Jump to content
Dogomania

~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)


Recommended Posts

Nie tylko bezdomność jest problemem. Dziś "letniskowy" sąsiad mówił, że jego tutejszy sąsiad kopał rano psa, a na zwróconą mu uwagę kazał się temu panu nie "wp..alać". Obserwuję to zwierzę od chwili, kiedy się wprowadziłam. Najpierw było na łańcuchu z byle jaką budą, kiedy umarł drugi mały piesek w kojcu, został tam przeniesiony. Tam miał trochę więcej miejsca, no i nie był na łańcuchu. Niestety właścicielka wzięła sobie ratlerka, a dużego psa oddała synowi, który wsadził go do klatki (trudno to nazwać kojcem), a teraz okazuje się, że się nad nim znęca fizycznie. Pies nie ma odrobiny cienia, nie jest nigdy wypuszczany z klatki (obejście jest nieogrodzone). Policja nie ma pojęcia, że nie wolno trzymać zwierzaka na uwięzi bądź w zamknięciu dłużej niż 12 godzin, a o kopaniu też na pewno nie wie. Mam zamiar zwrócić się do nich ze skargą na tego człowieka, muszę tylko poszukać dokładnej podstawy prawnej, czyli tego przepisu. Jeśli ktoś wie, jakie to prawo ma numerki, będę wdzięczna za informację, będzie szybciej.

 

PS Fajnie, że Adze podoba się Majeczka, ale chyba nie bardzo ma warunki czasowe, żeby ja przygarnąć. A może się mylę?

Link to comment
Share on other sites

Wpisz wyszukiwarkę : "ustawa o ochronie zwierząt " i ją ściągnij. Ja tekst ustawy mam w MM, będę musiała zabrać przy okazji. Na Policję, możemy się wybrać wspólnie, ale muszę mieć ze sobą protokół interwencyjny z tymi §§§, żeby przekonać panów policjantów. Myślę, że oni dobrze to wiedzą, tylko udają, bo tak im wygodnie. Dlatego trzeba machać §§§

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

To ja podrzucę ulotkę, którą można drukować i wrzucać sąsiadom do skrzynek ;)

10998871_1018916721456615_7539658839562053794_n.jpg.4f3908983db8971cfaa06151d9cd70eb.jpg

Czy sama ulotka pomoże ,mam wątpliwości.

Natomiast jeśli faktycznie będą przeprowadzane kontrole zakończone karami........ a to pomoże z całą pewnością.

Ludzie zaczną się bać kar.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, dziewczynki za wszystkie rady. Ulotkę chyba wydrukuję i przede wszystkim zaniosę na policję! Malagosku, dałaś mi ustawę, pamiętam, ale oczywiście schowałam ją, żeby nie zginęła! Poszukam, chociaż wydawało mi się, że tam są tylko takie ogólne postanowienia, a nie szczegółowe, ale wyraźnie nie mam racji. 

 

Wczoraj widziałam malagosową onkę. Przede wszystkim jest bezgranicznie smutna. Serce się kroi. Mam nadzieję, że uda się ją wyleczyć z ewentualnych chorób i  że znajdzie się człowiek, który potrafi ten smutek wymazać z jej oczu! 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Mattilu napisał:

Chyba sobie wydrukuję tę ulotkę przed wyjazdem na wakacje w znacznych ilościach.

 

Jak tam Malagosku bezdomniaki z kojca?

Sunieczka z kojca gminnego, ta mała 3-miesieczna,  wczoraj pojechała do domu - do naszego zaprzyjaźnionego gospodarstwa agroturystycznego.

A Leśna jest u nas.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...