Jump to content
Dogomania

~śliczny duży SILVER w typie ONka, z rozcietą łapą


malagos

Recommended Posts

Dnia 4.02.2018 o 11:31, rozi napisał:

Chudy, jak liść. Odrobaczenie by się przydało. W kojcu nie brudzi? A nie przestaje ciągnąć jak powiesz "równaj" albo "noga"?

Edit: jaki obwód obroży? Mam dwie duże, mogłabym wysłać, ale chyba za małe będą.

Rozi, pierwsze nasze działanie, jak jest zgłoszony pies, to odrobaczenie i odpchlenie. Także spokojnie, już odrobaczony.Potem odkarmienie i socjalizacja. Mam niewiele czasu na spacery z psem, ale na razie nic nie daje komenda "równaj", bo Silver ma masę spraw do załatwienia, powąchania, obsiusiania, itp. On nie chodził na smyczy, raczej stał na łańcuchu i był pewnie spuszczany na noc, jak 90 procent psów na wsi.

A obrozę mu kupię nową, bo ten pasek na szyi rzeczywiscie skromny...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2018 o 22:00, WiosnaA napisał:

Nie piszę,ale zaglądam do Was czasami....Malagos,wielkie ukłony i ogromny szacunek dla Ciebie i Twojego Męża za to co od wielu lat robicie!

Jesteście Wyjątkowymi Ludźmi!

Szkoda,że w każdej gminie nie ma Takich Malagosów.

Silwerku, szczęściarzem jesteś...

Aniu........bardzo nam miło, dziękujemy za słowa uznania. Tym bardziej, od Ciebie- ja też śledzę Twoje wątki :)

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam obrożę Silverowi :)

Z moich obserwacji: zna jednak komendę :siad", wraca za zawołanie, raczej jeszcze nie na imię, ale na "chodź tu". Chodzimy po sadzie z zamkniętą furtką bez smyczy - nie szczeka na psy sąsiadów za drogą (Dianka za to uwielbi się z nimi pieklić, przy szczekliwo-jazgotliwej obecności Czarki), znaczy teren co metr, załatwia grubsze sprawy na dworze, nie w kojcu! Jeszcze nie miałam okazji wziaąć oboje na jeden spacer, Diany i Silvera, bo muszą być die osoby dla bezpieczeństwa. Na małe istotki, typu Czarka i Tosia nie zwraca uwagi, machnie ogonem i pędzi zwiedzać ogród. No i jak nas widzi, a nie idę z nim na spacer, to wyje......

Link to comment
Share on other sites

A spróbuj mówić do niego różnymi imionami, kiedy będziesz miała chwilę. Wkleję Ci wpis dziewczyny z mojego starego wątku

Rozi znam ten wzrok, kiedyś przyjechał ze mną autobusem pies, wsiadł i wysiadł na tym samym przystanku co ja. Wcale nie był mi potrzebny drugi pies, wzięłam go tylko na przechowanie na podwórko. I tak sobie gadaliśmy tzn ja mówiłam różne psie imiona, jakie przyszły mi do głowy. Padło MAKS i pies spojrzał na mnie "tym właśnie wzrokiem". Po różnych bezskutecznych poszukiwaniach pies został. Minęło pół roku i znalazł się właściciel, spotkali się przypadkiem, na polach, fajnie było na to popatrzeć -pies nazywał się BAKS.

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, konfirm31 napisał:

Silver wspaniały :). A jak goi się łapa? 

też tak sobie pomyślałam! :)

 

33 minuty temu, rozi napisał:

A spróbuj mówić do niego różnymi imionami, kiedy będziesz miała chwilę. Wkleję Ci wpis dziewczyny z mojego starego wątku

 

 

... proste! Genialne jest proste!.. żeby i historia Silverka ,też się tak zakończyłaprosi.gif

Link to comment
Share on other sites

Łapa powolutku się goi, ale goi - nie jest tak rozlizana, jest sucha i prawie nie ma kulawizny. Z reszta widać to po psim pysku - rozradowany, uśmiechnięty, nawet dziś porzuconą na ścieżce przez Diankę zabawkę wziął w zęby :)

Pogadam do niego na spacerze różnymi imionami, choć mam wrażenie, za on szybko załapie, ze skoro wołam, to będzie jakiś smaczek. Sam wraca do kojca, bo mu się kojarzy z michą.

Tomek go wziął na smycz, a ja Diankę- spotkały się w sadzie. Obwąchały się przyjaźnie, nawet Diana zaliczyła całuska od kawalera! Liznął ją po pyszczku :). Jeszcze nie czas na wspólne chodzenie stadem bez smyczy, bo Tośka świeżo po cieczce.

No i bomba - piesek w kojcu to jednak piesek, nie sunia. Tak podobny do suczki Tiny, którą miałam kiedyś, za warszawskich czasów, ze nazwałam psiaka Tinek. Śliczny, niewielki, sympatyczny.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, konfirm31 napisał:

Cieszę się bardzo, że łapa się goi! Jak dobrze, że jest w Waszym kojcu, a nie w gminnym :). 

A lokatorka kojca gminnego, która okazała się być lokatorem, kiedy będzie mieć swój wątek i...... zdjęcia? 

na razie mam bardzo słabiutkie zdjecia, aparat mi zrobił psikusa...

14 godzin temu, rozi napisał:

Zabaweczki zna? To skąd u niego ta licha obroża łańcuchowa? Może ta baba od kurnika mu założyła?

Jaką mu kupiłaś?  :)

taką czerwoną - szeroką, skórzaną, z podkladką filcową.

12 godzin temu, konfirm31 napisał:

Dostałam maila na OLX w sprawie Silvera :

"Proponuję dodać też na stronę zaginionezwierzaki.pl. Udostępnię też na stronie zaginionezwierzaki.pl na FB. Pozdrawiam"

Co proponujesz odpisać, Malagosku?

Kryś, a dałabyś go na te zaginione?...proszę

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Silverek jest śliczny i z tego co czytam - mądry. Też się nie zdziwię, że jednak ma dom...
Czy psiaczek jest już na owczarkowych grupach fejsbukowych?

pokazałam Silvera - najpierw, ze znaleziony, potem że szukamy domu, na grupie owczarków. Bez odzewu, oczywiscie...

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, zachary napisał:

Silver pięknie będzie się prezentować w tej czerwonej obroży. Nie sądzę aby tak duży pies mieszkał w domu, biorąc pod uwagę teren znalezienia. Może był wyprowadzany na spacery poza posesję...co najwyżej. 

Ja też tak myślę. Wypuszczane są te wiejskie psy na noc, czasem poza posesję. Moze Silver poszedł za suczką?

Link to comment
Share on other sites

Nie puszczam go ze smyczy w obecności wszystkich suczydeł, rany! a jest ich 5 sztuk... Ale jak poszłam z nim sam na sam, to biegał po sadzie, zrobił wszystko, co trzeba, i wraca na wołanie, zwłaszcza jak słyszy szelest torebki foliowej z chrupkami, którą mam w kieszeni kurtki :) Cwaniura z niego :)

I jest duuuży - sięga łopatkami ponad moje kolano, a jestem wysoka. Tak około 70 cm to ma spokojnie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...