Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Byłam z Maxem w czwartek na zeskrobinie i cytologi, ale nic tam nie wyszło, żadnych pasożytów nie ma. Trzeba będzie zrobić posiew, ale to dopiero po weekendzie majowym, bo teraz labolatorium nie funkcjonuje.

A Max znów się drapie i jeszcze na mordce mu jakaś zmiana skórna wyskoczyła:( 

Na razie pozostaje mi kąpać go w Hexodermie... trochę mu to chociaż ulgi przyniesie.

Link to comment
Share on other sites

Max je zwykłą karmę suchą, możliwe, że jakiś składnik go uczula. 

Wet od początku podejrzewa, że te zmiany są alergiczne.  Mówił mi, że jeśli zmiana siana na koc nie pomoże to warto zmienić karmę. Można by było spróbować przez 1-2 miesiące mu podawać jakąś hypoalergiczną, tylko jaką? Gdy będzie karma specjalistyczna to koszt hotelowania wyniesie 12zł/doba.

Link to comment
Share on other sites

Jest Eucanuba dermatosis i Throvet hypoallergenic. Ja moim psiakom, dawałam karmy tych firm, jako karmy weterynaryjne, ale przy problemach innych, niż skórne. Pomogło. Eucanuba chyba tańsza, tyle, że nie dziczyzna, a ryba. Po 10 maja, bo teraz jestem bez kasy, kupię mu worek Eucanuby dermatosis i może zobaczysz, czy to pomoże na jego problemy ze skórą? Bo co do Royal, to chociaż wiem, że weterynaryjne w przeciwieństwie do bytowych są OK, jakoś nie mam zaufania. 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj kupiłam Hexoderm (rachunek będę mieć w przyszłym tygodniu, bo nasz wet jest na urlopie) i dzisiaj wykąpałam Maxa. Skóra nie wygląda źle, nie ma zaczerwieniania nigdzie (jak byłam w lecznicy w czwartek to były ślady świeżego wygryzania). Umyłam mu dokładnie też łapy. To na mordce mnie niepokoi, ale może to jakiś uraz mechaniczny (wygląda jak duży lekko wybulbiony strup), może jakąś gałązką się skaleczył tylko. Przemyję mu to na razie jakimś dezynfektem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.05.2018 o 09:08, konfirm31 napisał:

Co u Maxa? Jak ze skórą i wygryzaniem ? 

Nie ma drastycznego pogorszenia ani poprawy. Max drapie się nadal po brzuchu, ale nie widziałam, żeby się wygryzał, nie ma też zaczerwieniania na grzbiecie. Skóra natomiast jest tam łuszcząca się i robi się miejscami zrogowaciała...

Ten strupek na pyszczku jest nadal, przemywam go rivanolem. 

W tym tygodniu mam podjechać do lecznicy do pobrania próbki i wysłanie na posiew.

 

Kupiłam Sylimarol dla Maxa, koszt 13,50 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fcb9d10efa553e15

Link to comment
Share on other sites

Dziś byłam z Maxem w lecznicy; wet pobrał dwie próbki: zeskrobinę oraz wymaz z tego strupa na pysku.

 

Kupiłam Caniviton, niestety zdrożał i tańszego niż 92,20 zł nie znalazłam...:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/4bee5e8dffb73d5c

 

A tu koszty wcześniejszej zeskrobiny (11 zł) oraz szamponu Hexoderm (33 zł):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/554cd12fa306a371

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...