Jump to content
Dogomania

18.05.2017 Lisia vel Astra odeszła za Tęczowy most.21.01.2017r Lisia vel Astra pojechała do swojego domku!!! Bądź szczęśliwa i nigdy już nie zaznaj bezdomności, cierpienia i bólu!!!!Cierpię w milczeniu.. Czy jest dla mnie nadzieja?


Recommended Posts

Przedwczoraj Mikołaj przyniósł dla Lisi olej lniany wraz z cała reklamówką Dentastixów:) Dziękuję magence1 w imieniu Lisi oraz innych psiaków:)

Olej już w używaniu, Lisia sobie chwali:)

Guzek mnie martwi, bo twardy jest bardzo... wet będzie chyba u nas pod koniec przyszłego tygodnia (mam parę psiaków do szczepienia), to poproszę, aby obmacał tą łapkę.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Murka napisał:

Przedwczoraj Mikołaj przyniósł dla Lisi olej lniany wraz z cała reklamówką Dentastixów:) Dziękuję magence1 w imieniu Lisi oraz innych psiaków:)

Olej już w używaniu, Lisia sobie chwali:)

Dziękujemy pięknie Mikołajowi!!  Znalezione obrazy dla zapytania gify emotikony mikolaj

 

28 minut temu, Murka napisał:

Guzek mnie martwi, bo twardy jest bardzo... wet będzie chyba u nas pod koniec przyszłego tygodnia (mam parę psiaków do szczepienia), to poproszę, aby obmacał tą łapkę.

Cały czas mam nadzieję, że to nic poważnego...A wcześniej tego nie nie było? To rośnie?

Link to comment
Share on other sites

Lisia już wyraźnie porasta sierścią:) 

Mimo odstawienia Encortolonu nadal pije ogromne ilości wody... ale z siusianiem wytrzymuje.

 

Rozliczenie:

Wpłaty:

+235 zł Fundacja ZEA

 

Koszty:

-360 zł hotelowanie (10.11-09.12)

-35 zł transport z Zamościa do lecznicy w Janowie Lub. (połowa kosztów)

-10 zł odbiór z lecznicy

-743 zł koszty wet.

-9,20 zł Ketokonazol

-15 zł odrobaczenie II

-9,20 zł Ketokonazol

-10 zł przejazd do lecznicy na zeskrobinę

-26 zł zeskrobina

-18,50 zł Ketokonazol x 2 opak.

Razem: -1235,90 zł

 

+235 zł - 1235,90 zł = -1000,90 zł

Stan konta na 9 grudnia wynosi -1000,90 zł.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Murka napisał:

Lisia już wyraźnie porasta sierścią:) 

To poprosimy zdjęcia suczki. 

 

Godzinę temu, Murka napisał:

Mimo odstawienia Encortolonu nadal pije ogromne ilości wody... ale z siusianiem wytrzymuje.

Można standardowo przyjąć , że pies wypija ok 60 ml wody na kg masy ciała. Jednak są znaczne wahania, w zależności od trybu życia psa, rodzaju pokarmu, wieku itd. A ile ona tej wody wypija?? Ja tak sobie myślę, że skoro ona jest w domku, jest jej cieplutko to i wody więcej wypija, niż psiaki na zewnątrz. 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Murka napisał:

Ona najczęściej wypija cała michę wody na raz... napełniamy jej kilka razy dziennie, wypija do ostatniej kropli... Dodatkowo 4 razy dziennie wychodzi na ogród i tam też pije wodę ze stojącego garnka.

To chyba jednak dużo....U nas był też problem z nadmiernym piciem wody, pani doktor kazała mierzyć ilość wypijanej wody. ie nalewałam też pełnej miski. Po zmniejszeniu dawki forthyronu problem nadmiernego picia wody i sikania zmniejszył się. Kazan już teraz nie wypija do końca, do ostatniej kropli..

Może u Lisi to  ten encortolon tak podziałał....

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Anula napisał:

Tak sobie myślę czy Lisię nie dopadła choroba Cushinga.Trzeba by było chociaż mocz zbadać.

Anula, tylko nie to....Ja przez badania w kierunku Cuschinga, i nie tylko ostatnio przechodziłam ze swoim psem....

Murka pisze, że Lisia porasta sierścią, a przy Cuschingu pies raczej łysieje....

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Murka napisał:

Ona często wypija cała michę wody na raz... napełniamy jej kilka razy dziennie, wypija do ostatniej kropli... Dodatkowo 4 razy dziennie wychodzi na ogród i tam też pije wodę ze stojącego garnka.

A czy to nie jest przypadkiem spowodowane zaburzeniem pracy nerek ?

Link to comment
Share on other sites

Lisia miała robioną krew i mocz u weta. Krew wyszła ok, parametry nerkowe też. Myślę, że jeśli się to picie nie wyciszy (encortolon dopiero teraz został całkowicie odstawiony, w czwartek sunia dostała ostatnią dawkę), to trzeba będzie powtórzyć badanie moczu. Zwłaszcza, że tam była infekcja wcześniej.

Przypomniałam sobie, że na USG wet znalazł guzki na śledzionie... mam nadzieję, że nie jest to powiązane z tym guzkiem na łapce...

Jak będzie wet u nas to porozmawiam z nim o tym wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

54 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Anula, tylko nie to....Ja przez badania w kierunku Cuschinga, i nie tylko ostatnio przechodziłam ze swoim psem....

Murka pisze, że Lisia porasta sierścią, a przy Cuschingu pies raczej łysieje....

Ja też przeszłam leczenie spowodowane Cushingiem u swojej tymczasi Cecylki a więc wiem.Na szczęście tak dobrze był dopasowany Vetoryl,że Cecylka czuła się doskonale i migiem porosła sierścią.Cecylka jeszcze żyła z tą chorobą 2 lata w wspaniałym DS.

Dajmy spokój i wyplujmy te słowa dotyczące Cushinga.Lisia nie może nam chorować.

Bardzo skuteczne jest Furaginum na stany zapalne w nerkach.I tak jak piszesz bardzo pomocna jest żurawina,która zakwasza mocz a tym samym nie namnażają się bakterie,które nie lubią odczyny kwaśnego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...