Jump to content
Dogomania

Dramat dzikusków zamieniony w cud. Lika, Rudy-Moris, Murzynek-Gucio, Tinka, Czesio w DS. I do tego Gandzia, od której wszystko się zaczęło.


Tyśka)

Recommended Posts

Dziękuję Wam wszystkim, którzy z takim zaangażowaniem trwaliście w poszukiwaniach Likuni. Fala gorąca i radości ogarnęła mnie, gdy przeczytałam, że sunia została złapana, a łzy poleciały, gdy zobaczyłam ją leżącą na kocyku. Przyznam, że zwątpiłam w jej odnalezienie. Tak długo nie było żadnych wiadomości, że ktoś ja widział, a jednak nie dałyście za wygraną :) Wielkie dzięki Wam za to :)

2 godziny temu, WiosnaA napisał:

Jeszcze ciągle nie mam jak usiąść do pisania,ale musicie wybaczyć,bo ważne sprawy zatrzymują.

"Uzbrajaliśmy" Likunię w obrożę i szelki wisząc z Mają na telefonie. Założone jedno i drugie,dociśnięte "na palec" i przypięta krótka smyczka do chodzenia po domu przez najbliższy okres.

Lika na razie siedzi zestresowana,dyszy chwilami,nie podchodziła jeszcze sama do Właścicieli.

Niebawem mają wyjść na podwórko na sii...na dwóch smyczach oczywiście.

Może lepiej dzisiaj  z nią nie wychodzić :(  Jest już ciemno :(   Czy Państwo mają solidne ogrodzenie?

Link to comment
Share on other sites

W głowie dziś mam taki mętlik, i pęka,że zdania nie umiem skleić,ale choć to najważniejsze.

Lika pojawiła się na podwórku przed 10,gdzie czekał przygotowany Jamor.Zjadła,ale jak zobaczyła,że nie ma swojej drogi do wyjścia, bardzo mocno spanikowała.Latała po posesji, żeby się tylko jakoś wydostać,a jak sieć ją przykryła, zaczęła pod spodem ryć tunel w śniegu, w ziemi, jak krecik,wydostała się i dała nogę.Jamor przygotowany był na taki scenariusz.
Oczywiście ruszył za nią przez las,wytropił kryjówkę,teren zabezpieczył i tam ją capnął na dobre.
Miejscówkę miała w 15cm szczelinie pod blachą i tam na kupie liści spała. Jamor mówił,że to bardzo sprytna i przebiegła sunia.

Chwała Jamorowi!  Wierzyłam i wierzyć  w Niego nie przestanę.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Te blisko 4 m-ce zrobiły swoje. Lika siedzi na kocyku z wciśniętym noskiem,nie interesuje się co w domu.Widać,że jest zestresowana zmianą otoczenia. Byli na sii na podwórku,ale nic nie zrobiła,próbowała schować się w szczelinie pod gankiem. Zjadła gotowane jedzonko, piła.

Ogrodzenie w Domku jest z siatki i jeśli chodzi o Likę,to nie do końca bezpieczne ,brak podmurówki.Może się podkopać.

Wychodzenie tylko na smyczy,na długiej linie przez bardzo,bardzo długo....a może i zawsze,nie wiem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Do odłowienia dołożą się Właściciele i p.Agnieszka z BB.

AgusiaP i Mysza2- dwa dni pokonywały trasę z Dąbrowy G.- coś chyba 120km w jedną stronę,(rano jechały,na wieczór musiały wracać do domu) - blisko 500km zrobione! -  mówią,że nie chcą zwrotu pieniążków -  Proszę porozmawiajcie z Agusią i Myszką.

Link to comment
Share on other sites

Jamor,.....na FB  Hotel Jamora jest jeszcze filmik...nie umiem skopiować.

KRYCHA

" W grudniu 2016 W Tomaszowie Lubelskim grasowała Krycha X. Szefowa gangu przemytników. Skutecznie ukrywała się przed organami ścigania. Pojechałem ją wtedy złapać. Podczas czynności grupa ukraińska zapieprzyła mi sieci. Po kilku godzinach pościgu i blokady przejścia granicznego w Hrebenne udało się złapać członków jej gangu i odzyskałem siaty . Krycha X tez wpadła i poszła za kraty. W ramach resocjalizacji została przetransportowana do Ustronia skąd 4 miesiące temu uciekła. Pojechałem znów ją łapać. 400 km Dokonałem rozpoznania –w rejonie nie odnotowano zwiększonej ilości włamań ,kradzieży samochodów czy rozbojów- za to od jakiegoś czasu zauważono obniżone napięcie elektryczne w sieci na terenie m. Wisła. Na skoczni im. A. Małysza doświetlają sobie świeczkami. W chałupach półmrok. W wyniku podjętych działań zatrzymałem Kryche X- na gorącym uczynku podczas kradzieży prądu. W dyby, do lochu i powrót do domku "

 

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, WiosnaA napisał:

Jamor,

" W grudniu 2016 W Tomaszowie Lubelskim grasowała Krycha X. Szefowa gangu przemytników. Skutecznie ukrywała się przed organami ścigania. Pojechałem ją wtedy złapać. Podczas czynności grupa ukraińska zapieprzyła mi sieci. Po kilku godzinach pościgu i blokady przejścia granicznego w Hrebenne udało się złapać członków jej gangu i odzyskałem siaty . Krycha X tez wpadła i poszła za kraty. W ramach resocjalizacji została przetransportowana do Ustronia skąd 4 miesiące temu uciekła. Pojechałem znów ją łapać. 400 km Dokonałem rozpoznania –w rejonie nie odnotowano zwiększonej ilości włamań ,kradzieży samochodów czy rozbojów- za to od jakiegoś czasu zauważono obniżone napięcie elektryczne w sieci na terenie m. Wisła. Na skoczni im. A. Małysza doświetlają sobie świeczkami. W chałupach półmrok. W wyniku podjętych działań zatrzymałem Kryche X- na gorącym uczynku podczas kradzieży prądu. W dyby, do lochu i powrót do domku "

 

Brrrrr aż ciarki przechodzą czytając ten kryminał autorstwa Jamora,w roli głównej z Krycha-Lika :) Dobrze teraz to się wszystko czyta....:)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Bogusik napisał:

Brrrrr aż ciarki przechodzą czytając ten kryminał autorstwa Jamora,w roli głównej z Kacha-Lika :) Dobrze teraz to się wszystko czyta....:)

Wiem, że Jamorowi faktycznie skradziono kiedyś sieci i odzyskał je dopiero niemal przy granicy. Chyba, że tamta opowieść, to też "bajeczka"  :)

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, WiosnaA napisał:

Do odłowienia dołożą się Właściciele i p.Agnieszka z BB.

AgusiaP i Mysza2- dwa dni pokonywały trasę z Dąbrowy G.- coś chyba 120km w jedną stronę,(rano jechały,na wieczór musiały wracać do domu) - blisko 500km zrobione! -  mówią,że nie chcą zwrotu pieniążków -  Proszę porozmawiajcie z Agusią i Myszką.

Aniu ja tego nie ogarnę.Może ktoś pomoże.Ja jestem tylko skarbnikiem i jeżeli zajdzie potrzeba przelania pieniążków to natychmiast przeleję komu trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...