Jump to content
Dogomania

Ufna Amelka z Radys - weekend majowy już w ds.


Onaa

Recommended Posts

7 minut temu, Onaa napisał:

Wieści z ds, Amelka na początku była bardzo zestresowana, najpierw nie chciała wyjść z auta, potem wejść do domku, a jak już weszła to siedziała przy drzwiach bidula. Więc Pani wzięła ją na ręce, zaniosła na kanapę, położyła się obok, głaskała, i tak leżały 1,5 h:), i wreszcie Amelcia się trochę uspokoiła, przysnęła nawet, potem obeszła domek, znalazła sobie  miejscówkę ,  ma tam  swój kocyk i zabawke z dt, jak Pani dzwoniła to Amelka sobie spała, kochana bidunia. Była na dwóch spacerkach po ogrodzie. Narazie nie zrobiła siusiu, ze stresu pewnie.

Bidula nie wie jeszcze, że to jej domek.

Trzymam kciuki za Amelcię!!!

Link to comment
Share on other sites

Amelka jest bardzo wrażliwym pieskiem, z początku jest nieśmiała i ostrożna w kontakcie z człowiekiem, przywiązała się do pani Ewy z dt, teraz potrzebuje czasu i miłości w nowym domu, żeby przekonała się że to jest Jej Dom i Jej Ludzie. Wieczorkiem znowu będę czekać na wieści od malizny jak minęła jej noc i kolejny dzień.

BARDZO WAM DZIĘKUJĘ, że Amelka zamiast tkwić za schroniskowymi kratami mogła znaleźć Dom.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dzisiaj z panią Amelki. Sunia przespała całą noc spokojnie. Na spacerach po ogrodzie ma już swoje miejsca, które się jej podobają. Goni ptaszki. Obszczekała już sąsiadów. Tak że chyba czuje się już jak u siebie :).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Onaa napisał:

Rozmawiałam dzisiaj z panią Amelki. Sunia przespała całą noc spokojnie. Na spacerach po ogrodzie ma już swoje miejsca, które się jej podobają. Goni ptaszki. Obszczekała już sąsiadów. Tak że chyba czuje się już jak u siebie :).

suuuuper wieści:) <3

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Onaa napisał:

Przyszły pieniążki dla Amelki 10zł za kwiecień od kiyoshi 0heart.gif , dziękujemy :).

Pani ma przesłać mi na maila fotki Małej z domku :).

tak się ciesze;)

że Ci na nią 'namówiłam' i że tak szybko znalazła swoich ludzi, a mogła gnić latami w R. :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, kiyoshi napisał:

tak się ciesze;)

że Ci na nią 'namówiłam' i że tak szybko znalazła swoich ludzi, a mogła gnić latami w R. :(

Ja też się bardzo cieszę że udało się pomóc Amelce :). To była taka szybka akcja i zabieranie ze schroniska i teraz ten domek. Oby malutka już zawsze była kochana i szczęśliwa.

A jak tylko Państwo coś napiszą jak się miewa Amelcia to zaraz dam tutaj znać na wątek.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dzisiaj  z ds Amelki, sunieczka czuje się bardzo dobrze, macha ogonkiem, została wczoraj sama bez problemu, śpi z Państwem w sypialni w swoim koszu obok łózka, ma też ulubioną kanapę :). Państwo bardzo sunię chwalili, że taka grzeczna, posłuszna. I że to kochana sunia :). W przyszłym tygodniu pani ma przysłać mi fotki Amelki.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Onaa napisał:

Rozmawiałam dzisiaj  z ds Amelki, sunieczka czuje się bardzo dobrze, macha ogonkiem, została wczoraj sama bez problemu, śpi z Państwem w sypialni w swoim koszu obok łózka, ma też ulubioną kanapę :). Państwo bardzo sunię chwalili, że taka grzeczna, posłuszna. I że to kochana sunia :). W przyszłym tygodniu pani ma przysłać mi fotki Amelki.

super wieści:) Amelka- Ty mała szczęściaro <3 :)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, konfirm31 napisał:

Cieszę się bardzo z domu Amelki ! Majową stałą, wpłacę po 10bm

 

Przed chwilą, Janka@ napisał:

Jak finanse? Czy są jakieś długi? Bo nie wiem, czy wpłacać moją deklaracje za maj. To tylko 10 zł, ale mogłabym przeznaczyć na innego biedaka - a dużo ich na Dogo.

