Jump to content
Dogomania

Przerażona sunia spanielka z gminnego kojca powędrowała do anecik:) Aklimatyzuje się w DS w Jaworznie


kiyoshi

Recommended Posts

Sunię zobaczyłam na fb. Piękne spanielkowate oczy pełne smutny, żalu, lęku!

Ktoś przyprowadził sunie do gminnej przechowalni, że niby znaleziona pod sklepem.

Znaleziona czy nie- życia łatwego nie miała. Kuli się przy każdym ruchu- była bita, poniewierana? poznała siłę człowieka i jego panowanie nad światem...

W kojcu nie radzi sobie kompletnie. Nie wie czym jest buda, kuli się na deskach i marznie. Noce są chłodne, a ta sunia delikatna i widać, że nauczona życia w domu.

Mimo wielkiego lęku przed światem jest bardzo łagodna. Z innymi psami dogaduje się pięknie, potrafi chodzić na smyczy, jest młodziutka i nie straciła na pewno do końca wiary w lepsze jutro!

Pewnie wystarczyłoby kilka dobrych ogłoszeń i trafiła by do DS, ale...

Taka ładna spanielkowata sunieczka może być pokusą dla pseudohodowcy. W przytulisku nie ma jak jej wysterylizować, dlatego postanowiłam pomóc.

Kasia Przystał zgodziła się przyjąć sunie. Organizujemy transport na dniach.

Jak zawsze proszę Was kochani o pomoc! nie sądze, by sunia 'zasiedziała' się w hoteliku- raczej potrzebuje pomocy doraźnej.

Wydatki to transport, sterylizacja i pewnie szczepienia plus 10 zł za dobę u Kasi.

Gdyby ktoś chciał pomóc w jakikolwiek sposób będe jak zawsze ogromnie wdzięczna i wszystkich do suni gorąco zapraszam!

 

 

sunia4.jpg

sunia2.jpg

sunia3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Deklaracje:

- kiyoshi- 50 zł/m-c (26.10)

- Poker- 20 zł/m-c (26.10)

- teresaa118- 50 /m-c (7.11)

- yoana- 15 zł/ m-c (4.11)

- agat21- 20 zł/ m-c

- koja- 20 zł/ m-c (2.11)

- dwbem- 25 zł (28.10)

- mdk8- 15 zł (27.10)

- Nesiowata- 20 zł (26.10)

- Bogusik- 30 zł (28.10)

- renatka_s- 20 zł (26,10)

- miryca- 100 zł (27.10)

- Neelith- 20 zł

- Mela Jakimiuk- 50 zl (28.10)

- Anula- 30 zł (31.10)

- madziorek23- 30 zł (31.10)

- Poker- 100 zł (2.11)- zwrot za transport Gigi wraz z Neską do Anecik:) DZIĘKUJE!

 

suma wpłat: 575 zł na dzień 7.11.

suma wydatków:

- 300 zł transport (29.10)

- 55 ZŁ- TRANSPORT DO DS (7.11)

SALDO 575 zł- 355 zł= 220 zł na dzień 7.11.

220 zł przekazałam na konto Sasanki

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, malagos napisał:

Szkoda, ze sunia nie może być wysterylizowana na koszt gminy, jak to jest u nas. Dla gminy to mniejszy wydatek, niż wzywać schronisko. Bo gdzie z takiego punktu przetrzymań trafiają te psy, o ile nie znajda domu stałego?

Malagos...sunia nawet gdyby została wysterylizowana tutaj (pieniązki mozna zebrać) to musiałaby wrócić do kojca po zabiegu.

Ogólnie gmina nie inwestuje w ten punkt przetrzymać- wszelkie koszty pokrywaja wolontariuszki, Karma dostarczana jest ze zbiórek. Dziewczyny sprzątają, wyprowadzają psy, prowadzą adopcje. Wszystko jest na ich głowie. Psy są tu tak długo az nie znajdą domu. W chwili gdy robi się zatłoczenie- nowe psy nie sa przyjmowane....

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, malagos napisał:

Szkoda, ze sunia nie może być wysterylizowana na koszt gminy, jak to jest u nas. Dla gminy to mniejszy wydatek, niż wzywać schronisko. Bo gdzie z takiego punktu przetrzymań trafiają te psy, o ile nie znajda domu stałego?

No właśnie, gdzie trafiłaby sunia, gdybyś nie zabrała jej do hoteliku ?

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, kiyoshi napisał:

Malagos...sunia nawet gdyby została wysterylizowana tutaj (pieniązki mozna zebrać) to musiałaby wrócić do kojca po zabiegu.

