Jump to content
Dogomania

Sisi/Boni w DS,Bajka w DS, Gracja w DS już opuściły Hotelik u szafirki.


Anula

Recommended Posts

Gracja miała chyba najgorszą sierść ze wszystkich, dlatego musiała mieć ją przyciętą. W książeczce wpisane ma 2 lata, nasz wet ocenił na 3 lata. Waga 9 kg. Miała pchły, stała wykąpana w szamponie na pasożyty zewnętrzne. Zakupiłam jeszcze krople, które podam pojutrze. Kleszczy nie było.

Bajce nie podobało się u fryzjera,wyrywała się, ale nie gryzła. Też miała pchły i została wykąpana w specjalnym szamponie, kleszczy nie było. Podam jeszcze krople pojutrze. W książeczce wpisane ma 3 lata i nasz wet też ją tak ocenił. Bajka waży 7,5 kg.

Obie zostały odrobaczone i zaszczepione  na choroby zakaźne.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.02.2018 o 21:20, Anula napisał:

W schronie psy o ile wiem jedzą mokrą karmę wymieszaną z ziarnami pszenicy,głównego składu nie znam.Hania zawsze mówiła,że na początku kupki składają się z ziaren pszenicy.

 

A ja się dziwiłam, że Olly nie chce jesć suchej karmy i surowego mięsa. Tylko za puszkami i wegetarianskim Lukullusem się trzesie. Do tego świąd, drapanie i wygryzanie sa pewnie efektem podawania pszenicy. Zastanawiałam sie, co go tak uczuliło, skoro w jego pozlepianej i cuchnącej siersci żadna pchła nie uchowałaby się. To pewnie rakcja na zboże.

Link to comment
Share on other sites

Psiaki, które przyjeżdżają z Zamościa jedzą bez problemu suchą karmę, którą mieszam z animondą wg zapotrzebowania. To prawda, że zazwyczaj pierwsze 2-3 kupki składają się m.in. z ziaren pszenicy.

Faktury za weta i spa (poz. 3 i 3) opłacone już przeze mnie.

IMG_20180302_122833_450x600.jpg

IMG_20180302_122852_450x600.jpg

IMG_20180302_122905_450x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Sisi/Boni  pięknie reaguje na to drugie imię idzie przepłukać nerki,trzymajcie kciuki.

Na ząbku miała zakręconego dreda,musiała pomóc weta,dziąsełko i i ząbek  do obserwacji bo zrobiła się odleżynka.Rana po sterylce no nie ma co się czepiać :) śliczna ,zagojona.

Boni jest bardzo grzeczna,wszystko załatwia na spacerkach,w domku szczeknie dopiero jak rezydenci zawiadomią o listonoszu i wcale nie najgłośniej :) Robi postępy w chodzeniu na smyczy.Cóż cudowna sunia :)

Popatrzcie jak się zmieniła ...włos wymyty przez EdiAbiję w dobrym szamponie,dwukrotnie,potem odżywka i wyglądał z góry świetnie,tyle,że pod spodem te rozczesane dredy to jak martwy włos,na drugi dzień już nie wyglądała tak pięknie.Groomerka zrobiła co musiała,teraz włos odrośnie zdrowy,piękny,jest puchata i mięciutka nic tylko tulić i całować czego jej nie brakuje :) 

28575599_1631805730237710_8042197601252316439_n.jpg

28168789_1854982447907928_5539138366095892079_n.jpg

28535915_1857488220990684_1281952930_n.jpg

28534229_1857500390989467_2083805413_n.jpg

28512059_1857487974324042_1619030127_n.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Dobrze, przewiewnie :) odparzenia po dredach łatwiej się wygoją. 

Moim zdaniem warto nazywać psinkę imieniem, na które reaguje.

Ma niestety na dziąśle i w pachwinkach,jak to po dredach,EdiAbija dba od momentu jak ścięła dredy,pięknie reaguje na to imię.Cudna sunia :) wszystkie rękoczyny pozwoli przy sobie wykonywać,w EdiAbiję wpatrzona jak w obraz,biedna ,dawno jej nic dobrego nie spotkało .

 

33 minuty temu, Tola napisał:

Dobrze, ze jest pod tak wspaniałą opieką,nie miała chyba w życiu łatwo...

Teraz na tych zdjęciach  wygląda jak szczeniaczek:)

Trzymaj się Sisi/Boni - jesteś w najlepszych rękach

Też tak ją odbieram :) szczenior jak nic :) do ogłoszeń mamy i zdjęcia w długim włosie więc podziała na wyobraźnię,odrośnie zdrowy piękny włos.

