Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

hop!

Members
 • Content count

  11151
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

hop! last won the day on October 20 2017

hop! had the most liked content!

About hop!

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

5016 profile views
 1. Kanapowy zupełnie nie. Za to "drybedowy" i dywanikowy w 100 %. :-))
 2. Lidziu, specjalnie dla Ciebie "Twój" niepowtarzalny dziadułek. ;-) Jak zwykle pozował bardzo chętnie. :-)) Mniej chętnie będzie współpracował przy obcinaniu pazurów, które go czeka. ;-) Dziadułkowi zostało karmy tylko na tydzień. Prosi o taką samą jak ostatnio. Bardzo prosi. :-)) Lidziu, tylko nie krytykuj różowej czapeczki. Proszę. :-)
 3. Od kilku miesięcy było z nim coraz gorzej. W ostatnim czasie prawie codziennie po kilka ataków. Weci z "mojej" lecznicy sugerowali zmiany w mózgu, odsyłali do neurologa i na rezonans. Robiłam dla Lakiego wszystko, co mogłam i co byłam w stanie, ale to nic nie dawało. Bezradnie patrzyłam, jak niknie w oczach i męczy się, jak zmienia się psychicznie. Jego zachowania były zupełnie zaburzone. To było straszne, wykańczało mnie, moją rodzinę. Na inne psiaki też to źle wpływało. W końcu wolontariuszka odpowiedzialna za Lakiego zaklepała wizytę u neurologa w Warszawie. Laki miał zostać na miejscu, w hotelu w Warszawie, bo leczenie nie kończy się na jednej wizycie u neurologa. Jeszcze u mnie miał serię ataków, stracił wzrok, potem przez ponad tydzień nie było ataków. Wydawało się, że jest lepiej. W dniu wyjazdu do neurologa poczuł się gorzej. Przyjechała po niego wolontariuszka z płatnym kierowcą. Laki podróż przespał, przetrwał wizytę u neurologa. Nie dostał leków przeciwpadaczkowych, chociaż prosiłam, żeby o tym pamiętano. Potem zaczęły się ataki w drodze do hotelu. Kończył się jeden atak i zaczynał kolejny. U mnie ataki miał zawsze krótkie i w odstępach czasu. Wolontariuszka zadzwoniła do mnie z pytaniem, co robić. Można było zrobić tylko jedno - pojechać do najbliższej lecznicy. Odwieziono go i zostawiono w lecznicy. Po kilku godzinach wolontariuszkę powiadomiono, że Laki nie żyje, wykończył go bardzo silny atak. Także pies miał śmierć straszną. Jak o tym pomyślę, to pęka mi serce...
 4. Jak zimno i śnieg, to Dolarek szybko się załatwia i chce wracać do domu. :-)
 5. Wspaniałe brawa! Dzięki! :-) Mikusia na smyczy chodzi już ładnie (nie gryzie smyczy, nie skacze, nie szarpie, nie zapiera się, daje sobą kierować). Smycz musi być dopięta do szelek, bo gdy jest dopięta do obroży i Mika czuje szarpnięcia, stresuje się i idzie zdecydowanie gorzej. Lubi wychodzić do ogródka, gdy usłyszy jakieś dźwięki, nasłuchuje, ale nie wpada w panikę. Bez problemu wraca do domu. Może już w tym tygodniu odważę się wyjść z nią poza posesję, żeby sprawdzić jej zachowanie i reakcje na obcym terenie. Mika w pełni zachowuje czystość w domu. Nauczyła się zostawać sama, nie hałasuje. Akceptuje towarzystwo innych psów. Gryzie niektóre rzeczy (w większości z tkanin). Robi to w chwilach nudy lub stresu. Próbuję ją przestawić na zabawki i gryzaki. Mika nie akceptuje wiszących adresówek i odgryza je. W DS powinna mieć przynitowaną do obroży lub tego typu: http://allegro.pl/grawerowany-identyfikator-na-obroze-dla-psa-kota-i7186814258.html Mikusia nie szuka kontaktu z opiekunem, stara się trzymać w bezpiecznej odległości. Na dotyk reaguje coraz lepiej, potrafi się podporządkować.
