Jump to content
Dogomania

By zdążyć przed zimą- ratujmy Radysiaki- Buźka, Granulka, Lotka, Żelek, Rosa, Tosia, Lalka wszystkie w SWOICH DOMACH


kiyoshi

Recommended Posts

9 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Wow, szalejesz kiyoshi :)

A jak Rosa w nowym domku?

Rosa bardzo dobrze. Dzwonilam wczoraj do Panstwa jest grzeczniutka trosze jeszcze niepewna ale z kazdym dniem coraz lepiej sobie radzi. Mam obiecane zdjecia jak tylko uda sie zrobic cos nie rozmazanego ;)

Na razie noe wiem czy dzis wyjedzie dla mnie nowa sunia czy nie. Payrycja jeszcze nie potwierdzila czy ma wolne miejsce:(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nasza nowa już jedzie:) Przedstawiam

LALKA - wygląda jak border collie w wersji mini. Ciągle śnieżnobiała, jeszcze bez schroniskowej poniewierki na futerku. Ma na sobie obrożę, w której trafiła do schroniska. Ale niestety, ma też jedno oko w złym stanie (podejrzewamy, nie znając jej przeszłości, że w takim stanie trafiła już do schroniska - wydaje nam się, że to stara sprawa. Czy jest to "defekt" wrodzony? efekt jakiejś choroby? uraz mechniczny? - te pytania pozostaną bez odpowiedzi). Lalka jest też niestety bardzo chuda, choć jedzenia w schronisku nie brakuje. Być może tak źle znosi warunki, że nie je, może nie toleruje schroniskowego jedzenia, może była wcześniej wychuchanym, domowym pieskiem, a może po prostu nie odnajduje się tutaj zupełnie? Jedno jest pewne: musi jak najszybciej opuścić schronisko. Jest młodziutką suczką, dużo życia przed nią - o ile trafi w czyjeś troskliwe ręce.
Lalka ma ok. 2-3 lat.

lalka1.jpg.45464874e0377eb5ebe6b3bd2e02bd06.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, kiyoshi napisał:

Nasza nowa już jedzie:) Przedstawiam

LALKA - wygląda jak border collie w wersji mini. Ciągle śnieżnobiała, jeszcze bez schroniskowej poniewierki na futerku. Ma na sobie obrożę, w której trafiła do schroniska. Ale niestety, ma też jedno oko w złym stanie (podejrzewamy, nie znając jej przeszłości, że w takim stanie trafiła już do schroniska - wydaje nam się, że to stara sprawa. Czy jest to "defekt" wrodzony? efekt jakiejś choroby? uraz mechniczny? - te pytania pozostaną bez odpowiedzi). Lalka jest też niestety bardzo chuda, choć jedzenia w schronisku nie brakuje. Być może tak źle znosi warunki, że nie je, może nie toleruje schroniskowego jedzenia, może była wcześniej wychuchanym, domowym pieskiem, a może po prostu nie odnajduje się tutaj zupełnie? Jedno jest pewne: musi jak najszybciej opuścić schronisko. Jest młodziutką suczką, dużo życia przed nią - o ile trafi w czyjeś troskliwe ręce.
Lalka ma ok. 2-3 lat.

lalka1.jpg.45464874e0377eb5ebe6b3bd2e02bd06.jpg

Cudowna Lalunia!!!

Wspaniale, że jedzie do Kasi!!!

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, kiyoshi napisał:

Rosa bardzo dobrze. Dzwonilam wczoraj do Panstwa jest grzeczniutka trosze jeszcze niepewna ale z kazdym dniem coraz lepiej sobie radzi. Mam obiecane zdjecia jak tylko uda sie zrobic cos nie rozmazanego ;)

Na razie noe wiem czy dzis wyjedzie dla mnie nowa sunia czy nie. Payrycja jeszcze nie potwierdzila czy ma wolne miejsce:(

Cudnie, że Rosa powolutku się rozkręca :)

kiyoshi, z Lalą to mi czytasz w myślach! Rewelacyjnie, że wyciągnęłaś ją ze schroniska.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Nesiowata napisał:

I następna Lala się znalazła! Wpłacę jednorazowo - poproszę nr konta.

dziękuje kochana

23 minuty temu, Anula napisał:

A co Lalka ma na tylnej łapce?A może to tylko taki kolor ma sierść?

Fajnie,że sunia otrzymała pomoc nawet z tego względu,że w schronie nikt by nie leczył oczka.

nie wiem co jest na łapce, obejrzymy na miejscu. Z oczkiem tez nie wiadomo, mam tylko nadzieje, że nie będzie trzeba usunąć, ale przynajmniej już jej ktos pomoże.

Patrycja napisała, że sunia jest baaardzo sympatyczna :) już jadą od 15tej:)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczny LALKA jest bardzo chora :(  :( zostala w lecznicy pod kroplowkami. Mysle ze kilka dni dluzej w Radysach i byloby po niej. Jak ja nawodnimy to wejdzie antybiotyk- wet pobrala wymaz z nosa zeby dobrze dobrac leki

Z oczliem na szczescie chyba bedzie dobrze czeka ja zabieg i najprawdopodoniej oczko bedzie ok

Ale na razie musimy ja wyciagnac na prosta

 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, kiyoshi napisał:

Dziewczny LALKA jest bardzo chora :(  :( zostala w lecznicy pod kroplowkami. Mysle ze kilka dni dluzej w Radysach i byloby po niej. Jak ja nawodnimy to wejdzie antybiotyk- wet pobrala wymaz z nosa zeby dobrze dobrac leki

Z oczliem na szczescie chyba bedzie dobrze czeka ja zabieg i najprawdopodoniej oczko bedzie ok

Ale na razie musimy ja wyciagnac na prosta

 

Bidulka :(, Twoja pomoc dla niej kiyoshi przyszła w ostatniej odpowiedniej chwili. Trzymam mocno kciuki za zdrowie Laleczki.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, uxmal napisał:

jeju:( A co jej jest?  Wiesz coś więcej ?

Nie wiem. Wyglada jakby cos nosowkopodobne albo jak zapalenie pluc. Kasia na pewno napisze jak dowie sie czegos wiecej. I tak cud ze wydali chorego psa... Musieli 'nie zauwazyc' jakkolwiek to brzmi - cale szczescie

Z ksiazeczki wynika ze trafila do Radys w kwietniu 2017

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy z Lalką w domu.

Sunia przy kroplówce zasnęła w lecznicy i słodko chrapała :-) Jest bardzo spokojna. Ma okropny ropny katar i ciężko oddycha( czasami kaszle) ale na płucach na szczęście czysto. 

Dostała antybiotyk z szerokim spectrum działania. W poniedziałek powinny być wyniki wymazu z nosa. Została też odpchlona- strasznie dużo miała lokatorów. Obcięliśmy pazurki - bardzo długie miała. Sunia waży 8 kg, powinna ok.13-14. Dłuższa sierść maskuje szkielecik :-(

Właśnie zjadła ryż z mięsem :-) Mam nadzieję, że się szybko pozbiera:-)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...