Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

34 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Myślę, że karma i opłata za leki. Za pobyt w hoteliku damy rade zapłacić. Jeszcze będzie 80 zł może ciut wiecej z mojego bazarku, no i bazarek terra trwa...

 

Moje Kazanisko je Brit Care Grain Free Senior Light Salomon&Potato. Karma jest naprawdę dobra, w przystępnej cenie, za worek 12 kg 142 zł tutaj https://kelpi.pl/brit-care-grain-free-senior-light-salmon-potato-12kg.html?gclid=CjwKCAjwr-PYBRB8EiwALtjbz6WEw_5V9hNvsFiteoKaQVkCxDAsl8H4XPvBV2W85vFJO_aTZS-BjhoCgjIQAvD_BwE 

  

Dobry pomysł :) 

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Myślę, że karma i opłata za leki. Za pobyt w hoteliku damy rade zapłacić. Jeszcze będzie 80 zł może ciut wiecej z mojego bazarku, no i bazarek terra trwa...

 

Moje Kazanisko je Brit Care Grain Free Senior Light Salomon&Potato. Karma jest naprawdę dobra, w przystępnej cenie, za worek 12 kg 142 zł tutaj https://kelpi.pl/brit-care-grain-free-senior-light-salmon-potato-12kg.html?gclid=CjwKCAjwr-PYBRB8EiwALtjbz6WEw_5V9hNvsFiteoKaQVkCxDAsl8H4XPvBV2W85vFJO_aTZS-BjhoCgjIQAvD_BwE 

  

Czy ta karma jest hipoalergiczna?

Link to comment
Share on other sites

Kochana

ja się kompletnie nie znam na składzie karm.Moja Feta je Boscha i nic jej nie dolega:)Trafilam z karmą.

Czy ta karma od almy i ta co proponowała Alaskan maja w nazwie "hipoalergiczna ?

Mnie się wydaje ,że klopoty ze zdrowiem moga wynikac z niewlasciwej karmy.Choc i wiek swoje robi:(

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, konfirm31 napisał:

Obie karmy to Brit care z łososiem i ziemniakami, bezzbożowe. Jedna dla dużych ras(ta od Almy), druga light dla seniorów. Dla mnie równocenne, ale warto porównać dokładnie skład. 

Porównałam :) Składniki  takie same, proporcje trochę inne. To na co zwróciłam uwagę, to zawartość tłuszczu - dla dużych ras ( powyżej 45 kg) 16%, dla seniorów 12% i wartość energetyczna nieco niższa. Maxiu seniorem jest, poza tym ma problemy z wątrobą ( zażywa Sylimarol) więc może kupić mu dla seniorów - on pewnie różnicy nie zauważy :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, UlaFeta napisał:

Kochana

ja się kompletnie nie znam na składzie karm.Moja Feta je Boscha i nic jej nie dolega:)Trafilam z karmą.

Czy ta karma od almy i ta co proponowała Alaskan maja w nazwie "hipoalergiczna ?

Mnie się wydaje ,że klopoty ze zdrowiem moga wynikac z niewlasciwej karmy.Choc i wiek swoje robi:(

 

Tak, w opisie karm użyte jest określenie "hipoalergiczna"

Ale poczekajmy na odpowiedź Murki, jak sprawdza się karma, którą je. Jak z jego skórą.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, jola&tina napisał:

Porównałam :) Składniki  takie same, proporcje trochę inne. To na co zwróciłam uwagę, to zawartość tłuszczu - dla dużych ras ( powyżej 45 kg) 16%, dla seniorów 12% i wartość energetyczna nieco niższa. Maxiu seniorem jest, poza tym ma problemy z wątrobą ( zażywa Sylimarol) więc może kupić mu dla seniorów - on pewnie różnicy nie zauważy :)

Super! O to chodziło :). Ja klikam z działki z telefonu, to z porównywaniem u mnie trudno. 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, UlaFeta napisał:

Jak Maks zareagowal na karme od alma?

Z tego co pisała Murka, to Max bardzo chętnie je karmę od alma, aż mu się ucho trzęsie i nie ma zadnych problemów. 

Karma Brit Care Grain Free Senior Light Salomon&Potato  jest karma hypoalergiczną.Mój pies ma zdiagnozowaną alergię i ZNT i tą karmę bardzo dobrze przyswaja, bo ma niski indeks glikemiczny, nie zawiera zbóż ani kurczaka no i tłuszczu mniej.  Ja co jakiś czas zmieniam smaki, teraz Kazanisko je Brita z królikiem. Nie ma żadnych problemów ani sensacji żołądkowych przy zmianie smaku.  

 

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze karma BRIT CARE ADULT LARGE BREET SALOMON &POTATO.Skład praktycznie ten sam co GIGANT tylko trochę mniejsza zawartość glukozaminy i chondroidyny co przy dużych psach ma znaczenie.Ale MAKS taki bardzo duży nie jest.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Z tego co pisała Murka, to Max bardzo chętnie je karmę od alma, aż mu się ucho trzęsie i nie ma zadnych problemów. 