 6. Nie wiem. Tak jakoś wyszło. :-) Co gryzie Mika? Zdarzyło się, że wygryzła dziurki w bawełnianym dywaniku i polarowym kocu. Nic wielkiego się nie stało. Jest jej ciężko, wszystko nowe, musi się wielu rzeczy nauczyć i dostosować do życia u boku człowieka. Moim zdaniem radzi sobie bardzo dobrze i zasługuje na wielkie brawa.
 7. Oj, ale zmiany się szykują w życiu Hany! :-) Z całą pewnością BDT to super rozwiązanie. Ciekawe, czy spodoba się Hanie stolica i mieszkanie w bloku.
 8. Mika coraz lepiej radzi sobie z chodzeniem na smyczy, załatwia się tylko na zewnątrz. Jest trochę spokojniejsza, nie wpada w panikę. Gdy zostaje sama, śpiewa sopranem i zajmuje się zdobnictwem ażurowym. ;-) Trochę istotnych informacji o Mice: wiek: ponad rok (w książeczce zdrowia ma wpisany rok urodzenia 2016) wysokość w kłębie: około 46 cm waga: około 12 kg sterylizacja: tak szczepienia przeciwko wirusówkom i wściekliźnie: aktualne odrobaczenie: była jednorazowo odrobaczona na początku stycznia, powtórzyłam odrobaczenie 13 marca chip: posiada Znalazłam u Miki na brzuchu nitkę po sterylce. Nie była wrośnięta, wyjęłam ją bez problemu.
 9. Reszta wyników w porządku. Dolarek zdrów jak ryba. :-)) Sara2011, dzięki za błyskawiczny zwrot kasy.
 10. Było pierwsze, dłuuugie si w ogródku - uwieczniłam na zdjęciu. :-)) Mice zdecydowanie ulżyło. :-)Świetnie, że załatwiła się na zewnątrz, a nie w domu.
 11. Dolarek to indywidualista, humorzasty, z rezerwą do ludzi. Potrzebuje swojej przestrzeni, nie lubi presji. Kiedy ma ochotę na kontakt, przychodzi. Kiedy chce być sam, nie trzeba mu przeszkadzać. Ostatnio się zbuntował i na własną łapę zaczął "zdobywać" jedzenie w kuchni. Najwyraźniej ma dość diety. ;-) Schudł dużo, ale niestety, musi jeszcze zrzucić około 5 kg. Dolarek był dzisiaj u weta. W drodze i w lecznicy był bardzo grzeczny i ładnie współpracował. Waży 27,4 kg. Były pochwały za skuteczne odchudzanie. :-) Dolarek miał ogólny przegląd, który wypadł bardzo dobrze. Oprócz tego było pobranie krwi (morfologia dobra, reszta wyników będzie jutro) i szczepienie przeciwko wirusówkom. Koszt 117 zł (na paragonie jest więcej o 15 zł za badanie moczu Kariska).
 12. Dzięki za słowa wsparcia i kciuki. :-) Tyś(ka), Mika i Hiltonek to zupełnie różne przypadki, ale obydwa dość trudne. Mika zachowuje się jak bardzo ruchliwe, dzikie zwierzątko, które wypuszczone na wolność popędziłoby przed siebie jak najdalej od człowieka. Wczoraj ją wykąpałam, bo była bardzo ośliniona po podróży (stres). Starałam się, żeby nie było to dla niej traumatyczne przeżycie. Dała radę. Noc była spokojna. Mika nie załatwiła się w domu. Na razie wstrzymuje. Byłoby super, gdyby zdecydowała się załatwić na zewnątrz. Od wczoraj wychodzę z nią na smyczy do ogródka. Nie lubi zakładania szelek, dopinania smyczy, ale musi się do tego przyzwyczaić. W ogródku Mika wszystko obwąchuje, nasłuchuje, momentami próbuje się uwolnić. Je, pije, nie ślini się, nie załatwia się pod siebie ze strachu, ale przed człowiekiem ucieka. Nie lubi dotyku.
 13. Mika przyjechała przed 14 (bardzo punktualnie). Dostałam trochę suchej karmy, puszkę Animonda, szelki, smyczkę i książeczkę zdrowia. Mika jest niesamowicie strachliwa. Nie będzie łatwo ani jej, ani mnie, ale musimy powalczyć o pozytywne zmiany.
×