Jump to content
Dogomania

hop!

Members
 • Posts

  11975
 • Joined

 • Days Won

  5

hop! last won the day on December 3 2018

hop! had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

9236 profile views

hop!'s Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

858

Reputation

 1. Dobrze, postaram się wysłać list w tym tygodniu. Wszystko drożeje. Jeszcze dwa miesiące temu ogólne badanie moczu kosztowało 30zł. A we Wrocławiu jakie są ceny?
 2. Frezja nigdy nie miała problemu z tarczycą. Co mam zrobić z lekiem na tarczycę (Euthyrox N 150)? Mocz złapany, niedługo zaniosę do lecznicy.
 3. Najlepsza byłaby Royal Hepatic - https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_veterinary_diet/hepatic/306875. Nie jest tania, ale zalecane porcje dzienne są nieduże. W przypadku Frezji 160-180g dziennie powinno wystarczyć.
 4. Z suchą karmą pewnie będzie problem, ale można ją namoczyć. Pomogę Ci zrozumieć do końca. Frezja dostaje Luminal, który niekorzystnie wpływa na wątrobę. Z roku na rok stan jej wątroby się pogarszał, teraz nie jest tragicznie, ale nie można dopuścić, żeby było coraz gorzej. Sanacja jamy ustnej będzie możliwa po podleczeniu wątroby. Zalecona jest ścisła dieta - karma Hepatic i pół tabletki dziennie Hepatiale Forte (nie jest to drogi preparat i wystarczy na 80 dni). Problemy z wątrobą wynikają z różnych przyczyn, sposób leczenia dostosowuje się indywidualnie do pacjenta. Teraz priorytetem jest zakup karmy Hepatic.
 5. Żaden psiak nie przybył, jeden ubył... Frugo wrócił do schroniska. Ciężko mi się z tym pogodzić i żal mi go bardzo, ale tak zadecydowała wolontariuszka odpowiedzialna za jego los. Frugo u mnie... W schronisku ma do dyspozycji własny kojec z porządną budą i wybiegiem. Są wolontariusze, spacery, ale...
 6. W Radysach tkwi taki Ogórek. Czeka 6 lat... Może jeszcze jakieś wyróżnione ogłoszenie Ogórka zostało i można je przerobić.
 7. Chodzi o to, że Ogórka nie trzeba już utrzymywać w DT. Można np. pomóc innemu psu. Znalezienie DS, dobrego DS, to same plusy i powód do radości.
 8. Dodam, że odpłatnym przeczekaniu. Pani Kasi mógłby być, gdyby go adoptowała. :-) Poszło sprawnie, bez problemu. :-) Tylko się cieszyć z takiego DS dla Ogórka. "Złoty" pies w "złotym" domu. :-)
 9. Czy Tycia była sterylizowana, a jeżeli tak, to kiedy? Musi być odstęp między zabiegami. Nie można co chwilę wprowadzać psa w stan narkozy, tym bardziej, że przy skomplikowanej operacji łapy znieczulenie trwa dłużej. Przed zabiegiem Tycia musi mieć zrobione badania. Według mnie najlepszą opcją jest szybki przewóz Tyci do Poker, a potem ustalenie terminu zabiegu, na spokojnie. Tycia nie wygląda na cierpiącą. Jest zainteresowana otoczeniem, ma apetyt. To bardzo dobrze.
 10. Z opisu Tyci wynika, że suczka radzi sobie z bólem. Ze złamaną łapką funkcjonuje od dłuższego czasu, przyzwyczaiła się, nie obciąża jej. Leki przeciwbólowe będą konieczne po zabiegu, podawane teraz mogą spowodować, że Tycia zacznie używać chorej łapki.
 11. Znak zapytania kojarzy mi się z pytaniem. Mnie też dziwi wiele rzeczy i wypowiedzi na dogo. Na zdziwieniu często poprzestaję.
×
×
 • Create New...