Jump to content
Dogomania

~śliczny duży SILVER w typie ONka, z rozcietą łapą


malagos

Recommended Posts

Kolejny pies, zgłoszony ze wsi. "Bo się przyplątał, wszedł do kurnika, leży i nie chce wyjść...zabierzta go". I trafił do kojca gminnego, biedak.

Ma ranę na łapie, przeciętą jakby drutem, wnykiem? nie wygląda to ładnie... Rana ropiej, łapa puchnie, a zrobienie opatrunku i utrzymanie rany w czystosci psu w gminnym kojcu, na piachu, graniczy z cudem :(. Pies jest na zastrzykach z antybiotyku i przemywaniu rany.

Nazwałam go Silver.

Ma kilka lat, jest spokojny, posłuszny, cieszy się na widok znajomej twarzy, bardzo łakomie zjada gotowane jedzenie, trochę mniej suche. Mam dla niego jeszcze karmę Josera od Ratujemy Kundelki, ale dobrze by było kupić mu puszki.

Resized_20180124_121324_1964.jpeg

Resized_20180124_121400_4940.jpeg

Resized_20180124_120938_2796.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Piękny, dobry pies o smutnych oczach. Imię dostał piękne i wspaniałe dobrane. Brzmi poważnie i majestatycznie Dobrze, że dostaje ten antybiotyk, bo w gminnym kojcu nie trudno o poważną infekcję otwartej rany, a zawijanie, jest bez sensu. Oby zagoiło się jak na psie :). Jak dobrze, że ma Was!  Wątek zapisuję 

 

Link to comment
Share on other sites

Psiak ma blizne na pyszczu, taką jasniejszą kreche.

A w kojcu gminnym była podłoga z desek (taki kupiony gotwowy był ), ale dechy spróchniały i zgniły, to od roku jest podłoże z piachem. Kojec zadaszony, więc nie jest ten piach mokry. Łatwiej chłopakom go sprzatnąć, zgarniają kupy grabiami, ale pokaż mi psa, który nie chce się podkopać...Ten akurat nie kopie, bo ma chorą łapę, ale po poprzednich zawsze zostawały doły

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowaliśmy z Tomkiem, ze psa bierzemy pod nasze skrzydła, czyli do naszego kojca pod domem.

juz go włąśnie chłopaki z komunalnej przywieźli.

Będziemy leczyć skuteczniej tę łapę, będzie miał dobre jedzenie, i spacery.

W kojcu gminnym od wczoraj kolejna suczka, małe cudaczne gówienko, przeurocza, jak mówi Tomek

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Imię piękne. Cudownie ,że bierzecie pod swoej skrzydła.

Skąd się bierze u Was tyle bezdomnych psów? podrzucają z innym miejscowości ?

różnie, często takie psy chodzą sobie po wsi, ktoś da jeść, gdzieś się prześpią, albo zakotwiczą w jakimś gospodarstwie - jak ta suczka przywieziona wczoraj (od maja! u baby, ale "zabierzta ode mnie, bo to przybłęda, nie będę chować!", a baba ma drugiego, większego psa, "też zabierzta!")....

2 godziny temu, rozi napisał:

Piękny pies, ogłaszajcie go od razu.

Jeszcze z tą łapą powalczymy, no i dobre zdjęcia trzeba zrobić :(

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Malagosku, a może poproszę o wsparcie Skarpetę Owczarkową? Od wielu lat, jestem deklarowiczką.

a wiesz...moze tak? Przydałaby się nam mokra karma, jakieś puszki....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No włąśnie, on nie wyglada jak owczarek, ale jak prawdziwy wilk!

Rano wzięłam go na smycz, bardzo się ucieszył :)

Zareagował na "siad"! Pochodziliśmy po ogrodzie. Zaznaczył swą obecność (biedne moje iglaki...), zrobił kupala pod krzewami. Czuje naszą Czarkę, ale raczej ładnie chodzi na smyczy, nie ciagnie, nie szaleje. Jak idzie, to "grają " mu łopatki i sierść na bokach faluje - niezwykle to wygląda!

Łapa znów obmyta, zabezpieczona antybiotykiem, Betamox podany w zastrzyku. Wszystko to odbywa się grzecznie, spokojnie, dostojnie.

Pies był czyjś, i to może nie u najgorszego cz,lowieka. Ma obrożę, stareńką,  z  dużym kółkiem łańcuchowym. Ogłosenia o znalezieniu wiszą nadal.

Baba, która była świadkiem zabierania Silvera z tego nieszczęsnego kurnika, tak jazgotała i biadoliła do wójta, że musiał zabrać od niej jednego z dwóch psów, które się do niej przybłąkały...w maju....W kojcu gminnym od czwartku siedzi mała grubiutka suczka w typie Corgi...Dla mnie dramat, bo tymczasowo mamy: Czarkę, Tosię, Silvera, na koleją kojcowa sunię nie ma czasu, by podjechać, dac cos lepszego do jedzenia, poznać, pogłaskać, wyprowadzić...

Link to comment
Share on other sites

Nie da się nawet cieszyć z uratowania jednej biedy!.. zaraz już ,jest kolejna! :(   

Cytat

Jak idzie, to "grają " mu łopatki i sierść na bokach faluje - niezwykle to wygląda!

.. przez sekundy.. zobaczyłam jak idzie!... tak pięknie to napisałaśok2.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Silver wygląda dokładnie jak owczarek niemiecki sprzed 40 lat. Zanim weszła idiotyczna moda na opadający zad, zanim z doskonałego użytkowego psa zrobiono karykaturę, rasowe, rodowodowe użytkowe owczarki niemieckie wyglądały tak jak Silver. A sądząc z opisu zachowania - będzie wszystkiego uczył się tak szybko i chętnie, jak tamte psy.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiejszy spacer po ogrodzie: ciągnie trochę na smyczy, dusi go obroża, lepiej by się czuł w szelkach. Raczej nie zna komend, albo mnie olał, ale bardzo się cieszy, jak się do niego mówi. I wyczuł, cwaniak, chrupki w mojej kieszeni i bardzo mnie pilnował :) Zęby ma nieco z kamieniem, i trochę starte siekacze, ale pewnie nie ma więcej, niż 4 lata.

Nie ma czipa, Tomek sprawdził.

 

20180204_104635_resized.jpg

20180204_104731_resized.jpg

20180204_104748_resized.jpg

20180204_104819_resized.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...