Jump to content
Dogomania

Dramat dzikusków zamieniony w cud. Lika, Rudy-Moris, Murzynek-Gucio, Tinka, Czesio w DS. I do tego Gandzia, od której wszystko się zaczęło.


Tyśka)

Recommended Posts

Jeszcze dwa słowa o kotkach p.Edwarda.
Własne,karmi tym co sam je. Wyglądają ładnie z tego co wiem.
Oprócz tego dzieli się jedzeniem,z tymi które zaglądają do nich.

Wyrzucają (synowa również) resztki za siatkę posesji na skarpę, gdzie zaczęła stołować się Lika.

Potem Lika wchodziła już na podwórko i taras na którym stoją miski własnych kotów.

Pan widział,że piesek głodny przychodzi, dzielił się i z nią. Na początku listopada Lika się pojawiła.

P.Edward jak był w siłach,to zawsze na zimę kupował worki owsa, marchwi, warzyw i dokarmiał sarny na skarpie.

Bywało,że przychodziło po 9szt mówił. Pozwalały mu się nawet głaskać po głowie.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Anula napisał:

Już Ania podesłała mi adresy.Może ktoś podpowie mi jaką karmę suchą i mokrą mam zakupić.Ja jak miałam kotka to gotowałam mu i nie mam pojęcia o karmach.Może ktoś pomoże.Jutro będę zamawiać.

Zea może zamówić kocią karmę dla p. Edwarda, potrzebny mi adres...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, uxmal napisał:

A w jaki sposób dotarła informacja do P. Edwarda że Lika jest poszukiwana? Czy z gazety?

Tak,z gazety, Głos Ziemi Cieszyńskiej kupuje.

Wcześniej widział ogłoszenie i psa...chciał dzwonić jeszcze w listopadzie, chyba nawet dwa razy się zbierał...ale synowa przeszkodziła,zniechęciła.

Link to comment
Share on other sites

Może w tym poście będę rozliczać finanse Liki,ponieważ na pierwszą stronę ciężko jest mi wchodzić.

Lika 09.09.2017r pojechała do domku do Ustronia k/Cieszyna.

Lika 27.09.17 o godz.15 zaginęła.Szukamy.

Lika 15.01.18 - namierzona w Wiśle,trwają przygotowania do schwytania Liki.

Lika 19.01.18  schwytana przez Jamora. Już jest bezpieczna w swoim domku w Ustroniu.

 

NOWY POST ROZLICZENIOWY LIKI - 13.11.17

Wpłaty:

1.WiosnaA - wpł.13.11.17 - 1111,40zł

2.Bazarek Bogusik - wpł.16.11.17 - 376,40ZŁ

http://www.dogomania.com/forum/topic/340354-rozliczam-domowy-misz-masz-zapraszam-do-081117/?page=6

3.Bazarek Jo37- wpł.28.11.17 - 67,00zł

4.Bazarek - Martica&Aischa na poszukiwania Liki - wpł.14.12.17 - 157,50zł

5.WiosnaA - zwrot -  wpł.18.01.18 - 66,10zł

6.Fundacja ZEA - zakup karmy mokrej dla P.Edwarda dzięki, któremu Likunia została namierzona - 22.01.18-158,40zł.(nie ujęte w rozliczeniu)

7.elficzkowa - wpł. 22.01.18 - 327,00zł  - pozostałość po dzikuskach

8.bakusiowa - wpł. 22.01.18 - 50,00zł

9.Aleksa - wpł. 22.01.18 - 20,00zł

10.UlaFeta - wpł.22.01.18 - 21,20zł

11.mdk8 - wpł.25.01.18 - 20,00zł

12.P.Majka i P.Zbyszek - wpł.25.01.18 - 100,00zł

13.WiosnaA - zwrot za klatkę - wpł.01.02.18 - 300,00zł

Wydatki:

1.WiosnaA - wpł.30.11.17 - 48,05zł-ogłoszenia

2.WiosnaA - wpł.19.12.17 - 258,30zł-ogłoszenia str.153

3.WiosnaA-wpł.19.12.17 - 36,90zł-ogłoszenia w Dzienniku Zachodnim str.153

4.WiosnaA-wpł.09.01.18 - 238,30zł-ogłoszenia str.156

5.Zakup kart paliwowych Orlen dla Mysza2 i AgusiaP 2x100,00zł-22.01.18-200,00zł (koszt pośredni-21,47zł biorę na siebie)

6.Zakup karmy suchej i mokrej dla toga i P.Patrycji z drukarni-22.01.18-2x120,60zł-241,20zł

7.Jamor - wpł.22.01.17 - 1150,00zł

8.ogłoszenia dla Zorki - wpł.05.02.18 do ala123 - 137,00zł

 

Stan konta:

Wpłaty: + 2616,60zł - Wydatki: - 2309,75zł = 05.02.18 = + 306,85zł

Link to comment
Share on other sites

Nie dzwoniłam cały dzień do domku, dopiero wieczorkiem.

Jest na prawdę nieźle...Lika swobodnie chodzi po domu z ogonkiem w górze.Sama podchodzi do Mai i wtedy też ma ogonek w górze!.Ogólnie jest teraz wyluzowana, z każdą godziną jest lepiej.Troszkę dystansu trzyma do Zbyszka- z Nim mniej czasu spędzała kiedyś,ale nie tak żeby się bała.

Zuch nasza Krycha!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Już Ania podesłała mi adresy.Może ktoś podpowie mi jaką karmę suchą i mokrą mam zakupić.Ja jak miałam kotka to gotowałam mu i nie mam pojęcia o karmach.Może ktoś pomoże.Jutro będę zamawiać.

