie kontroli. Zalecony był umiarkowany ruch, zakaz biegów, skoków, chodzenia po schodach. Cały czas dostawała dobry suplement na stawy. Była jedna wizyta kontrolna po zabiegu. Rana goiła się super. Potem zdjęcie
×
×
 • Create New...