Ogólnie gmina nie inwestuje w ten punkt przetrzymać- wszelkie koszty pokrywaja wolontariuszki, Karma dostarczana jest ze zbiórek. Dziewczyny sprzątają, wyprowadzają psy, prowadzą adopcje. Wszystko jest na ich głowie. Psy są tu tak długo az nie znajdą domu. W chwili gdy robi się zatłoczenie- nowe psy nie sa przyjmowane....

Pisałyśmy równocześnie :) Już znam odpowiedź na moje pytanie.

Niby dobrze, że nie są przekazywane do schronu, bo to pewnie maja nieco lepiej,ale z drugiej strony blokują miejsce dla kolejnych bezdomniaczków :(

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

No właśnie, gdzie trafiłaby sunia, gdybyś nie zabrała jej do hoteliku ?

Trafiłaby bezpośrednio do adopcji, ale dziewczyny, same wiecie, że na nowych właścicielach nie da się w 100% wyegzekwowac, że wykonają zabieg sterylki.

Dlatego zgłosiłam się, by sunie zabrać, wysterylizować i dopiero poszukać domu najlepszego z możliwych.

Link to comment
Share on other sites

Teraz, kiyoshi napisał:

Trafiłaby bezpośrednio do adopcji, ale dziewczyny, same wiecie, że na nowych właścicielach nie da się w 100% wyegzekwowac, że wykonają zabieg sterylki.

Dlatego zgłosiłam się, by sunie zabrać, wysterylizować i dopiero poszukać domu najlepszego z możliwych.

Bardzo słusznie. Poza tym, ja bardzo boję się tych sterylek w schronach, punktach przetrzymań. Pomijając nieliczne punkty, gdzie psioluby czuwają nad bezpieczeństwem psiaków, sterylki wykonywane są przez wetów z różną znajomością tematu, a warunki w jakich psiaki przebywają po zabiegu, daleko odbiegają od właściwych pod względem sterylności, że o samopoczuciu zwierzaka po zabiegu, nie wspomnę :(

Pomimo kosztów,  wolę jednak sterylizować, zwłaszcza sunie, poza schronem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Poker napisał:

Biedna czarnulka. Widać ,że była w domu, sierść ma jeszcze całkiem przyzwoitą.

Daję 2 dyszki miesięcznie na nią. Jakie imię będzie miała? Może Neska?

Poker, jak zawsze jestes bardzo kochana! bardzo, bardzo Ci dziękuje za tą pierwszą deklaracje:)

Właśnie sunia nie ma imienia i chyba zostaniesz jej chrzestną:) będzie Neska bo rzeczywiście jej pasuje:)

Pisałam przed chwilą z dziewczynami i postarają się załatwić pokrycie kosztów sterylizacji, więc tyle będzie lżej:)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, dwbem napisał:

Ja postaram się dołożyć parę groszy ale dopiero po pierwszym bo jestem na gigantycznym minusie na koncie i nie dam już rady dać coś teraz. Ale poproszę o konto to coś przeleję dla biednej czarnulki.

bardzo Ci kochana z całego serduszka dziekuje:) :)

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Gabi79 napisał:

Popieram, imię Neska bardzo do suni pasuje.

Czy ktoś wpłacający deklaracje na Akcję Sterylizację mógłby zgłosić sunię i poprosić o sfinansowanie sterylki?

Gabrysiu póki co dziewczyny z przytuliska prawdopodobnie zapłacą za sterylkę.

nie chce nadwyrężać Akcji Sterylizacji- już Karolcia była z ich srodków sterylizowana, no ale zobaczymy jak się ułoży....Gdyby ktoś chciał zgłosić to na pewno byłoby super i dziewczyny by się ucieszyły, bo właściwie mają niewiele pieniązków które musza rozdysponowac na różne potrzeby (często trafiają pieski chore, a gmina nie chce płacić za nic:( )

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, kiyoshi napisał:

Gabrysiu póki co dziewczyny z przytuliska prawdopodobnie zapłacą za sterylkę.

nie chce nadwyrężać Akcji Sterylizacji- już Karolcia była z ich srodków sterylizowana, no ale zobaczymy jak się ułoży....Gdyby ktoś chciał zgłosić to na pewno byłoby super i dziewczyny by się ucieszyły, bo właściwie mają niewiele pieniązków które musza rozdysponowac na różne potrzeby (często trafiają pieski chore, a gmina nie chce płacić za nic:( )

Wyobrażam sobie, że na wszystko brakuje pieniędzy, tym bardziej, że gmina nie chce za nic płacić.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...