Karma Brit Care Grain Free Senior Light Salomon&Potato  jest karma hypoalergiczną.Mój pies ma zdiagnozowaną alergię i ZNT i tą karmę bardzo dobrze przyswaja, bo ma niski indeks glikemiczny, nie zawiera zbóż ani kurczaka no i tłuszczu mniej.  Ja co jakiś czas zmieniam smaki, teraz Kazanisko je Brita z królikiem. Nie ma żadnych problemów ani sensacji żołądkowych przy zmianie smaku.  

 

Nie kazda alergia objawia się problemami zoladkowymi,bo takowych Maks nie miał.(chyba)

Mi chodzi o problemy z uszami i skorne.

U psa mojego syna alergia objawila się chorymi uszami.Trzepal glowa.I rozne cuda-wianki wet przepisywal.Pomagalo na chwile.

W końcu zalecil zmiane karmy na hipoalergiczna i jak reka odjal.Egon jest na Royalu. Droga jak cholera,ale na weta się nie wydaje:)

To można sprobowac podawac Maksiowi jeden rodzaj karmy odstawić leki i zobaczyć co się będzie dzialo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Jo37 napisał:

Kasy niestety nie ma.

Może ktoś przypomnieć ile wynosi koszt hoteliku.Czy opłata jest z karmą,czy bez.

Jeżeli karma będzie kosztować do 150,00zł to ja opłacę karmę.

Miałyśmy z Bogusik zrobić bazarek w części dla Maksa ale nie dałyśmy rady,pozmieniały się plany w rotacji psiaków,w związku z tym opłacę karmę.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Anula napisał:

Może ktoś przypomnieć ile wynosi koszt hoteliku.Czy opłata jest z karmą,czy bez.

Jeżeli karma będzie kosztować do 150,00zł to ja opłacę karmę.

Miałyśmy z Bogusik zrobić bazarek w części dla Maksa ale nie dałyśmy rady,pozmieniały się plany w rotacji psiaków,w związku z tym opłacę karmę.

Za Maxa płacimy 15 zł dziennie ( razem z karmą ).

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

Kasy niestety nie ma.

Ale z kasą nie jest tak źle.

Dług spłacony, 360 zł na koncie + dwa bazarki w rozliczeniu + pieniądze ze Skarpety Owczarkowej + zbiórkana fb.

Jeżeli coś źle policzyłam, to mnie poprawcie :)

Jeżeli nie sprawdzimy, jak Max zareaguje na zmianę karmy, to dalej nie będziemy wiedzieć, co jest przyczyną problemów.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Może ktoś przypomnieć ile wynosi koszt hoteliku.Czy opłata jest z karmą,czy bez.

Jeżeli karma będzie kosztować do 150,00zł to ja opłacę karmę.

Miałyśmy z Bogusik zrobić bazarek w części dla Maksa ale nie dałyśmy rady,pozmieniały się plany w rotacji psiaków,w związku z tym opłacę karmę.

 

55 minut temu, Jo37 napisał:

Za Maxa płacimy 15 zł dziennie ( razem z karmą ).

 

Dnia 29.04.2018 o 15:59, Murka napisał:

Max je zwykłą karmę suchą, możliwe, że jakiś składnik go uczula. 

Wet od początku podejrzewa, że te zmiany są alergiczne.  Mówił mi, że jeśli zmiana siana na koc nie pomoże to warto zmienić karmę. Można by było spróbować przez 1-2 miesiące mu podawać jakąś hypoalergiczną, tylko jaką? Gdy będzie karma specjalistyczna to koszt hotelowania wyniesie 12zł/doba.

Czyli teraz 15 zł/doba a z naszą karmą 12 zł/doba.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, jola&tina napisał:

Ale z kasą nie jest tak źle.

Dług spłacony, 360 zł na koncie + dwa bazarki w rozliczeniu + pieniądze ze Skarpety Owczarkowej + zbiórkana fb.

Jeżeli coś źle policzyłam, to mnie poprawcie :)

Jeżeli nie sprawdzimy, jak Max zareaguje na zmianę karmy, to dalej nie będziemy wiedzieć, co jest przyczyną problemów.

 

Za kilka dni musimy zapłacić ponad 450,00 zł za hotelowanie plus leki. 

Link to comment
Share on other sites

9 bm wpłaciłam stałą, tj 30 zł, a za chwilę, wpłaci taką kwotę i moja Córka. Uważam, że trzeba Maxowi kupić antyalergiczną karmę, i spróbować, jak będzie na niej funkcjonować. Pytanie, czy ma to być któryś Brit, czy np Eucanuba dermatosis -  dobra i w miarę tania karma lecznicza na problemy ze skórą. Może Murko, zapytaj weta, co doradzi? A czy Max, który jest obecnie na karmie Brit od Almy, ma mniejsze kłopoty ze skórą, niż na karmie hotelowej? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...