Jump to content
Dogomania

Przerażona sunia spanielka z gminnego kojca powędrowała do anecik:) Aklimatyzuje się w DS w Jaworznie


kiyoshi

Recommended Posts

30 minut temu, anecik napisał:

No to czekamy .

Przed chwilą dzwoniłam do Pani Joli- w trase pojechał jej mąż (żebyś się anecik nie zdziwiła, że mężczyzna przyjedzie;)

Będzie u nas na 12 tą. Więc u Poker ok. 14tej.

Dobrze, że czekasz:) Będe do Ciebie dzwonić jak już dziewczyne wyśle 'w świat' :)

Link to comment
Share on other sites

44 minut temu, Poker napisał:

Ja ma nr telefonu do p.Joli, a muszę mieć kontakt z panem. kto ma nr telefonu do niego? Pani Jola nie odebrała teraz.

Poker:( nie mam numeru do Pana, ale on pojedzie tam gdzie mu żona kazała. Wyjechał od nas o 12:20 więc ok. 2 godziny ma do Ciebie.

Bądź w umówionym miejscu, albo dzwoń do p. Joli jeszcze raz. Na pewno się znajdziecie!

Link to comment
Share on other sites

Neska jest wspaniałą sunią, bardzo driobniutka jak na spanielke...nie wiem czy ona w ogóle ma już rok?

Nie wiem tez czy nie jest za młoda na sterylkę:( i juz oczywiście się martwie....najpierw o tą podróż, potem o reszte:(

W przytulisku były łzy....jednak to daleka droga, a piesek tak ufny, że podbił serca wszystkich.

Neska dostała cała wyprawke- obróźkę, smycz, cały wór karmy i smaczków, książeczke zdrowia ma też i lek na te uszka jeszcze na kilka dni.

Rozmawiałam z anecik i trzeba będzie w poniedziałek z nią podjechać do weta, sprawdzić te uszka i też poprosić, by ustalił jej wiek i czy nie jest za młoda na sterylke....

Na razie czekamy aż dojadą- ona i Giga, wieczorem....

Mąz Pani Joli wyglądał na zmęczonego, mówił że wczoraj wrócił z jednej trasy a dziś jest w następnej...eh...człowiek się zamartwi na śmierć:(

Link to comment
Share on other sites

Za młoda na sterylkę? Ja ciachałam psy (w sensie: moi tymczasi byli ciachani przez właścicieli) w wieku ok 6-7msc, jedna z fundacji, przy której dorastałam również w tym wieku ciachała swoich podopiecznych. Jedyne, o co bym się obawiała to to, czy czasem nie zbliżałaby się jej cieczka, bo wiem od swoich wetów, że wówczas są przeciwwskazania (mocne ukrwienie macicy, możliwość komplikacji). No ale i tak zadecyduje wet :) Najważniejsze, że Neska już bezpieczna, nie trafi do pseudo. ;)

Trzymam kciuki za podróż. Szerokiej drogi!

Link to comment
Share on other sites

24 minut temu, Poker napisał:

P.Jola zadzwoniła do mnie i podała nr telefonu do męża.

Martwię się ,że pan zmęczony. W pogoni za pieniądzem można życie stracić.

Z tego co z nim zdązyłam chwile rozmawiać to wywnioskowałam że jest z zawodu kierowcą, a z psami jeździ tylko by czasem żonie pomóc gdy ona ma coś innego do zrobienia w domu....

Kierowcy mają jazde we krwi. A za pieniędzmi to oni raczej nie jeżdżą, bo z tego co liczę na szybko malutko zarabiają za taki cały dzień drogi:( Niektóre osoby z dogomanii za taką trasę liczyłyby mniej więcej dwa razy tyle....

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, kiyoshi napisał:

Z tego co z nim zdązyłam chwile rozmawiać to wywnioskowałam że jest z zawodu kierowcą, a z psami jeździ tylko by czasem żonie pomóc gdy ona ma coś innego do zrobienia w domu....

Kierowcy mają jazde we krwi. A za pieniędzmi to oni raczej nie jeżdżą, bo z tego co liczę na szybko malutko zarabiają za taki cały dzień drogi:( Niektóre osoby z dogomanii za taką trasę liczyłyby mniej więcej dwa razy tyle....

E no dwa razy tyle to chyba lekka przesada. Zależy na co Pan jeździ na gaz czy na inne paliwo. Ale to nieważne, ważne aby dojechali wszyscy cali i zdrowi do mnie a potem Pan do domu.

Z Wrocławia do mnie ok. 220 km i ponad 2 godziny. Zależy jeszcze jak Pan pojedzie czy A4 czy opłotkami :)

Teraz JA zaczynam się denerwować.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, anecik napisał:

E no dwa razy tyle to chyba lekka przesada. Zależy na co Pan jeździ na gaz czy na inne paliwo. Ale to nieważne, ważne aby dojechali wszyscy cali i zdrowi do mnie a potem Pan do domu.

Z Wrocławia do mnie ok. 220 km i ponad 2 godziny. Zależy jeszcze jak Pan pojedzie czy A4 czy opłotkami :)

Teraz JA zaczynam się denerwować.

no bo liczą według kilometrówki a nie zużycia

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, kiyoshi napisał:

Nie wiem tez czy nie jest za młoda na sterylkę:(

Ovo miała 8 mies. - u nas było i jest ok. Nasza poprzednia wetka przed pierwszą cieczką absolutnie nie ciachała. Zatem, jak zawsze, dwie szkoły - falenicka i otwocka. Podkreślam - dzielę się jedynie tym, co nasze (doświadczenie w rzeczy samej) ;)

Link to comment
Share on other sites

ZObaczymy co wet zadecyduje jak zobaczy sunie. Ja jestem zdecydowaną przeciwniczką sterylizacji psów przed ukończeniem 1 roku zycia. Hormony płciowe są bardzo potrzebne do zakończenia prawidłowego rozwoju wielu organów, kości. Zbyt wczesna sterylka może się objawić chorobami w starszym wieku....

Wiem, że wielu wetów ciacha jak leci i maleństwa nawet. No zobaczymy - po ząbkach na pewno okresli jej wiek w miarę dokładnie i wtedy będziemy myśleć.

Dla mnie najważniejsze jest żeby sunia była zdrowa, żeby jej los się odmienił. Mieszkała u patologii (przepraszam że tak pisze, ale to potwierdzone), była bita...

U anecik będzie miała raj:) ciepło, spokój, bezpieczeństwo...

Żeby tylko już dojechała.

a co do kosztów transportu- pan pokona dziś w sumie jakieś 800-900 km więc 300 zł to nie jest dużo. Za przewóz radysiaków na taką trasę trzeba zapłacić u kogoś innego 2 razy tyle (wiem to na pewno).

 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Poker napisał:

Mam nadzieję ,że dojadą bezpiecznie.

Neska słodka, jak nas zobaczyła to ogonek poszedł w ruch. Bardzo się cieszy na widok człowieka. Myślę ,że szybko znajdzie DS.

Będziemy się starać o DS :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...