Dla kotów wolnożyjących najlepsza na zimę jest karma Smilla. Jest ona wysokoenergetyczna. Są różne smaki lecz koty najbardziej lubią z wołowiną.  Wiem to od znajomej która od lat karmi takie koty. Karmę można kupić w sklepie http://www.bitiba.pl/shop/karma_dla_kota/sucha_karma_dla_kota/smilla. Kupując z wysyłką na inny adres trzeba uważać. Najpierw wypełnić wszystkie dane czyli kupujący, adres do wysyłki a dopiero w następnej kolejności zaznaczyć kupowany towar.

Link to comment
Share on other sites

Czy dobrze rozumiem ,że na koncie Liki jest + 1196,85zł ?

Jeżeli tak, to proponowałabym pokryć wszystkie koszty związane z poszukiwaniem Liki łącznie z karmą dla kotów wspaniałego pana Edwarda. ZEA ma dużo wydatków i jak nie musi, to niech się nie dokłada do Liki. Co o tym sądzicie?  W razie minusa na koncie wpłacę 50 zł.

Myślę ,że gdyby podesłać paczuszkę panu Edwardowi np. z bombonierą, dobrą herbatą, to się nie obrazi i nie odeśle.

Mam sporo bombonierek , mogę dokupić herbatę i wysłać do pana z podziękowaniem od Liki.

Jakie ona ma imię w DS. ?

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Poker napisał:

......

Myślę ,że gdyby podesłać paczuszkę panu Edwardowi np. z bombonierą, dobrą herbatą, to się nie obrazi i nie odeśle.

Mam sporo bombonierek , mogę dokupić herbatę i wysłać do pana z podziękowaniem od Liki.

Jakie ona ma imię w DS. ?

Poker,na pewno będzie p.Edwardowi bardzo miło . Herbatkę pije, kawy nie.

Podam Ci adres.

Likunia jest dalej w domku Liką.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Poker napisał:

Czy dobrze rozumiem ,że na koncie Liki jest + 1196,85zł ?

Jeżeli tak, to proponowałabym pokryć wszystkie koszty związane z poszukiwaniem Liki łącznie z karmą dla kotów wspaniałego pana Edwarda. ZEA ma dużo wydatków i jak nie musi, to niech się nie dokłada do Liki. Co o tym sądzicie?  W razie minusa na koncie wpłacę 50 zł.

Myślę ,że gdyby podesłać paczuszkę panu Edwardowi np. z bombonierą, dobrą herbatą, to się nie obrazi i nie odeśle.

Mam sporo bombonierek , mogę dokupić herbatę i wysłać do pana z podziękowaniem od Liki.

Jakie ona ma imię w DS. ?

Tak taka jest kwota na koncie Liki na dzień dzisiejszy.Jutro się zmieni bo będą poczynione zakupy.Pamiętajmy o tym,że Jamor jeszcze nie jest opłacony.Kwota to 1150zł.

Poker cudownie,że wyszłaś z taką propozycją.Podeślę dane P.Edwarda do wysyłki. P.Edward jest cudownym człowiekiem.Dzięki Panu, Likunia została namierzona i przede wszystkim miała co jeść od listopada.Gdyby nie pomoc P.Edwarda dalej byśmy szukali Liki i żyli w niepewności.

Edit: WiosnaA podeśle dane P.Edwarda.

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, bakusiowa napisał:

Dla kotów wolnożyjących najlepsza na zimę jest karma Smilla. Jest ona wysokoenergetyczna. Są różne smaki lecz koty najbardziej lubią z wołowiną.  Wiem to od znajomej która od lat karmi takie koty. Karmę można kupić w sklepie http://www.bitiba.pl/shop/karma_dla_kota/sucha_karma_dla_kota/smilla. Kupując z wysyłką na inny adres trzeba uważać. Najpierw wypełnić wszystkie dane czyli kupujący, adres do wysyłki a dopiero w następnej kolejności zaznaczyć kupowany towar.

Bardzo dziękuję za namiary.Jutro będę myśleć.To kotki wolą wołowinę bardziej,nie drób?

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Anula napisał:

Bardzo dziękuję za namiary.Jutro będę myśleć.To kotki wolą wołowinę bardziej,nie drób?

 

3 minuty temu, togaa napisał:

"Moje" koty preferują  "Smille"  drobiową. Można zamówić pół na pół :-)

A moje dzikuski najbardziej lubią z łososiem :)

Link to comment
Share on other sites

Uff... w końcu mam sekundę by zajrzeć...

Taaak, od piątku w końcu śpię spokojnie... Podziękować nawet nie wiem komu mam, taka lista jest długa. Prawda jest taka, że dzikuski miały ogromne szczęście, że tyle wspaniałych Ludzi zaangażowało się w pomoc dla nich, a teraz poszukiwanie Liki przeszło wszelkie moje oczekiwania - Wiosna, Właściciele, wszyscy inni... aż nie chcę pisać, by nie pominąć... Wiecie, że Likę traktuję jak własnego psa. Ciesze się, że pamięta dom, mam nadzieję, że właściciele NIGDY nie spuszczą jej ze smyczy. Nawet na podwórzu...

Pieniążki Liki są oczywiście pieniążkami Liki - jeżeli elficzkowa jeszcze nie przelała, to proszę przelać. Właśnie na to kaska czekała, by pokryć wszelkie koszta... ;) 

A Panu Edwardowi ogromne podziękowania też się należą - szkoda, że od razu nie poinformował w listopadzie, ale dobrze, że później jednak się odważył wbrew poradom innych. Jak dobrze, że tacy ludzie po świecie chodzą, jak Wy wszyscy, którzy zaangażowaliście się w akcję poszukiwawczą...


Likusia jest śliczna, moja kochana dziewczynka... jak się ciesze, że jest w domu...
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...