Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Skóra po kąpieli Maxa jest trochę lepsza, ale sierść jest już trochę przerzedzona.. Max nadal się drapie, więc wet zalecił przez 3 dni podawać mu Encorton. Powiedział też, że jak sierść jest sucha to trzeba zmienić szampon, na np. Hexoderm (po weekendzie kupię). Jest już ciepło i chyba arktycznych mrozów już nie będzie, więc usunęłam z budy i boksu Maxa całe siano i wyłożyłam budę kocami. Niewidomy owczarek Marek też się drapał i pomogła zmiana siana na koce. Jak to nie pomoże i Max nadal się będzie czochrał to już nie wiem co robić... 

Link to comment
Share on other sites

Wcześnie pisałam o sianie,że może uczulać.Trzeba czekać i obserwować być może to jednak siano uczula.Koc trzepać a nawet zmieniać często jeżeli to jest możliwe.

Ja koc oblekałam w poszewkę i zmieniałam poszewkę często.

Jeżeli koc nie pomoże to jeszcze karma zostaje do zamiany na inną.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.04.2018 o 19:20, konfirm31 napisał:

Murko, spytaj swojego weta, co sądzi o tym preparacie

http://allegro.pl/efa-olie-zdrowa-skora-i-okrywa-wlos-30ml-pies-kot-i5720689642.html

 Nasza poprzednia ONka, Buka, kiedy miała kłopoty ze skórą (łupież, wygryzanie, łysienie), dostawała ten preparat i pomogło jej w 100%.

Poszła stała kwietniowa dla Maksa. 

 

Pytałam, wet ma to u siebie, ale dla Maxa opakowanie za ok. 40-50 zł starczyłoby na 10 dni... wet radził kupić np. olej lniany - dużo taniej to wyjdzie a efekt będzie taki sam.

Skóra na szczęście się goi, nie ma już zaczerwienienia. Ale nadal sierść jest sucha i Max czasem się drapie. Kupiłam Hexoderm i będę kąpać Maxa lada dzień. Rachunek mam zbiorczy - jak go ogarnę, to wrzucę.

Link to comment
Share on other sites

Wrzucam rachunek za Hexoderm, koszt 30 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d3b5bf7dbe62e9e2

I Sylimarol, koszt 12,20 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/abc79b43a4795108

 

Wczoraj wykąpałam Maxa w Hexodermie. Szampon jest bardziej wydajny od poprzednich i powinno starczyć na jeszcze jedną kąpiel za 4 dni. Skóra ma zaczerwienienia w niektórych miejscach, w innych się goi. Przy kąpieli zauważyłam, że pod parcianą obrożą, która była założona luźno, jest coś jakby odparzenie w dwóch miejscach. Może drapie się w szyję i wtedy ta obroża go obciera... nie wiem... w każdym razie zdjęłam mu tą obrożę na razie. 

Link to comment
Share on other sites

Hexoderm wyraźnie służy Maxowi, po tej jednej kąpieli nie ma już żadnych zaczerwienień, sierść jest miękka, Max prawie się nie drapie. Jest trochę złuszczonego naskórka w paru miejscach, ale mam nadzieję, że to tylko pozostałość po podrażnionej skórze/stanie zapalnym. Jutro lub pojutrze kolejna kąpiel.

 

Rozliczenie:

Stan konta na 16 marzec wynosił -617,30 zł

+617,30 zł Alaskan Malamute

+50 zł Fundacja ZEA

-450 zł hotelowanie17.03-15.04

-12,20 zł Sylimarol

-26 zł szmapon siarkowy

-30 zł Hexoderm

-12,20 zł Sylimarol

Stan konta na 15 kwiecień wynosi -480,40 zł.

Link to comment
Share on other sites

Myślałam, że po kolejnej kąpieli w Hexodermie ta łuszcząca się skóra zniknie, ale niestety nie:( Na karku jest już zgrubienie i skóra jest zrogowaciała, na zadku jest już mały łysy placek. W każdym takim miejscu prócz łuszczącej się skóry są strupki... Na łapach przednich i tylnich pojawiają się malutkie łysawe miejsca... porobiłam trochę fotek, ale ciężko to uchwycić. Przesłałam to do weta i zobaczę co mi powie... Max nadal trochę się drapie, nie do krwi jak wcześniej na szczęście. Mam wrażenie, że kąpiele tylko spowalniają jakiś proces chorobowy.

acb0fb500a2c652cgen.jpg

9a69e74097fffadcgen.jpg

e0dd42c5570d167fgen.jpg

94279b9e436a14a6gen.jpg

6f59da916edb3ceagen.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Murko, a jak ogon, też łysieje? Czy Max mial robiony profil tarczycowy? 

Ogon akurat nie. Ogólnie na plecach i po bokach sierść jest przerzedzona, najgorzej jest na zadku + na karku jest najgorsza skóra (jest to niewielki fragment, ale zgrubiałą skórę jak u słonia wyczuwa się przy głaskaniu). No i te malutkie łatki na łapach. Brzuch jest raczej ok, z tego co mi się udało ustalić przy tarzaniu się Maxa i pod dotykiem.

Miał robione T4 - wyszło ok.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Murka napisał:

Ogon akurat nie. Ogólnie na plecach i po bokach sierść jest przerzedzona, najgorzej jest na zadku + na karku jest najgorsza skóra (jest to niewielki fragment, ale zgrubiałą skórę jak u słonia wyczuwa się przy głaskaniu). No i te malutkie łatki na łapach. Brzuch jest raczej ok, z tego co mi się udało ustalić przy tarzaniu się Maxa i pod dotykiem.

Miał robione T4 - wyszło ok.

Tak jak pisze konfirm...problemy skórne trudno diagnozować..Wiem coś o tym....Po siedmiu latach badań, diagnoz, leczenia , jeżdżenia po klinikach wet u mojego Kazana zdiagnozowano Alopecję X....(Pseudo cusching)

Może zeskrobiny pobrać???

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

Może zeskrobiny pobrać???

Wet ostatnio pobierał, bo podejrzewał nużeńca. Nic nie znalazł, ale na wszelki wypadek daliśmy mu Advocate.

Czekam co mi wet odpowie.  Może trzeba będzie zbadać pod kątem grzybka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...