Jeśli chodzi o finanse suni to chciałam poczekać jeszcze tydzień ale wydaje się że domek jest pewny na 100%, więc pozostaje podział pieniążków które zostały na koncie Amelki , jeśli macie jakieś swoje propozycje to proszę piszcie, jeśli ktoś wpłacił pieniążki na przyszłe miesiące dla suni , a jej już nie są potrzebne i chciałby je przeznaczyć na innego pieska to też proszę piszcie tutaj na wątku, i są jeszcze osoby spoza dogo, które wpłacają na Amelkę, nie znam ich i nie wiem czy wiedzą że sunia już w ds i jak je powiadomić.

Przyznam że chciałam wyciągnąć kolejną bidę z Radys ale trzy tygodnie temu w pilnej potrzebie znalazły się dwa pieski - dwupak po śmierci pana, ze schroniska w woj. śląskim, jeden przerażony wbity w podłogę boksu, drugi broniący go, istniało ryzyko że na boksach ogólnych nie poradzą sobie, groziło im po prostu zagryzienie :( - dawno nie miałam tymczasów, i nigdy dwóch naraz ale sami rozumiecie...

 

i przyjechały do mnie na dt.

Niestety okazało się że pieski miały może i pana i dom, ale są zaniedbane, zwłaszcza kudłaty Alfik, a najgorsze że po ogólnej wizycie u weta i podstawowych badaniach okazało się że Alfik ma objawy neurologiczne, wymaga zdiagnozowania i na dodatek jest dwa razy starszy niż mówiło schronisko :(, a Kajtek-Bruno  dużo siusia i dużo pije i musi mieć zbadane nerki i korę nadnerczy -  w kierunku choroby Cushinga :(. Jestem załamana stanem zdrowia psiaków. 

Nie wiem co będzie. Koszty na pieski są coraz większe, nie wiem co będzie dalej. Ja mogę im dać tymczasową opiekę ale bez pieniędzy niestety nie dam rady im pomóc. One teraz są bezpieczne, zadowolone. Nie wiedzą że martwię się o ich przyszłość..

Dlatego też nie dam rady pomóc innej biedzie z Radys na miejsce Amelki :(.

I dlatego ze swojej strony chciałam prosić o przeznaczenie pieniążków na koncie Amelki na te dwie bidy, który są u mnie i częściowo na Tobisia z Radys, którego mam pod opieką a który jest w pdt i brakuje mu deklaracji.

Bardzo proszę piszcie tutaj na wątku Wasze zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Onaa- dziewczyny- deklarowiczki Amelki z fb juz wiedzą, że sunia ma DS:)

Swoje deklaracje przeniosły na innego psiaka z radys, ale prosiły mnie, że gdyby jednak (odpukać) deklaracje na AMelke musiały wrócić, to są do dyspozycji.

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, kiyoshi napisał:

Onaa- dziewczyny- deklarowiczki Amelki z fb juz wiedzą, że sunia ma DS:)

Swoje deklaracje przeniosły na innego psiaka z radys, ale prosiły mnie, że gdyby jednak (odpukać) deklaracje na AMelke musiały wrócić, to są do dyspozycji.

Dziękuję za info kiyoshi :), i proszę podziękuj tym osobom za pomoc Amelce.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2017 o 21:42, Onaa napisał:

Dziękuję za info kiyoshi :), i proszę podziękuj tym osobom za pomoc Amelce.

Podziękowałam, a one Tobie tez podziękowały:) te osoby mają pod swoją opieka obecnie 3 albo 4 ex radysiaki:)

Wszystcy z jednej 'ekipy' jesteśmy ;)

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się szczęściem Amelki. Ja zdążyłam wpłacić tylko kwietniową deklarację na nią, ale jesli skromme słówko mogę dorzucić, to oczywiście pomoc psiakom po śmierci pana i Tobisiowi to wspaniały cel na zagospodarowanie pieniędzy pozostałych po Amelce

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, agat21 napisał:

Cieszę się szczęściem Amelki. Ja zdążyłam wpłacić tylko kwietniową deklarację na nią, ale jesli skromme słówko mogę dorzucić, to oczywiście pomoc psiakom po śmierci pana i Tobisiowi to wspaniały cel na zagospodarowanie pieniędzy pozostałych po Amelce

 

Przed chwilą, konfirm31 napisał:

Wpłaciłam stałą majową na Amelkę. Ponieważ dziewczyna ma własny dom(bardzo się cieszę), przeznaczam majową wpłatę na Dwupak  :)

 

Bardzo Wam dziękuję :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...