Link to comment
Share on other sites

Takiego groomera mieć w zasięgu ręki to wielkie szczęście.Zazwyczaj groomerzy aby patrzą tylko zgarnąć kasę,wygalają maszynką do skóry i uważają,że wykonali profesjonalną robotę.Boni jest ślicznie obcięta.U nas by była wygolona do skóry i tyle.Zazdroszczę takiego groomera.Kiedyś ściągałam groomera z Wrocławia,obcinał w domu ale to nie jest to co zobaczyłam u Boni.

Kasiu,Bożenko bardzo,bardzo dziękuję za opiekę nad Boni.Sunieczka już odżywa,jeszcze aby poprawić jej komfort w zdrowiu to będzie szczyt szczęścia mojego.Jest przepięknym psem,domki powinny się bić o nią.Musi mieć najwspanialszy aby już nigdy nie zaznała głodu,chłodu,bezdomności.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

Takiego groomera mieć w zasięgu ręki to wielkie szczęście.Zazwyczaj groomerzy aby patrzą tylko zgarnąć kasę,wygalają maszynką do skóry i uważają,że wykonali profesjonalną robotę.Boni jest ślicznie obcięta.U nas by była wygolona do skóry i tyle.Zazdroszczę takiego gromera.Kiedyś ściągałam gromeera z Wrocławia,obcinał w domu ale to nie jest to co zobaczyłam u Boni.

To prawda,chyba najlepszy salon we Wrocławiu,przypadek bo był najszybszy temin,cena ciut niższa bo adopciak 100 zł ,np 5 kg pies usługa 120 zł

 

boni2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Haniu,zaraz robię przelew SPA - 120,00zł i 6,00zł-wet.Za wszystko bardzo dziękuję.Psiaki czyściutkie,za sobą mają wizytę u weta to bardzo ważne.

Tola bardzo dziękuję za opłacenie weta przez Fundację ZEA.

A ile psiaki mają w kłębie?

Link to comment
Share on other sites

Sporo rzeczy do ogarniania...Sisi?Boni ma umówiony na wtorek termin do zabiegu usunięcia 2 ząbków,to te co się w nie wplótł dred :( musiała mieć go długo,dziąsełko brzydkie,ząbki zepsute.

Od dzisiaj zażywa Euthyrox 2 x 75 mg,została przepłukana poszedł wlew 250 ml  płynu Ringera ...wkleję zdjęcia...

Te wyniki nie da dramatyczne,to może wynik zaniedbania i wróci wszystko szybko do normy.Szum się wdał to nie kreatynina a mocznik podwyższony.Wet zalecił trochę pokarmić  Renalem ,już idzie .

Teraz ujmę koszty /daty jak wstawiałam w rozliczenia skarpety/pragonów i faktur nie wklejam bo są w poście rozliczeniowym skarpety,tutaj chyba niepotrzebne

27.02.2018 -200 zł Transport Sisi z Zamościa do DT Wrocław
2.03.2018 - 199 zł I zaległa faktura Sisi/Boni za wizyty u weta
2.03.2018 -56 zł II dzisiejsza faktura Sisi/Boni za wizytę u weta
2.03.2018 - 44 zł Ubranko dla Sisi/Boni Zooplus
2.03.2018 - 30 zł leki,podkłady dla Sisi/Boni
2.03.2018 - 189 zł karma dla Sisi/Boni na 2 m-ce
2.03.2018 - 70 zł karma Renal dla Sisi/Boni zlecona dzisiaj przez weta
2.03.2018 -100 zł Groomer Doggy Diamond Wrocław

 

 

badania1.jpg

badania.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zaczynają się pytania o adopcję Sisi/Boni...rozmawiamy,niczego nie obiecując...

Kto jest prawnie odpowiedzialny za psa i kto poprowadzi procedurę adopcji ? oczywiście w swoim czasie...jeżeli ja to się bardzo cieszę :)  jeden domek mamy zweryfikowany,po wizycie PA,

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Poker napisał:

Ale rakieta. Sunia jest cudowna ,a leczenie niedoczynności tarczycy nie jest zbyt uciążliwe.

Sunia jest niesamowita,Abi ,która jest na dożywotnim dt u EdiAbija  ma w zwyczaju ...podgryzać Edka po łapkach,dzisiaj spróbowała Sisi/Boni... wycofała się ,matka podleciała podniosła Abiśkę i ta ciachnęła matkę w rękę ;) norma haha.Na to  dopiero Sisi/Boni stanęła w obronie matki zasłaniając ją ciałem.CUDO nie pies ! EdiAbija mówi,że nawet nie wie jakby się chciała czegoś u niej doczepić nie da się :)

Wetka mówi,że może wystarczy branie leków przez jakiś czas, wyleczenie stanu zapalnego dziąsła,podje dobrze...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...